Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?

Go down 
+45
Tifani
kiki-riki
Zvezdicka
naivnna
adi
saligrem
Ana.b
winnie the pooh
nafi
Dara
fibimk
mamazako
Simona's mom
Natalija
sneze
BRANKA-5
macush
hajdi
Ilince
slatka87
marina_m
SonjuS*
hormonce
lela
Kikic
veki22
tanja_sr
bibe85
mamalina
Emilija
sonjamfk
mama
Nene
ZZ
vesna83
Freya
Emi
BaMbYnA
aleksandra
rich_bitch1
biljanag
lola
sashka26
STAR *
mamicka
49 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty26.10.08 21:18

Moze no ne preteruvam .Ednas na dva meseci da.Ama kako sekoja prolet nesto renovireme i moram da premestuvam.I uste ne sme go nasle idealniot raspored vo dnevnata
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty26.10.08 21:47

Ne preteruvam so premestuvanje,
ama sitnici cesto premestuvam,a za cel namestaj pa mozebi na 5 meseci ednas zavisi.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Матурант
Матурант
hormonce


Female
Број на мислења : 1823
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 28893
Registration date : 2008-08-31

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty26.10.08 23:20

Мебел не преместувам, најпрво зошто сиот мебел ни е нов ( 1 година) и правен е по димензии,така да тешко дека ќе може да се размести,а ситници нон - стоп купувам, фрлам, преместувам, тоа ми го разигрува домот.
Вратете се на почетокот Go down
SonjuS*
Бруцош
Бруцош
SonjuS*


Female
Број на мислења : 2925
Age : 38
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 29366
Registration date : 2008-07-11

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty27.10.08 1:42

Znaci ako stanuva zbor za raspored na mebelot...a isto taka i podnovuvanje...zosto da ne..
Seuste ne sum mazena..no koga ke bidam ako imam moznost toa bi go pravela pocesto..
sakam da mi bide novo i cisto...
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty14.11.08 8:51

pa bidejki sve ni e novo ne menuvam mozebi koga ke pomine godina dve ke mi stane dosaden vaka rasporedot pa ke menuvam vaka ssega za sega mi se dopaga
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty02.12.08 14:55

neznam za vasive, ama mogot e manjak za premestuvanje se nesto izmisluva. veke mi e smaceno.
Вратете се на почетокот Go down
slatka87
Прваче
Прваче
slatka87


Female
Број на мислења : 107
Age : 37
Локација : Macedonia
Расположение : dobro
Поени : 28441
Registration date : 2008-10-21

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty02.12.08 14:58

iskreno da vi kazam i jas sum manijak za premestuvanje. interesno mi e i sekogas porazlicno.
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty02.12.08 15:03

ne mnogu drasticni promeni ne sakam mnogu promeni samo nekoi mali nesta i zimska i letna sema
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Полуматурант
Полуматурант
hajdi


Female
Број на мислења : 522
Age : 38
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 28775
Registration date : 2008-08-16

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty02.12.08 15:15

па сакам да го менувам распоредот, ама не е некоја голема промена, ама сега одамна немаме направено промена на распоредот
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty02.12.08 15:29

Sakam,ama ne mozam,zasto ako smenam nesto nema da mi lici na nisto.Momentalno go menuvam mestoto na kaminot i foteljata Very Happy Very Happy Very Happy Takov mi e rasporedot na prozorcite i vratite vo kukava da ne mozam nisto da premestam,edinstveno mozam da go menjavam mebelot a za toa treba pari Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
BRANKA-5
Почетник
Почетник
BRANKA-5


Female
Број на мислења : 8
Age : 42
Локација : Kumanovo
Расположение : odlicno
Поени : 28206
Registration date : 2008-12-08

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty16.12.08 1:35

Ja obozavam da menuvam raspored,pogotovo u dnevnata,nego mm me koci,site mazi gi mrzi da krevaat(so isklucoci)taka da nekoi raboti nemozam ja samata da gi mrdam.Nekogas dovolno i e da smenam ukrasi,zavesi,nekoi detalji za da mi bide poprijatno z asedenje
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-21

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty19.12.08 12:23

Обожавам да си разместувам по дома . Кога ќе сменам било што како да сум купила нов мебел . Многу интересно пробајте бар два пати годишно да смените нешто и ќе видите голема разлика .
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty19.12.08 12:32

Jas ne smeam da menuvam, ce treba da se iskaram so svekrva mi. Pa i vo nasata spalna nemam bas mnogu izbor. Ja namestivme taka da odgovaraat delovite od mebelot so sobata, odvaj gi napikavme hihi Sega nema sansi nesto da menuvam, ama zatoa pak ukrasite samo gi preseluvam od vamu tamu i taka natamu
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty19.12.08 15:43

macush напиша:
Takov mi e rasporedot na prozorcite i vratite vo kukava da ne mozam nisto da premestam
Istiot problem go imam i jas,plus ziveam vo stan i nema mnogu prostor za manevriranje.Momentalno se e child-proof,podredeno na Simona za da ima prostor za igranje..
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty22.12.08 11:42

менувам и јас дома, ама менувам сама. ако запнам на некој тежок предмет, ќе го истуркам на сред соба и тогаш го викам маж ми, затоа што и да се буни, полесно е да го смени, отколку да го врати на место.
коментари има постојано, ама мене мува не ме лази.
е ме кочи што сум ептен тингел со пари, а ми требаат нови кревети за во дневната, и нови теписи, и некоја малецка комодичка, кујната ми е скромна, ама може да се среди, ама нема пари.
а инаку од тоа што го имаме, малку да се докупи некое стварче, и убаво да се декорира, мислам дека ќе е ок, ама здравје, во некоја наредна следна година.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty22.03.09 8:36

menuvam i bas sega za pred veligden ke go premestam i rasporedot na namestajot.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty23.03.09 16:07

Ubava e sekoja promena vo domot pa makar i na namestajot da mu go promenis mestoto.Megutoa mnogu zavisi goleminata na namestajot,izgledot,funkcionalnosta na sobata i sl.Jas ne sum mnogu po premestuvanje ama koga sestra mi ke nategne aj,aj jas vleguvam vo igra.No kaj nas regalot e visok,imame trosed,dvosed fotelja,soba od 20 m2 severen del...i sega ako regalot go premestam od ednata strana ke treba da go zatvoram edniot prozor sto ne e dobro,ako go redam na drugata strana ke treba da go trgnam edniot del i da go stavam na drug zid taka sto tesko e.....da imam mal mebel sigurno dva pati godisno ke menuvam raspored.Edino menuvam TV i kompjuter... Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 163602
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty24.08.09 21:15

Sakam da go menuvam rasporedot na mebelot.Veke sum gi probala site varijanti no koga po nekoe vreme ke mi zdosadi "gledkata"pak menuvam nesto..makar samo ke im go zamenam mestoto na trosedot i dvosedot .Obicno koga menuvam zavesa ili prekrivaci..pa ajde da probam komodata dali vaka ke stoi poubavo.. Smile
Вратете се на почетокот Go down
nafi
Прваче
Прваче
nafi


Female
Број на мислења : 180
Age : 48
Локација : skopje
Поени : 28272
Registration date : 2008-12-12

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty24.08.09 22:17

I jas toa cesto go pravam, koga ke osetam potreba za promeni, toa moze da bide i promena na zavesa, prekrivaci ili bilo sto sto trpi promena, zosto petosedot veke nemozam da go vrtam
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29125
Registration date : 2008-08-24

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty24.08.09 22:24

sakam i toa cesto menuvam,bidejki koga gradevme lani ostavivme golem salon okolu 60 kvadrati i pustivme kabli na sekoj kos ima mnogu moznosti za promena na rasporedot na 2 meseci obicno premestuvam
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty25.08.09 0:08

Сега за сега не менувам,ограничена сум со простор,така да нема место за многу комбинации,но би менувала доколку купам нешто ново.
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27059
Registration date : 2009-10-30

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty03.11.09 19:44

Uzivam da go menuvam rasporedot na mebelot. Duri nekogas i sama go pravam toa mm vika po mene
Posleden pat go menuvav rasporedot koga zabremeniv a ne znaev deka sum bremena. I sega mm me zeza ne si go menuvala rasporedot znaci ne si bremena Smile
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty03.11.09 19:59

I jas obozavam promeni i sakam da go menuvam rasporedot na mebelot.Ako pak toa ne e vomozno pravam promeni so nekoi drugi detali.Vazno e da ima promena.
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28389
Registration date : 2008-11-28

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty03.11.09 20:32

jas sakam promena vo namestajot pa makar i minimalna.ke gi smenime mestata ke stavam carsavce vo nekoja druga boja i uste nekoj drug detalj i sve mi izgleda novo Smile
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty03.11.09 20:32

Ja ne go premestuvam mebelot tuku go frlam/menjam za nov. Da mi e ziva i zdrava IKEA, sekoj 2-3 godini si se podnovuvame. Za sitni pari ako imas smek se praat cuda Smile E toa mi e mnogu po interesno od premestuvanjeto Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?   Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сакате да го менувате распоредот на мебелот?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: