Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Новогодишни подароци за нашите најмили

Go down 
+5
biljanag
lida
makresanska
Mama Ane
Sandra_Anja
9 posters
АвторПорака
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty30.11.09 11:51

Dali planirate nekoe posebno iznenaduvanje za NG za vasite decinja i soprugot? Dali na site poklonuvate od semejstvoto i sto planirate da kupite?
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty30.11.09 11:54

Уф почнаа омилените теми Smile
Ние бидејќи мајка ми е католик првите подароци ги даваме и добиваме на католичкиот Божиќ. Се собираме кај мајка ми и сите под елка добиваат по нешто.. мајка ми купува за сите, јас за сите и сестра ми за сите. Ситници ама многу убав момент..
За Нова година им купувам само на децата и мм поголеми подароци и на внуката, а за другите пакетчиња.. Уште не сум прошетала да видам што и како ама деновиве ќе пишуваме писменца до Дедо Мраз па ќе ми дадат идеа Smile
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty30.11.09 11:57

Lele kolku ubava tema.Jas licno na deca im kupuvam paketcinja a plus vnatre im stavam i po nekoja igracka ili kapce so salce i rukavicki i sl.A na mm sekogas mu oznacuvam po nesto dali golemo milka cokolado ili nekoe sitno poklonce
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty30.11.09 12:03

Jas ja staviv temava, a ne sum napisala:)
Sakam mnogu da podaruvam i sakam ovaa godina na Anja da i go dolovam vistinski momentot so Dedo Mraz i cela euforija. Se uste ne znam sto ke i kupime, ama znam sto ke im kazeme na babite:) Na mm sakam da mu zemam telefon, kako mojot samo na plavo. A, za moite i negovite ke ima podaroci, ama poveke simbolicno:)
Iako, najubav podarok za nas ke bide vseluvanjeto vo noviot dom.
Вратете се на почетокот Go down
lida
Прваче
Прваче
lida


Female
Број на мислења : 388
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28231
Registration date : 2009-02-05

Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty11.12.09 9:49

mamicki so sto planirate da gi izraduvate decinjata za nova godina ? nekako ne mi se kupuva klasicno paketce (takvo ke im davaat vo gradinka) am nemam ideja sto bi i kupila ? ako nekoj ima ideja neka pise
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty11.12.09 10:03

Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31487
Registration date : 2008-09-14

Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty11.12.09 10:14

Jas posto nemam svoi decinja na site decinja od prijatelive ovde i napraviv paketcinja so cokoladi i im dadov vo nedelata(togas bese Nikolaus)a za Bozic plus na decinjava od devermi ke im poklonime igracki.A ovaa god.ke imame mnogu gosti taka da ke treba mnogu pokloni da kupuvam no nisto preterano zatoa sto ke ne ima so mm i jas 14 osobi.
Вратете се на почетокот Go down
lida
Прваче
Прваче
lida


Female
Број на мислења : 388
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28231
Registration date : 2009-02-05

Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty11.12.09 10:59

biljanag jas prasav za decinjata ne za partnerite Новогодишни подароци за нашите најмили Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
Maja
Прваче
Прваче
Maja


Female
Број на мислења : 487
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29593
Registration date : 2008-04-14

Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty11.12.09 11:16

И покрај тоа што сме уште мали и не ни значи многу Нова година, Дедо мраз, пред некој ден „за Нова година“ и купивме коњче за лулање (нешто слично на ова http://www.oompa.com/mas_assets/full/BJ23610Y.jpg само пластично) па се радува, се лула Новогодишни подароци за нашите најмили 207962
Сега за сега се спремаме за роденденот (следната недела) и ќе си добиеме многу подароци!
За следната година ќе биде друга приказна Smile Едвај чекам Новогодишни подароци за нашите најмили 267988
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-16

Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty11.12.09 11:43

nemam nikakva ideja sto da mu kupam na Valentin..ne sakam da bide pak nesto isto igracka... a pkaetce mu kupuvam kesa odam vo market i ja polnam so tie proizvodi sto si gi jade...za Ivona uste ne znam mala e iako vidov edna simpaticna prooduvalka 1400 den...na mm mu zedov kolekcija od oriflame
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty11.12.09 11:49

Јана ќе добие играчка за моделирање на пластелин. Петар или нешто слично или коли. Иван...м уште, што ќе треба во моментот. На внуците нешто симболично како пижамки или играчка.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Новогодишни подароци за нашите најмили Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишни подароци за нашите најмили   Новогодишни подароци за нашите најмили Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Новогодишни подароци за нашите најмили
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: