Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Цртани филмови

Go down 
+49
kiki-riki
monabombona
Majsi
Mama Ane
ver4e
sminkerica
kika
moon
Rozetka
D-r Lidija Pazdrijan
marina_pp
tanja_simon
Pravnicka28
TINCE
Sanja_Ivana
sneze
anetapp
Mimi22
delfin76
BiljanaM
lidija29
Simona's mom
daniela
Ance-J
katenm
lela
Kikic
avanturistka
sonja colakova
mamicka Ana
elena_sr
mamalina
sonjamfk
yarre
Goca
мама Биби
Big Sister
ZZ
biljanag
kavadarcanka
Emi
aleksandra
vesna83
mamicka211
eva
rich_bitch1
eli
vecki
natasast
53 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 29031
Registration date : 2008-06-27

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty03.04.09 13:23

Јана гледа супер ѕвезда секое утро па мечето руперт и сл. ама како супер ѕвезда ништо друго не и го одвлекува вниманието!
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30314
Registration date : 2007-11-16

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty03.04.09 21:35

Goca напиша:
Јана не може да изгледа цртан филм од почеток до крај но многу ја сака Снежана и седумте џуџиња најповеќе си ги сака песните во неа па дури и си ги пее,исто така сака да ја гледа,поточно да ја слуша Јаготка,Мики Маус,Мали ајнштајни.....а што се однесува на овие јапонски,кинески,бог ги знае какви се,јас неможам да ги смислам ептен ми се глупи и по содржина,и во цртањето....се надевам дека и Јана ќе дели моето мислење па нема да водиме војна.

Ауу сега случајно ја отворив темава и гледам што сум напишала и морав да реагирам оти кај нас ситуацијата се смени...не да ги гледа цртаните од почеток до крај туку и по два-три пати во денот а за жал и ноќта.Но среќна сум што вкусот и остана ист сеуште си ги сака Дизниевите приказни Пепелашка 1,2,3,Снежана,Пинокио,Дамбо,Алиса,Малата сирена,Петар Пан 1,2,Шрек 1,2,3,Том и Џери.....уште да пишувам?...е сега знаете колку ни е интересно дома... Цртани филмови - Page 3 897427 Цртани филмови - Page 3 897427
Вратете се на почетокот Go down
Pravnicka28
Прваче
Прваче
Pravnicka28


Female
Број на мислења : 330
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : ubavo
Поени : 28333
Registration date : 2008-12-03

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty03.04.09 22:08

Ние по неколку пати во денот го гледаме Ноди, само така знае да поседи мирен барем додека трае цртаниот.Со Ноди и сака да јаде!!! А сака да го гледа и Мајмунот Џорџ и Трчај Петко (иако не е цртан филм) Други му пуштам ама не го интересираат!! flower
Вратете се на почетокот Go down
tanja_simon
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 204
Age : 44
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 28358
Registration date : 2008-11-09

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty03.04.09 22:12

e nie samo bambi go ledame,so bambi legnuvame stanuvame i po cel den samo bambi i nisto drugo
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty06.04.09 0:18

ние сеуште не гледаме цртани, сега баш и ништо на ТВ не ја интресира освен фудбал, се радува кога гледа фудбал и по дома цело време сака гооооол да дава хахахахха
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty29.04.09 12:42

nas ni pomina nodi, sega saka da gleda crtani i toa naj veke od tom i dzeri. brzo gi gustira i bara novo. taka da tate ima rabota barem ednas nedelno da simne nekoj cran film. denovive gi gledame pepelaska i dambo.
Вратете се на почетокот Go down
marina_pp
Прваче
Прваче
marina_pp


Female
Број на мислења : 200
Age : 40
Локација : Prilep
Расположение : ekstra
Поени : 28830
Registration date : 2008-07-27

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty29.04.09 13:05

nie gi gledame i nodi i fifi imame nekolku cedina i niv gi gledame.ama nekako poveke ja saka fifi,koga jadime go pustame fifi i sama si se mesti na istoto mesto kade sto sekogas si jadii i odma go jadime bez problem,i pustam i drugi crtani ovie sto se na televizija ama ne ja interesiraa
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30354
Registration date : 2009-03-04

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty29.04.09 13:12

E nas Nodi i Fifi ni pominaa ama dojdoa Madagaskar,Open season,Over the Hedge i sekako CARS-cel den,po 100 pati....Цртани филмови - Page 3 Land-disney_cars_yellow
Вратете се на почетокот Go down
Rozetka
Полуматурант
Полуматурант
Rozetka


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : extra
Поени : 28190
Registration date : 2009-02-24

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty29.04.09 13:14

Nemoze da se zamisli denot bez da gledame zlatno slavejce,Nodi,Pinokio i Jagotka.Veke gi znaeme na pamet i gi imame izgledano po 100 pati no ne ni se dosadni i gi baraat da gi pustam sekoj den.
Вратете се на почетокот Go down
moon
Почетник
Почетник
moon


Female
Број на мислења : 16
Age : 43
Локација : skopje
Расположение : cool
Поени : 27206
Registration date : 2009-06-17

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty02.07.09 17:10

najomilenot crtan na mojte deca e NODIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII-go znam na pamet,a vo aktuelni ni se meceto rupert u traktorot tom
Вратете се на почетокот Go down
kika
Прваче
Прваче
kika


Female
Број на мислења : 138
Age : 38
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 27550
Registration date : 2009-05-07

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty22.07.09 14:21

i nie sme zagrozeni po crtanite imame cela papka so crtani od miki maus tom&jery,snezana ,crvenkapa, pepelaska,zvoncica,bambi, i mn drugi a sega sme vo faza petar pan i samo nego go gledame sekoe izleguvanje nov crtan kupuvame i samo pred tv
Вратете се на почетокот Go down
sminkerica
Почетник
Почетник
sminkerica


Female
Број на мислења : 32
Age : 43
Локација : Demir Kapija
Расположение : super
Поени : 26580
Registration date : 2009-10-20

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty22.10.09 13:02

Kako da gi simnam crtanite od internet zosto sakam da gi gleda sin mi na dvd zosto na kompjuter e premnogu blisku.Nekolku pati probav od stranata na Disney ama ne mi uspea
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty22.10.09 13:15

skubi du go saka ama ne premnogu............ne e nesto mngou po crtanite, ona reklami obozava Smile
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty29.11.09 10:00

иван не гледа многу тв ама и кога гледа тоа е народна музика народни приказни или цртан филм со содржина која нема тепање карање и сл
еве линк од она што последно го најдов на нет случајно и сега го бара да го гледа
https://www.youtube.com/watch?v=BqPV1L2Vtn0
тракторот том инаку има повеќе епизоди
дајте и вие некој линк од ваков цртан

https://www.youtube.com/results?search_query=detski+crtani+filmovi&search_type=&aq=0&oq=detski+crtani

eve polno na jutub
Вратете се на почетокот Go down
ver4e
Почетник
Почетник
ver4e


Female
Број на мислења : 1
Age : 43
Локација : Demir Kapija
Поени : 26416
Registration date : 2009-11-19

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty29.11.09 22:01

А каде можеме да ги гледаме оние долгометражните цртани на волт дизни
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty29.11.09 23:38

kaj nas pocna Nodi da bide ektuelen, pa posto nemame dvd momentalno..go rasipa strakajki go dodeka da kupime novo mora da gleda na laptopot

inace bile ovoj trakttorov e interesen bas utre ke i go pustam Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty04.12.09 23:01

Гледа цртани и тоа само на Џим Џем му пуштам. Другите нема шанси и бумеранг го расипале префрлувајќи дел од цртаните од картун.. Ништо едукативно на претходните 2 спомнати, само насилство :(
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 26979
Registration date : 2009-09-18

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty04.12.09 23:05

Tocno e deka ni na bumerang nitu na kartun ima asalni crtani se zivi gluposti.Nie go imame babyTV i tamu ima super crtani cel den 24h mozes da gledas i ima ubavi raboti.
Sara e epten po Nodi i toa uste od mnogu mala si go saka.Go saka i Miki Maus,Super Zvezda i Zlatno Slavejce ni se zakon Цртани филмови - Page 3 592735
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Прваче
Прваче
monabombona


Female
Број на мислења : 354
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 27370
Registration date : 2009-06-29

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty04.12.09 23:07

Гледа цртани, ама татко и и симнува од интернет па на ДВД ги гледаме. Прво најмногу ја сакаше Јаготче, па Ноди, Мики Маус и Том и Џери. Понекогаш гледа и од долгометражните на Дизни, Бамби и Кралот Лав, ама не се синхронизирани па не ги разбира многу. На кабловска не и пуштам цртани, некако многу ми се агресивни и чудни тоа карактерите. Од кај им ги измислија тие фаци?!
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27045
Registration date : 2009-09-29

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty05.12.09 17:57

ќерка ми многу го сака кралот лав, го имаме на англиски, ај кажете некој сајт каде може да го симнам синхронизиран на македонски или српски (или некои други цртани-синхронизирани)
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30094
Registration date : 2008-07-29

Цртани филмови - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Цртани филмови   Цртани филмови - Page 3 Empty13.12.09 10:44

Војдан обично гледа цртани на јутјуб и тоа најчесто Cars,Vozot Tomica,Traktor Tom!Но најадекватен за нивна возраст и кој многу го засмејува е Pocoyo