Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Одвикнување од пелени

Go down 
+90
Kat
Viki J.N.
jovan1305
butterfly
emilija nestorova
mimce
Rodne
Betka
Deni
Ilince
Kinky
jasmina,mina
moja mama
Cvetce
Anjuska08
lida
Beti_d
Dzena
bibic
elena-taci
mima
mirecv
Magdalena
nata
OGNEN
maria
Violeta13
Pipolino
kika
Pravnicka28
macana
IGI
teana
bubamara
anetapp
Mama Vase
D-r Lidija Pazdrijan
Silvana Dukovska
Dragana
svetlana76
silvana
lidija29
BiljanaM
Mimi22
kavadarcanka
Rozetka
sofidavid
Ane_V.V.
MamaMaja
yarre
taci
sunset
female*
mama i nikola
Misticia
Monika
nikolina008
мама
Mama Ane
Anika
sneze
verce
Kikic
sashka26
Natka
Simona's mom
Goca
hajdi
Mimi
marina_pp
Sister
avanturistka
lakibebe
Sandra_Anja
bella*
biljanab
Emilija
mamicka Ana
sonjamfk
Lana
STAR *
Juni08_Andrea
Emi
ZZ
biljanag
vecki
Big Sister
Nene
sunshine
vesna83
94 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17
АвторПорака
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27045
Registration date : 2009-09-29

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty02.11.09 15:20

Emi напиша:
nie pocnavme veke tri dena sekoja vecer pred spienje da kakame vo noksir, sama bara, ama preku den ne

se nadevam ke uspeeme naskoro
ние бевме во таква ситуација па по неколку пати ја прашувавме во текот на денот и се навикна после (за неколку дена) сама да кажува
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29323
Registration date : 2008-07-22

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty07.11.09 13:55

Eve i nie 4 den sme bez pampers voopsto preku den.Luge nema da veruvate uste od vtoriot den pocna da kazuva,Ke se fati za paceto i vika mamo mocka.Sega za sega ni odi super koga ke stane od spienje nasabajle i popladne prvo na noksirce sednuvame i preku den ako vo rok od cas i polpvina nekogas i dva casa ne mi kaze deka mu se mocka go sednuvam na tute i sedam do nego zosto inaku odma ke stane.
E sega najcesto mu velam izmocaj ja bubamarata ili pileto(gledame kniga dodeka sedi na tuteto i koga ke se izmoca celiot se raduva deka ja izmocal peperutkata).ke vidime kako za ponatamu.Inaku sovet na site nemoj da se lazete deka sega e zima i ladno e,nema vrska si sedat vo soba na toplo i vo slucaj i da se izmocka vednas go presoblekuvate ne sedi mokro.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29323
Registration date : 2008-07-22

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty14.11.09 0:10

Nie veke 10 dena sme bez pampers.Da vi kazam planina mi se simna od glava.Koga nosese pampers i ke go legnev da go soblecam pa ne davase ,ke me rita ,ke place...horor.A sega si go stavam na noksirce si mocka vednas,e za kakanjeto malku se tegavi kako da mu e strav od gomceto hihi .
A za noke neznam za ovie 10 dena samo edna nok stana so suva pelena inaku sekogas ni e prepolna i plus protecena .Se na se mi olesna od pampersot i za kratko vreme se nauci moe zosto na tute sedi od 7 meseci i si ja ima fateno navikata.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28924
Registration date : 2009-03-17

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty14.12.09 11:27

veke 3-ta ned.sme so gakji Одвикнување од пелени - Page 17 267988a poslednive 3-4 dena sama kazuva deka saka da se olesni.ne mora da ja sednuvam na pola saat.
uf,dusata ni izleze.ama moravme.
samo strplivo i poleka.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty14.12.09 11:28

Одвикнување од пелени - Page 17 207962 za Neda. Vase, a navecer kako pravite? I Anja si kazuva, ama navecer i stavam pelena.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28924
Registration date : 2009-03-17

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty14.12.09 11:36

navecer i stavam ama eve primetuvam deka do 5h.pelenata i e prazna.a spiese kaj baba vo sabotata i ja razbudila vo 4h.svekrva mi i rekla,,babo mi se mocka,,.
verovatno ke ja ostavam zimava so pelena,strav mi e sega da ne se mokri.a iskreno ne mi se stanuva za da ja izmockam,baska ladno e navecer.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29323
Registration date : 2008-07-22

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty15.12.09 0:07

Eve Nikola cela nedela se budi noke i mi kazuva deka mu se mocka.Samo sto toj mi vika deka go bolelo mese i ke go stavam na noksirce ke si mocka i prodolzuva so spienje.otkako ke si zaspie do sbajle dvapati me vika za mockanje.Ama naj smesen e vika mamo pusti vizorka(televizor)bole mese.Cirkusi sme ama poleka poleka do vtoriot rodenden ke gi otkazeme i noke.

Одвикнување од пелени - Page 17 146742 Bravo za Neda
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29618
Registration date : 2008-06-02

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty15.12.09 0:16

Браво за сите дечиња!Ние сме без пелена од пред вториот роденен, аод вчера ја симнавме конечно и ноќната пелена, долго време станува барут сува и се буди за да ми каже дека и се мочка, јас одолговлекував од страв дека фати веќе ладно, ама вчера се решив. Нема фајде веќе да ја носиме, и мене ми е терет кога станува да мочка, па пак да и ја облакам пелената, а башка веќе и смета. Вака со гаќички е многу поедноставно.
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28643
Registration date : 2008-12-05

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty15.12.09 0:19

Bravo za Jana Одвикнување од пелени - Page 17 207962
I Eva kazuva uste pred vtoriot rodenden no noke uste moca. Nekogas se budi i mi kazuva a mene od sto mi se spie i od sto sum pretepana i vikam: imas pelena, mocaj vo pelena, i ja otkacuvam Одвикнување од пелени - Page 17 981783 jas sum kriva. a posle mi e krivo i sakam da ja naucam.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29618
Registration date : 2008-06-02

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty15.12.09 0:35

Аника, и јас имам пробано на два три пати да ја откачам, онака у завиена форма, за да не и дадам баш зелено светло дека е добро да се моча во пелената, а од друга страна да не моча во гаќи, ама она почнува да урла Smile) ќе ја разбуди цела зграда, па сакам нејќам сум морала да станам во такви ситуации. Инаку не знам како иде..ама верувам дека ќе има и по некое подмочкување во спиење..Јана зависи, некојпат се буди еднаш во ноќта, некојпат три пати..не да не ми се станува, ич хихих, како зомби сум кога ме буди, а таман ме фатил убав сон..
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28924
Registration date : 2009-03-17

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty15.12.09 10:13

Anika Nekogas se budi i mi kazuva a mene od sto mi se spie i od sto sum
pretepana i vikam: imas pelena, mocaj vo pelena, i ja otkacuvam Одвикнување од пелени - Page 17 981783 jas sum kriva. a posle mi e krivo i sakam da ja naucam.

Одвикнување од пелени - Page 17 69779
lele isto,ama aj stani vo 3 sabajle,zivra e.butnati pod jorgan kakvo stanuvanje
na prolet ke ja vadime noknata.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty15.12.09 10:18

Mama Vase напиша:
Anika Nekogas se budi i mi kazuva a mene od sto mi se spie i od sto sum
pretepana i vikam: imas pelena, mocaj vo pelena, i ja otkacuvam Одвикнување од пелени - Page 17 981783 jas sum kriva. a posle mi e krivo i sakam da ja naucam.

Одвикнување од пелени - Page 17 69779
lele isto,ama aj stani vo 3 sabajle,zivra e.butnati pod jorgan kakvo stanuvanje
na prolet ke ja vadime noknata.

Одвикнување од пелени - Page 17 69779 Одвикнување од пелени - Page 17 69779 Одвикнување од пелени - Page 17 69779 Cepki ste vie dve. Moze i jas takva ke bidam.
Inace bravo za Eva, Neda i Jana, pa i za Anja, ama navecer si nosi pelena seuste.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Одвикнување од пелени - Page 17 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Одвикнување од пелени   Одвикнување од пелени - Page 17 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Одвикнување од пелени
Вратете се на почетокот 
Страна 17 of 17Отиди на страна : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: