Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Апетитот после породувањето

Go down 
+14
nnatasa
Biljana
karolina
MAMA JULE
Mama Ane
lila_mk
marina_m
Candy
Arhangel
avanturistka
Sara
kalinche70
Mama K
Emilija
18 posters
АвторПорака
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29719
Registration date : 2008-07-11

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty30.09.09 17:39

Мамички, после породувањето како сте со апетитот? Мене ми варира, ама најчесто имам апетит. А и ми се јаде многу благо. Кога се воздржувам од јадење јадам јаболка. Не сакам да качам на килажа Апетитот после породувањето 393679
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27894
Registration date : 2009-03-14

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty30.09.09 18:01

Лелее Емилија,веруваш или не само што сакав да отворам и јас ваква тема...не да имам апетит тоа ненормално мнооогу....по благо секогаш сум била,ама сега...ако нема спремна сум и да правам во моментот...ама не само за благо општо за се...мислев само кај мене е така,хаха ми олесни... навечер обавезно јаболки или некое друго овошје инаку каца ке се напраам хаха...Апетитот после породувањето Icon_biggrin
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27204
Registration date : 2009-09-25

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty30.09.09 19:28

Богами да не ве плашам ама да внимавате,во бременоста(во втората бременост) се поправив 10 кгр ама после до 40-тиот ден верувале или не околу 20 кила за 40 дена.Панталоните со кои отидов да се породам на 40 дена само до пола колена влегуваа.А арно ми велеше мажот ми дека многу наполитанки јадам,ама не му верував,онака по пижами негови не ни осетив кога ставив кила...и ден денес ми се проблем
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29164
Registration date : 2008-11-10

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty30.09.09 19:33

Јас незнам дали дека со царски се породив па не смеев да јадам првите 2-3 дена ништо освен сокови, ама јас буквално заборавив да јадам.
Дури и кога смеев да јадам во болница не го ни јадев јадењето што го носеа - ќе чепнев нешто, пак си бев на сокови.
Кога дојдов дома иста приказна додека пројадам, и еве сега после толку време немам апетит како во бременоста, последните денови јадев по 200 гр чоколадо на ден, се повеќе ми се јадеше.
Да не се урочам ама мислам дека супер ако продолжам така со апетитот затоа што ми фалат уште 5 кг да се вратам на тежината пред пораѓај. Инаку од како се вратив во болница до сега имам симнато околу 15 кг.
А не е дека не јадам - обавезно доручкувам и ручам - само не обилно а за вечера една чаша јогурт или млеко - ретко вечерам.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29190
Registration date : 2008-10-02

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty30.09.09 20:19

Emilija напиша:
Мамички, после породувањето како сте со апетитот? Мене ми варира, ама најчесто имам апетит. А и ми се јаде многу благо. Кога се воздржувам од јадење јадам јаболка. Не сакам да качам на килажа Апетитот после породувањето 393679
so mila samo sto se porodiv ,eden apetit sto mi se otvori cudo nesto....se nadevam deka so vtorovo nema taka da bide.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29719
Registration date : 2008-07-11

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty01.10.09 10:12

Значи не сум единствена Smile Интересно е што кога ја доев Јана имав апетит и си јадев а не се поправав, дури полека намалував килажа. Така се осеќам и сега. А со Петар ем не јадев многу, ем немав апетит а ништо не симнав и бев 2 години како тогаш да сум се породила. Еве сега не јадев многу за доручек, осеќам дека ќе ми се пријаде кај и да е. Наполитанките ги гледам ама ќе ги скријам во фиока Smile
Вратете се на почетокот Go down
Arhangel
Прваче
Прваче
Arhangel


Female
Број на мислења : 173
Age : 44
Локација : ohrid
Поени : 27124
Registration date : 2009-08-03

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty01.10.09 10:31

I jas se porodiv so carski i navistina prvite nekolku meseci nemav voopsto apetit,bajagi si oslabev,ama sega......... ufffffff,non stop sum gladna Very Happy ...i posle nekoj ke mi recit deka kako rastit deteto taka i ke slabejs...a-ha.
Вратете се на почетокот Go down
Candy
Прваче
Прваче
Candy


Female
Број на мислења : 172
Age : 44
Локација : domce
Поени : 26950
Registration date : 2009-09-11

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty01.10.09 17:16

Jas izlegov od bolnica bez stomak kako daska. ama posle apetit!!!!!!!!! i to za blago. Site bombonieri so mi gi donesoa za cestito i se dr. blago doma IZEDOV Апетитот после породувањето 69779 Eurokrem so lazica jadev. Sega posle 1 god. imam uste nekoja kilce visak ama ne e loso
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28824
Registration date : 2008-10-30

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty01.10.09 17:21

i jas imam uste apetit golem i nikako da se resam da oslabnam a mi smeta mnogu visokot ima uste 10 kila za simnuvanje ama pusto mam golema zelba za jadenje Апетитот после породувањето 10380
Вратете се на почетокот Go down
lila_mk
Полуматурант
Полуматурант
lila_mk


Female
Број на мислења : 787
Age : 46
Локација : skopje
Поени : 28896
Registration date : 2008-10-17

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty01.10.09 19:13

do sega eve veke 5 meseci i nemav nekoj apetit si ja vratib istata kilaza od prethodno 58 - 59 kg ama kako zavrsuva letovo nesto mi se pruijaduva i toa eptem Апетитот после породувањето 69779
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30686
Registration date : 2008-11-06

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty02.10.09 8:16

За ќерка ми не се ни сеќавам ама знам дека тешко ми идеше слабеењето што значи и тогаш сум имала апетит. За син ми, додека лежев во болница уста не ми се отвараше ни апетит ни ништо. Ама затоа дома кога дојдовме се отвори дизната Smile мислам дека стрвот за благо од тогаш ме држи, немав толку голема потреба за солено, ама за благо многу Smile
Вратете се на почетокот Go down
MAMA JULE
Почетник
Почетник
MAMA JULE


Female
Број на мислења : 36
Age : 42
Локација : VELES
Поени : 27583
Registration date : 2009-04-13

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty02.10.09 8:59

После породувањето ослабев 17кг за две недели дури и се заплашив малку,но толку од тоа сега стагнирам немам ниту грам качено ниту симнато ,а нешто посебно за јадење не ,освен моето благо без кое во никој случај неможам ,а чудно штом останав бремена во уста благо не ми се ставаше,па затоа сега надокнадувам
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28378
Registration date : 2008-12-21

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty06.10.09 16:10

Lele ne sum bia samo jas apetit imamd enovive lele majko i blago mi se jade a nikogas ne sum go sakala mu vikam na mm jas kako sega da sum trudna jadam hihi
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28188
Registration date : 2009-05-04

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty06.10.09 16:29

Apetitot posle poroduvanjeto mi e ist bidejki jas sum si taka golem gurman. A inaku jas imam pogolema potreba od tecnsti no sega vo ovaa situacija nesmeam da preteruvam.Porano piev 2-3litri tecnosti a sega mnogu pomalku i toa me pravi bezpomosna, malaksana, umorna, ama ne se predavam, ke se izdrzi.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29213
Registration date : 2009-01-14

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty16.10.09 10:47

i jas imam apetit ama ke odi vaka do januari dodeka ne zavrsime so exkluzivnoto doenje od 6 meseci. Posle uste dva meseci ke se doeime ama ne celo vreme neli, i ke pocneme so kasite. Kako i da e jas kilata gi izgubiv skoro (uste dve) ama sakam da pocnam da vezbam. Pocnav ama me vrati doktorot doma poradi carskiot a plus, istostena sum lugje gram energija nemam veke... od doenjeto... ne mi fali nisto, super mi e krvnata slika, ama zato od mart zdravje ocekuvam da se popravi rabotava
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29164
Registration date : 2008-11-10

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty16.10.09 16:20

nnatasa напиша:
i jas imam apetit ama ke odi vaka do januari dodeka ne zavrsime so exkluzivnoto doenje od 6 meseci. Posle uste dva meseci ke se doeime ama ne celo vreme neli, i ke pocneme so kasite. Kako i da e jas kilata gi izgubiv skoro (uste dve) ama sakam da pocnam da vezbam. Pocnav ama me vrati doktorot doma poradi carskiot a plus, istostena sum lugje gram energija nemam veke... od doenjeto... ne mi fali nisto, super mi e krvnata slika, ama zato od mart zdravje ocekuvam da se popravi rabotava
Наташа што значи ова што го болдирав ме интересира објасни ми подетално?
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31076
Registration date : 2007-11-19

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty16.10.09 16:38

Sara напиша:
Јас незнам дали дека со царски се породив па не смеев да јадам првите 2-3 дена ништо освен сокови, ама јас буквално заборавив да јадам.

isto kako tebe i jas, piev samo sokovi i mleko, ama i toa go pravev kolku da vnesam nesto vo mene, apetit nemav ic, nisto ne mi se jadese.

Zatoa od 100 na poroduvanje simnav na 65 za 2 meseci
ama apetitot i posle 2 godini ne mi se vraka jadam ama ne kako prethodno
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Прваче
Прваче
Ostoun


Female
Број на мислења : 284
Age : 46
Локација : tetovo
Поени : 26975
Registration date : 2009-09-12

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty16.10.09 16:55

Апетитот по породувањето ми се зголеми што е нормално поради доењето, секојдневните обврски , неспиењето. За се да се издржи треба повеќе енергија. Но не качив некоја голема килажа бидејки се си трошев
Вратете се на почетокот Go down
Mami4ka
Прваче
Прваче
Mami4ka


Female
Број на мислења : 301
Age : 36
Локација : Тетово
Расположение : Odlicno :)
Поени : 27675
Registration date : 2009-05-10

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty18.10.09 1:27

apetit... sto bese toa.jas go izgubiv apetitot i sega jadam radi reda sto se vika

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers
Вратете се на почетокот Go down
Mirka
Прваче
Прваче
Mirka


Female
Број на мислења : 387
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Srekno
Поени : 28271
Registration date : 2009-01-26

Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty17.12.09 16:28

Jas imam golem apetit bas mm mi vika ti ko sega da si trudna jadam blago kako luda mora da se stavam vo red inace ke zabegam so kilaza nazad nema.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Апетитот после породувањето Empty
ПишувањеПредмет: Re: Апетитот после породувањето   Апетитот после породувањето Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Апетитот после породувањето
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: