Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како се замислувате во иднина?

Go down 
+32
mama
popaj
beti.liz
Tifani
DijanaP
mac@
soledad
caci
sonja 35
nnatasa
ari
Pipolino
sani-sandra
Mama Ane
Sestricka
margarita
Mila87
verce
marina_m
Sarah
fibimk
ZeleniCka
jasmina i ace
Natalija
kara
aneta23
macush
Misticia
vecki
georgina
biljanag
rich_bitch1
36 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30303
Registration date : 2007-12-29

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty22.08.08 16:47

Како се замилсувате себе после 10-15 години,на кое место и со кого?Мислите ли дека до тогаш ке упсеете да го постигнете се она за што сонувате?Како изгледа вашиот живот по ваша замисла во иднина?
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty09.09.08 13:46

тешко е да се каже каде како...
посакувам да имаме здравје како најважна работа која постои тоа ке ни даде сила да работиме да спечалиме да створиме да оставиме нешто после нас ...
кога ке видам семејства со поголеми деца им се восхитувам иако не треба да се брза сепак еднаш се живее и треба дда се ужива во секој момент од животот сепак сега за сега има уште многу работи кои не ми се средени а тогаш претпоставувам ке биде подобро
многу работи (како да сум некој баксуз) што сум ги испланирала не излегле како што сум сакала затоа здравје во иднина што ке даде господ ке се дружиме овде и ке си кажуваме
Вратете се на почетокот Go down
georgina
Прваче
Прваче
georgina


Female
Број на мислења : 371
Age : 49
Локација : Negotino
Поени : 28770
Registration date : 2008-08-02

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty17.09.08 22:23

Сигурно на истото место како и сега и се надевам со истите луѓе како и сега. Друго не е важно.
Ааа, и како некој што има повеќе печати во пасошот.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty22.11.08 0:39

hm vo idnina se zamisluvam kako stara baba so eden kup vnuci okolu mene
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty22.11.08 0:48

не можам да се замислам
хехех
незнам што ќе биде од мене
еве вака сега работам имам мало семејство план за овоштарник за уште 3 деца и студирам

значи би требало да се замислувам како мајка на четири деца, на работа во струката и во викенди кај овоштарникот и би требало да сум среќна и би требало да имаме направено своја мала куќичка со аквариум маче куче кокошки

а пред да го запознам мм бев во депресија си лежев в кревет во растурена соба и никој не сакав да видам пред очи
а сега имам ќерка и сопруг и планови и башка на факс се вратив
е тони тони ми го расипа раатот си мирував
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28628
Registration date : 2008-10-06

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty22.11.08 1:17

Za 10 ili15 godini hm, zanci jas ke imam 40 i kusur....E pa se zamisluvam kako vrabotena zena,seuste zaljubena sopruga i prekrasna majka.I sekako site zivi zdravi i srekni,ednostavno semejna idila.
Вратете се на почетокот Go down
aneta23
Прваче
Прваче
aneta23


Female
Број на мислења : 170
Age : 44
Локација : chicago,usa
Поени : 28365
Registration date : 2008-10-29

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty28.11.08 15:02

se zamisluvam kako prekrasna majka na dve decinja,zaljubena sopruga kako sega sto sum i vrabotena uspesna zena,i sekako site najbliski zivi,zdravi i srekni,super neli?
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29154
Registration date : 2008-09-01

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty29.11.08 12:18

се замислувам со мојот сопруг и дете ( отприлика третоодделенец hihi) ... хепи фемили... инаку само ми е важно да сме сите живи и здрави... да сме сите блиски на број... се друго е минлива работа...
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29042
Registration date : 2008-08-30

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty29.11.08 12:38

Ne mozam da se zamislam nikako. Zivotot me nauci deka najdobro e da se zivee od denes za denes. Ne se znae sto nosi utroto. Koga i da sum planirala nesto ne mi odelo po planot. Zatoa ne planiram, kako ce bide taka. Inaku sum se zamisluvala kako vrabotena vo mojata profesija, uspesna kariera, so dve deca, sreken brak, so prijatelki eden kup ama koj znae. Sakam samo da sum zdrava za da mozam da gi ostvaruvam zamislenite planovi.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Полуматурант
Полуматурант
jasmina i ace


Female
Број на мислења : 558
Age : 40
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 28543
Registration date : 2008-10-17

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty29.11.08 12:43

se zamisluvam so sopstven stan namesten po moj vkus so 3 decina mozi i trojka inaku uste srekno vlubeni i zdrtavi i pametni deca SE RAZBIRA DA SE UBAVI NA MENE A VISOKI NA TATKO IM
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29240
Registration date : 2008-08-15

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty13.04.09 22:01

Се замислувам сеуште тука во Словенија, но се надевам не во Љубљана туку негде надвор, на некое мирно местенце надвор од градов, со куќичка убава, со мм, со најмалку 3 деца, со завршен факс и добра работа...


Од друга страна па ништо не ми е друго битно, само да сум со него и да си имаме дечиња Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29039
Registration date : 2009-02-25

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty13.04.09 22:40

Jas se zamisluvam isto kako sega..a toa e looser...samo da sum zdrava mi e bitno......Ne napraviv nisto posebno na 25 koga se gradese kariera,brak,deca i slicno,pak sega na 35 ni bar pomisluvam da napravam nesto.Zal mi e samo sto mi ostana ucenjeto,badijala i faks i jazik i sve UPM da fati......nikogas ne napraviv toa sto go sakam.....ne smenav rabota,ne rizikuvav vo zivotov,se palsam od rizik.....Se plasam nov zivot da pocnam....odnapred znam deka ke potfrlam.Taka da ne se zamisluvam deka ke sum nesto posebno vo idnina!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Sarah
Почетник
Почетник
Sarah


Female
Број на мислења : 99
Age : 51
Локација : Makedonija
Поени : 27710
Registration date : 2009-03-27

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 0:06

Јас не можам да ги замислам надворешните околности, не знам што ми носи утрето, а камоли толкав период. Животот може да се смени во миг. Во секој случај знам дека ќе ми биде добро и ќе имам мир во душата.

Фиби, ти не си looser, ти си едно срценце, за кое сум сигурна дека носи многу утеха во животот на другите.
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28794
Registration date : 2008-10-30

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 0:09

za deste godini se gledam kako diplomirana sopstvenata firma prosirena barema so uste 4 da odam i na drzavna rabota i plus ova privatnovo so dve deca dobra domakinka,sopruga ,majka................
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30110
Registration date : 2008-02-15

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 0:19

Ehej e kolku li brgu ke minat tie 10-15 godini a jas i nemam poim kako se zamisluvam.Najprvo site zdravi i zivi ,decata porasnati a nie po malku ostareni e sega ne nogu seuste mlada mama so pomalku obvrski Smile.So odamna zaboraven zivotot vo zaednica ,znaci samicki na spratot,vrabotena vo firmata nasa bidejki sega seuste volantiram , so moja kola ....I zdravje boze so uste edno detence togas od nekoi 2-3 godinki.
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28404
Registration date : 2009-02-16

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 0:21

Дефинитивно не знаеме што носи утрото, но би сакала да се видам себе си како дипломиран инженер по информатика, да си имам сопствена фирма , семејство, едно 2-3 дечиња. Ууууу многуууу сакамм...... Како се замислувате во иднина? 635908
Вратете се на почетокот Go down
margarita
Прваче
Прваче
margarita


Female
Број на мислења : 343
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 28104
Registration date : 2009-02-07

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 0:23

Pa nisto posebno ne posakuvam, a se nadevam deka ke imam edno normalno semejstvo so 2-3 decinja
Вратете се на почетокот Go down
Sestricka
Прваче
Прваче
Sestricka


Female
Број на мислења : 229
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 27931
Registration date : 2009-02-26

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 0:37

Згодна женска со три деца под рака, мм до мене и безброј убави спомени од шетање по светот
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 8:20

Како зрела жена во најубавите години од животот, мајка на две возрасни деца, со мм под рака на попладневни прошетки покрај кеј Smile
Вратете се на почетокот Go down
sani-sandra
Прваче
Прваче
sani-sandra


Female
Број на мислења : 199
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : postojano raspolozena
Поени : 27871
Registration date : 2009-03-11

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 8:31

Pa iskreno nikogas ne sum razmisluvala na ovaa tema ali so ogled deka sum temperamentna ,po setanjeto sum i golem avanturist ,mislam deka so David posto ke bide veke golem i so mm ke setam postojano negde po svetov i povtorno ke im se vrakam na obvrskite ovde zatoa sto mi se dopaga rabotata sto ja rabotam.I najvazno deka site ke bideme zdravi ,srekni i veseli.
Вратете се на почетокот Go down
sani-sandra
Прваче
Прваче
sani-sandra


Female
Број на мислења : 199
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : postojano raspolozena
Поени : 27871
Registration date : 2009-03-11

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 8:31

Pa iskreno nikogas ne sum razmisluvala na ovaa tema ali so ogled deka sum temperamentna ,po setanjeto sum i golem avanturist ,mislam deka so David posto ke bide veke golem i so mm ke setam postojano negde po svetov i povtorno ke im se vrakam na obvrskite ovde zatoa sto mi se dopaga rabotata sto ja rabotam.I najvazno deka site ke bideme zdravi ,srekni i veseli.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28699
Registration date : 2009-02-01

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 9:19

jas pak se zamisluvam kako 60 godisna baba Smile, na selo so ubav dvor a jas si sadam cvekinja si sedam pod letnikovec mmmmm milina
decata sredeni cuvam vnucinja , abe film si napraviv
Вратете се на почетокот Go down
ari
Прваче
Прваче
ari


Female
Број на мислења : 184
Age : 36
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 27919
Registration date : 2009-02-20

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 10:18

ne sum razmisluvala na ovaa teme!
vo momentov sto mi pominuva niz glava,uspesno vrabotena,sredena so stan so dve deca i najsrekna na svet!!haha sanjam a!
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29183
Registration date : 2009-01-14

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 10:45

Denes ama bas nikako ne se gledam vo idnina... me fakja depresija i se mi e bez veza denes... ke probam utre
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29088
Registration date : 2008-07-18

Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty14.04.09 11:06

Со деца и куќа со голем двор,со тревници и лулашки за децата,а јас и мм седнати на тераса и уживаме гледајќи ја убавината пред нас.Милина!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како се замислувате во иднина? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како се замислувате во иднина?   Како се замислувате во иднина? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како се замислувате во иднина?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: