Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашето омилено место за излегување

Go down 
+24
fibimk
kavadarcanka
NatalijaS
bica
marina_m
Daki
Vesnicka
veki22
sonja 35
obicna
Ben10
aleksandra
Freya
vesna velkova
natali
sashka26
Juni08_Andrea
lola
okce
mamicka211
eli
STAR *
rich_bitch1
biljanag
28 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty04.06.08 12:30

прв пат излеговме во фешн во гтц имаат најубаво нескафе ладно

сакам тивки места а не бучни дискотеки загушливи и со гужва места

за одвреме навреме може и кафана онака да се опуштиме со стара македонска песна

иако ретко и да имаме време за излегување сепак ова беше мојот избор!

а вие?

da ziveeme da ziveeme da ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty04.06.08 12:33

па немаме омилено место,секогаш зависи од расположението.некогаш бараме тивки места ,ако сакаме онака намира да се напиеме нешто,да поразговараме....или пак обратно ко што спомна во кафана ама тоа е секогаш со друштво,сами ми е глупо да појдеме во кафана,филингот е поинаков кога сме собрани повеќе
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty04.06.08 12:34

Најубаво ми е на кеј преку ден на сонценце и да пијам нешто ладно.
А и сакам да одам со мм на вечера, сакам баш да одам во оној ресторанот на Јужен Булевар, Даниелс.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29674
Registration date : 2008-05-03

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty04.06.08 12:37

Јас излегувам сегде бидејки сум и помлада одам и во дискотеки кога сакам да си ја истрошам енергијата со играње,иако сега во последно време и јас сакам некои помирни местенца на пр. многу често си одиме на вечера во торос тоа е таверна на кеј и прават многу убави јадења си порачуваме и винце и си поминуваме супер за мерак, иначе идеме и понекогаш во кафани кога сме поголемо друштво и така во градов ме има насекаде по малку flower
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty04.06.08 15:31

може било каде само да е тивко и без бучави,а особено важно е да нема пушачи и ако ги има да не им го дишеме ние чадот од цигарите,тоа најмногу ми преовладува.
Вратете се на почетокот Go down
okce
Прваче
Прваче
okce


Female
Број на мислења : 232
Age : 48
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 30137
Registration date : 2007-11-26

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty04.06.08 15:49

I jas ne sakam bucni mesta i najcesto izleguvame vo restoranti i picerii,pa ne samo da se pie i da se kasne nesto ubavo. da ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
lola
Полуматурант
Полуматурант
lola


Female
Број на мислења : 856
Age : 49
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 30146
Registration date : 2007-11-14

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty04.06.08 23:29

STAR * напиша:
А и сакам да одам со мм на вечера, сакам баш да одам во оној ресторанот на Јужен Булевар, Даниелс.

еј Стар, ние секогаш кога поминуваме таму викаме дека ќе одиме некој ден...само уште не сме отишле. Вака од надвор убаво изгледа. Како е внатре? Однапред резервираш маса или има слободни во секое време?
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty05.06.08 5:04

i jas ne sakam bucni mesta.sakam kade e mirno i kade mozam da sednav nadvor,ne sakam zatvoreni mesta.i sekako da ima nesto i za podkasnuvanje.
Вратете се на почетокот Go down
sashka26
Прваче
Прваче
sashka26


Female
Број на мислења : 399
Age : 47
Локација : macedonia
Поени : 29248
Registration date : 2008-05-14

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty04.07.08 12:08

Овај период сакам да седам на отворено,не сакам да седам во затворени простории(кафич или кафана без разлика). Максимално да ги користам благодетите на сонцето, летово трае многуу кратко и во зима ке ми фали сонце.
А омилено место за седење ми е кафичот Аквариус во Охрид
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty04.07.08 12:22

Лола врска немам како иде, дали е со резерваии или не, ама за роденден мм го носам таму.
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29426
Registration date : 2008-04-22

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty04.07.08 12:58

Јас најчесто одам во Play на ул.Македонија и стварно е супер секогаш а инаку одам и по ресторани на вечера ама претежно во зима некако летно време не ми се оди повеќе сакам сладолед,коктел или кафе
Вратете се на почетокот Go down
vesna velkova
Полуматурант
Полуматурант
vesna velkova


Female
Број на мислења : 509
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 29021
Registration date : 2008-06-26

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty06.07.08 17:22

Ние кога сме со друштво знаеме да забегаме во некое кафанче на мераклиска музика а сами најчесто одиме на кеј и тоа скоро секогаш во АЊА најубава летна понуда на сладоледи и др коктели имаат.
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty06.07.08 18:28

Најчесто излегуваме во Селект или Маф Маф а потоа обично завршуваме во Студио ин - многу убав ресторан со жива музика во Струмица.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty09.08.08 3:14

mnogu sakam da odeme na vecera so mm posebno vo "porta"
ili pak nekade na pica pr: leone ili king
Вратете се на почетокот Go down
Ben10
Прваче
Прваче
Ben10


Female
Број на мислења : 131
Age : 50
Локација : Скопје
Поени : 28772
Registration date : 2008-08-16

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty17.08.08 0:55

слушнав убаво за ресторан Пауза (кај печатница Гоце Делчев) ама јас не сум била. Препораки?
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty17.08.08 1:05

Jas u PP za od rucek izleguvanje pienje kafe... mnogu si go sakav kaficot Premier sto sea slusam povejke ne postoj kako Premier nego London cafe, ke vidam nareden pat dali e izmeneto. Isto mi se svigja Leone, La Strada isto mirno mestence. U SK samo imam odeno u restoran, isto za kafici ke probam zdravje zimava.
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29148
Registration date : 2008-07-18

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty20.08.08 10:21

Во последно време сакаме и двајцата порелаксирачки места за излегување како на пр.кафанче со мак.староградска песна, шетање покрај езеро или едноставно седење на тераса со чаша винце.Ги надминавме кафичите и бучните места.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Прваче
Прваче
veki22


Female
Број на мислења : 457
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28777
Registration date : 2008-08-20

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty20.08.08 21:47

najomileno mesto ni e toros znaeme da otideme tamu barem ednas vo mesec i da se pocastime so daska i vince
Вратете се на почетокот Go down
Vesnicka
Полуматурант
Полуматурант
Vesnicka


Female
Број на мислења : 1037
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 29132
Registration date : 2008-08-08

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty14.09.08 20:14

Sakam mirni mesta definitivno.Koga e toplo uzivam nadvor na sonce.Nesto sto mi pravi najmnogu merak e da odam na rucek vo nekoj ribnik niz Makedonija od tipot na Ginovci.Vo Skopje mi se sviga Oreov lad,Duomo,511 i uste drugi samo da e nadvor sedenjeto.Za na kafe mi se sviga Broz.
Вратете се на почетокот Go down
Daki
Полуматурант
Полуматурант
Daki


Female
Број на мислења : 547
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 28795
Registration date : 2008-08-27

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty14.09.08 20:25

Jas sakam kafana.Lele od koga ne sum izleglaaaa vo kafana. :Oh:
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty05.11.08 23:45

омилено место за излегуванје ни е торос а одиме и во кафани онак аос друство е по дискотеки многу слабо
Вратете се на почетокот Go down
bica
Полуматурант
Полуматурант
bica


Female
Број на мислења : 1082
Age : 39
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 29092
Registration date : 2008-07-16

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty08.11.08 15:40

nase omileno mesto za kafe pienje,za navecer za pijacka ni e SPA u Beverli....najopusteno si se osekame i tuka ni e pred zgrada...znaci ko doma....inaku nesto u disko nemam zelba posebno da odam nekako mnogu se zadomiv pa sakam samo doma da si sedam.....edvaj mm me sikterosuva...hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty19.12.08 13:17

Многу ми е мака што немам одамна излезено, ама да потпорасни Бојана, ќе го терам мм да шетаме. Тој е повеќе домашар, а јас да можам одма во Колосеум ќе се бапнам. Сакам дискотеки, ама за жал одамна не сум била, од лани за Нова Година бевме во Колосеум. Па бев бремена, се породив и ништо. Во Ск ми е убави Балет, Бизар, Сектор, за на кафе Бастион,Броз. Се на Б. На кеј најубаво ми е La Boteguita del Medio, кубанското. А и да не ја заборавам Пјаца Либерта, ја обожавам, а и таму бевме со мм на првиот состанок, на мој предлог. Во Охрид Аквариус, Гарден, Куба Либре.
Во Битола Буре, Интермецо, База, Порта Џез. Врска немам, мози се сменила шемата. Ама се распишав... А во последно време најмногу излегувам од спалната во дневната. То е.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty23.02.09 21:41

Обично излегуваме на тивки места во пицерии и ресторани не сме многу и двајцата за во гужва и бучава а јас имам мака и од загушливи простории не поднесувам цигари така да со нас си ја носиме понекогаш и ќеркичката и многу е радосна
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty14.04.09 13:28

Sakam mirni mesta vo osnova......denski da odam vo kafic da se napijam kafence i da prosetam i to e sve.Ne sakam guzvi,luduvanja,diskoteki......pa na leto ovde e uzas luge....ste bile Oh zanete.....
Zatoa i leto ne sakam...bas od tie guzvi,kola ne mozes da parkiras....a za mir da ne pravam muabet.Svesna sum deka site turisticki mesta se takva ama ne sekoj saka guzvi...pa da izlezis ti trebaat 10 min da pomines samo del od carsija.....Licno da nemam sezonska rabota.....jas ne bi stapnala na plaza....prvo nemas vreme po cel den rabotis......i plus se goris na sonceno ko prase na razen!!!!
Najubavo mi e na prolet,nema luge,ima samo po nekoi zalutani turisti ili po nekoja grupa......kaficite se posteleni nadvor....uzivancija na kvadrat!!!!!sonce pece......lepota.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашето омилено место за излегување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето омилено место за излегување   Вашето омилено место за излегување Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашето омилено место за излегување
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: