Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Различно сакање на децата од страна на роднините

Go down 
+2
adi
MamaSk
6 posters
АвторПорака
MamaSk
Почетник
Почетник
MamaSk


Female
Број на мислења : 19
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 26715
Registration date : 2009-10-06

Различно сакање на децата од страна на роднините Empty
ПишувањеПредмет: Различно сакање на децата од страна на роднините   Различно сакање на децата од страна на роднините Empty13.10.09 22:51

Neznam dali se slucilo kaj nekogo ali eve vredi da se prasa.

Ziveeme zaedno so svekrva mi, nie i dve decinja
So pogolemoto nemavme problem , toj sega ima 5 i pol godinki, i svekrva mi go cuvase kako svoe, mozam da kazam go razgali, so nea i bega da spie, so nea seta, itd...da ne nabrojuvam.
Eh, koga se rodi pomaleckovo koe sega ima 5 meseci, vopsto ne ja interesira tolku da go cuva da go pogali koga ke dojde od rabota itd....uste pred da se rodi vikase deka postariov vnuk ke si go cuva a mama bebeto.
Deneska izlegovme na pola saat site i go ostavivme bebenceto so nea, se skina placejki kaj nea, moravme da se vratime nazad od pola pat...Nekako vopsto ne e zainteresirana za nego.
Neznam sigurno ne gi saka razlicno , i dvajcata gi saka kako vnuci ali pa do tolku da ne se interesira ....
Dali ste imale takov slucaj?
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Различно сакање на децата од страна на роднините Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различно сакање на децата од страна на роднините   Различно сакање на децата од страна на роднините Empty13.10.09 22:57

Mene mojata baba i dedo(od tatko mi) voopsto ne ne sakase mene,sestra mi i edniot bratuced,dodeka pak brat mi koj e najmal i uste bratuced mi i bratucetka mi se ke dadea za niv........taka da ne mi e cudno voopsto za nekoj vakov slucaj
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Различно сакање на децата од страна на роднините Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различно сакање на децата од страна на роднините   Различно сакање на децата од страна на роднините Empty14.10.09 15:37

Baba mi pokojna (na tatko mi majka) ne kriese nikogas deka od site 6 vnuci najmnogu ja saka mojata postara sestra, prvo vnuce bese. Ne sum zabelezala poinakov tretman kon nas ostanatite, ama ona taka zboruvase sekogas.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Различно сакање на децата од страна на роднините Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различно сакање на децата од страна на роднините   Различно сакање на децата од страна на роднините Empty14.10.09 17:38

dedo mi gi sakase site vnuci, ama ne i vnuki...mnogu specificno stvorenje bese...i voopsto ne kriese deka e taka...koga ke se setamk pokraj nego imav cuvstvo deka ne postojam..idiot.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Различно сакање на децата од страна на роднините Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различно сакање на децата од страна на роднините   Различно сакање на децата од страна на роднините Empty14.10.09 17:54

мојата свекрва има родено едно дете,мм! и Елеонора ја сакаше повеќе од него гледав и просто не можев да сватам,буквално ,,на коленици паѓаше,, пред Елеонора!кога останав трудна со Војдан женава многу чудно се однесуваше,во смисла ,,и сто да родиш ова секогаш највеќе ќе го сакам,,на што јас не обрнував вимание и во шала и викав,,добро ти имаш едно дете и навикната си така. Мм е возрасен и сега си најде замена,ама не се секирај ќе има и малово кој да го сака,си има родители фала богу живи,здрави!,,кога се роди Војдан правеа мекици како свадба на кои Елеонора била главна као и кога дојде во болница свекрва ми баш ја,, снимав,,јас го доев и ми рече ,,дај ми го малку да го подржам,мерак мие,,а си викам мерак и било на женава! flower Војдан има 2 години и три месеци сега ама јас не можам да приметам разлика во љубовта што им ја дава,подеднакво ги сака,вели,,Елеонора(нејзина имењачка) ми е во душата ама и по малово ,,умирам,,!Ама па малово колуку личи на неа буквално како да го родила она а не јас,незјина копија,т.е.на мм ама тој личи со мајка му!Како и да е најбитно е децата да добиваат подеднаква грижа,нега и воспитување од најглавните,родителите!Како ќе ги сакаат останатите роднини тоа си е проблем на роднините,не проблем на децата ниту пак проблем на родителите! flower
Вратете се на почетокот Go down
Родител
Почетник
Почетник
Родител


Female
Број на мислења : 8
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : супер
Поени : 26723
Registration date : 2009-10-02

Различно сакање на децата од страна на роднините Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различно сакање на децата од страна на роднините   Различно сакање на децата од страна на роднините Empty15.10.09 15:03

Кога го родив поголемото, живеевме во заедница со свекрва ми, но од годинка одеше во градинка. Малото го родив кога се одвоивме од старите, свекрвами веке отиде во пензија и го чуваше до 3 години. Ја чуствувам разликата во однесување дека малото и е помило, а што е најстрашно, тоа го чуствува и големото. Кој и да направи некоја беља, секогаш поголемото е виновно. Пред мене не ги дели зошто ја сечам од корен, ама кога е со нив разликата се чуствува од километар. Рака на срце, ги сака и двете внучиња, па мислам и дека не е ни свесна кога ја прави разликата
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Различно сакање на децата од страна на роднините Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различно сакање на децата од страна на роднините   Различно сакање на децата од страна на роднините Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Различно сакање на децата од страна на роднините
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: