Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Компири на 100 начини

Go down 
+4
bubamara
naivnna
fibimk
kiki-riki
8 posters
АвторПорака
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27095
Registration date : 2009-09-29

Компири на 100 начини Empty
ПишувањеПредмет: Компири на 100 начини   Компири на 100 начини Empty22.10.09 18:51

пребарав по форумов и нигде не најдов рецепт за рестован компир, пишете како го правите
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29089
Registration date : 2009-02-25

Компири на 100 начини Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компири на 100 начини   Компири на 100 начини Empty22.10.09 23:12

Obozavam kompir na site mozni nacini......sekako go jadam.
Restovan go pravam na sleden nacin:Varam kompiri so ljuspa.Gi ljupam i posle ili gi rendam na rende,ili gi seckam na sitni kocki.Proprzuvam kromid na maslo i koga ke omekne kromidit go dodavam kompirot i mesam.Zacinuvam obavezno so vegeta,crn biber....Moze namesto kromid da stavis praz......
restovan pravam koga spremam cofte,kolbavcinja......zavisi.Spremam ceso pati i sos .....podobro mi e taka posto restovaniot e posuv nego pireto!
Вратете се на почетокот Go down
naivnna
Прваче
Прваче
naivnna


Female
Број на мислења : 433
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 28379
Registration date : 2008-11-28

Компири на 100 начини Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компири на 100 начини   Компири на 100 начини Empty22.10.09 23:15

neznam kako se pravi restovan a go obozavam.inaku sum zavisnik od kompir i bas mi se pogodi ovaa tema.najveke go sakam varen kompi na kockicki potoa go mesam so hopla i go stavam da se potpece.pred karaj malku zacini i rendan kaskaval
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29668
Registration date : 2008-06-02

Компири на 100 начини Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компири на 100 начини   Компири на 100 начини Empty22.10.09 23:27

Мммм, колку вусни рецепти..Јас многу сакам печен компир, со се лушпа, кога ќе се испече го сецкам накрсно одозгора, му ставам путер и кој си сака путерот да си го зачини со лук во прав, и му редам смеса од павлака, краставички, мајонез, кашкавал, салама...односно како сум расположена, има разни модификации на овој вид на компир. Ваков имам јадено одамна на одмор, и ни стана пракса, додуша одамна не сме си праеле по домаSmile
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27221
Registration date : 2009-08-31

Компири на 100 начини Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компири на 100 начини   Компири на 100 начини Empty22.10.09 23:53

Przeni,peceni,vareni,restovan,pire,musaka i se taka kompir na 100 nacini jas go obozavam Компири на 100 начини 509368
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30404
Registration date : 2009-03-04

Компири на 100 начини Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компири на 100 начини   Компири на 100 начини Empty22.10.09 23:58

Jas sakam kompirot da go svaram vo luspa.Potoa go seckam na sitni kocki..Vo tava stavam zejtin da se stopli i koga e ubavo zagrean stavam crven piper.Vo toa odma go stavam kompirot,stavam sol,vegeta i kratko zprzuvam...Uf sto e vkusno...Ete belja,mi se jadeee hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Majsi
Прваче
Прваче
Majsi


Female
Број на мислења : 276
Age : 53
Локација : Skopje
Расположение : OK
Поени : 27029
Registration date : 2009-09-18

Компири на 100 начини Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компири на 100 начини   Компири на 100 начини Empty23.10.09 0:01

bubamara напиша:
Мммм, колку вусни рецепти..Јас многу сакам печен компир, со се лушпа, кога ќе се испече го сецкам накрсно одозгора, му ставам путер и кој си сака путерот да си го зачини со лук во прав, и му редам смеса од павлака, краставички, мајонез, кашкавал, салама...односно како сум расположена, има разни модификации на овој вид на компир. Ваков имам јадено одамна на одмор, и ни стана пракса, додуша одамна не сме си праеле по домаКомпири на 100 начини Icon_smile

Mmmmmmmm ova vkusno zvuci ama treba i da se proba neli ......za da se dolovi orginalniot vkus Компири на 100 начини 445531
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29373
Registration date : 2008-07-22

Компири на 100 начини Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компири на 100 начини   Компири на 100 начини Empty23.10.09 0:02

Kompirot go jademe sekakov na site nacini samo ne ziv hihi
jas go obozavam vakov:varite kompiri so luspa gi lupite i gi secete na krugovi i gi redite vo plekce(ama ne edno vrz drugo krukce tuku edno pokraj drugo i pomalku vrz niv ke stavite nekolku parcenca margarin,margarinot otkoga ke se stopi vo meguvreme izmatete jajca so sirenje ili so sunka ,po zelba i posipete gi .Preubavi se i nabrzina se pravi.
Mnogu interesno izgleda koga ke se stavi na tanjir.Nie obicno go pravime zimno vreme.
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27221
Registration date : 2009-08-31

Компири на 100 начини Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компири на 100 начини   Компири на 100 начини Empty23.10.09 0:10

D-r Lidija Pazdrijan напиша:
Jas sakam kompirot da go svaram vo luspa.Potoa go seckam na sitni kocki..Vo tava stavam zejtin da se stopli i koga e ubavo zagrean stavam crven piper.Vo toa odma go stavam kompirot,stavam sol,vegeta i kratko zprzuvam...Uf sto e vkusno...Ete belja,mi se jadeee hahahaha

Koga go procitav ova mi tekna na eden nastan od pred nekolku godini ,so sestra mi naprvivme kompiri na vakov nacin i jas tolku mnogu izedov i mi bea mnogu ubavi to go nadrazniv zeludnikot i zavrsiv vo bolnica.Mislev deka kompir veke nema da probam vo zivotot no sepak nemozam da mu odoleam.........mnjam mnjam
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Компири на 100 начини Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компири на 100 начини   Компири на 100 начини Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Компири на 100 начини
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Гастрономија-
Отиди до: