Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали често ги фотографирате вашите деца?

Go down 
+19
Anika
Emi
Simona's mom
Sandra_Anja
yarre
Mama Ane
bordan
Nebo
M A M I
Mama K
Natalija Cikarska
karolina
Vale74
twins_
delfin76
sonjamfk
baby24
Vesna Blazevska
Gordana Natovska
23 posters
АвторПорака
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27557
Registration date : 2009-05-16

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty15.09.09 13:38

Јас сум зависник од фотоапарат,нема ден да помине а да не ја сликам ќерка ми сакам да имам многу слики од нејзе кој ќе ми бидат успомен од нејзиното детство.Дали вие често ги фотографирате вашите деца?
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28335
Registration date : 2009-04-28

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty15.09.09 13:42

Ne, ne cesto, po nekoj povod obavezno, ama onaka po doma ili negde poretko...vo zooloska ponekogas se slikame
Вратете се на почетокот Go down
baby24
Матурант
Матурант
baby24


Female
Број на мислења : 1682
Age : 40
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 29093
Registration date : 2008-07-29

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty15.09.09 13:47

Lele a jas mislev deka sum edinstvena so e zabegana so slikanjeto ,siroto dete mira nema od nas samo ja slikame neznam kolku sliki imame od nejze,pa sega veke i se nauci pa kako da znae deka ja slikame i pravi nekoi faci ili se smeska Smile
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty15.09.09 13:49

do prvata godina ne manjak, manjaciste, epten go slikav. posle koga trgnav na rabota pocnav poslabo. inaku sekogas koga ke mi se pruzi prilika ,koristam da bide slikan , pogotovo za nekoja posebna prilika obavezno.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty15.09.09 15:24

bas pred nekoj den gledav sliki od sin mi koga bil pomal t.e. bebe
lele kolku gi imam mnoooogu , e sega e pogolem i ne e tolku interesen pa ne e tolku cesto slikanjeto , a plus sega e vo digitalna forma
a jas sum si seuste sentimentalno vrzana za slika kako slika na hartija a ne jpg Дали често ги фотографирате вашите деца? 508665
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27353
Registration date : 2009-07-17

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty15.09.09 15:43

Ne da gi slikam , gi puknuvam od slikanje pa mira nemaat od mene , dusicki.Od mnogu slikanje duriim stana interesno pa sega pocnuvaat stom go vidat aparatot da se smeat hihi Tocku se malecki a imam poveke od 1500 sliki
Вратете се на почетокот Go down
Vale74
Полуматурант
Полуматурант
Vale74


Female
Број на мислења : 878
Age : 50
Локација : Skopje
Расположение : одлично
Поени : 27710
Registration date : 2009-06-16

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty15.09.09 15:50

Порано многу ги сликав, а сега веке не. Ретко кога ке ми текне да ги сликнам така, а за некои пригоди обавезно или кога одиме негде надвор од Скопје.
И јас повеке се радувам на слики на хартија него на овие сега на пс. Многу ми е убаво кога ке извадам тоа албумите и гледаме заедно со нив две и раскажуваме... flower
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28348
Registration date : 2008-12-21

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty09.11.09 18:47

da
Вратете се на почетокот Go down
Natalija Cikarska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 42
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : super
Поени : 26735
Registration date : 2009-09-20

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty09.11.09 18:54

да јас многу често ја сликам ќерка ми, затоа што сакам да има многу слики и кога ќе порасне да види каква е била малечка
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27864
Registration date : 2009-03-14

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty09.11.09 19:01

Преемногу често,не само сликање туку и ги снимаме,па бидејќи мм го разбира и тоа потоа им прави клипчиња(ги спојува од бебе па се до одредена возраст кога се најинтересни) и сето тоа на посебно цд и здравје кога ќе пораснат ќе им ги дадеме за успомен од детството Дали често ги фотографирате вашите деца? Icon_smile
Вратете се на почетокот Go down
M A M I
Прваче
Прваче
M A M I


Female
Број на мислења : 376
Age : 44
Локација : doma
Поени : 26668
Registration date : 2009-10-31

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty09.11.09 22:10

Premnogu cesto,nema den da ne gi slikam,posebno sega malovo..non stop...neznam kolku sliki ima dosega,i klipcinja...
Вратете се на почетокот Go down
Nebo
Прваче
Прваче
Nebo


Female
Број на мислења : 170
Age : 42
Локација : sekade po malku
Расположение : Ludoo
Поени : 27065
Registration date : 2009-08-07

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty09.11.09 22:20

I jas go utepav od slikanje detevo, sakam da go fatam bukvalno sekoj moment, da imame spomeni od sekoja sitnica. Sakam da odam i da izvadam del od slikite, samo ne znam kako ke odlucam koi, site gi sakam, ostanatite ke si gi gledame na kompjuter
Вратете се на почетокот Go down
bordan
Прваче
Прваче
bordan


Female
Број на мислења : 306
Age : 45
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 28860
Registration date : 2008-09-06

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty10.11.09 1:28

Дали често ги фотографирате вашите деца? 69779 ne da go slikam nego eeeeeee premnogu i koga sednam da gi gledam slikite mi doaga kako film da gledam oti sekoja slika povrzana so narednata vo epizodi a plus i so kamera go snimam taka da koga ke porasne ima sto da gleda Дали често ги фотографирате вашите деца? 267988
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty10.11.09 8:20

Зависи, периодично ме фаќа, порано бев нон стоп на готовс и гледав секој интересен момент да го фатам, Сега некако поретко и се нервирам што сите слики се на компјутер, никако да отидам да извадам слики за во албум..
Вратете се на почетокот Go down
yarre
Прваче
Прваче
yarre


Male
Број на мислења : 212
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : Опоменато којзнае до кога
Поени : 28994
Registration date : 2008-07-30

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty10.11.09 8:59

Топла препорака да си направите бекап на неколку различни медии.
Јас правам бекап на два различни типа на ДВД и на 2 екстерни ХДД.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty10.11.09 10:43

yarre напиша:
Топла препорака да си направите бекап на неколку различни медии.
Јас правам бекап на два различни типа на ДВД и на 2 екстерни ХДД.

Istoto i jas go pravam i zatoa nikako da izvadam sliki i da go napolnam albumot:)SmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28798
Registration date : 2008-08-17

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty10.11.09 21:57

Порано многу ја фотографиравме..во последно време некако забушаваме ,а кога беше бебуш секој ден по сто пати само пазевме без блиц..
Вратете се на почетокот Go down
yarre
Прваче
Прваче
yarre


Male
Број на мислења : 212
Age : 51
Локација : Скопје
Расположение : Опоменато којзнае до кога
Поени : 28994
Registration date : 2008-07-30

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty10.11.09 22:03

Sandra_Anja напиша:
yarre напиша:
Топла препорака да си направите бекап на неколку различни медии.
Јас правам бекап на два различни типа на ДВД и на 2 екстерни ХДД.

Istoto i jas go pravam i zatoa nikako da izvadam sliki i da go napolnam albumot:)SmileSmile

Провери си ја аривата, сигурно имаш повеќе илјади фотографии. Албум веќе не е практична работа. Picasa и Google акаунт, е добра идеја за online галерија што би е споделила.
Инаку ако вадиш фотки, оние на влез во рамстор се брзи, но секогаш ама баш секогаш мора да им се нагласи да не ги осветлуваат/стемнуваат фотките ( уствари ова за сите фото сервиси важи ) инаку очајни точки излегуваат.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty11.11.09 15:29

zavisnik sum od ova, nema den da ne slikam po 100 pati :P
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28643
Registration date : 2008-12-05

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty11.11.09 15:42

yarre напиша:
Sandra_Anja напиша:
yarre напиша:
Топла препорака да си направите бекап на неколку различни медии.
Јас правам бекап на два различни типа на ДВД и на 2 екстерни ХДД.

Istoto i jas go pravam i zatoa nikako da izvadam sliki i da go napolnam albumot:)SmileSmile

Провери си ја аривата, сигурно имаш повеќе илјади фотографии. Албум веќе не е практична работа. Picasa и Google акаунт, е добра идеја за online галерија што би е споделила.
Инаку ако вадиш фотки, оние на влез во рамстор се брзи, но секогаш ама баш секогаш мора да им се нагласи да не ги осветлуваат/стемнуваат фотките ( уствари ова за сите фото сервиси важи ) инаку очајни точки излегуваат.

Јас пред 3 дена отидов во Рамстор за да извадам слики и ми рекоа дека ќе бидат готови дури наредниот ден после 14.00 саатот. И не се баш така брзи. Кое фото студио вади убави фотографии, без тие точки за кои што збори јаре?
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29323
Registration date : 2008-07-22

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty12.11.09 22:39

I nie cesto se fotografirame,aparatot ni e non stop vo akcija.slikite se spomen od nasiot zivot.
Вратете се на почетокот Go down
pile
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 16
Age : 45
Локација : Usa
Поени : 26533
Registration date : 2009-10-30

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty13.11.09 7:08

I nie cesto se fotografirame.Skoro sekoj den.Uzivame vo toa.
Вратете се на почетокот Go down
sofidavid
Прваче
Прваче
sofidavid


Female
Број на мислења : 153
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : promenlivo
Поени : 27898
Registration date : 2009-02-14

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty06.12.09 20:45

i jas gi slikam moite dve deca skoro sekoj den i na 2 do 3 meseci obavezno vadam sliki zatoa sto vo takvite sliki vistinski uzivam a dodeka mi se samo na PC ne gi ni racunam
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28202
Registration date : 2009-04-14

Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty17.12.09 15:18

Duri i preteruvam so slikanje,kako pomal ima sliki od sekoj den,poslednite edna,dve godini malku poretko ama i to e pak mnogu.Imame mnogu albumi i jas neznam kolku im e brojot,a i kompjuterot isto ni e prepolnet so sliki
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали често ги фотографирате вашите деца?   Дали често ги фотографирате вашите деца? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали често ги фотографирате вашите деца?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: