Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Комуникација родител - дете

Go down 
+3
Betka
Mama Ane
sonjamfk
7 posters
АвторПорака
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Комуникација родител - дете Empty
ПишувањеПредмет: Комуникација родител - дете   Комуникација родител - дете Empty06.11.09 11:11

kako vi odi komunikacijata so decata. dali lesno stapuvate vo dilajlog so niv ili treba so klesti da im gi vadite zborovite. marko koga pocna vo gradinka mnogu se smeni i mislam duri i se zatvori. mi trebase dosta vreme ,a i sovet kako da dopram do nego, go gledam deka ima nesto da kaze , deka nesto go maci,ama kutese celo vreme. sega sam mi kazuva kako pominal i sto ima novo vo gradinkata. kavi se vasite komunikacii so decata.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Комуникација родител - дете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Комуникација родител - дете   Комуникација родител - дете Empty06.11.09 11:21

Ние немаме проблем со комуникација, Борјан е невиден дрдорко уште не сум го прашала он веќе ми кажува кој паднал, кој плачел, што јаделе Smile и не само за во градинка. Се го интересира, се прашува и си комуницира како големо човече Smile Знае понекој пат да се излигави и да не кажува нешто ама ретко е тоа.. Е не ми ги кажува песните што ги учат одма, ама во тек на игра знае да си ги пее и јас така дознавам кои песни ги учеле Smile
Вратете се на почетокот Go down
Betka
Прваче
Прваче
Betka


Female
Број на мислења : 119
Age : 52
Локација : Skopje
Расположение : супер
Поени : 27302
Registration date : 2009-07-01

Комуникација родител - дете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Комуникација родител - дете   Комуникација родител - дете Empty06.11.09 11:33

И мене Марија се ми кажува, преку цел ден, па јас слика имам дури навечер за тоа како поминала во градинка. Интересно е што секој ден вика дека јадела манџичка и точно кажува дали малку оставила или изела се.
Почна и со навиките да менува, брка во нос, замавнува да удри, и плаче лажно за да добие нешто.. Е за тоа се караме :-)
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 27037
Registration date : 2009-08-25

Комуникација родител - дете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Комуникација родител - дете   Комуникација родител - дете Empty06.11.09 11:43

komunicirame i toa kako sega e vo faza a zoshto taka a zoshto i se taka i si zboruvame raskazuvame objasnuvame
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Комуникација родител - дете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Комуникација родител - дете   Комуникација родител - дете Empty06.11.09 11:53

Viki J.N. напиша:
komunicirame i toa kako sega e vo faza a zoshto taka a zoshto i se taka i si zboruvame raskazuvame objasnuvame


i kaj nas e sega taka.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Комуникација родител - дете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Комуникација родител - дете   Комуникација родител - дете Empty16.11.09 21:44

I Nikola se kazuva i kaj bil sto pravel,sto ruckal.I bas sega sme vo toj period sto e ova a ova i taka po cel den si imam zanimacija.
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Прваче
Прваче
monabombona


Female
Број на мислења : 354
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 27430
Registration date : 2009-06-29

Комуникација родител - дете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Комуникација родител - дете   Комуникација родител - дете Empty16.11.09 23:33

И Мона е дрдорка, па си правиме муабет како другарки Комуникација родител - дете Icon_flower . Се ја интересира, се прашува и тоа по сто пати. И се обраќам како на рамна на себе и се што ќе праша се обидувам да и објаснам, за да ме разбере. Никогаш не ја откачувам, ниту пак ја лажам. Дома ќе не продаде, а пред непознати едвај името си го кажува,
Вратете се на почетокот Go down
Annabel
Прваче
Прваче
Annabel


Female
Број на мислења : 378
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 27069
Registration date : 2009-09-27

Комуникација родител - дете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Комуникација родител - дете   Комуникација родител - дете Empty16.11.09 23:54

Komunikacijata ni e na nivo, poveke zboruva od site nas....Sekogas sama ni kazuva sto ruckala vo gradinka, dali spiela. Mnogu saka da i zboruvame, i toa go pravime. Saka da i gi raskazuvame crtanite, da i citame slikovnici...

Mislam deka da se razgovara so deteto e mnogu vazen moment. Ne smee da se ignorira, zasto taka ke se povlece vo sebe...i ke izgubi samodoverba...

Isto taka komunicirame i bez zborovi, mnogu se guskame i se baknuvame...Mnogu, mnogu e vazno toa...Ljubovta zamenuva mnogu zborovi....
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Комуникација родител - дете Empty
ПишувањеПредмет: Re: Комуникација родител - дете   Комуникација родител - дете Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Комуникација родител - дете
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: