Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде?

Go down 
5 posters
АвторПорака
kukulicka
Прваче
Прваче
kukulicka


Female
Број на мислења : 467
Age : 38
Локација : tuka
Расположение : nadezno : 0 )
Поени : 27461
Registration date : 2009-08-06

Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty
ПишувањеПредмет: Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде?   Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty16.12.09 13:09

Ова ми е многу интересно и ми има логика. Искрено јас не можев да поднесам како дете суво грозје а и мајка ми не го јадела.
Но кога наполнив некои 10 год мајка ми почна да го јаде и ненадејно и јас почнав да го сакам и тоа во гоооолеми количини Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? 69779
смешки
Мојот внук ништо живо не сака овошје да стави в уста а и мајку му исто - овошје 2-3 пати во годината
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28042
Registration date : 2009-04-14

Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде?   Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty16.12.09 16:49

Mozebi ima logika, no mozebi e i cista koincidencija. Pojma nemam. Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Icon_smile Ima raboti koi sto majka mi ne gi jadela vo bremenost i opsto cel zivot, pa i jas ne sum gi jadela. (a mozebi zatoa sto majka mi ne gi gotvela tie jadenja zatoa i ne sum gi jadela cel zivot) Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? 69779 koj znae, mozebi. Nekoj drug iskustvo?
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27449
Registration date : 2009-06-29

Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде?   Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty16.12.09 17:31

Веројатно оф топик но вистина е дека како деца па и како возрасни го јадеме она што ни го приготвувале дома.Пример ако не се готвело манџа грашок зошто еден или двајца од родителите не јаделе ,ни децата не јадат грашок.Имам околку мене примери.
А за во текот на бременоста не сум сигурна.Мајками јадела речиси се а исто и јас сега.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29190
Registration date : 2008-10-02

Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде?   Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty16.12.09 19:27

Mislam deka nema vrska,barem kaj nas e taka.Ziv primer e Mila koja jade bukvalno se od manzdi,a jas i mm ne jademe.Ustvari mm nisto od mandzi nejade osven grav(i toa samo ednas godisno) ,a jas plus grasok isto nisto dr.nejadam.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29719
Registration date : 2008-07-11

Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде?   Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty16.12.09 19:36

Не влијае, туку што јаде мајката јаде и бебето исто се хранат. Навиката за начинот на исхрана се стекнува подоцна. Се создава со дневното мени на детето и со навиките на целото семејство. А тоа дека некоја храна ти лежи или не...зависи од вкус и од навики. Секој организам е различен, некој подобро го поднесува млекото а друг не или некого лебот го дебелее а некого не.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде?   Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку исхраната на мајката во бременоста влијае на тоа што ќе сака детето да јаде?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: