Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Посесивност кај децата

Go down 
2 posters
АвторПорака
kiki-riki
Полуматурант
Полуматурант
kiki-riki


Female
Број на мислења : 768
Age : 44
Локација : мак
Поени : 27105
Registration date : 2009-09-29

Посесивност кај децата Empty
ПишувањеПредмет: Посесивност кај децата   Посесивност кај децата Empty01.10.09 21:46

нова сум на форумов и не се снаоѓам најдобро, но не успеав да најдам вакава тема а имам таков проблем
Поголемата ќерка има 5,5 години ама толку е посесивна што секогаш го бара моето внимание, не можам ни на телефон да разговарам ниту пак кога ѓе дојде некој на гости (еднаш пред гости бараше да си играме на компјутер, ја опоменав дека не е убаво така да се однесува а таа ми одговори, па што гостите нека си седат а ние ќе си играме)
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Посесивност кај децата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Посесивност кај децата   Посесивност кај децата Empty02.10.09 10:41

Decata baraat 24h vnimanie. Sin mi mene mi ja zatvarase ustata so raka za da ne zboram so gostite koga ke ni dojdea, ne smeev da zboram so drugi deca koga ke go zemav od gradinka. Naprajte si eden dogovor, 1h vo denot da bide samo za nejze i nikoj drug, i samo razgovor, da i se objasni gosti oga ima deka ne e kulturno taka, koga nekoj zbori na tel ne e ubavo da se prekinuva..Ona e malecka ama i ne tolku mala, polek ake sfati, samo trpenie i kolku sto mozes vo denot oddeluvaj vreme samo za nea i kazii deka si sekogas tuka koga i treba pomos.
Вратете се на почетокот Go down
 
Посесивност кај децата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: