Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 ТВ-програми за деца

Go down 
+16
sonjamfk
Simona's mom
vesna83
sunshine
mamicka
STAR *
moja Ina
vecki
Lana
mamicka211
Goca
daniela
biljanag
Emi
rich_bitch1
Alisa77
20 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Alisa77
Почетник
Почетник
Alisa77


Female
Број на мислења : 68
Age : 47
Локација : Struga
Поени : 29626
Registration date : 2008-02-28

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty03.05.08 19:11

Dodeka jas barav slobodno vreme za da ja postavam temata Leonid veke pocna da gleda TV Smile
Dali vasite najmili gledaat televizija i od koja vozrast?
Jas dolgo vreme go ostavam televizorot vlkucen kaj nego vo soba, a sega primetuvam deka go interesira si gleda podolgo vreme i gi prepoznava nekoi crtani i pesnicki Smile
Mislam deka ne e nisto loso bidejki stalno gleda "babytvchanel" i programata im e nameneta bas na bebinja, a ima i na internet Smile
na sat. ima epten mnogu slicni kanali ama ovoj mislam deka e bas za najmalite "bebinja" Smile

www.babytvchanel.com
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty03.05.08 19:49

Alisa77 bas ubavo sto gleda Tv,sestra mi maka macese so vnuk mi,za ziva glava ne se zaigruvase nitu pak sednuvase ko drugite deca da gleda crtani,pesnicki i sl.nonstop i dosaduvase dodeka ona rabotese.inaku stranata e mn interesna.bas e onaka sarena
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty03.05.08 21:26

Milena obozava da gleda super zvezda na kanal 5, gledame 5+ na telma so Petko i mnogu mu se raduva, inace saka da gi gleda najavnite spici na vestite hiihihihihi i reklami isto so vnimanie gleda.

Alissa blagodaram za starnava:)
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty20.05.08 12:46

иван сака многу музика затоа ги купува златно славејче и сл цртани уште не ги разбира и не гледа
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty20.05.08 23:57

исто и Елена сака Супер Ѕвезда, гледа реклами ,Петко , музика.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty21.05.08 0:37

леле мори мајко нас Јанаичка не побудале со Супер звезда има денови кога нон стоп врти тоа цд,таа сите песнички ги знае и ги пее а и ние сите останати одиме низ дома и си ги пееме,кога почнува песната со чупчето што носи бисери и таа трча клава бисери,детето со гитарата ајде гитарата в раце итн,циркус.....сака да го гледа вовчето Том,Јагодица бобица и понекогаш гледаме некои интересни детски песнички на you tube.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: дали и колку често им дозволувате на децата да гледаат тв   ТВ-програми за деца Empty28.05.08 23:43

ја поставувам оваа тема,керками гледа многу цртани,и спуштив неколку цд соцртани и тоа скоро сите,ако сакам да ја убедам да седи на нокшир единствено е да и пуштам том и џери и се е во ред.ме загрижува тоа што по цел ден знае да седи и да гледа цртани,уче јазик од нив,ги фаќа ритамите од песните ,напамет знае што се случува со сите.дали вие им дозволувате и колку да гледаат телевизија,цртани,песнички?
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty28.05.08 23:59

Кога се буди сабајле за да не се тегави дека и се спие и за убаво да се спремаме за градинка гледа,во тоа време се нејзините омилени Winx,кога доага од градинка обично сака да си поигра дома иако Тв-от ни е вклучен стално на некој децки канал,пак ке ја одгледа нејзината серија и после тоа некаде околу 18:00 идеме надвор,се шетаме или сме на некоја активност ,пред спиење исто сака да погледа цртан филм ,читаме приказна и легнува да спие.

Имало периоди кога баш сакаше да гледа скоро по цел ден посебно цртаните од Дизни додека не ги научи на памет,па едно време беше актуелна касетата на Колибри ,ама и тогаш знаев да ја залажам со нешто па не беше толку пред телевизорот
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty29.05.08 0:23

Па не многу, Милена е мала ама ги одгледува супер звездите обавезно, игра и гледам дека ужива, ја обожава бубцхен рекламата вриска од среќа!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty29.05.08 0:55

кај нас марија знае да го гаси тв а не да гледа кика само некое цд по можност барби а памела од сабајле гледа кога беа помали гледаа нон стоп
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Полуматурант
Полуматурант
moja Ina


Female
Број на мислења : 617
Age : 43
Локација : skopje
Поени : 29644
Registration date : 2008-02-24

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty29.05.08 9:38

Георгина гледа многу често ТВ. Посебно реклами и некои детски емисии. На телма го гледа Ивце пивце и тогаш ништо друго не ја интересира. Концентрирана е на емисијата и се смее на глас. Јас мислам дека е многу мала за да нешто и го задржи вниманието подолго од 1-2 мин. ама керќа ми ме демантира hihi
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Матурант
Матурант
STAR *


Female
Број на мислења : 1596
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 29755
Registration date : 2008-01-28

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty29.05.08 9:50

Адријан ги гледа рекламите на памперс и на т-мобајл, вип. Исто гледа супер звезда и игра, а и на пинк слуша српска музика и на таа како игра срце мое.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29648
Registration date : 2008-03-17

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty30.05.08 12:45

Emi напиша:
Па не многу, Милена е мала ама ги одгледува супер звездите обавезно, игра и гледам дека ужива, ја обожава бубцхен рекламата вриска од среќа!!!!!!!

Исто и кај нас Дамјан кога беше на нејзина возрст ги обожаваше а ги обожава и сегаи супер ѕвездите и бубшен
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty02.06.08 18:46

Георгина премногу гледа особено цртани ако нема некој од дизни да и пуштам тогаш си го пушта сама тв на бумеранг или на картун нетворк и не дава никој да смени
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty11.06.08 15:40

Дамјан слабо гледа цртани можеби некогаш ќе го заинтересира Фифи или Телетабиси ама тоа трае многу кратко 5 минути одприлика. Детските фестивалчиња повеќе го бендисуваат и сите ги гледа и Поточиња (сека најновите му се хит) и Златно Славејче и Супер Ѕвезда.
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29150
Registration date : 2008-05-31

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty11.06.08 16:16

i marko go gleda toj babytv i mislam deka e mnogu prilagoden za vozrast do 3god.inaku saka i super zvezda i da gi gleda k15 iako ne gi razbira samo se smee
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty22.08.08 18:00

Симона што е најсмешно прво беше навлечена на рекламата за ровус аква пауер уште од годинка беше фасцинирана од неа и мораше секогаш кога ке слушнеше дека ја има на тв да ја изгледа од почеток до крај.Потоа ги откри Храна и вино ,најверојатно ја привлекуваше тонот на спикерот и шарените бои и музиката па моравме да ги купуваме cd-ата како што излегуваа посхто секој ден бараше "eцепти" како што ги викаше .Дали и некое од вашите малечки ја сака оваа емисија?
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty26.08.08 9:07

marko gi obozava reklamite, ne propusta ni edna, a od detskite emisii gleda nodi, fifi, petko,tomica,pesnicki na site kanali kade sto ima i crtanite na bumerang.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty03.09.08 14:08

мони сака златно славејче имавме едно цд од 2006 ама мислам дека повеќе е за музиката
инаку кон телевизорот се врти кога ќе речам тидам ти дам ти дам
за да види штрумфови ама не и го држат вниманието долго

се плашам од цртани што не се прилагодени и содржат многу насилство ама таа е сега мала а за внуците знам како поминаа тие што гледаа такви

се што има етикета - за деца - не е за деца
се што сјае не е злато
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty03.09.08 14:09

реклами да, и цветчето на сител
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty08.10.08 15:52

изгледа сите деца сакаат реклами.
најави за вести и други јаки и бомбастични музики.

Марко сака да гледа цртани, супер ѕвезда и сл. емисии, ама јас сум некако многу против тв, кај нас е исклучен тв, го пуштаме дури откако Марко ќе легне да спие, понекогаш мм гледа вести, ама само најава и временска прогноза, несакам да гледа и слуша глупости Марко.

една причина е дека јас секогаш најмногу сум мразела како мала да си играм и да зборам со таткоми, а он да е зафатен со тв, филмови и вести.

а втора работа е што кога е вклучен тв, Марко мислам не дише, зјапау него и ништо не прави. место да игра, да прави нешто со коцки и да се занимаваме, читаме, он зјапа у тв и ништо не прави. сега е веќе научен дека не се гледа тв, сем кај баби и дедовци и ако ние го вклучиме он го гаси.
се на се гледа по 30-тина мин. некој Ноди, по некој Том и Џери или Вини Пу и мислам дека е доволно.

знам дека многу не се согласувате со мене, не може ништо да се сработи кога мора 100 % да му посветам време, ама тоа ни е. наше ни е, едвај чекав да дојде и сакам кога сме дома да сме цело време заедно
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty09.10.08 12:19

неможам babytvд да отворам на нет?
зашто незнам?
Вратете се на почетокот Go down
mamicka Ana
Прваче
Прваче
mamicka Ana


Female
Број на мислења : 123
Age : 47
Локација : skopje
Поени : 28860
Registration date : 2008-07-30

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty13.10.08 13:15

А што е тоа Babytv? ете гледам сите го зборите. иако сум голем противник, ме интересира како е направено и на кој начин функционира??
фала
Вратете се на почетокот Go down
Freya
Полуматурант
Полуматурант
Freya


Female
Број на мислења : 1442
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 29230
Registration date : 2008-06-06

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty13.10.08 13:26

Simona's mom напиша:
Симона што е најсмешно прво беше навлечена на рекламата за ровус аква пауер уште од годинка беше фасцинирана од неа и мораше секогаш кога ке слушнеше дека ја има на тв да ја изгледа од почеток до крај.Потоа ги откри Храна и вино ,најверојатно ја привлекуваше тонот на спикерот и шарените бои и музиката па моравме да ги купуваме cd-ата како што излегуваа посхто секој ден бараше "eцепти" како што ги викаше .Дали и некое од вашите малечки ја сака оваа емисија?


Moite i dvete obozavaat da gledat Hraba i vino,ne trepnuvat dodeka ne zavrsi, stvarno i jas pojma nemam sto im e tolku interesno, isto mnogu sakat da gledat top shop reklamite, a pogolemata kerka saka da gleda i brzi pari (gi pogoduva zborcinjata i zatoa i e interesna), interesno im e da gledat i super zvezda.Malata mnogu sakase da go gleda i cvetceto na sitel.Smile
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty13.10.08 15:24

marko obozava da gleda hrana i vino. koga ke zavrsi so recptot pogotovo za blagite, vika daj mene bago hihi
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





ТВ-програми за деца Empty
ПишувањеПредмет: Re: ТВ-програми за деца   ТВ-програми за деца Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ТВ-програми за деца
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: