Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Задоволни ли сте од вашата плата?

Go down 
+86
EckaGj
bubamara
winnie the pooh
elkicka
makresanska
Diana
twins_
m.b.jovanova
desi4ka
Kat
sonja 35
VASILICA
Ana.b
lela
Lence
Dzena
bubamara***
Ananastasija
bile
paola
Mami4ka
Tifani
Marija
nnatasa
beti.liz
Rocka
Rozetka
delfin76
ирена
mina32
vedrana
danielaval
Cece Miloskovska
Mimi22
macush
Anika
Kikic
Natalija
mamazako
Janaxxxx
Damjana
Sandra_Anja
Roze
sneze
Anjuska08
naivnna
taci
Mama Ane
Irena Trajkovska
NatalijaS
bica
Lili
peperutka
Ves
Ilince
sashka26
bibe85
hormonce
Kate77
kara
vdovica
elena-d
Kiki
moja Ina
lejdi
red.mari
SonjuS*
zence
rich_bitch1
Zvezdicka
natali
KAJA
sonja28
Nene
Emi
Emilija
Vesnicka
sonjamfk
Sandra
beti 24
STAR *
Ben10
obicna
sanja83
vecki
Svetlana
90 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty22.08.08 17:48

Дали сте задоволни од платата која ја земате,и колку сметате дека треба да ви изнесува платата за да се живее еден релативно нормален живот ?
:napred devojko
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty22.08.08 22:54

maжотми зима 18 ооо но не ми стигаат сепак добро сто работи и дома инаку колу и да имаш малку се јас велам не е се во парите да ни се живи здрави децата и ние а пари нека има за нормален живот
Вратете се на почетокот Go down
sanja83
Полуматурант
Полуматурант
sanja83


Female
Број на мислења : 715
Age : 41
Локација : Macedonia
Поени : 29644
Registration date : 2008-03-25

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty22.08.08 23:01

Не сум многу задоволна од мојата плата, но ќе си речам барем не ми е тешка работата, по струка ми е, и барем добро е што не седам дома без работа. На мм земаше 15 000, а сега од септември нема часови (бидејки работи во школо), и изгледа ќе бидеме само на мојата скромна плата.... тука само здравје нека има. Мислам и двајцата да земаме барем по 15000, ќе ни бидат доволни за основни работи....
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty24.08.08 14:13

Од една плата малку тешко се преживува а со две веќе е малку покомотно.Ние и двајцата сега за сега сме со редовни просечни месечни плати од околу 15-16000 ден. и среќа не сме под кирија па живееме некако нормално.Меѓутоа пари колку и да имаш се нешто недостасува .
Јас велам дека платата ми е како мензисот доаѓа еднаш месечно и трае само неколку дена.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty25.08.08 2:43

Od vreme na vreme sme so 2 plati pa so 1 plata. Moja plata me zadovoluva ko ke rabotam prekuvremeno. Inace povejke sakam za toa sto go pravam.
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Прваче
Прваче
Ben10


Female
Број на мислења : 131
Age : 50
Локација : Скопје
Поени : 28772
Registration date : 2008-08-16

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty25.08.08 12:21

Не сум. иако мојата плата е во рамките на македонскиот просек, не сум задоволна и сметам дека заслужувам повеќе.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty25.08.08 12:33

Презадоволна сум и фала му на Бога и на мојот снаодлив претпоставен што работиме за екстра фирми по Европски стандарди.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty25.08.08 12:55

јас од мојата сум задоволна до некоја мера секој сака повеќе, но мажот ми заработува доста така да немаме проблеми, сега за сега фала му на бога, но тоа не е најбитно, да ни даде господ едно бебенце па тогаш ќе бидам пресреќна
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty25.08.08 13:16

Не сум задоволна, со оглед на обемот и одговорноста на работа што ја вршам!
За нормален живот на едно просечно четиричлено семејство мислам дека му се потребни вкупни приходи од 1000 евра.
Под нормален живот подразбирам парите да ти стигнат, за храна, за сметки и за др. основни потреби , а да ти останат и за гардероба, да излезеш некаде да прошеташ, секако без луксузирање.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty26.08.08 11:36

definitivno ne sum zadovolna. kako mozam da sum koga zimame pod prosek. so 8000 plata i prevoz i hrana ne se zivee. dobro sto mm ima dobra plata, pa nekako se nadopolnuvame.
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29132
Registration date : 2008-08-08

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty14.09.08 22:49

Jas rabotam kako profesorka vo sredno uciliste i nasite plati se okolu 18000 so se hrana i prevoz vnatre.Ne e loso ama moze i mnogu podobro.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 10:34

Не смеам да се пожалам. И јас и ММ имаме солидни плати, но сепак не ни стигаат да истуркаме цел месец. Не се луксузираме, но имаме многу кредити за отплаќање. Здравје кога ќе ги отплатиме полесно ќе се дише.

Генерално добра ми е платата, но ќе се трудам и повисока да ми биде.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 11:49

Не сум задоволна воопшто, јас имам најниска плата во државава, ама тоа е, мора да ја прифатам, подобро и толку одколку да ја немам.
И ние како вас Емилија, имаме многу кредити во наредниве две години, ама ќе пројде и тоа, добро е што успеавме да ги отплаќаме.
Нема за луксуз ама има за еден скромен живот.
Вратете се на почетокот Go down
Nene
Прваче
Прваче
Nene


Female
Број на мислења : 430
Age : 36
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 29247
Registration date : 2008-05-13

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 11:56

Gi procitav site postovi i sakav da se dodadam i jas .Ne sum vrabotena,no kaj nas vo Kocani zboruvam za konfekcija najvisokata plata iznesuva 7000 denari.Barem vo vasite gradovi mazite mozat da najdat rabota kakva sto sakaat,a tuka i maz i zena vo konfekcija.I koga ke si pomislis dve plati po 7000 toa e 14000.mizerija.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Полуматурант
Полуматурант
beti 24


Female
Број на мислења : 1057
Age : 40
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-07

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 12:07

а ти нене во конфекција ли работиш? овде во шти платите во конфекција се просечно 12000
Вратете се на почетокот Go down
sonja28
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 188
Age : 43
Локација : MKD
Поени : 28801
Registration date : 2008-08-11

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 12:17

Јас сум задоволна од мојата плата,солидна е и на мм ама не ни стига зашто правиме куќа и имаме еден куп давачки. Среќа што живееме со неговите па не даваме пари за јадење и сметки.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Полуматурант
Полуматурант
Svetlana


Female
Број на мислења : 527
Age : 46
Локација : повеќе на работа
Расположение : кога како
Поени : 28805
Registration date : 2008-08-15

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 12:18

I jas ne bi da se pozalam od platata ,no ne stiga , krediti za vrakanje i edvaj se isturkuva mesecot,vo sekoj slucaj mnogu podobra ni e situacijata od prethodnite godini koga bevme samo od platata na maz mm.Koga ne bi bile kreditite taman bi ni stigale za soliden zivot ,ama ako ne se tie ,togas pari da sredis nesto ,da renoviras, nikogas nemozat da se soberat .
Вратете се на почетокот Go down
KAJA
Прваче
Прваче
KAJA


Female
Број на мислења : 224
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28867
Registration date : 2008-08-13

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 12:22

I jas sume zadovolna od mojata plata, ama poveke od pola odi za otplakanje stanben kredit taka da...dobro barem ne davame za kirija! Smile
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29426
Registration date : 2008-04-22

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 12:35

Јас сум задоволна од мојата плата а и мм зима супер плата ама имаме еден куп картици така што кога ке уплатиме на сите картици останува нешто но да ги немаме тие картици би живееле супер,еве сега се решивме само да уплаќаме на картиците а не и да ги вадиме после тоа како претходните месеци и така една по една да ги затвориме камати има високи а кога ке ги раздолжиме мислам ке биде супер а до тогаш малку ке штедиме
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 13:03

Ne sum zadovolna so platata. Mojte maski kolegi za pomalku rabota i iskustvo zemaat pogolemi plati i toa mi smeta!
Mojata plata iako vo brojki e daleku pogolema od tie vo makedonija da sum sama i da ne zarabotuva mazot mi nema da mozeme da isterame kraj so kraj sekoj mesec.
Sreka moja sto mm dobro zarabotuva no sepak smetam deka ne e fer sto mojot trud ne se vrednuva kolku sto treba.
Вратете се на почетокот Go down
Nene
Прваче
Прваче
Nene


Female
Број на мислења : 430
Age : 36
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 29247
Registration date : 2008-05-13

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 14:14

Ne ne rabotam nikade samo kazuvam deka najgolemata plata sto ja zimat rabotnickite vo konfekcija e 7000 denari ,a za najniskata moze da si zamislete.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 14:47

Nene напиша:
Ne ne rabotam nikade samo kazuvam deka najgolemata plata sto ja zimat rabotnickite vo konfekcija e 7000 denari ,a za najniskata moze da si zamislete.

не е точно.мајка ми раб во конфекција и зема 13000 + осигурана е
Вратете се на почетокот Go down
zence
Прваче
Прваче
zence


Female
Број на мислења : 147
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28849
Registration date : 2008-08-24

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 15:11

Sandra напиша:

За нормален живот на едно просечно четиричлено семејство мислам дека му се потребни вкупни приходи од 1000 евра.
Под нормален живот подразбирам парите да ти стигнат, за храна, за сметки и за др. основни потреби , а да ти останат и за гардероба, да излезеш некаде да прошеташ, секако без луксузирање.

Сосема со сложувам со ова мислење. Инаку јас примам 15.000 денари со храна и превоз, а мм 20,000 значи пола од горенаведената сума за нормален живиот. Обично јас ги плаќам сметките ( освен струјата најголемата ставка ја плаќа мм) и пазарувам до 15-ти во месецот, па после земам од од мм и расправаме од 15-30 ти во месецот каде ми одат парите.
Вратете се на почетокот Go down
Nene
Прваче
Прваче
Nene


Female
Број на мислења : 430
Age : 36
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 29247
Registration date : 2008-05-13

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 18:24

rich_bitch1 напиша:
Nene напиша:
Ne ne rabotam nikade samo kazuvam deka najgolemata plata sto ja zimat rabotnickite vo konfekcija e 7000 denari ,a za najniskata moze da si zamislete.

не е точно.мајка ми раб во конфекција и зема 13000 + осигурана е

RB ne si me razbrala jas kazuvam za vo kocani a za drugite gradovi ne komentiram.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty15.09.08 18:32

РБ еве и кај нас е истата работа...кај нас тие што работат во конфекција земаат по 6 000 ден до кај 9 000 и тоа оние што им се шефови..
Повеќе луѓе живеаат од тоа..замислете колку пари се тоа и што можат да си дозволат..не можат ни сметките да си ги платат а не па друго..
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Задоволни ли сте од вашата плата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Задоволни ли сте од вашата плата?   Задоволни ли сте од вашата плата? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Задоволни ли сте од вашата плата?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 6Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: