Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што кога се заљубени?

Go down 
+7
Emi
Misticia
kiki-riki
DijanaP
Sun_shine
ZeleniCka
Dimitar Dimitrovski
11 posters
АвторПорака
Dimitar Dimitrovski
Почетник
Почетник
Dimitar Dimitrovski


Male
Број на мислења : 11
Age : 54
Локација : Skopje, Macedonia
Расположение : odlicno
Поени : 26666
Registration date : 2009-10-14

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty17.10.09 21:11

Kerkata mi e zaljubena vo momce od podalecen grad, itoa mnoogu. Ne znam kako da i pomognam. Retko se dopisuvale preku internet, a toj ednas i izjavil deka ja saka. Nisto i nikoj ne ja interesira, pa duri i popusti so ucenjeto. Aman, pomagajte, kako da se odnesuvam?Majka i histerizira, ke ja vodela na psihijatar, a jas kategoticno ne sum za toa, zasto sum siguren deka nie i brat i mozeme najdobro da i pomogneme. No, dobro bi mi dosol dobar sovet. Blagodaram! Што кога се заљубени? 231435


Последната промена е направена од Dimitar Dimitrovski на 17.10.09 21:17. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty17.10.09 21:16

Прво и основно прашање е: колку години има ќерка ти?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Dimitar Dimitrovski
Почетник
Почетник
Dimitar Dimitrovski


Male
Број на мислења : 11
Age : 54
Локација : Skopje, Macedonia
Расположение : odlicno
Поени : 26666
Registration date : 2009-10-14

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty17.10.09 21:17

14 - четиринаесет.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty17.10.09 21:29

Малку ми е... да не речам незрело понашањето на мајката. Ќе ја водела на психијатар затоа што на 14 години е заљубена?? Но ок, да го оставиме тоа настрана. Девојчето е сосема нормално да биде заљубено, јас бев заљубена од моите 12 години. Не гледам ништо лошо во тоа. Е сега едина лоша страна е можеби што почнала да учи помалку. Едноставно седнете со неа разговарајте, важно е исто така колку години има момчето итн. Посоветувајте ја, дека за неа е најдобро да учи, не за вас, дека ако не учи ништо нема да постигне во животот и слично. Не знам, навистина не знам што е лошо во случајов. Плус дечкото е од друг град, не се гледа со него секој ден, значи не губи време така, што верувам дека за брзо време и ќе се одљуби Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Dimitar Dimitrovski
Почетник
Почетник
Dimitar Dimitrovski


Male
Број на мислења : 11
Age : 54
Локација : Skopje, Macedonia
Расположение : odlicno
Поени : 26666
Registration date : 2009-10-14

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty17.10.09 21:41

Blagodaram za sovetot, ke vidime sto ke pokaze vremeto. Dodusa, jas i rekov da mu se javi , pa da vidi kako toj ke reagira, pa duri i predloziv da mu priznae deka ne moze bez nego i da go prasa kako toj se cuvstvuva. No, toj e samo edna godina postar od nea, pa se somnevam deka ke bide iskren. Uste edno prasanje: kako da pisuvam na kirilica, me nervira ova latinicava.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty17.10.09 21:50

https://roditeliideca.macedonianforum.net/forum-f53/topic-t113.htm

Тука погледни.


Не ја форсирај, нека го каже она што сака го чувствува, а не за да го фати на финта па да видиме што он ќе каже.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty19.11.09 22:07

hmm jas na 12 godini bev zaljubena vo momce od belgrad ..go zapoznav vo vranje i ''se sakavme'' site dnevnici mi bea ispisani so negovo ime, duri i se nadevav deka ke dojde vo skopje..ha haha zamislete toj na 12 godini pa use da dojde...pubertet so da prais....
pustete go deteto da si go zivee zivotot(normalno vo granici na normalata)..
inace so toa momce se nemame videno od togas a na telefon znaeme kolku tolku da iskontaktirame
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty19.11.09 22:56

Dimitar, jas od iskustvo moe sega ke ti kazuvam, na nejzini godini go imav prviot decko i toa od Veles, bev mnogu zatreskana samo preku mob se slusavme i na dve nedeli ednas se imavme gledano, od sto bev zaljudena po nego go naterav tatko mi da se selime vo Veles(posto tatko mi e od tamu i negovite se tamu), mislam deka brakot ke im go rasturev na moite so taa idea - no na kraj ne se preselivme,s prekinavme radi dalecinata, zosto znaes kako velat DALEKU OD OCITE DALEKU OD SRCETO,Po izvesno vreme na tie godini ke pomine onaa euforija sto ke ja drzi mesec mesec i pol, samo nemoj da dozvolis majka i da ja nosi na psihijatar, zosto toa e sosema normalno za generaciive sto doagaat.A jas pak veke posle nekolku meseci se fativ so segasniot decko i toa 8 godini postar od mene,a toj od veles bese 3 god postar od mene,zatoa vi preporacuvam da ne i zabranuvate nisto, za da ne ja naterate da napravi nekoja ludost.Samo imajte dobar nadzor i najdete nacin kako da i se priblizite, zosto kolku poveke ke i se sprotivstavuvate tolku poveke ke i se raga zelba za da go pravi toa.Sepak smetam deka treba da i se dade prostor i vreme i na nea za da vidi ona samata sto cuvstvuva navistina a i na vas za da vidite kako se odvivaat rabotite.
Вратете се на почетокот Go down
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty19.11.09 23:09

мислам дека е подобро вака првото заљубување да е во некоја идеализирана личност од далеку, (отколку во момче што е блиску зашто може да направи повеќе непромислени работи) а вака се ќе помине на платонско ниво без некои последици
Вратете се на почетокот Go down
Dimitar Dimitrovski
Почетник
Почетник
Dimitar Dimitrovski


Male
Број на мислења : 11
Age : 54
Локација : Skopje, Macedonia
Расположение : odlicno
Поени : 26666
Registration date : 2009-10-14

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty21.11.09 11:51

Многу ви благодарам на корисните совети. Засега, таа е сеуште вљубена, но не делува опседнато како порано. Мислам дека нејзиниот брат најмногу придонесе за тоа. Поздрав до сите!
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty21.11.09 13:07

мммм мислам дека е многу убаво да си заљубен и природно

само една мисла имам за интернетов - се надевам дека е момче и ако сакате да им помогнете добро ќе е да го видите тоа момче во живо, зошто има возрасни што лажат деца по нет- јас сум плашлива ама си имам свои причини
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty22.11.09 0:55

potpis za Misticia, bidete malku na strek Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty22.11.09 2:05

Леле кога ќе ми се деси и мене вакво нешто... Најискрено незнам како ќе изреагирам.. сеуште си викам мала е, а поминува времето, лета..
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty27.11.09 17:36

Bratucetka mi se zapozna preku internet so maz i,toj e od Srbija,se imaa videno samo 4 ili 5 pati,a se ostanato preku internet.Se zemaa mnogu brzo,ama se e vo najdobar red.E sega bratucetka mi imase 26 god.taka da nejzinite ne mozea mnogu da vlijaat na nejzinite odluki,bea sokirani koga doznaa,ama brzo si dojdoa na sebe.
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty05.12.09 0:47

Sto koga se zaljubeni? E, togas gospod da vi e napomos Што кога се заљубени? 69779 .Se seguvam.Ana e 12 god.i e "zaljubena"vo drugarce od uciliste.Imame denovi koga srekni se vrakame od uciliste no imame denovi koga sme pomalku i tazni.Znam deka ova e minliv period,a najvazno e da se povrzeme so decata(posebno so devojcinjata)zosto sega "problemite"sto gi imat vo "ljubovta" se povredeno ego ili nedovolno vnimanie od simpatijata.Vazno e nie kako majki da gi soslusuvame bez razlika kolku ni izgleda neozbilno ili detski zosto kako rastat nadoagaat i vistinskite problemi,a koga veke imame vospostaveno "link"so niv togas se e polesno.Deteto ima celosna doverba vo nas,bi ni se otvorilo za bilo sto i se razbira nie sekogas ke bideme tuka da pomogneme.A so toa ke imame i kakva -takva kontrola na toa so koj e i kade se dvizi naseto dete.Sega zasega nemame problemi vo komunikacijata,a se nadevam deka taka i ke ostane.
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty05.12.09 19:04

Dimitar kako stojat rabotite?
Вратете се на почетокот Go down
Dimitar Dimitrovski
Почетник
Почетник
Dimitar Dimitrovski


Male
Број на мислења : 11
Age : 54
Локација : Skopje, Macedonia
Расположение : odlicno
Поени : 26666
Registration date : 2009-10-14

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty05.12.09 23:13

Жалам што траеше кратко, но ова е моето последно обраќање. Имам домашни проблеми поради учеството во овој форум...
Вратете се на почетокот Go down
Marija Atanasova
Почетник
Почетник
Marija Atanasova


Female
Број на мислења : 3
Age : 54
Локација : Skopje, Macedonia
Расположение : позитивно
Поени : 26401
Registration date : 2009-12-05

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty05.12.09 23:15

Па, како може да се имаат домашни проблеми поради ова???
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty06.12.09 21:58

vo red e dimitar, sto se mora se mora, pozdrav i fala ti i na tebe na ubavoto drustvo Што кога се заљубени? 163998
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што кога се заљубени? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога се заљубени?   Што кога се заљубени? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што кога се заљубени?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: