Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Нашата легенда-нашиот преубав ангел

Go down 
+75
Tifani
Mila87
Dragana
bubamara
Viki J.N.
danielaval
DijanaP
Mama Ane
mami29
jasmina,mina
Pravnicka28
beti.liz
delfin76
Vale74
sunshine
D-r Lidija Pazdrijan
jas.and
rainbow
Biljana
Jasminka
Janaxxxx
KATIC
dzi-dzi
Sanja_Ivana
MamaMaja
ivana_in love
delfinka
magi
tanjaaa
naivnna
aneta23
Nene
Daki
Kikic
Ilince
bibe85
vedrana
Mimi
hormonce
milena p
macush
avanturistka
Rocka
vesna velkova
Kate77
kristina_b
mac@
ZeleniCka
Misticia
biljanag
hajdi
Monika
aleksandra
sonja28
elena petkovik
sonjamfk
SonjuS*
Lili
obicna
beti 24
Freya
mama
Lence
STAR *
Maja
moja Ina
okce
eli
lola
Juni08_Andrea
wisna
rich_bitch1
Alexandra
Big Sister
Emi
79 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Sanja_Ivana
Полуматурант
Полуматурант
Sanja_Ivana


Female
Број на мислења : 962
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 29563
Registration date : 2008-05-09

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty05.02.09 12:23

https://www.youtube.com/watch?v=r9z0CL3r-Mc&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=pq02kHqry_Q&NR=1

Eve uste nekolku pesnicki od Nasiot Angel! Zlato, kolku ubavo pee! Vo se bese originalen!
Pocivaj vo mir angelu nas!


https://www.youtube.com/watch?v=Ch2gEczDr3E
Вратете се на почетокот Go down
dzi-dzi
Прваче
Прваче
dzi-dzi


Female
Број на мислења : 326
Age : 40
Локација : na rabora
Расположение : promenlivo
Поени : 28145
Registration date : 2009-01-02

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty26.03.09 18:58

gledam odamna ne ste pisale na temava ...
neznam kako ja iskomntirate presudata na sudot deka liljana lazela za vrskata megu tose i andrijana
od edna strana ja opravduvam andrijana a od dr strana ja okrivuvam
ali samo edno mozam da kazam deka tose si znae kako bilo i sto bilo dali bil ili ne bil vo vrska so nejze
a ako liljana lazela sramota
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28849
Registration date : 2009-02-16

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty26.03.09 19:29

jas slusnav deka liljana go sakala tose samo za sebe , ne za ljubov tuku deka ako se ozenel, kako sto planirale so andrijana nemalo poveke da bide sakan od mladite devojki i ke mu padnela slavata. zatoa tose ja kriese vrskata so andrijana za da ne ja izgubi slavata. inaku andrijana i tose non stop bea zaedno, mnogu pati gi gledav vo krusevo. mislam deka celo leto go pominaa tamu vo kukata na negovite roditeli, no sudbinata gi razdeli. mnogu mi e zal za nego, sekogas koga mozam go posetuvam negoviot grob i mu palam sreka.
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28698
Registration date : 2008-11-02

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty26.03.09 21:35

Znae li nekoj kaj mozam na net da go gledam dokumentarniot film za nego!
Вратете се на почетокот Go down
Jasminka
Прваче
Прваче
Jasminka


Female
Број на мислења : 336
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 28256
Registration date : 2008-12-19

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty26.03.09 21:45

jas go gledav dokumentarecot i ne e nisto posebno.
kako go snimale albumot. Malc ekako reklama mi izgledase ne toj Endy ama pak ubavo m ibese sto bar na moment pak go gledam tose
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28118
Registration date : 2009-05-04

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty21.06.09 10:40

mene mi e rodenden bas na 16.10 denot koga tose zagina i stanuvam sabajleto taka pokasno i si vikam lele sto e ova nikoj uste ne mi cestital rodenden,uklucuvam TV i slusam OVOJ KOBEN DEN ...........i si vikam ovoj voditel lud li e kako koben den pa mene mi e rodenden on kobem den mi spomnuva. Koga zaslusav i nemozev da poveruvam se srusiv i veruvajte od togas moite rodendeni ne se ona sto bile nekogas
Tose go poznavav licno duri i mi bese na 19 rodenden epten mi bese drugarce.........solzii mi kapat nemozam da pisuvam.....
Вратете се на почетокот Go down
rainbow
Прваче
Прваче
rainbow


Female
Број на мислења : 340
Age : 35
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 27495
Registration date : 2009-05-30

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty27.07.09 19:34

Tosence nema den da ne pomislam na tebe i odma mi zastanva grutka vo grloto mi tecat solzi te slusam sekoj den ke te slusam sekogas ke te gledam sekogas iako e bolno za mene ..jas kako i mnogu ne znaev da cenam toa sto bese ti te imavme site kako pejac kako covek so prekrasen glas no posle toj den pocuvstvuvav takva praznina i bolka i duri togas sfativ sto si ti -angel preubav sto ni zamina prerano nikogas nema da te prebolam i vremeto ne izleci nisto vo vakvi denovi kako denes tazni i osameni samo tvojot glas mi pomaga da se isplacam i za tebe i za se .....zivotot kolku sto e ubav tolku e i surov ....
Вратете се на почетокот Go down
jas.and
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 17
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 27003
Registration date : 2009-07-20

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Tose Proeski (od Jasmina Andonovska   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 13:25

Vcera gledav na TV za humanitarniot koncert sto treba da se odrzi, vo cest na TOSE -kako lani sto bese, i navistina mnogu me rastazi , po neznam koj pat,Mnogu mi nedostasuva ,
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30314
Registration date : 2009-03-04

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 13:28

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 I-miss-you-a-lot
Na site nas ni nedostasuva Tose.....
Вратете се на почетокот Go down
jas.and
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 17
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 27003
Registration date : 2009-07-20

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 13:39

tocno taka, mislam deka ne obedini vo tagata, barem za moment bevme site kako edno.
Navistina bese ANGEL
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29534
Registration date : 2008-03-25

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 13:41

Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27670
Registration date : 2009-06-16

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 13:55

Непребол наш...
ТОШЕ толку многу ни недостасуваш, и сите ТЕ САКАМЕ...
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 28990
Registration date : 2009-02-13

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 14:28

e stvarno i den denes ne mi e jasno kako moze na site tolku da ni fali, imase nesto vo sebe sto gi privlekuvase lugeto izgleda
stvarno misteriozno
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27811
Registration date : 2009-05-20

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 14:56

delfin76 напиша:
e stvarno i den denes ne mi e jasno kako moze na site tolku da ni fali, imase nesto vo sebe sto gi privlekuvase lugeto izgleda
stvarno misteriozno
Cudo nekoe ...sto slusnav vcera.Na moja bratucetka ,od razlicna strana bratuced i e zetot na Tose za sestra mu i nekni se vratila od Krusevo bila na gosti tamu i sto mi kazuva....
Od Skopje bile lugjevo -familija so gluvo-nemo dete okolu 10 godinki.Detevo bilo taka rodeno ama dodeka uste bilo malo nekoj ne znam kako bilo im kazal ,,detevo ke vi prozbori koga ke go posluzat so lokum,,.Ottogas toa zaboraveno i lugjevo sega letovo otisle na setanje vo Krusevo na grobot ,vo manastirot i ajde vo kukava na Tose.Videle sto videle i aj da si odat i koga nadvor tatko mu na Tose.Lugjevo go pozdravile ,a toj rekol cekajte da Ve posluzam po edno Krusevsko lokumce.Detevo kako go zemal vo raka lokumot ne go ni probal i mu vozvratil so ,,fala,,.Majkava se onesvestila,pa ja osvestuvale zenava,pa koga mu kazale na covekov za ova toj samo rekol,,ne ste prvi sto rekle deka go nasle careto od ovde,,.
Mislam muabetov i prikaznava izleguva od bliskite na Tose bidejki bratucetka mi redovno odi tamu .Ne znam sto da mislam...ova bi bilo svetsko cudo ako e taka.a zosto nekoj i bi izmislil vakvo nesto?
Od nejze sekoe vrakanje od Krusevo se ponesto ke cujam i veke ne znam sto da mislam.
Вратете се на почетокот Go down
Pravnicka28
Прваче
Прваче
Pravnicka28


Female
Број на мислења : 330
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : ubavo
Поени : 28293
Registration date : 2008-12-03

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 15:00

Навистина ме наежи приказната....и верувам дека е вистина
Навистина Тоше и одозгора им помага на луѓето, а посебно на децата....
miss you :(
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27811
Registration date : 2009-05-20

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 15:07

Imam uste nekolku prikazni od tamu od negovite roditeli samo drug pat.Lani bile vo Erusalim posle ona sto se zborese sto mu se slucilo na Tose koga toj bil tamu na posledniot odmor.
Ne znam se sto sum cula mi e tolku cudno i dalecno,a vsusnost potajno i veruvam ne znam,stvarno ne znam.
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27670
Registration date : 2009-06-16

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 15:32

Па нели куќата на Тоше е одамна затворена за посети? Како влегле лугево таму?
Прашувам зашто и јас имам многу слушано и не знам што да мислам.
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27811
Registration date : 2009-05-20

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 15:36

Vale74 напиша:
Па нели куќата на Тоше е одамна затворена за посети? Како влегле лугево таму?
Прашувам зашто и јас имам многу слушано и не знам што да мислам.
Jas licno ne sum bila i ne znam dali e otvorena ili zatvorena i od koga.Ama so sigurnost znam deka prikaznive ne se od bilo kogo tuku tokmu od roditelive i sestra mu,koja na mojata bratucetka i e snaa.Samo eden gospod znae ......
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27670
Registration date : 2009-06-16

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 15:59

Бев еднаш во куќата за 6 месеци и мислам дека ми беше уште потешко одтогаш.Таму беа сестраму со децата, чичко му кои ги пречекуваа сите гости и седеа со нив, додека родителите на Тоше секогаш биле во соба на долниот кат и не контактирале со никого од страна, нив мозеш да ги видиш само на гробот на Тоше и во манастирот. Куќата е затворена за такви посети уште пред годината од неговата смрт, мислам и нормално тоа за нив е премногу покрај сите маки и страдања по нивното најмило.
Вратете се на почетокот Go down
jas.and
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 17
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 27003
Registration date : 2009-07-20

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty29.07.09 16:26

i jas bev vo kukata, mnogu zalno, nemozam da ja zaboravam slikata sto e na kukata , kako da ve gleda odozgora
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28588
Registration date : 2008-10-06

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty30.07.09 0:29

Bevme i nie vo Krusevo so decata pred nepoln mesec,i od togas uste poveke ne mozam da go izvadam od mislite,mislam deka od kako si dojdovme mi e mnogu potesko.Celo Krusevo e so negovi sliki....Zasto ova ne bese samo los son?.... Navistina mnogu boli...
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30054
Registration date : 2008-07-29

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty30.07.09 1:09

го молам маж ми со месеци да одиме на гробот во Крушево едноставно имам желба.Тој не сака да чуе кога и да го слуша му капат солзи а тешко с ерасплакува.Ама над судбината на Тоше и каменот заплакува :cry:
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30054
Registration date : 2008-07-29

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty30.07.09 1:21

во Пефкохори на плажа кога бевме го спомнавме нешто неколку од Скопје што си бевме,женички,и као имаше Србинки полно меѓу кои и една докторка од Нови Сад,професор на медицински факултет и почна да кажув акако ќерка и 23 годишна ги има сите негови цедиња и како бил ан аконцертот во Скопје и како кога и да го гледа плаче и докторкава почн ада трепери во гласот и да плаче ,и на нас Македонкиве толку ни требаше кога се присетивме кога сме му ја викнале да плачеме.Нестварно недостасува,невидена работа! :cry: :cry:
Вратете се на почетокот Go down
mami29
Прваче
Прваче
mami29


Female
Број на мислења : 350
Age : 44
Локација : Скопје
Поени : 28772
Registration date : 2008-09-26

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty30.07.09 1:34

Да, жално е многу. На сите ни беше како делод фамилијата и како таков и патиме по него...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nagradniigri.com.mk
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30616
Registration date : 2008-11-06

Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty05.10.09 10:32

Денес на плоштад има собир во негова чест. Цел ден на радио пуштаат негови песни. Почивај во мир Тоше :(
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Нашата легенда-нашиот преубав ангел   Нашата легенда-нашиот преубав ангел - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Нашата легенда-нашиот преубав ангел
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава :: Славни личности-
Отиди до: