Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Срамежливост?

Go down 
+3
kalinche70
DijanaP
Aleksandra_Acka
7 posters
АвторПорака
Aleksandra_Acka
Почетник
Почетник
Aleksandra_Acka


Female
Број на мислења : 74
Age : 34
Локација : kocani (makedonija)
Расположение : dobro
Поени : 26473
Registration date : 2009-11-25

Срамежливост? Empty
ПишувањеПредмет: Срамежливост?   Срамежливост? Empty04.12.09 3:42

Како се справувате со срамот,дали имате проблем со срамежливоста,или сте комукативни?Како да го победиме срамот,дајте некој совет???
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27626
Registration date : 2009-08-23

Срамежливост? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Срамежливост?   Срамежливост? Empty04.12.09 9:26

Jas voopsto ne sum sramezliva, epten se smetam za komunikativna licnost, sakam da zapoznavam luge i da go siram krugot na poznanstvo.Ednostavno smetam deka ako se sramam nema da mozam da uspeam vo zivotot, neznam sega za sto potocno sakas da kazes, od sto se sramis, no eve eden prost primer od koj jas sekogas trgnuvam, eve neka bide konkurs za rabota, ako jas ne bidam prirodna, komunikativna,otvorena i vpecatliva, tie nema da me primat.Toa mi e mene samo eden primer kolku sramezlivosta moze da steti.
Aleksandra_Acka, imas nekoj problem pa sto velis "dajte sovet", ili onaka opsto ja otvori temata?
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27179
Registration date : 2009-09-25

Срамежливост? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Срамежливост?   Срамежливост? Empty04.12.09 9:40

многу бев срамежлива ми се чини се до моите 24-25години,изгледа тешко зреев и ќерката е сега како мене.Незнам од се ми беше незгодно,се мислев да не згрешам нешто,да не се налути некој,да не бутнам нешто во продавница и така.сега гледам колку ми пречело тоа во животот,сега сум сосема поинаква,александра ти кажи како се чувствуваш да можеме со конкрекет пример да ти помогнеме
Вратете се на почетокот Go down
mamaAnita
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 189
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 26907
Registration date : 2009-09-17

Срамежливост? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Срамежливост?   Срамежливост? Empty04.12.09 9:42

Јас сум срамежлива по природа но тоа не значи дека нема да го направам тоа што треба. Кога треба да прашам нешто, да искомуницирам со некој, првиот момент ми е непријатен, кога треба да пристапам. А после си терам.
Вратете се на почетокот Go down
Marija
Прваче
Прваче
Marija


Female
Број на мислења : 384
Age : 34
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 27937
Registration date : 2009-02-16

Срамежливост? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Срамежливост?   Срамежливост? Empty04.12.09 10:09

Кога бев помала до 7 одд. мн мн бев срамежлива..со тие што ме знаеа не ,ама мн бев заштитнички настроена и претпазлива пак од луге кои не ги знаев или тек ги запознавав,неможев да се опуштам.Дури и кога се движев мегу луге ми беше непријатно одев со наведната глава..ама тоа му го препишувам на пубертетот.Сега е мн поинаку .
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandra_Acka
Почетник
Почетник
Aleksandra_Acka


Female
Број на мислења : 74
Age : 34
Локација : kocani (makedonija)
Расположение : dobro
Поени : 26473
Registration date : 2009-11-25

Срамежливост? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Срамежливост?   Срамежливост? Empty04.12.09 18:04

Да женски имам проблем,затоа ја поставив оваа тема,отсекогаш сум била ваква повлечена,стамежлива,во друштво само си молчам како да ме е срам да отворам некоја тема,таква сум одсекогаш сакам да се сменам ама нешто не ми иде и на дечко ми му смета ама ја му кажав дека човек за 2 дена не може да се смени,како сум таква сум не сум ја крива повлечена личност сум.Ве молам сфатете ме и кажете некој совет:поздрав Срамежливост? 121539
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28409
Registration date : 2009-02-16

Срамежливост? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Срамежливост?   Срамежливост? Empty04.12.09 18:11

Леле ми текнува до трета година средно Боже колку бев срамежлива цццц. Кога одевме на гости(без разлика дали со другарки,или со родители) мене тахикардија ме фаќаше од што се срамев Срамежливост? 557124
После некако наеднаш ми помина тоа,како преку ноќ,знам дека еден ден баш конкретно вака на гости јас мака немам, не ми се веруваше колку бев опуштена.
А да и за во друштво исто како тебе Александра многу бев срамежлива,незнам едноставно можеби е тоа несигурност повеќе. Но, сега е веќе друго. Најверојатно со тек на време ќе се смени и кај тебе. поздрав
Вратете се на почетокот Go down
kokiche
Почетник
Почетник
kokiche


Female
Број на мислења : 19
Age : 52
Локација : Prilep
Поени : 26338
Registration date : 2009-12-08

Срамежливост? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Срамежливост?   Срамежливост? Empty09.12.09 8:05

Mojata kerka koja ima 15 godini e mnogu sramezliva.Mnogu se trudam da ja opustam ,no mislam deka toa e edna vrodena karakteristika na licnosta i samo so tek na vreme zivotnoto iskustvo ke moze da ja smeni.(zboruvam za vistinski sramezliva licnost,mi e sram da recam dobar den,mi e sram da vlezam v dukan da kupam leb,mi e sram da se javam na telefon.....do nedogled)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Срамежливост? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Срамежливост?   Срамежливост? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Срамежливост?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Психологија-
Отиди до: