Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Април 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Посета на деца со посебни потреби

Go down 
3 posters
АвторПорака
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27571
Registration date : 2009-08-23

Посета на деца со посебни потреби Empty
ПишувањеПредмет: Посета на деца со посебни потреби   Посета на деца со посебни потреби Empty01.11.09 13:39

Дали некогаш сте биле во посета на деца со посебни потреби, и каков е вашиот впечаток? Јас лично три години одам во посета на децата кои имаа проблем со видот, во населба Кисела Вода,таму има деца со малку оштетен вид и со скроз оштетен вид.На прв момен се почувствував многу чудно дури и се расплакав, и имаше едно девојче со скроз оштетен вид и седеше до мене ми рече зошто плачеш?Јас се зачудив од каде знае, и ми беше глупо и и реков не не плачам, а она ми вели јас вика можеби неможам да видам но животот ме научи да осеќам многу повеќе од било кој друг.Леле луѓе немате поим колку ми беше чудно сето тоа, веќе 2-3 пат како идев веќе се навикнав и се ми веше во ред, иако на моменти ми беше тешко сепак им се восхитувам на начинот како работат и живеат.Кога ќе ги видам како спремаат претстави како свират играат, просто не чувствувам никаква разлика, и ова што го правам (што ги посетувам) многу ме исполнува. Дали вие имате вакво некое искуство? Посета на деца со посебни потреби 533487
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29362
Registration date : 2008-09-16

Посета на деца со посебни потреби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Посета на деца со посебни потреби   Посета на деца со посебни потреби Empty03.11.09 12:26

Не сум била на организирано собирање на деца со посебни потреби , но имаме неколку такви деца кои живеат во близина и ги сретнувам скоро секој ден. Секогаш учтиво ги поздравувам , им се обраќам баш онака како и на нивните родители или брат, сестра . Тие го чувствуваат тоа и среќни се .
Вратете се на почетокот Go down
anmari
Почетник
Почетник
anmari


Female
Број на мислења : 7
Age : 45
Локација : kumanovo
Расположение : SEKOGAS SUM NASMEANA TAKA GO POBEDUVAM MOJOT VNATRESEN BOL
Поени : 26777
Registration date : 2009-08-30

Посета на деца со посебни потреби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Посета на деца со посебни потреби   Посета на деца со посебни потреби Empty06.12.09 22:05

Jas imam detence so posebni potrebi uci vo Dimitar Vlahov vo N.Kisela Voda slabovidno sekoj den sum vo ucilisteto i site deca mi se prekrasni se druzam so niv tie se tolku custvitelni i mili nivnite priredbi i zabavi se mnogu ubavi i veruvajte tie deca spored mene se mnogu nadareni vo site oblast edinstveno vidot sto im nedostasuva.. flower Посета на деца со посебни потреби 8274 Посета на деца со посебни потреби 995656
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Посета на деца со посебни потреби Empty
ПишувањеПредмет: Re: Посета на деца со посебни потреби   Посета на деца со посебни потреби Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Посета на деца со посебни потреби
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца :: Деца со посебни потреби-
Отиди до: