Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Сигурносна влезна врата

Go down 
+13
DijanaP
GoranJ
Kinky
Mama Ane
makresanska
Mama Vase
KATIC
verce
Janaxxxx
biljanag
nnatasa
Biljana
macika
17 posters
АвторПорака
macika
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 22
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 28433
Registration date : 2008-10-29

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty07.09.09 18:37

Kakvi vlezni vrati imate po doma.
Ovie denovi orpemuvame novo stance i sakame da si kupime sigurnosna vrata.
Bevme vo Sef kade pristojna vrata cini 635 EUR, a bevme i vo Prospera kade kineska varijanta na sigurnosna vrata cini okolu 300 EUR.
Da gi cujam vasite iskustva?
Pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty07.09.09 18:48

macika jas imam sigurnosna vrata od SEF. Stom si bila tamu verojatno si se uverila vo kvalitetot i izrabitkata na samite vrati. Mojata e troslojna (najdebelata, imaat od eden, dva i tri) i plus imam dekoracija samo od nadvoresnata strana a vnatre ne sto toa voopsto i ne ebitno. Jas ti gi preporacuvam niv navistina se skapi no jas sum prezadovolna od toa kolku e vratata efikasna i funkcionalna.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty07.09.09 20:31

I jas imam vrata od sef! zadovolna sum. Zdravje pak ke kupam vrata od kaj niv
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty07.09.09 21:23

и мене ова ме интересира бидејки во тек е и кај нас барање прозори и врати за новиот дел
гледавме во леснина и шмеки
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28798
Registration date : 2008-11-02

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty07.09.09 23:11

Jas samo mozam da te uveram deka na vratite od SEF im nema ramni, licno se poznavam so luge od tamu i iskreno mi imaat kazano deka se navistina super!
Jas vo Mk imam i prozori i vrati od SEF extra se nema da zgresis!
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30170
Registration date : 2008-02-15

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty08.09.09 21:06

Za vratite od sef neznma nema videno a ovie kineskite od prospera nema da ti gi pofalam moite kupija i ic ne se zadovolni.Dali nesto bese problem montazata ama vratata mnogu tesko se zaklucuva.A osven toa imam slusnato deka ako dojde do defekt avtomacki se zaklucuva i posle mora da se razbie od dziv neznma dali moze da se poprava ako dojde do toj problem.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty08.09.09 21:20

Da vi kazam jas edno iskustvo so taa sigurnosna vrata. Rodnini moi stavija, ama preku pendzere im vlegoa aramii i im ispokradoa mnogu raboti, pa posto nemale vreme da dozemat se, malku im bilo toa sto go zele prviot pat, posle edna nedela se vratile i im dozele se, samo sto vtoriov pat, sigurnosnata vrata bila kulturno otklucena i vlezeno preku nea.... zamislete kakva slika vidoa doma .. haos im bese kukata i toa 2 pati vo 7 dena.... pa vidoa deka nema spas so vratata i si namestija lugeto alarm. Vo sekoja soba ima senzori i go lovat sekoe dvizenje... duri ako se namesteni na mnogu osetlivo, i na promaja moze da se vkluci alarmot.

I od ova iskustvo, nie doma nemame sigurnosna vrata tuku si stavivme alarm , za mnogu poevtina cena od sigurnosnata vrata, pa ako ima hrabrost nekoj, neka poveli neka vlezi hihi

Koga ke se vkluci celo maalo go kreva na noze... do sega nekolku pati na greska se vklucuva i site komsii izleguvaat da vidat sto se slucilo i baraat aramii naokolu hihi
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty08.09.09 23:37

katic,dobra rabota ste napravile.i muva da preleta,alarmot se vklucuva.ova od iskustvo go pisuvam.pa doagaa majstori da presteluvaat.i na mobilnite ni e vrzan,pa ako se pusti ni dava signal pa moze odma vo policija da se javis. a dava i signal vo centralata,pa od tamu direktno se javuvaat.
taka da mislam deka e posigurno od vrata.
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty09.09.09 8:51

Kaj mojte ima staveno vrata od Prospera eve veke 3-4 godini e vratata i premnogu se zadovolni.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty09.09.09 8:55

Ние купивме врата од Мик Куманово, кинеска ама вака на лик многу лична Сигурносна влезна врата Icon_smile двокрилна и некаде околу 200 евра не фати. Малку шкрипеше на почетокот ама си дојдоа и си ја средија, сега е ок..А за сигурноста не ми изгледа баш многу сигурна Smile
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty09.09.09 9:45

katic, moze li da mi kazes od kade stavivte alarm, jas sum so namera naskoro da mestam alarm
Вратете се на почетокот Go down
macika
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 22
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 28433
Registration date : 2008-10-29

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty09.09.09 19:21

Znaci ne e bitno vratata tolku zaradi neznam kakva sigurnost. Tuku sto se vika da stiti od sitni aramii, narkomani i sto ja znam. I bitno mi e da ima dobra zvucna izolacija zaradi liftot koj e odma do stanot.
Na krajot sepak se odlucivme za kineska varijanta i toa ne bas eftina. 340 EUR so montaza i demontaza na starata vrata.
Od Prospera ja naracavme i utre ke ni ja montiraat. Ke vi kazam kako pominavme na montaza.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty10.09.09 15:35

Ние имаме блиндор врата со челично саќе решетка, над 200 кг тежи. Што би рекол мм, како Форт Нокс смеСигурносна влезна врата Icon_smile))
Место кваки има топки, се отвара нанадвор и надворешната топка не се врти, не може да се отвори вратата без клуч. Внатре е автоматски заклучена чим се затвори. Пред неколку години ја плативме околу 530 евра.
Вратете се на почетокот Go down
macika
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 22
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 28433
Registration date : 2008-10-29

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty10.09.09 15:52

Montazata denes pomina dobro. Ke ja fotkam i ke ja stavam da ja vidite.
Вратете се на почетокот Go down
GoranJ
Почетник
Почетник
avatar


Male
Број на мислења : 1
Age : 55
Локација : Ohrid
Поени : 26651
Registration date : 2009-10-15

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty15.10.09 22:36

Kako ste zadovolni od sigurnosnata vrata?
Вратете се на почетокот Go down
macika
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 22
Age : 49
Локација : Skopje
Поени : 28433
Registration date : 2008-10-29

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty20.10.09 12:34

Sega za sega sme zadovolni. Nie ja kupivme najnoviot model od medijapan temna boja. Cena 350 EUR
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty20.10.09 14:28

obicna imam, a kaj decko mi e sigurnosna i mislam deka sekoj treba da ima, zosto vo denesno vreme se i sesto se desava.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty20.10.09 14:34

nie imame vlezna vrata od Prospera i ne e kojznae sto , nekako ne mi pravi keif bas
ke vidime kako ke bide vo idnina , vremeto ke pokaze
vaka izgleda http://www.prospera.com.mk/proizvodi-pop-up-803-2t.htm
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty20.10.09 14:41

Делфин кажувај маани....
Ние па нарачавме од проспера надворешна(иста како на сликата) и 4 внатрешни за поткровјето Neutral идната недела ке ги местат
Нас ни ги испофалија (како што е редот нели Smile )искрено и цената ни одговараше,ама ако се шушливи бар надворешната да ја откажам,ај за внатрешните лични се.....ама надворешната повеќе ми значи да е безбедна одколку на лик само убава
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty20.10.09 14:50

Mojte imaat vlezna sef vrata na prospera i mnogu se zadovolni.A nie naracavme deneska ke ni ja mestat od edna privatna firma vo Volkovo MONI.Aluminiumska 130x210 edvaj cekam da si odam i da gi docekam da dojdat.
Inaku i nie ke naracavme od prospera ama ne ni odgovarase bojata a ovaa dimenzija imase samo kafeni a nas ni trebase bela.
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty20.10.09 14:56

delfin76 напиша:
nie imame vlezna vrata od Prospera i ne e kojznae sto , nekako ne mi pravi keif bas
ke vidime kako ke bide vo idnina , vremeto ke pokaze
vaka izgleda http://www.prospera.com.mk/proizvodi-pop-up-803-2t.htm

Istata ja imam sto i e be Delfin bas me zamisli sega,dodusa mojava ne e rabotena mnogu ne sum vselena otkako e stavena
Вратете се на почетокот Go down
Pcelka
Почетник
Почетник
Pcelka


Female
Број на мислења : 44
Age : 40
Локација : Ve
Поени : 26533
Registration date : 2009-11-11

Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty12.11.09 2:52

Kaj moite doma ima vrata od Prospera i zadovolni se. I nie poracavme za vo stanot, pa se nadevam deka ke bide i taa OK.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Сигурносна влезна врата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сигурносна влезна врата   Сигурносна влезна врата Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сигурносна влезна врата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: