Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?

Go down 
+27
makresanska
gunnergirl
Tifani
delfin76
Mama Ane
Dara
kiki-riki
winnie the pooh
Viki J.N.
bile.k
Kinky
sonjamfk
Bona Dea
ZeleniCka
ance
Zvezdicka
josifana
Vesna Blazevska
Nebo
kalinche70
Vale74
adi
Ves
Dragana
Laura
vecki
marijab.d
31 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27463
Registration date : 2009-05-17

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty26.09.09 16:48

Би сакала да Ве прашам дали Ви се случило да имате сосема спротивно мислење за родителите на сопругот од самиот него?И притоа тој да Ве убедува дека е тоа така,а Вие знаете дека се пред него што се случува измеѓу неговите и вие е само маска?Како да ѓи разоткриеме во очите на мажот?Јас имам конкретен пример со свекор ми.Тој пред мене зборува сешто и на мајтап и на шала а кога ке му кажам на мажот ми вели дека не мислел така и дека тоа не го рекол и јас излегувам будаличка
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30710
Registration date : 2008-05-05

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty26.09.09 22:23

zemi snimaj go pa posle neka kazuva deka ne e taka inaku sekogas ke bide deka lazes
Вратете се на почетокот Go down
Laura
Прваче
Прваче
Laura


Female
Број на мислења : 355
Age : 45
Локација : центар
Поени : 28184
Registration date : 2008-12-25

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty26.09.09 22:34

Svedi gi na minimum situaciite koga svekor ti ti se obraka vo otsustvo na maz ti.

Ne bidi vo negova blizina za da posle prenesuvas sto kazal stariot na mt.

Za negovite sali i majtapi neka si najde druga publika.

Ako samiot saka da zapocne muabeti so tebe, otkaci go diplomatski "se brzam" ili "aj toa koga kje dojde maz mi" i tuka stavi tocka.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29323
Registration date : 2008-07-22

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty26.09.09 22:37

Se soglasuvam so Vecki snimaj go na mobilen denes toa e mozno.No pred da mu pustis da slusne kazimu i koga ke rece deka ne e taka pusi mu neka sam se uveri.
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29412
Registration date : 2008-09-16

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty26.09.09 23:00

Мене скоро до нервен слом ме доведоа со нивните комплекси и заостанатост .
Кога никој не се обиде да ме разбере на нивна провокација толку добро ги изнавредив и им кажав дека следен пат ко ќе почнат да ми се мешаат околу детето и домот ќе им викнам доктор да ги прегледа .
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27171
Registration date : 2009-08-31

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty26.09.09 23:20

Nikoj ne se obiduva da razbere niti ke te razbere.Mazot ili ne gleda(zosto glumcite vesto glumat) ili za nekoi raboti i ne saka da gleda.Tie toa go pravat na tolku fin nacin za da ti nemozes da se pozalis, a na mazot seto toa mu e normalno.Mislam deka e tesko da go soocis mazot so vistinata za negovite roditeli se dodeka toj samiot ne uvidi a toa za zal neznam posle kolku vreme se slucuva,ako se sluci?????
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty27.09.09 2:17

Марија слушај, тешко ќе ти оди докажувањето, ке треба време да помине за да тм сфати дека тоа е така, некои луге едноставно несакаат да прифата некои работи, полесно им е да веруваат во спротивното. Мислам дека дури и да слушне тм што и како ти збори свекорти, тој пак ке најде некое оправдување за својот татко или ке ти рече само да го игнорираш и не се нервираш...а тебе ти треба целосна подршка и верба од тм, односно тој е тој што треба да ги среди работите...а ако не ке мораш сама како Вес.
Вратете се на почетокот Go down
Laura
Прваче
Прваче
Laura


Female
Број на мислења : 355
Age : 45
Локација : центар
Поени : 28184
Registration date : 2008-12-25

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty27.09.09 9:24

Vale74 напиша:
Мислам дека дури и да слушне тм што и како ти збори свекорти, тој пак ке најде некое оправдување за својот татко или ке ти рече само да го игнорираш и не се нервираш...

Точно, точно, точно. Џабе снимање Smile Истите зборови мажите поинаку ги интерпретираат и се убедени дека неговите не кажале ништо лошо со коментарите.

Според мажот, во конкретниот случај свекорот кажувал нешто на мајтап, можеби да разбие монотонија и ситуацијата да не биде затегната, па не може тој да биде сериозен 24ч на ден.

Од друга страна снаата сериозно го сфаќа секој негов збор и не сака мајтапење, посебно не во отсуство на мажот.

Секој гледа на работите од свој агол.
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27174
Registration date : 2009-09-25

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty27.09.09 10:10

Мене ми требаше околу 17 години за мм да почне да ги гледа пореално работите,сега ми е џабе се,моите години нема да се вратат ниту нервите да ми закрепнат
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Прваче
Прваче
Nebo


Female
Број на мислења : 170
Age : 42
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 27065
Registration date : 2009-08-07

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty27.09.09 10:44

Nekoj od dete koga si e ubeden deka negovite se najnajnajdobri...i moite roditeli si gi pocituvam, ama im gi znam realno manite. Ete ima i luge koi sto mislat deka nivnite roditeli se totalno bez mani i mnogu tesko,duri i kontra efekt se postignuva ako gi ubeduvas i im dokazuvas deka roditelite ne im se bas tolku sovrsen...i
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27463
Registration date : 2009-05-17

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty27.09.09 15:12

Sto e od se najtragicno imam ziv primer so tatko mi i baba mi.Cel zivot ne mu davase mir na majka mi i tatko mi kaj ke stignese ja blamirase majka mi i koga se razboli majka mi i koga tatko mi i sestra mi bea so nea na hemoterapija vo skopje baba mi taa licno za Bozik me ostavi sama da jadam doma grav a taa zamina kaj cicko mi.Majka mi pocina a tatko mi si ja saka majka mu kako nisto da ne bilo.Nekogas mi idi da gi idnoriram i da ne se nerviram ama premnogu me nerviraat za da zaboravam na se
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty27.09.09 17:58

Цитат :
Јас имам конкретен пример со свекор ми.Тој пред мене зборува сешто и на мајтап и на шала а кога ке му кажам на мажот ми вели дека не мислел така и дека тоа не го рекол и јас излегувам будаличка
kazi mu na svekor ti deka ne ti e bas prijatno taka i taka da se izrazuva vo tvoe prisustvo, bez raspravii, samo kazi mu i zamoli go ako moze da ne se majtapi taka koga si ti tuka. A na mazot ti nema sho da mu dokazuvas, ti si vozrasna, spravi se so situacijata, a i da mu dokazes, sho fajde od toa? I kraen slucaj ako ti e nezgodno, kazi mu na tm da mu prenese deka ne ti e prijatno da go slusas kako se majtapi na takov nacin.
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27721
Registration date : 2009-04-20

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty28.09.09 14:23

Нема што да се докажува,само биди си понастрана од него колку што можеш и не наседнувај на провокации,зошто на крај ти ќе бидеш кривецот.
И како што кажа некој погоре се ќе помине само нервите ќе ни останат,а има толку поубави работи од тоа да се замараме со вакви проблеми.
Значи или понастрана,или од едно уво влегло-од друго излегло.Кај мене тоа помогна
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29786
Registration date : 2008-08-29

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty28.09.09 14:43

Smetam deka nesto kao "dkazuvanje na mazot kakvi mu se roditelite - po definicija vo negativna smisla" ne e pametno nitu zdravo za brakot!

Ako vi smeta kako tie se odnesuvat kon vas i ako navistina postoi realen problem, toj se resava so lugeto so koi imas problem ne so nivnite sinovi. Toa sto toj mozebi i ke uvidi "kakvi se" ne znaci deka vasiot zivot ke bide podobar. Moze da se sluci sprotivnoto, da vi se odbe od glava kako bumerang.
Nikoj ne saka da bide stgaven vo takva pozicija kade ke mora da slusa kako roditelite mu se vakvi ili takvi.
Kako bi sakale toj vas da vi dokaze kakvi se vasite roditeli vo negovite oci?

EoD
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27463
Registration date : 2009-05-17

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty29.09.09 15:59

A sto jas da go izloliram mazot mi i da zastanam sama da se raspravam so negovite roditeli a?kako toj da ne postoj?sepak tie se negovi roditeli a ako moite ne cinat i ako mazot mi se pozali na toa jas ke go resam slucajot.Znaci temata ne e dali da go mesam mazot mi ili ne tuku da mu dokazam deka majka mu i tatko mu ne se tolku sjajni kako sto toj misli
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29786
Registration date : 2008-08-29

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty29.09.09 16:15

marijab.d totalno pogresno si me razbrala!
Ne rekov da g izoliras mazot ti no isto kako sto si ti spremna da si gi resis rabotite so tvojte ( iako cisto se somnevam vo toa ) treba da e i toj. No "dokazuvanjeto" nema nikako da ti pomogne. TOj 100% veke znae so kogo i kakva rabota si ima.

Vo sekoj sucaj smetam deka e mnogu nisko i bezobrazno na nekogo da mu crtas i dokazuvas nesto na takov nacin.

Postojat milioni drugi nacini da se resi domasnata tenzija. Sekogas zapomni deka za kavga se potrebni dvajca(ili trojca) no nikogas ne e samo ednata strana kriva ili prava. Vistinata e negde na sredina i treba taka da se sogleda.
Ne bi sakala mazite a trgnat vam da vi dokazuvat kolku ste vie krivi sto ne vi cinat svekrvite.
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26884
Registration date : 2009-09-06

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty29.09.09 16:19

marija tie se negovi roditeli toj ne moze da bide protiv niv nikogas kolku i da probas da mu dokazuvas vo negovite oci poinaku ke bidat rabotite i ubavo kaza zvezdicka nikoj ne saka da slusa za roditelite deka bile vakvi ili takvi.
Вратете се на почетокот Go down
marijab.d
Прваче
Прваче
marijab.d


Female
Број на мислења : 159
Age : 37
Локација : bitola
Расположение : OK
Поени : 27463
Registration date : 2009-05-17

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty29.09.09 16:22

Dobro be zenski ne me stavajte na tapet ako ne mi pomagate ne mi ni odmogajte .Jas ne sum vesterka da mu kazuvam na mazot mi ova ili ona za roditelite negovi samo sakav da znae deka ne se isti koga se ponasaat koga sme zaedno so nego i koga sum sama so niv
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26884
Registration date : 2009-09-06

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty29.09.09 16:43

marija jas ne sakam da ti odmognam i znam mnogu dobro vo kakva situacija se naogjas i ti kazuvam deka samo eden muabet iskren otvoren so tm moze da ti pomogne a i ti ne se zamaraj so niv tie toa go sakaat da se nerviras radi niv jas ne znam tocno kako ti e sto so niv ama gledaj sto povekje da gi ignoiras komentarite nivni
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29786
Registration date : 2008-08-29

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty29.09.09 17:45

marija sosema e normalno deka tie se odnesuvaat poinaku koga ste zaedno a poinaku koga si ti sama so niv. Malku naivno e da mislis deka ke bidat isti i vo dvete situacii.
Mlada si no mora da razberes deka seto toa e edna golema igra. I treba taka da si go svatis ako se oni poinakvi koga si sama .. bidi i ti.. ili nemoj da se stavas vo situacija koja tebe ne ti odgovara.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty29.09.09 19:11

marijab.d напиша:
A sto jas da go izloliram mazot mi i da zastanam sama da se raspravam so negovite roditeli a?kako toj da ne postoj?sepak tie se negovi roditeli a ako moite ne cinat i ako mazot mi se pozali na toa jas ke go resam slucajot.Znaci temata ne e dali da go mesam mazot mi ili ne tuku da mu dokazam deka majka mu i tatko mu ne se tolku sjajni kako sto toj misli
Zatoa sto si vozrasna i ponoletna treba da se spravis sama so situacijata, a ne da se raspravas, od kaj ti dojde ideja deka treba da se rasprvas? Treba da go zadrzis nivoto i da mu kazes na svekor ti deka ne ti e prijatno taka da se odnesuva, no kolku sto gledam tebe ti e povazno da mu DOKAZES na tm deka negovite ne cinat a ne da prestane takvoto odnesuvanje. E ako sakas da mu dokazuvas, zemi snimaj i dokazi mu deka ne cinat...i sto koga ke mu dokazes? Nistoooo, pak ke si se oni isti. I treba da sfatis deka ne mozes da gi kontroliras site nesta okolu tebe, lugeto se takvi kakvi sto se, ne mozes da gi menuvas, mozes samo da se spravis so niv.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29240
Registration date : 2008-08-15

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty29.09.09 19:16

Zvezdicka напиша:
marija sosema e normalno deka tie se odnesuvaat poinaku koga ste zaedno a poinaku koga si ti sama so niv. Malku naivno e da mislis deka ke bidat isti i vo dvete situacii.

Zosto bi se odnesuvale poinaku? Ne razbiram Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29786
Registration date : 2008-08-29

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty30.09.09 9:22

zelenicka zatoa sto nekoi luge se ednostavno takvi, so poveke od endno lice i so skrieni agendi koga se familijarnite odnosi vo prasanje.
Mojata svekrva e takva, t.e bese takva na ocetokot dodeka ne ja staviv tamu kaj sto i e mestoto.
Вратете се на почетокот Go down
Bona Dea
Почетник
Почетник
Bona Dea


Female
Број на мислења : 48
Age : 46
Локација : Скопје
Поени : 28375
Registration date : 2008-10-28

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty30.09.09 12:13

И да се најлоши на свет родителите се родители и нив најпоследни би им замериле.
Колку е поголема дистанцата меѓу снаата и нив толку се помали ризиците од карање и замерки. Секоја кавга со нив ако остава емотивен траг на нас жените (а генерално остава пошто никој не сака да биде навреден, дури и на шала) си ја носиме во бракот и си ги реметиме односите со сопругот. Е сега, треба да се извага дали е подобро да бидеме фини и толерантни и се тоа да влијае на нашето здравје и брачни односи или се` да ставиме на игнор, а притоа гордо и мирно да се носиме со титулата "дрска, недруштвена, ладна" снаа.
Друг начин нема, пошто секој си ги знае мааните и доблестите на своите родители и не може да му докажеш дека не се во ред кога он со нив живее цел живот. Едниствено да ни биде полесно, можеме само да му ја прераскажеме негативната случка, навредата или др. слично, чисто колку да знае зошто се дистанцираме од неговите, без притоа да бараме да застане на средина. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty30.09.09 13:23

Цитат :
да ставиме на игнор, а притоа гордо и мирно да се носиме со титулата "дрска, недруштвена, ладна" снаа.
Aj da ne si udirame shamarcinj na sami sebe, neli e podobro ova da go krstime ljubezna i ladna snaa?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?   Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Што кога не можеме да му докажеме на мажот какви му се родителите?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: