Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ

Go down 
+29
Emi
Марина
Ance-J
Misticia
IGI
Lili
najmila
BILE-ENA
vecki
Mama Vase
babysara
Kat
kika
Mila87
NONE-BT
elena-d
Gabi*
rainbow
Vesna Blazevska
EckaGj
Damjana
nikolovska.marija
Dragana
jasmina,mina
Sandra
Mama Ane
Kinky
anastasova
Rocka
33 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Марина
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 20
Age : 34
Локација : Скопје
Поени : 27006
Registration date : 2009-08-09

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty26.09.09 13:59

eve kako pretstavnik od pomladata generaceija hehe da kazam deka NAAAAAAJGOLEMATA vina e kaj roditelite...
mene voopsto ne mi e sram da kazam deka pred izleguvanje pominuvam na skener kaj moite, i ne se lutam koga dobivam komentar: vrakaj se u soba, takva ne odis nikade !!!
porano1,2 god sredno se lutev protestirav, ama sega gledam deka provokativnoto oblekuvanje ne mi pomagalo da fatam nekoj tip...naprotiv ke sum bila odbivna ... ali definitivno ja poddrzuvam temava, katastrofa e sto slusam na faks...duri i ko so falenje..."lele koga zapna daj ma aj malku aj malku, jas mu vikam ama oriflejm nemam plateno, on abe plateno e bez gajle..."i tipkava so toj od bife se ljulja sekoj den radi taa smetka SmileSmileSmile no comment...pazete gi malite mn karajte gi i ic da ne vi e gajle koga ke placat...pak ke kazam preblagodarna sum sto ne me pustale da izleguvam so dekolte do pupak i kratki suknjicki!!!
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty26.09.09 14:20

Марина напиша:
katastrofa e sto slusam na faks...duri i ko so falenje..."lele koga zapna daj ma aj malku aj malku, jas mu vikam ama oriflejm nemam plateno, on abe plateno e bez gajle..."i tipkava so toj od bife se ljulja sekoj den radi taa smetka Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Icon_smileОрален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Icon_smileОрален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Icon_smile no comment...



Kolku vakvi poznavash?

Vo procenti?

Jas sepak mislam deka povekjeto se sosema OK Very Happy




A za suknjichkite, nema vrska ...
Doma kje pominat na scaner, a se krijat i se preoblekuvaat kaj drugarki pred da izlezat Smile))
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Марина
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 20
Age : 34
Локација : Скопје
Поени : 27006
Registration date : 2009-08-09

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty26.09.09 15:00

za sreka moja, jas svativ sto znaci zborot na moite i ne sum probala da gi prejdam:) se gordeam so toa !!!
a za tie ... da tocno e pogolem br se sosema ok, no ima i od rasipanite ribi za zal
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28512
Registration date : 2008-11-20

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty26.09.09 15:22

Rocka,aj seti se do kolku casot se izleguvase vo sredno?
posledniot vo 23;15 ili so toj na polnok!Koga pocna da ides na polnokkni zabavi?Zboram za sredno!Retki bea tie so nemaa''policiski cas''
Sega do kolku iskacaat srednoskolcite?So se se zadovoleni.Nemaat interes za nisto.Se im e izdegustirano.Aj neka im stavat policiski cas,pa samo petok i sabota iskacanje!
Vnka mi 2 god. sredno i place deka morala da e doma 01-02 casot.Alooo!Ne oralen,ne Mara....
Abe kotek i policiski cas.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty26.09.09 15:29

Vo toa vreme ne ne mi pustaa na vrata vo diskoteka ako nemam 18 god Smile)
A diskoteki za srednoskolci zatvaraa vo 12, taka da i da sakas nemas kade da akas, osven na ulica, na klupa u maalo Smile))

A sega zabavite POCNUVAAT vo 12, sto ve cudi tolku ?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty26.09.09 15:47

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 K



Seks, pubertet i te sve te "one" stvari
vodič za odrastanje
Autor:
Bejli Žaki;
Cena: 1280.00 din.

prevodilac
Katić Jelena; Marinković Marjan;

ilustrator
MakKafri Džen;


Ovaj naslov možete nabaviti:

Izdavac:
Beli Put
; Internet:
knjizara.com




Edukativnom, direktnom, izuzetno ilustrovanom i zabavnom knjigom pod
nazivom Seks, pubertet i te sve „one“ stvari izdavačka kuća Beli Put
„otvorila“ je novu biblioteku sa temama iz oblasti popularne
psihologije –
Pop Psi.

Ovo je priča o odrastanju, koje jeste uzbudljivo, ali može da bude i
frustrirajuće. Priča o dobu u kojem deca žele (i dobiju) više slobode
za donošenje sopstvenih odluka o svom životu.

Na koji način ova knjiga pomaže? Pre svega, nudi mladim čitaocima
odgovore na pitanja kako se ljudsko telo fizički menja tokom razvoja
deteta u odraslu osobu. I spolja i, još važnije, iznutra.
Neke su promene iste i za devojčice i dečake, a neke se poprilično razlikuju. A zašto se sve to dešava?
Uglavnom, iz jednog jedinog razloga. Zbog seksa!
Sve što ste želeli da znate (a niste imali koga da pitate). Sve što ste
želeli da (im) kažete, a niste znali kako. O poljupcima, osećanjima,
kondomima, hormonima, prijateljima, ciklusima.


Jednostavno i otvoreno. Precizno i duhovito.





Ajde najdete ja knigava Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty26.09.09 16:35

Napisav cel ferman i pukna internetot. Nisto, ke probam da parafraziram.

Abe druze... ne rekov deka se site deca takvi, ili deka poveketo se, ama eve citaj ja temava, dali drug osven tebe rece deka mladinata e ok? Imame i povozrasni i pomladi clenovi koi ucestvuvaat vo diskusijata i site sme soglasni deka vrednostite se tolku izvitopereni sto 12 godisno devojce se oblekuva, sminka, frizira i se odnesuva kako 18 godisno. Se slucuvaat isklucoci kako ti sto kazuvas, ama tie isklucoci se slucuvaa vo nase vreme. I nie imavme drugarka koja se omazi i rodi dete vo 3. godina sredno. I drugi poznavaat takvi, ama na prstite od ednata raka gi broime. A za denesnite osnovci i srednoskolci najmalku za deset deca znam koi pravat orgii vo skolo, pusat, se drogiraat, pijat alkohol... Ma kaki deset, malku se. Site slusame i gledame sto se
slucuva okolu nas.
Kaj mene pred zgrada, t.e. kaj moite, dete koga bev, vo parkot na klupite bese mrtva tisina posle polnok. Sega toa vreme se sobiraat od okolnite zgradi ili od bog_znae_kade, ja kupuvaat najeftinata brlja od vino i se pijanat do zori. Sto pravat roditelite na ovie deca, znaat li kade im se kerkite i sinovite, znaat li deka se vrakjaat doma mortus pijani?
Koga SEKOJ roditel bi si go pribral svoeto dete na vreme, nemase da postoi ona "denes zabavite vo 12 pocnuvaat", tuku SITE deca ke bea doma na spienje, da odmorat za utresnata nastava. Znaci pak doagjame do toa - vospituvanjeto pocnuva doma.
Vo pravo e mm koga vika deka Aleksej nema da bide od jutra do sutra po sokaci kako komsiskite deca tuku ke sportuva, ke uci stranski jazici ili ke se zanimava so nekoja druga aktivnost za koja ke projavi zelba i interes. A ne, pusti go nadvor da ne go gledam doma kako galami, mi smeta dodeka gledam tv ili teram biznis.
Imas srekja sto vo klasot na Marija ne se slucuvaat takvi raboti pa zatoa mislis deka se retki ama veruj, ne se. Pa temava nemase da postoi za 2-3 isklococi neli:), tuku site se plasime za nasite deca koi doprva treba da bidat osnovci, srednoskolci i tinejdzeri.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty26.09.09 17:02

Ne se plasam, posto mislam deka sekoe dete si ima svoja prikazna, svoj karakter i ne se site deca vakvi kakvi sto gi opisavte.

I jas koga bev srednoskolka se pravea gluposti, ama na edna raka mozev da gi izborjam tie deca, i togas imase muvanja, i beganje od casovi za da bides so nekoj sto nesmees da bides, drugarka mi mi gi davase cigarite da i gi cuvam posto moite znaea deka pusam, pa im kazuvav deka se na Marija i gi cuvam a drugive se moi Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Icon_smile
Ako imas otvoren muabet so roditelite mislam deka ne postoi mesto za panika, i normalno mora za se da ima granici, ko sto rece kinky ne od jutra do sutra na ulica, tuku da se znae od - do!!
A koga nesto ke se slucu, ako dete laze ili nesto krie ke se fati, ne se tolku vesti pred roditelot da srijat, e togas dobar razgovor i nekoja kazna - ne mislam na kotek.

ima vreme ke vidime, mozda nasive vo prvo ke pocnat da se muvaat
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Прваче
Прваче
monabombona


Female
Број на мислења : 354
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 27430
Registration date : 2009-06-29

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty28.09.09 0:38


12 godisno devojce se oblekuva, sminka, frizira i se odnesuva kako 18 godisno.

А кој го дозволува тоа? Родителите. Една моја пријателка го исшатира малиот на почеток на учебнава година, за да бил фраер, па петто бил дечкото. А девојчињата шминкани одат во училиште во седмо. И родителите и професорите зошто им дозволуваат на децата да одат во училиште облечени како за на журка? Нас не враќаа дома. Не смееше ни да се помисли на деколте.
Точно е дека беа Исклучоци во наше време, ама сега некако процентот е поголем, па исклучоците како правило да се, само што не раѓаат туку абортираат. Колку е зголемен бројот на абортуси кај малолетни? А не сите затруднеле од еднаш.
А инаку тоа мувањето јас не го разбирам, го практикуваат од 7- мо па натака. И видете им ги само споменарите кои ги пополнуваат децата. Прашањата се вулгарни, а за жал секое дете има одговорено. Пред неколку год. во едно основно училиште моја пријателка, професор по хемија на замена, ги фатила пред кабинет две малолетни деца како се лигават, и наместо да се усрамат и се изнасмеале. Девојче од прва година ми ги оговара родителите затоа што не сакале да ја пуштат на одмор со дечкото во Црна Гора?! Мала била за во странство да оди сама. Во Охрид можело?! На 15 год. Сама со дечко?!
ПС. Работам со деца и навистина однесувањето на децата е многу поинакво од порано. Нема срам, нема скромност. Бунтовноста е одлика на пубертетот ама не и промискуитетното однесување и не толку јавно.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty28.09.09 22:59

Monabonbona tocno toa i go kazuvam, deka vospituvanjeto pocnuva doma. Tie deca roditelite ne gi sobrale na vreme, sekako deka nastavnicite nema da se izborat so 25 takvi vo eden klas.
Najsvez primer: mm doagja od rabota vcera i mi kazuva - koleskata go slusnala slucajno muabetot na nejziniot pettooddelenec so drugarceto. Sinov mu rekol na drugarot - abe ko ke ja fatam taa i taa ke ja iskrsam od e*enje. Vo petto oddelenie se slucuva toa.
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Полуматурант
Полуматурант
Goca


Female
Број на мислења : 1126
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 30374
Registration date : 2007-11-16

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty29.09.09 0:00

Лелеееее sokiran sokiran sokiran
..све сте кажале на темава,потполно се согласувам дека најпрво однесувањето на децата започнува од домот,од родителите и нивното воспитување....јас мнооогу се нервирам кога ќе видам изнашминкани,штиклосани,фризуросани,чантосани,деколтирани 14-15 годишни “тетки“..прво си викам што родители ќе беа ови денешниве а и што вкус имаат дечињава....бррр се ужасувам на помислата за орален секс за добра ноќ,место бакнеж ...не сум за она престого воспитување,срами се од ова од она,немој срамота,ќути срамота....но и прелибералното и „баш ти е гајле за тоа ќерко,синко„ ми е уште по неприфатливо.....ауууу страв и блјак ме фати од работиве што ги изначитав на темава.
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty29.09.09 0:12

Социјализацијата на децата започнува дома а продолжува во школо но последен од денов воопшто е домот.Се повеќе родители немаат или не наоѓаат време за своите деца.Некои мислат дека за тоа е задолжено училиштето.Да но не секој наставник или професор,т.е.класен раководите разговара со учениците.А денес често наставниците се навредувани од учениците,и социологот (кој инаку ретко го има во училиштата) или педагогот не повикуваат на разговор само ако направи беља или бега од часови.Секоја чест на некои професори,но не секој може и треба тоа да го работи.
Од друга страна родителите работат до 17ч ,или во смени и искрено сметам дека се нема доволно време.Тоа не е оправдание секој родител треба да најде време но некогаш е невозможно.На времето татко ми и мајками доаѓале до 15.30ч.
Мојата класна во средно велеше.,,Не се криви децата туку родителите,,
Во голема мера била во право
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty29.09.09 8:29

A sto ako rabotat do 17h? Vo moeto vreme koga jas bev tinejdzer isto imase razliki megju nas. Imav drugarki koi po cela nok setaa (a nejzinata majka rabotese vo prosveta), za mene bese problem toa (moite rabotea 10km. nadvor od grad). Ne bese problem da izlezam, koga sakav izleguvav .. no se znaese do koga e tolerantno. Nikoj ne mi merel na sat, a ako zakasnam nekogas od normalnite termini - doma imalo sekogas razgovor za toa zosto se zadocnilo, kaj sum bila, so kogo ... Ednostavno ne si komoten da pravis sto sakas bez kontrola. Ako znaes deka za toa so se slucilo ke treba da razgovaras i da dades nekoi odgovori, ne e seedno. A lazenjeto ne bila opcija - sekogas muabetot bil: ti veruvame, znaeme deka ne lazes i zatoa mozes da setas koga ke pobaras. Znaci ako gi izneveram, nema da e taka poveke. Toa e obvrska plus. Sekogas ima nacin, treba samo vreme i trpenie kaj vozrasnite.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty29.09.09 10:22

Opstestvoto go pusti crvot, a sega "crvot" e vo semejstvoto - FAKT! Nemastijata, kapitalizmot i internetot megu drugoto si go napravija svoeto. Sakavme zapad, e pa zapad ne e taka sjaen, pod tie evropski ubavini e m nogu trulo, pod celiot toj glamur e trulo, smrdeno i odvratno. Sojde vreme koga izmeneti se vrednostite, izmeneti se navikite, izmenet e nacinot na zivot...vo tranzicija sme i vekje ne znam uste kolku ke bideme...mi zdosadi da tranzitiram...opstestveno tranzitiravme (pogolem zaeb ne mozea da ni dadat), ekonomski velat sme tranzitirtale (jes, jes of kors ama KAKO), a za mentalno tranzitiranje nikoj ne spomnuva...ke nacekame samo nekoja reklama na nasata bedna nacionalna MTV koja ne uci da pomagame, da ragame deca, da se shkoluvame (ama so koj pari bre?) da pocituvame razliki...nisto povekje. Nikoj ne spomna deka so padot na komunizmot padna i covestinata, padnaa vrednostite, padna vzaemnoto pocituvanje, padna SE' sto vredese...zarem se bese vestacki se prasuvam?
Trcame da zarabotime ZA LEB, ne za povekje samo za leb, vrednostite na zapadot navlegoa vo sekoja pora na naseto opstestvo - dozvoleno e se sto ne bese i ponekogas imam cuvstvo deka sme kako kucinja od sindzir pusteni, se jademe megu sebe. se oddalecuvame od prijatelite, od semejstvoto, treba 3 dena odnapred da zakazeme za da odime na gosti, setame samo za vikendi....zapadnjacki, neli? A decata...eh tie nasi decinja sto da kazat vo seto ova? gi ucat u skolo - decata imaat prava, vakvi prava takvi prava, sekakvi prava... a vo isto vreme na tv slusame, siluvano 6 godisno devojce od tatkoto, pretepano dete od majkata, bratce i sestrice izbegale od domot za deca bez roditeli vo svojot dom kade tatkoto gi pretepal, maloletnici od 13 god siluvale 10 godisen ucenik vo skolskiot toalet...jas samo se prasuvam sto e so lugevo??? sto e so roditelive??? Trcaat da go prehranat semejstvoto? zarem hranata stana najvazna? Kade e ljubovta, kade e pocitta, kade e zaednistvoto, toplinata, blizinata...kade se LUGETO? Dali stanavme masincinja sto tipkaat na tastaturata, dali ostanuva da se druzime samo na fejzbuk ili hi5 ili ne znam koja socijalna mreza? Dali zaboravame deka decata se samo deca i treba pogolema kontrola nad ona sto pravat, sto dozivuvaat, sto im se slucuva???? Decata NE SE ODGOVORNI za ona sto im se slucuva, nie roditelite sme tie koi najmnogu vlijaeme na niv...zatoa e dobro uste od najmala vozrast da im dademe OSNOVA i toa zdrava odsnova, togas i samo togas edno 14god devojcence ke si legnuva u krevet so baknez od mama i tato a ne so oralen sex kako pozdrav za dobra nokj.
Uste mentalno tranzitirame, treba dnoto da go dopreme i da pocneme se od pocetok...rabotava e "ko prezivi pricace", za zal, taka e...rusime i sozdavame novo...no so decata postojano treba da razgovarame i da im objasnuvame ne samo so zbor tuku i so sopstven primer....
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty29.09.09 10:23

lele post.....ama od srce e nesakav da se sopram Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 635908
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27924
Registration date : 2009-03-14

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty29.09.09 10:57

Со децата треба само баланс,ни многу строго ни пак лабаво.. имам две ќерки нека ми се живи и здрави,уште од сега страв ме фаќа по се што читам по нетов...и пред се разговор уште додека се мали...такво време дојде,трчање за леб што вика Весна,едноставно за да се преживее...сакаат внимание,барем еден дел од денот да биде само за нив,мн родители знам што децата им се "лизнаа од рацете" и се каат сега за тоа време што не од што не сакале,туку што неможеле да им го посветат вниманието од премногу обврски и борба за егзистенција...што ако сум дома моментално,пак еден куп обврски имам,цел ден натака навака низ куќа,па еддвај гледам да седнам со поголемата кога се враќа од училиште,да разговараме како и поминал денот и што има ново,а и домашно да напише,а камоли да сум на работа...незнам навистина тешко време,сите трчаат кој како знае и умее,а децата се во заден план...се надевам барем тоа нема да го дозволам со моите деца,само да ги изведам на прав пат...како секој родител што посакува,нели...
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty29.09.09 23:47

Ние на некој начин сите знаеме како да разговараме со нашите деца ама еве неколку совети www.zena.hr/clanak.aspx?ID=168
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty30.09.09 12:05

Zaprepašćeni otac pita 13-godišnju ćerku:

• Zašto je mama pala u nesvest?!

• Sama je kriva, zašto čita moj dnevnik...



Баш така е нели ? Ч)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty30.09.09 15:27

Au sister kakov post:) very heartfelt, almost poetic Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 550889

Koga zborime za odgovornosta na roditelite, neosporna e neli:), sto prajme so odgovornosta na tinejdzerite?
Poznavam mladi od rastureni semejstva koi stanale lugee, zavrsile fakultet, formirale semejstva... I poznavam sosema dobro situirani familii koi navidum barem izgledaat deka funkcioniraat besprekorno, a deteto im stanalo narkoman, "radodajka", huligan...
I decata treba da snosat odgovornost za svoite postapki. Ne zboram za petgodisni decinja, ama osmooddelenka sto dava oralen sex vo wc svesna e sto pravi i svesna e za posledicite. Ne e vinata samo na roditelite. Mozes kolku sakas da gi nasocuvas ispravno i da mislis deka si gi vospital ubavo, a da te snajde nesvesticata od majkata vo postot na Rocka pogore.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty30.09.09 15:39

Vesna Blazevska напиша:
lele post.....ama od srce e nesakav da se sopram Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 635908

во право си со поголемиот пост
да работиш цел ден и прекувремено и немаш пари да го поминиш месецот, родителите под огромен стрес - децата страдаат од невнимание
Вратете се на почетокот Go down
lavce
Полуматурант
Полуматурант
lavce


Female
Број на мислења : 920
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 28271
Registration date : 2009-04-24

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty30.09.09 15:49

Vesna Blazevska напиша:
lele post.....ama od srce e nesakav da se sopram Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 635908

Postov e suer ( pouchen do negde), pozdrav Vesna, treba da go objavish kako kolumna vo dneven vesnik, neka chita narod se shto popat zaboravil...... se slozuvam so akcentot koj go davash na vospituvanjeto (domashno pred se ) i taa borba vo deneshno vreme e mnogu teshka , mu doaga kako -sam protv svi- ali mora da se izdrzi (iako ne sum razmisluvala na ovaa tema poshto nemam dete).
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty30.09.09 16:41

Bas kao brus li - sam protiv site Smile))), no jas sum optimist, verojatno seto ova funkcionira na princip srusi-iscisti gjubre- izgradi novo...se nadevam deka ne gresam, sepak treba vreme.
Цитат :
Ne e vinata samo na roditelite
ne e, kako sto pisav, crvot e pusten od opstestvoto, a sekako udira vo najcvrstiot stolb - semejstvoto i trgna se' upm...internet, kablovska, dostapnost na informacii od sekskov vid...zatoa ko roditeli treba da sme cvrsti i ne 4 tuku 16 da gi otvorime.
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty24.10.09 12:32

Devojčice od 12 godina imaju redovan seks


Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 DevojcicaSlučaj Alfija Petena naveo je novinare britanskog časopisa Sugar da se pozabave temom seksualnog života i iskustava tinejdžera, pa su zagrebavši ispod površine, dobili zapanjujuća saznanja. Iako je podatak da je jedan trinaestogodišnjak postao otac izuzetno šokantan, može se smatrati nebitnim u odnosu na skandalozne rezultate istraživanja koje je u Velikoj Britaniji uradio tinejdžerski časopis, a koje kaže da i devojčice od 12 godina redovno imaju seksualne odnose!

15-godišnja Šantel koja je rodila ćerku iz veze sa 13-godišnjim Alfijem deluje potpuno naivno u odnosu na izvesan procenat devojčica ispitanih u anketi. Naime, anonimna anketa, sprovedena na 1.770 devojčica u dobi između 12 i 18 godina, pokazala je da je 6% devojčica od 12 godina već izgubilo nevinost, 7% devojčica je spavalo sa deset ili više dečaka, dok je 18 posto njih spavalo s mladićem koji im nije bio dečko.

Dve trećine seksualno aktivnih tinejdžerki ispod 18 godina priznalo je da je nevinost izgubilo pre 16. godine. Alarmantan je i podatak da je 47% ispitanica priznalo je da se na seks odlučilo zbog pritiska prijateljica ili dečka, a 27% je priznalo da oseća sramotu i zabrinutost zbog stupanja u seksualne odnose.

Psiholozi upozoravaju da je preterana liberalnost roditelja po ovom pitanju olakšavajuća okolnost za devojčice koje istražuju svoju seksualnost isuviše rano. Čak 11% devojčica ima dopuštenje da im dečko prespava u sobi, 34% njih može pritom zatvoriti vrata, a 27% njih može dovesti dečka da prespava kod njih kući, ali samo ako spavaju u odvojenim sobama.

Kako je doba u kom devojčice gube nevinost sve niža, a broj abortusa sve veći, neophodno je posvetiti pažnje ovom problemu, upozoravaju psiholozi, obraćajući se roditeljima.




Интересен текст .... застрашувачки ...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
Sponsored content





Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ   Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Орален секс наместо бакнеж за добра ноќ
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: