Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Новогодишна елка

Go down 
+69
Dzena
sanja-ve
sneze
kokiche
draganaskopje
sani-sandra
sunset
sonja colakova
Damjana
Ale83
butterfly
mamalina
biljanag
macush
mama
monika kusibojovska
Goca
Sister
smaja
Tifani
bubamara
Majsi
malecka
Janicka
Emilija
Kiki
vasidora
Mimi Petreska
kiki-riki
Mila87
vecki
Misticia
karolina
emi-nina
Renata ch
Ostoun
winnie the pooh
mamicka
saligrem
roski
Ana.b
D-r Lidija Pazdrijan
Juni08_Andrea
adi
Ina Sk
Barbie
emilija poposka boshevska
marina****
avanturistka
DijanaP
m.elena
beti 24
Doricka
Kikic
desi4ka
Opsesija
Sandra
monabombona
marina_daniel
kara
sunshine
Mama Vase
Sandra_Anja
Marija
delfin76
Mama Ane
beti.liz
Emi
Annabel
73 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
marina****
Прваче
Прваче
marina****


Female
Број на мислења : 304
Age : 35
Локација : Germanija
Поени : 27675
Registration date : 2009-04-27

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty23.11.09 17:12

nie vikendot ke kupime elkа(novа),а nа 6dekemvri ke jа kitime...edvаj cekаm Новогодишна елка - Page 2 267988
Вратете се на почетокот Go down
emilija poposka boshevska
Прваче
Прваче
emilija poposka boshevska


Female
Број на мислења : 430
Age : 42
Локација : ohrid
Поени : 28624
Registration date : 2008-12-03

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty23.11.09 17:38

Nie lani kako za prva nova godina vo nasiot nov "zaednicki dom" Smile so cel keif si ja kupivme najgolemata elka sto ja imase mislam deka bese 2.10 i da vi kazam mozebi potrosiv 4000 denari za lampioni ukrasi i slicni novogodisni drebulii. Lesno e koga dokupuvas sekoja godina ama vaka naednas...ama pa ne bevme nikade na docek, (bev trudna na pocetok i mnogu mi se losese) pa iskompenziravme. Najbitno od se elkata ni bese prekrasna i godinava pa ke ni e uste po ubava so paketcinja za Sarce pod nea. Edvaj cekam
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27527
Registration date : 2009-06-12

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty23.11.09 17:55

Nie ja kitime elkata posle 20 dekemvri i stoi nakitena do pocetok na fevruari.Imavme elka so sredna golemina,a sega imame mala.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty23.11.09 18:30

neznam koga ke ja kitime, koga ke imam sloboden den ke vidime
Вратете се на почетокот Go down
Ina Sk
Почетник
Почетник
Ina Sk


Female
Број на мислења : 34
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 27668
Registration date : 2009-04-03

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty23.11.09 19:05

Kaj nas elkata ja kitime na 1vi Dekemvri oddvaj cekame Новогодишна елка - Page 2 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty23.11.09 19:22

I nie ja kitime na 1vi dekemvri ,a jas i se raduvam kako malo dete.Edvaj cekam da ja nakitime i da stavame cestitki i podaroci pod nea.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty23.11.09 22:24

I nie kitime rano,ali ovaa godina ke nakitam koga ke se preselime vo novata kuka.A kukata mm veke ja nakiti so sijalicki .E lani Andrea bese mala za da ja faka elkata ali ovaa godina bas i me plasi da ne ja povleci na nea.Ima nekoi ogradi za okolu elka pa ke vidime ako e potrebno i ke stavime ograda.
Ovde uste odmana pocnaa so prodavanje na novogodisni ukrasi,cestitki,kukite veke na poketo im se ukraseni.Ovaj mesec najpoveke si go sakam,uzivas da setam i da gledam kako e ubavo osvetleno.Dedo mraz i baba mrazica se vo trgovksiot pa nekoj den ke pojdime i da ja slikame Andrea so niv.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty23.11.09 22:38

Каде има низ Скопјево убави квалитетни големи високи густи елки? Ги пуштија ли во продажба. некако многу рано оваа година ми почнува новогодишнава еуфорија или мене така ми се чини..
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty23.11.09 22:45

Mama Ane напиша:
Каде има низ Скопјево убави квалитетни големи високи густи елки? Ги пуштија ли во продажба. некако многу рано оваа година ми почнува новогодишнава еуфорија или мене така ми се чини..
Na Rekord vidov mnogu ubavo nakiteni izlozi..Potocno do Fibula,vo ulickata...Neznam dali prodavaat elki...Ke treba da se prasa.A za rano ne znam ne e mama Ane,sepak Bozik e na 24.12,pa ke da e tamam,mesec dena odnapred...
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty23.11.09 22:51

da tamu bas vo toa prodavnice ima se i sesto, ama neznam za elki?

i ne e skapo a ubavo e se, jas za veligden petli i kokoski i krpi od tamu zimav Smile

pa ovaa godina od tamu i lampioni, posto vo tineks nosat malku od ubavite ama i skapicko mi e Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty23.11.09 23:26

ubava i mnogu gusta elka ima vo vucko.nie od tamu ja kupivme.imaat dva modela,pogusta-poskapa i poretka-poeftina.ama za cenata ne se sekavam.mojava ja imam 4 god. i voopsto ne se mitari.grancinjata se naddavaat i se raspoznavaat po boja(na podnozjeto na granceto ima obelezano) ja banjam so crevo vo dvor i kako nova e.
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty25.11.09 0:09

Da vo Vucko ima preubavi elki,ama malku se solenki sega pred nova godina.E posle nova godina im ja prepolovuvaat cenata,taka da koj moze da ceka posle 20 januari,neka trca vo Vucko.
Inaku mene mm me pukana da nakitime doma,ama mene nekako mi e rano,zdravje drugiot vikend
Вратете се на почетокот Go down
Doricka
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 104
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27906
Registration date : 2009-02-21

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty25.11.09 0:30

Mama Vase напиша:
ubava i mnogu gusta elka ima vo vucko.nie od tamu ja kupivme.imaat dva modela,pogusta-poskapa i poretka-poeftina.ama za cenata ne se sekavam.mojava ja imam 4 god. i voopsto ne se mitari.grancinjata se naddavaat i se raspoznavaat po boja(na podnozjeto na granceto ima obelezano) ja banjam so crevo vo dvor i kako nova e.
I nasata e ista gusta so grancinja koi se obelezeni vo boja od vucko e so sisarki ja zemavme pred tri godini cenata mislam bese negde 4000den
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty25.11.09 10:09

Doricka напиша:
Mama Vase напиша:
ubava i mnogu gusta elka ima vo vucko.nie od tamu ja kupivme.imaat dva modela,pogusta-poskapa i poretka-poeftina.ama za cenata ne se sekavam.mojava ja imam 4 god. i voopsto ne se mitari.grancinjata se naddavaat i se raspoznavaat po boja(na podnozjeto na granceto ima obelezano) ja banjam so crevo vo dvor i kako nova e.
I nasata e ista gusta so grancinja koi se obelezeni vo boja od vucko e so sisarki ja zemavme pred tri godini cenata mislam bese negde 4000den

I nie zemavme gusta i visoka pred 3 godini od Vucko, mnogu e ubava. Ama, ne se sekjavam an cenata. Sakav prvo bela, ama mm me predomisli deka ne izgleda prirodno.
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty25.11.09 12:39

Mama Ane напиша:
Каде има низ Скопјево убави квалитетни големи високи густи елки? Ги пуштија ли во продажба. некако многу рано оваа година ми почнува новогодишнава еуфорија или мене така ми се чини..
Vo Vucko Ane gi vidov so Ful oprema sto vika Cacko mnogu se ubavi
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty25.11.09 12:42

Фала ви денес ќе проверам, најкасно утре и ќе си купам една нова новцата со нови лампионки, старата, штура иде во двор
Вратете се на почетокот Go down
roski
Почетник
Почетник
roski


Female
Број на мислења : 37
Age : 42
Локација : sr
Расположение : супееер
Поени : 26634
Registration date : 2009-10-26

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty25.11.09 12:56

Nie ja kitime pred Sveti Nikola na svekor mi imendenot ,ama sega imame i Nikola junior pa uste poveselo ke bide ,taman sega pocnuva da razbira ,na se se raduva. Новогодишна елка - Page 2 897427
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27059
Registration date : 2009-10-30

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty25.11.09 14:09

Nie obicno ja kitime posle 19 dekemvri i ni stoi do 15 Januar mnogu mi se dopaga toj period
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty25.11.09 14:12

Lele, i jas edvaj cekam da ja nakitime i da go nakitat cel grad, epten se raduvam Новогодишна елка - Page 2 267988 I nas obicno ni stoi do kaj 15-ti januari, ama lani i cel fevruari sedese.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Прваче
Прваче
mamicka


Female
Број на мислења : 412
Age : 48
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 29648
Registration date : 2008-03-17

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty25.11.09 14:19

I kaj mene elka ima od kaj polovina dekemvri do 15 januari
Вратете се на почетокот Go down
marina****
Прваче
Прваче
marina****


Female
Број на мислења : 304
Age : 35
Локација : Germanija
Поени : 27675
Registration date : 2009-04-27

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty28.11.09 17:30

nie denes si kupivme nova elka i ja nakitivme,i uste ni ostanaa sitnici po domot da ukrasime,ima vreme Новогодишна елка - Page 2 897427
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29125
Registration date : 2008-08-24

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty28.11.09 17:56

jas cekam da ni pomine slavata vo petok i da si nakitime,starata elka ni e od pred 3 godini,samo nekoj ukras ke si dokupam posto sekoja nova god si kupuvame po nesto za ukrasuvanje.Dogodina zdravje koga ke razbira Andrej poveke sakam da kupime najgolema elka
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Прваче
Прваче
Ostoun


Female
Број на мислења : 284
Age : 46
Локација : tetovo
Поени : 27005
Registration date : 2009-09-12

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty28.11.09 18:07

Ние од кога се роди ќерка ми си китиме од почетокот на декември па до 15 јануари
Вратете се на почетокот Go down
Renata ch
Почетник
Почетник
Renata ch


Female
Број на мислења : 61
Age : 36
Локација : Svajcarija
Расположение : Raspolozena i Pozitivna
Поени : 26493
Registration date : 2009-11-26

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty28.11.09 22:21

Jas ja nakitiv pocetok na Novembri mislam ovoj mesec.
Вратете се на почетокот Go down
emi-nina
Почетник
Почетник
emi-nina


Female
Број на мислења : 17
Age : 43
Локација : skopje
Расположение : super
Поени : 26641
Registration date : 2009-10-20

Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty28.11.09 22:28

Mnogu gi sakam novogodisnite ukrasi, sijalicki , elki, i se drugo sto potseka na Novata godina. Se raduvam kako malo dete.Denovive ke ja nakitam elkata,i ke go ukrasam domot.Samo znaete sto?Zarem ne fali malku sneg????
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Новогодишна елка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Новогодишна елка   Новогодишна елка - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Новогодишна елка
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: