Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја

Go down 
+6
Monika
Natasa2000
mamicka Ana
Emilija
monice
sonjamfk
10 posters
АвторПорака
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty05.08.08 9:44

bidejki pocnavme da se odviknuvame od peleni a tesko ni odi, dobiv sovet da probam so daskicka na solja. otidovme da kupime i tamu ima dve vrsti. edna e da s estavi nad kapakot ,a drugata pod kapakot. ne znaevme koja da ja zemime , koja e po prakticna . pa me intersira od iskustvo koja e podobra.
Вратете се на почетокот Go down
monice
Прваче
Прваче
monice


Female
Број на мислења : 207
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени : 28872
Registration date : 2008-07-28

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty05.08.08 9:47

sonja zemi ja taa za nad kapak taa e po prakticna.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty05.08.08 9:59

da smo sto taa nekako ne e bas fiksna ,se mrda pa mi e strav da ne se uplasi i da neke da sedi na nea. inaku blagodaram za sovetot stvarno ne znam za koja da se odlucam.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty05.08.08 10:03

Кога ќе седне нема да мрда. Ја притиска со тежината. Има едни со подесување одоздола за да се углават добро да не мрдаат. Ама од Грција ја земавме, тука не знам дали има, не сум ни побарала.
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty05.08.08 10:08

blagodaram za sovetot samo sto takva tuka nema. inaku i jas sum za taa za odozgora. ke probam pa ke vidam koja poveke ke ja saka , gi imam i dvete zemeno za proba.
Вратете се на почетокот Go down
monice
Прваче
Прваче
monice


Female
Број на мислења : 207
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени : 28872
Registration date : 2008-07-28

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty05.08.08 10:34

a da si probas so noksirce prven?
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty05.08.08 11:08

noksirce koristime od 8 meseci. za kakanje nema problem kazuva od togas za mocanje ne kazuva. taka da sega sakame so daskata da probame
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty01.09.08 12:37

пелени не носи Марко веќе 2 месеца, сега почнавме и ноќе да не ставаме, ама од денес 1 септември е во градинка (не во јасли), а таму нема ношиња, туку директно се на шољички, оние малите за дечиња, ако ги памтите. а се плаши од шоља, мисли дека ќе пропадне внатре:-), дома имаме даскичка (ние ја викаме адаптер за шоља), ама со страв секое мочкање, а ношето е закон
ќе видиме како ќе помине на почеток во градинка.

Lilypie 3rd Birthday Ticker

Lilypie Expecting a baby Ticker
Вратете се на почетокот Go down
Natasa2000
Почетник
Почетник
Natasa2000


Female
Број на мислења : 38
Age : 46
Локација : makedonija
Поени : 28897
Registration date : 2008-07-24

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty01.09.08 13:04

Немој да се грижиш Ана, во градинка одат групно во WC, само едно дете да изрази потреба тогаш, сите имаат Smile
+ пред спиење негователките исто групно ги носат, по 7-8 дечиња... кога ке види дека сите седат ке седни и Марко,..
***затоа е добра градинката, нема нашето дете посебен третман, како дома... нема баба да го спаси...и сл..
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty28.07.09 14:29

кажете ми кои се најдобри даски за вц шоља, незнам каква да и купам на Мила, нокширчето и прави врги кога седи на него подолго време,а не прави ништо. па сакам да пробам со даска.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty28.07.09 14:30

monika isto ke bide i so daskata ako sedi i na nea podolgo vreme
probaj pocesto po pomalku vreme da sedi
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty28.07.09 14:32

Знам Пиполино ама гледав едни во mothercare меки беа, дали некој ги има користено?
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty28.07.09 14:42

Моника адаптерите за вц шоља со мека површина се одлични за седење,да речам поудобни,но имам лошо искуство со чистењето,нормално секоја вечер го миев со доместос или сличен препарат и искрено за 2-3 недели испука целото,на ништо не личеше,2 такви меки исфрлив за кратко време
После си купив на Бертони адаптерче,имаше во форма на пајка и слонче,(се надевам дека сеуште постојат)сигурно уште поубави ги има сега,со гумиран долен дел да лепи за шољата и со граничници кои се приспособуваат за секоја големина на вц шоља,не се ни многу скапи јас ги зедов по 450 денари,супер за чистење,од ништо гајле немаат,маста им ја извадовме,и ден денес си ги користат
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty28.07.09 15:28

во овдешнава аптека даските се 195 ден
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty28.07.09 15:45

мирецв а каде се продаваат тие адаптери Бертони?
билјанаг за која аптека ми зборуваш?
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty28.07.09 16:28

Nie nasiot adapter go kupivme vo anzi ama ima edna godina od togas sigurno. Imase obocni plasticni koi bea nekade pomalku od 200 denari, i meki na Ciko koi bea nekade 700-800 denari. Jas togas se odluciv za plasticniot od pricina sto mekiot mislam deka e potezok za odrzuvanje. Jas ne pogresiv so izborot zosto brzo se naucivme za sto sluzi adapterot i ne sedi so saati na solja tuki zavrsuva rabota i stanuva. I den denes go koristime istiot adapter.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty28.07.09 16:34

е да ќе проверам и во анжи, фала
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty28.07.09 17:06

лисиче
јас сакам да купам зошто и јас го одвикнувам и тешко ни оди а ми рекоа за во градинка да се одвикне а некои па се враќаат на пелени кога ке почнат да одат незнам што ке направам дали ке успеам а парите си одат за пелени..........
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty28.07.09 20:57

Monika напиша:
мирецв а каде се продаваат тие адаптери Бертони?
билјанаг за која аптека ми зборуваш?
Моника,не знам точно да ти кажам за Скопје бидејќи сум од Битола,ама сигурно во оние продавници подобро снабдените или има производи од Бертони ќе најдеш и адаптерчина
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty
ПишувањеПредмет: Re: Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја   Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Даскичка (адаптер) за тоалетна шолја
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: