Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што не би простиле?

Go down 
+123
danielaval
Dragana
Vesna Blazevska
Dara
blazevskak
twins_
emilija nestorova
Kat
Ana.b
butterfly
makresanska
josifana
bordan
Maci***
Cvetce
pepa
soledad
Sun_shine
verce
fibimk
ирена
nnatasa
D-r Lidija Pazdrijan
Mimi22
marija*
milena p
Sandra_Anja
lidija29
kiki22
BiljanaM
mina32
KATIC
Pipolino
margarita
Eni
Natalija
mirecv
delfinka
winnie the pooh
taci
katenm
Misticia
ivana_in love
Sun
ladypp
Berta
svetle s
macush
Lidija Angelevska
Arnaudova Milena
PaceStojanovska
Ance-J
Sister
Sandra
sneze
Freya
Anjuska08
hajdi
naivnna
Simona's mom
marina_m
Janaxxxx
hormonce
Irena Trajkovska
Mama Ane
Kiki
kara
sunset
Daki
bica
Emilija
slatka87
obicna
Brane
Nate_David
lela
KAJA
Kikic
avanturistka
bibe85
Vesnicka
marika
mamalina
mac@
sonja28
baby24
Zvezdicka
majuvce
Dimovska
Rocka
georgina
veki22
sonjamfk
ZeleniCka
kavadarcanka
Lili
SonjuS*
desi
Mimi
aneta
beti 24
natali
viktorija
vesna83
Bu_Bi
sashka26
mamicka211
Snezana
BaMbYnA
biljanag
ZZ
vecki
Lana
Juni08_Andrea
moja Ina
STAR *
rich_bitch1
okce
daniela
Goca
Alexandra
Big Sister
Emi
127 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty16.04.09 1:05

Lesno prostuvam ama ne lesno zaboravam.Se sekavam dolgo i odnosot ni malku ne mi e e ist od predodno .Ostavam na toa sto se veli od mene prosteno a za drugoto bog neka sudi.
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty16.04.09 1:11

Mene ako mi zgresat obicno stavam odma na ignor neznam takva sum....ednostavno nema da me vidat nikogas povekje
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty23.04.09 12:31

koga me lazi i misli deka i veruvam.sepak ne e dobra prijatelka
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty23.04.09 16:16

Mnogu raboti ima sto ne bi gi prostila....Toa zavisi od goleminata na greskata,pa za koja osoba se raboti,dali e namerno ili neneamerno......Obicno ne ja napustam osobata posebno ako mi e bliska i mi se nasla vo zivotot....mislam deka ne bi bilo fer.I jas mozebi utre ke zgresam,pa taa ke mi prosti i sl.No ako toa cesto se slucuva,togas e kraj....nema druzba veke.
Ne podnesuvam laga i vo oci nekoj budala da me pravi,ne podnesuvam vreganje,drskosti i nekoi nadmeni ponasanja....toa mi e odvratno.......i so takvi osobi ne se druzam.Uste ako mi zgresi,pak ne znam kako bi si pominala osobata! Што не би простиле? - Page 7 981783 Sakam iskreni prijatelstva,bez korist......iako sekogas ako e vo moja mok bi pomognala i usluzila,ali ako posle mi svrti grb e togas se raboteloza koristoljubiva osoba i za takva osoba nema mesto vo mojov zivot.....
Ubavo e da se prosti ako mozes,ama od srce da prostis,a ne samo toa da go reces,zosto site nie gresime,ako ne prostime nema ni nas da ni bide prosteno. flower
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28719
Registration date : 2009-01-02

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty07.05.09 9:44

Pa mozebi i prostuvam lesno na prva greska (zavisi i od greskata), ama vtor pat tesko. A i ako nekoj mnogu me povredil duri i navidum da izgleda deka sum mu prostila, ne zaboravam i koga vo nekoi momenti ke mi tekne sto sum doziveala od taa osoba se osekam epten glupavo i tesko mi e i od vnatre cuvstvuvam gnev. Znam deka toa ne e dobro, ama takva sum, sto da pravam tesko zaboravam
Вратете се на почетокот Go down
soledad
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1063
Age : 35
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 28061
Registration date : 2009-04-08

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty09.05.09 2:50

koga se raspravam so mm,lutinata mi trae 5 do 10 min.a so bilo koj drug mozam da drzam lutina i 1 nedela.se razbira zavisi od toa kakva kavga ke padni hihi
Вратете се на почетокот Go down
Cvetce
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 52
Age : 41
Локација : Strumica
Поени : 27409
Registration date : 2009-05-26

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty21.06.09 15:19

Po priroda sum mnogu tolerantna osoba i trpam i dosadni i sekakvi ama nekoj ko ke mi zgazni na srece go brisam od mojot zivot ama bas zasekogas!
Вратете се на почетокот Go down
Maci***
Почетник
Почетник
Maci***


Female
Број на мислења : 56
Age : 38
Локација : Bitola
Расположение : sega odlicnoo
Поени : 28145
Registration date : 2008-12-22

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty21.06.09 15:40

Prostuvam zatoa sto moram mm e mnogu tvrdoglav i ako ne popustam i ne prostam nema da mozi da ziveeme slozno . A obicno sum zlopamtilo pa?

Lilypie - Personal pictureLilypie
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28920
Registration date : 2008-09-06

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty21.06.09 17:59

vajda prostuvam lesno oti ne se zamaram so toa ama dosega sekoj koj mi zgresil sam se namesti da mu vratam i zatoa ne se trudam da pametam.a ako nekoj mi zgresi premnogu toj zavrsuva so mene za navek.dosega imam samo so edna drugarka sto voopsto nezboruvam i ne ni planiram.kraj Што не би простиле? - Page 7 543418
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27781
Registration date : 2009-04-20

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.06.09 13:12

Христијански е да се простува и се трудам да е така,баш пред Велигден му простив на еден човек кој многу ме имаше навредено и понижено,кога ете пак си продолжи со иста песна и ајде сега кажете како пак да простам?
Мм ми вели да не се нервирам едноставно не вреди,ама на срцето не можеш да му наредиш.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.06.09 13:15

Kaj ja najdovte temava, bas za mene. Ednas pisuvav deka ne prostuvam lesno, iako ne se gordeam so toa, hristijanski e da se prostuva. Ama koga ce me fati inaet, strasnooo. Mm me povredi so nekoi negovi stavovi i veke tri dena ne mu zboruvam. Tesko mi e, placam sekoe utro ama ne mu se smiruvam.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.06.09 13:19

Natali...dusicke sto e toa so tebe?Nema potreba od tolku nervozi barem vo ovoj preubav period za tebe.Uzivajsi i smirimuse na tm,nekogas nesvesno sekoj covek pravi greski.
Prostuvam jas lesno,no mnogu pamtam pa koga togas i vrakam.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.06.09 13:25

Natalija potpolno se slozuvam so lela a i da znaes inaetot nigde nema da te vodi podobro popusti i razgovaraj otkolku vo ovoj period volku da se izmacuvas znaes deka toa vlijae sve na bebeto misli sega malku poveke i na nego nemoj srcka samo loso za sebe si pravis
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.06.09 13:27

И јас знам со денови да не му зборувам на мм,ама пак попуштам.Не зботував и со свекрва ми една година ама пак попуштив,и кога успеав нејзе да и прозборам значи дека простувам и тоа лесно
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.06.09 13:37

Jas licno ne mozam da zamislam da ne zboruvam so mm,ako prestanam da mu zboruvam toa e kraj na nasiot brak znaci nesto e stvarno neoprostivo,a za gluposti koi i nie sami zenite gi pravime ne.Mozam jas najdolgo 5 min.da ne mu zboruvam i da sum luta,a posle toa kako nisto da ne bilo,ili pa mozebi seuste nema tolku pogreseno sto treba da me drzi so denovi lutina.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.06.09 13:39

До три пати лесно простувам, ама памтам, после тоа бришам Smile
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.06.09 13:39

lela напиша:
Natali...dusicke sto e toa so tebe?Nema potreba od tolku nervozi barem vo ovoj preubav period za tebe.Uzivajsi i smirimuse na tm,nekogas nesvesno sekoj covek pravi greski.
Prostuvam jas lesno,no mnogu pamtam pa koga togas i vrakam.

Lela odamna me nemas iskarano. hihi
Navistina vo pravo si toa sto me sovetuvas, ama ovoj pat pretera. Ne saka da me podrzi vo vrska so bebeto. Taka dojde da moram da pravam razno razni ispituvanja, a toj veke ne mozel da izdrzi, samo po doktori sme bile, eden kup pari sme dale.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.06.09 13:49

E src mene me nemase pa nemase koj da te kara....aman da ti nedostigav... Smile src,sedni i so mirno zboruvaj,malku cile-mile i se ke bide.A i znaes deka mazite ne se bas ljubiteli da odat po doktori,isto kako i po soping...tie mislat deka si ja zavrsile rabotata,zatoa ti malku politicki i se ke bide.
Imam jas dobar primer ovde,jatrvami se sto ke posaka si dobiva i stalno e po nejzino,ama taa nikogas ne mu se luti(iako odvnatre vrija)i veli se dodeka se karas,lutis i raspravas nisto ne pravis.Zatoa smirija topkata i svrtigo listot.
Вратете се на почетокот Go down
pepa
Полуматурант
Полуматурант
pepa


Female
Број на мислења : 719
Age : 45
Локација : poima nemam
Поени : 28719
Registration date : 2009-01-02

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.06.09 16:03

Nate dusice, sega i od hormonite si poosetliva veruvam deka ne e se taka crno kako sto ti izgleda, i mene i sitnici mi precea duri bev trudna, ama nemoj te molam. Nieden stres, lutenje i sto i da e ne dobar niti za tebe niti za tolku posakuvanoto bebence. Poleka samo, ke vidis deka mt nemal namera da te povredi, no nekogas navistina i nim im se sobira i im doaga preku glava isto kako i na nas. Da znaes kolku jas sum nervozna previsev po klinika veke 6 meseci, ama nema beganje od ovaa koza. Sto dojde mora da se trgne i mt go znae toa, samo ne mu bil denot. Samo poleka pak ke kazam misli si prvenstveeno na tebe i bebenceto, ne ti treba lutenje sega :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty20.07.09 14:02

Некогаш простувам,некогаш не-зависи за што станува збор,колку ми згрешиле.Ако згрешам,знам да се извинам,но не дозволувам некој да прави мајмун од мене.Но сум големо злопамтило,на некој начин простувам,но не заборавам
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.08.09 14:49

Многу лесно простувам Дури и кога сум скарана со некого прва прозборувам.Знам и да почутам кога гледам дека се спрема кавга.Само се во граница и зависи колку човек ќе ми згреши.До сега само со една колешка од работа не зборувам еве веќе 4 год.затоа што имав доверба во неа и се и кажував а таа тоа негативно го искористи
Вратете се на почетокот Go down
emilija nestorova
Полуматурант
Полуматурант
emilija nestorova


Female
Број на мислења : 628
Age : 43
Локација : Veles
Поени : 28855
Registration date : 2008-10-02

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty22.08.09 14:56

Jas ne prostuvam bas lesno,osobeno ako nsto stvarno mn me zabolelo.Sakam toj da sfati deka stvarno zgresil i povredil nekogo.Nekogas i ke prostam lesno,ama ne iskazuvam tokmu od ovaa pricina ,za da ne se povtori pak.Inaku covecki e i da se gresi i da se prostuva,samo cesto lugeto go zloupotrebuvaat prostuvanjeto,mislat deka ednas ako im prostis ke moze i poveke pati i moze stvarno da p[reteraat.A najmnogu me nervira ako ne se razgovara za problemot zaednicki i da se uvidat greskite.
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27413
Registration date : 2009-07-17

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty23.08.09 0:02

Многу брзо и многу лесно простувам и дури ми е криво по некогаш оти така правам ама тоа е таква си сум :glup: :glup: :glup:
Вратете се на почетокот Go down
blazevskak
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 8
Age : 33
Локација : skopje
Расположение : онака
Поени : 26950
Registration date : 2009-08-17

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty23.08.09 0:03

простувам но до одредена граница
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty23.08.09 0:13

Znam da prostam raboti i koi ne se za prostuvanje ama ajde..Ponekogas toa go pravime za povisoka cel...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што не би простиле? - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што не би простиле?   Што не би простиле? - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што не би простиле?
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: