Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Успешна жена

Go down 
+10
Irena Trajkovska
mamicka211
Lana
moja Ina
Alexandra
ZZ
Cogswell
Big Sister
Gina
Emi
14 posters
АвторПорака
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Успешна жена   Успешна жена Empty19.11.07 11:37

Dali zena moze vo isto vreme da bide uspesna vo rabotata, domot i plus dobra majka?
Jas mislam deka nemoze..................
Sto e za vas uspesna zena?
Вратете се на почетокот Go down
Gina
Почетник
Почетник
Gina


Female
Број на мислења : 19
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 30120
Registration date : 2007-11-21

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty22.11.07 0:58

iskreno neznam sto e uspesna zena,verovatno toa e da znae da se snajde vo brakot,vo rabotata,da bide dpbra majka...sto znam.
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty22.11.07 1:04

uspesna zena za mene e srekna zena!
a toa e onaa koja ke uspee da ja najde harmonijata vo rabotata, brakot i vo semejstvoto. ne samo vo edno.
Вратете се на почетокот Go down
Cogswell
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 72
Age : 40
Локација : nadvor
Поени : 30130
Registration date : 2007-11-19

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty22.11.07 23:02

Ja mislim da je moguce ostvariti sebe na vise polja a ne samo na jednom. Potrebno je medjutim odabrati pravo vreme i meru za sve. Nije nemoguce graditi karijeru i podizati porodicu u isto vreme ali neophodno je biti dobro organizovan i imati podrsku i razumevanje porodice!
Вратете се на почетокот Go down
ZZ
Полуматурант
Полуматурант
ZZ


Female
Број на мислења : 528
Age : 53
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 30164
Registration date : 2007-11-14

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty22.11.07 23:39

Ane напиша:
uspesna zena za mene e srekna zena!
a toa e onaa koja ke uspee da ja najde harmonijata vo rabotata, brakot i vo semejstvoto. ne samo vo edno.

ovo je i moje misljenje..
Вратете се на почетокот Go down
Alexandra
Почетник
Почетник
Alexandra


Female
Број на мислења : 39
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 30155
Registration date : 2007-11-14

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty29.11.07 15:34

Bravo Ane,gi izbra vistinskite zborovi,USPEShNA ZENA E SREKNA ZENA!Bash gledav edna emisija na ovaa tema kaj Opra,ama dobro,jas amerikancive nikogash ne gi zemam zdravo za gotovo!Ima poveke gledishta za ova!Na primer zavisi kakva rabota rabotish!Eden sluchaj e odish na rabota normalno,ti zavrshuva smena,si odish doma i nemash nekoi ambicii da dostignesh nekoe povisoko nivo vo rabotata,a drug sluchaj e koga odish na rabota i zivotot go posvetuvash da dostignesh povisoko nivo,unapreduvanje,podobro rabotno mesto,pogolema plata i t.n.!E sega jas mislam deka vo prviot sluchaj ne moze da ima prechka pomegu tebe i semejstvoto,domot i t.n.,a vo drugiov sluchaj ako moze nekoja zena da go postigne seto toa kapa i skidam,vo toj sluchaj mnogu poteshko e da se spravish so takvo tempo na zivot i da bidesh uspeshna vo se!!!
Вратете се на почетокот Go down
Big Sister
Web Administrator
Web Administrator
Big Sister


Female
Број на мислења : 2268
Age : 51
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 30363
Registration date : 2007-11-15

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty29.11.07 15:47

a be ja li- sade mozok

inaku sto se odnesuva do ovie slucai koi gi navede,baz zatoa velam deka treba zenata da ja najde harmonijata. t.e taa treba da resi sto i e prioritet i sto nejze ja pravi srekna.
nekoja e srekna da sedi doma i samo da se grizi za semejstvoto, a druga da raboti i da se grizi za semejstvoto, dodeka treta saka da napravi kariera.

samo taka moze da postigne da ima zdravo semejstvo i brak koi nema da trpat poradi nejzinoto nezadovolstvo, frustraciite i neispolnetost od licniot zivot.
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty12.03.08 16:20

i jas se soglasuvam potpolno so tebe Ane. Uspesna zena e srekna zena. Bez ogled sto i da te usrekuva napravi go toa. Nekogas moze da se mali sitnici a nekogas i mnogu krupni raboti kako i formirane semejstvo. Kolku se vlozis sebe si vo toa dotolku poveke ke ti bide vozvrateno. Dali so nasmevka od tvoeto malecko, so svetnat pod ili pokacuvanje na platata pa i ne e vazno
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty12.03.08 17:01

Da ja potpisam Ane ,navistina e taka.

Jas svesno resiv da bidam so Lana ovie 5 godini i celosno da i se posvetam nejze ,uzivav vo sekoj moment so nea ..no veke custvuvam deka samo toa ne me zadovoluva ,kako taa raste taka custvuvas deka poveke ne si i potreben (ne velam deka ne i trebam ) do taa mera koga e pomala.Custvuvam deka mi treba nekoja druga preokupacija ,da ne sedam po cel den vo trenerki i da ne gi cupam vegite ednas vo 10 dena ..ednostavno pocnuvas da se zapostavuvas i sekako deka taka veke ne se custvuvam srekna.Resiv da trgna i profesionalno da se okupiram ,znam deka ke bidam mnogu posrekna i poispolneta ,a toa ke go oseti i Lana a i celoto moe semejstvo.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty09.06.08 19:37

Ane напиша:
uspesna zena za mene e srekna zena!
a toa e onaa koja ke uspee da ja najde harmonijata vo rabotata, brakot i vo semejstvoto. ne samo vo edno.
се согласувам во целост со ова пишаното,подавам рака не секоја жена што се снаога вака. :big hug:
Вратете се на почетокот Go down
Irena Trajkovska
Прваче
Прваче
Irena Trajkovska


Female
Број на мислења : 385
Age : 45
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 29066
Registration date : 2008-06-20

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty07.07.08 11:11

Успехот е можен доколку се има поддршка од семејството а пред се од сопругот.Кога се сака се се може
Вратете се на почетокот Go down
kara
Полуматурант
Полуматурант
kara


Female
Број на мислења : 1111
Age : 41
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 29214
Registration date : 2008-09-01

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty18.09.08 10:41

Uspehot e individualno prasanje. Zavisi koj kako gleda i sto vo zivotot go smeta kako uspeh.
Za mene najgolem uspeh e da imam moe semejstvo so dete na koe ke mozam da mu gi pruzam site potrebni uslovi za kvaliteten zivot, a toa ke mozam da go napravam samo ako se posvetam i na karierata, sto momentalno i go pravam. Uste nemam dete a veke imam posebna soba vo kukata za nego i ja zamisluvam i definitivno vo bliska idnina ke ja uredam kako sto smetam deka treba. Eve i toa e nekakov pocetok. Neli? Sepak, konecno smetam deka pred se barem za mene e semejstvoto. Najgolem uspeh e pravilno da vospitas dete i da go izvedes na prav pat. Sto mislite vie sto veke imate deca? A?
Вратете се на почетокот Go down
sonja 35
Прваче
Прваче
sonja 35


Female
Број на мислења : 392
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 29148
Registration date : 2008-07-18

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty18.09.08 10:58

Успешните жени кои градат кариера не секогаш се и среќни жени,според мене.Ретко која, која брка кариера е и успешна на други полиња.Често се одложува мајчинството за да се завршат др.работи кои претставуваат приоритет во тој момент.А ако жената ги усклади сите работи подеднакво на сите полиња(што не верувам,една сигурно ќе трпи,или ќе чека подобри времиња)тогаш веројатно ќе ја пронајде формулата за успешна и среќна жена.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty17.10.08 15:26

Жена кој брка кариера а нема (несака)да има деца,или брка кариера се дотерува и шминка а децата и се по цел ден на улица за мене тоа не е успешна жена.Исто така и жена која заработува многу пари немора да значи дека е успешна жена.Да си држи некое ниво на работа по дома да и е средено (значи немора она да средува може да си има и жена која ќе и средува) и децата и се секогаш наместени културни средени,Мажот исто така наместен и секогаш да е во хармонија со маж и ,можеби грешам но за мене тоа е успешна жена
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
tinyyy
Прваче
Прваче
tinyyy


Female
Број на мислења : 230
Age : 38
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 28518
Registration date : 2008-10-08

Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty22.10.08 11:33

ГО потпишувам и целосно се согласувам со милењето на Кристина .
Не е само да заработуваш и да си дотерана ,а децата по улици. Успешноста на жената е да успее да е независна (сама да заработува и да придонесува во смејството не да чека да стигни платата на мажот , тоа е она што најмногу ме нервира кај нашите жени) и најважно од се да биде добра мајка и споруга.
Верувајте има жени што успеваат да се добри и во работата а истовремено се прекрасни мајки и сопруги.
Тоа за мене е успешна жена!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Успешна жена Empty
ПишувањеПредмет: Re: Успешна жена   Успешна жена Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Успешна жена
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: