Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Бигор во вашиот бојлер

Go down 
+2
Sandra_Anja
popaj
6 posters
АвторПорака
popaj
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 64
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 26531
Registration date : 2009-12-03

Бигор во вашиот бојлер Empty
ПишувањеПредмет: Бигор во вашиот бојлер   Бигор во вашиот бојлер Empty15.12.09 1:58

kako se spravuvate so ovoj problem dokolku imate tvrda voda
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Бигор во вашиот бојлер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бигор во вашиот бојлер   Бигор во вашиот бојлер Empty15.12.09 10:01

Normalna pojava kaj nas e toa Бигор во вашиот бојлер 427437
Ama, mm i svekor mi redovno go cistat. Koga ima bigor, sum primetila odma se prazni boljerot so topla voda, a otkako ke go iscistat po dva casa se banjam:) a i poekonomicno e.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Бигор во вашиот бојлер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бигор во вашиот бојлер   Бигор во вашиот бојлер Empty15.12.09 10:24

И јас имаа таков проблем, ама не со бољерот во купатило, туку со малиот во кујна.
Еднаш до двапати годишно ми се полни со бигор и топлата вода тече како конец, па мора да се чисти.
Кај мајка ми имавме мал бољер во кујна од тие што стојат над чешмата во висечите и воопшто немавме проблем со него, еве до ден денес не е воопшто чистен, а е скоро 15 години.
Мојот пак е од тие што стојат под лавабо, зошто чешмата ми е таква, па не знам дали има тоа некаква врска, или пак е до марката, на моите е Горење, а мојот е Хит.
Кажувајте чаре!
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Бигор во вашиот бојлер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бигор во вашиот бојлер   Бигор во вашиот бојлер Empty15.12.09 10:28

Само редовно чистење изгледа му е мајката, Мислам дека нема врска дали е горе или доле, но марката би требало да има врска. Водава ни е катастрофа па не е ни чудно што секое семејство го има овој проблем
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Бигор во вашиот бојлер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бигор во вашиот бојлер   Бигор во вашиот бојлер Empty15.12.09 10:31

Vo kupatilo ni e na Gorenje, ama ete postar e i ednas do dva pati godisno se cisti. A, vo kujna dosega sme nemale takov problem i epten sum zadovolna, non stop e uklucen i imame topla voda, na Leov e.
Ne znam kakov ni stavile vo noviot stan, ama valjda ke trae nekoe vreme deka e nov.
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Бигор во вашиот бојлер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бигор во вашиот бојлер   Бигор во вашиот бојлер Empty15.12.09 15:58

а како го чистите бојлерот, јас имам тврда вода па бојлерчето во кујната ми прегоре, кога го отворија тоа полно со бигор немало место ни за пола литар вода ( за само 3 години користење)
Вратете се на почетокот Go down
vasidora
Полуматурант
Полуматурант
vasidora


Female
Број на мислења : 672
Age : 40
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 27349
Registration date : 2009-09-17

Бигор во вашиот бојлер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бигор во вашиот бојлер   Бигор во вашиот бојлер Empty15.12.09 16:01

se soglasuvam so kiki-riki, moze li nekoj da ja opise postapkata na cistenje na bojler od bigor????
Вратете се на почетокот Go down
popaj
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 64
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 26531
Registration date : 2009-12-03

Бигор во вашиот бојлер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бигор во вашиот бојлер   Бигор во вашиот бојлер Empty15.12.09 23:55

ako e rabboti za malo boljerce za vo kuja postapkata e polesna zasto mozes da go demnotiras bezo i toa da go srabotis vo dvor pa vaka prvo se isklucuva od struja pa se ispusta vodata , pa ima eden del od odozdola kapak ili strucno kazano flansa se ostrafuva izleguva greacot i pocnuva akcijata imam mesto odvaj da piknes raka i si kopas vo vnatre toa kako pesok si sipaga a ako e pozapeceno ke mora da se upotrebi neso kako silo strafciger i dr a toa so tece pomalku voda od boljerceto e toa sto se ima napuneto bigor vo cevkata za topla voda zasto tie obicno se splosnati na krajot i zatoa se zapusuvaat dodeka da se iscisti toa cevce muka ke se vidi ama se mora istata popstapka se povtoruva i kaj golemiot boljer samo sto on ne se demontira tuku vie vasata polovina dodeka da go iscistite Бигор во вашиот бојлер 635908
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Бигор во вашиот бојлер Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бигор во вашиот бојлер   Бигор во вашиот бојлер Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Бигор во вашиот бојлер
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: