Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Фрлање на бидермаер и подвезица

Go down 
+30
Candy
bile.k
MARTINA I ACE
Macence
Gabi*
bubamara
monabombona
Mama Vase
ivana kostovska
ripce
Kat
eli
ZeleniCka
adi
Dara
Ves
vecki
Mama Ane
winnie the pooh
Ana.b
biljanag
bubamara***
EckaGj
twins_
Girl*****
marina_m
Nine
Barbie
Biljana
DijanaP
34 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 14:35

Temava ja otvoriv za da gi vidam i mislenjata na drugite.Epa vaka ova bi go podelila na dva dela:

1.Dali mislite deka e vo red i maskite da stojat za bidermaerot koga se frla,i dali nekoj ima takvo iskustvo na negovata svadba masko da go fatil bidermaerot?I sto mislite za toa mestenje,i dali ste go mestele?

2.Sto mislite za frlanjeto podvezici,dali ste go imale toj cin na svadbata, i ako ne ste pravele svadba dali bi sakale da go imate toj cin koga ke pravite svadba?


Moeto mislenje za prvoto prasanje e deka za bidermaerot treba da stojat samo devojki,i mnogu se nerviram koga ke vidam da zastanat i maski.Taka pred tri meseca bev na edna svadba,do togas imav fateno 1 bidermaer, jas i edno masko se fativme i dvajcata za bidermaerot,iako istoto so edna kuma mi se ima deseno na svadba ama nejze i go pustiv mi bese glupo sepak e kuma,ama za maskovo ne popustiv od inaet sto treba samo devojki da stojat(se razbira kaj mene ostana bidermaerot).No jas neznam dali ova samo u Makedonija se desava,zosto pred mesec dena bev u Srbija na svadba tamu samo devojki si zastanaa nemase ni edno masko da se pikne(na sreka moja go fativ :flower:toa bese mojot tret bidermaer).Inaku za mestenjeto na bidermaerot mislam deka e nesto najglupavo,najubavo e da se frli pa na kogo mu e srekata neka go fati.


Inaku na istata svadba od pred 3 meseci imase i frlanje na podvezica, porano ne sum videla na nekoja od nasive svadbi(osven po spanskine serii), no mi se dopaga, i koga bi pravela svadba bi go stavila i toj cin dokolku bi sakal soprugot takvo nesto.A mozebi ako stane podvezicava potradicijonalna na svadbive moze toa i ke bide lekot za maskite da prestanat da stojat za bidermaer.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 14:39

Jas ne go frliv bidermaerot bidejki mi bese mnogu skapo platen i bese po naracka od Sofija i mi bese zal da go frlam. A podvezica ne ni nosev pa jas sum postara nevesta togas ne bese toa tolku aktuelno. (ne deka sum stara imam 29 godini ama vo brak imam staz poveke od 10 godini)
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 14:40

Ni jas ne bi frlala takov bidermaer Smile
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27527
Registration date : 2009-06-12

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 14:47

Koga bev na edna svadba pred 9 godini kaj tetka(na tatko mi prva bratucetka) imase maski koisto zastanaa za da go fatat i eden od niv go fati bidermaerot.Mislam deka toa ne e vo red,zatoa sto toa e samo za zenski.
Вратете се на почетокот Go down
Nine
Прваче
Прваче
Nine


Female
Број на мислења : 253
Age : 38
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 28226
Registration date : 2009-01-07

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 14:55

Nie praveveme svadba na 26 April godinava Imav dva bidermaeri Edniot go kupiv 1000den i so nego se vencav vo crkva i toj go zadrzav za mene a drugiot go kupiv 350 den i toj go frlav go fati moja prva bratucetka i site velea namesteno mada so nemase vrska da skokaja i maski ama so ke pravis ne ke gi izbrkas a i jas nejkam koga skokaat maski.A podvezica nemav zosto ne sakavme ni jas ni mazotmi a jas se smeeav ako imam podvezica vardi dan go istrgas bebusot zosto bev 7mi mesec bremena.Se e individualno po zelba na mladencite.
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Матурант
Матурант
marina_m


Female
Број на мислења : 1686
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 28854
Registration date : 2008-10-30

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 15:01

na mojata svadba masko go fati bidermaerot i toa zenet a zastanal se turka da go fati z ada mu go dadel na drug.a i jas imav dva bidermaera eden od kumata eden jas si go kupiv
podvezica ne nosev nekako mi bese sram Smile
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28779
Registration date : 2008-09-05

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 18:41

На свадба на една другарка имаше и бидермаер и подвезица фрлање .За подвезивцата стоеја само машки а за бидермаерот само женски и така некако се поделија работите . Не мислам дека е во ред да стојат машки за бидермаерот .Инаку до сегаи мам фатено 2 ама едниот беше природен и се исуши едниот ми е дома . Тој што е вештачки (вториот) го фатив на 3 .05 .09 а ме побара на 07.08 .09 и не знаеше дека имам фатено бидермаер . Дури кога дојде кај мене дома со неговите му го покажав .
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27413
Registration date : 2009-07-17

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 18:52

Pa ako ima na svadbata pokraj bidermaerot i podvezica ne e fer da se mesaat maski i zenski , taka moze da se podelat a ako e samo bidermaer zosto da ne neka go fati onoj koj ima najmnogi sreka.
Inaku za mojata svadba nemase podvezica zatoa sto ne ni sakav a inaku imav samo eden bidermaer koj go nosev so mene i koj kostase poprilicno ama go frliv nego zatoa sto smetam ako treba na nekoj da mu ja prenesam srekjata neka e so bidermaerot so kogo sum se vencala a ne nekoj za zamena.

A najsmesnoto bese sto mojot bidermaer go frliv tolku silno sto odleta duri vo kujnata na restoranot hihi hahahaha hahahaha hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 18:56

@twins напиша:
Pa ako ima na svadbata pokraj bidermaerot i podvezica ne e fer da se mesaat maski i zenski , taka moze da se podelat a ako e samo bidermaer zosto da ne neka go fati onoj koj ima najmnogi sreka.
Inaku za mojata svadba nemase podvezica zatoa sto ne ni sakav a inaku imav samo eden bidermaer koj go nosev so mene i koj kostase poprilicno ama go frliv nego zatoa sto smetam ako treba na nekoj da mu ja prenesam srekjata neka e so bidermaerot so kogo sum se vencala a ne nekoj za zamena.

A najsmesnoto bese sto mojot bidermaer go frliv tolku silno sto odleta duri vo kujnata na restoranot hihi hahahaha hahahaha hahahaha

hahahaha hahahaha hahahaha odamna se nemam nasmeano vaka
ova ke go prefrlam vo temata Sto ve nasmea deneska hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 18:59

Баш така Girl најдобро бидермаер за девојките,а подвезица за мажите па да се види сеир да се тепаат мажи а не да се буткаат со девојки срамота.
Може да се случи да има само 2-3 неженети ама тоа е тоа.
Јас разади тоа би сакала вештачкиот бидермаер да го фрлам, и подвезица ама за тоа ќе треба договор со идниот сопруг.
Вообичаено уште тоа се смета за срамота, а тоа е само добра забава.

hihi Да не летна во некој тањир
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27413
Registration date : 2009-07-17

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 19:08

pa za malku ke letnese vo tanjir ama bas togas se zatvarase vratata posle kelnerot i bapna vo vratata, a onie koi ripnaa po bidermaerot ostanaa so prazni race pa posle trcaa po nego hihi
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27642
Registration date : 2009-05-26

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 20:12

Ako nesto me nervira toa se maski sto se tepaat za bidermaer....e toa ne mozam da go razberam...i uste se turkaat ko volovi bez oset dali te gazat Фрлање на бидермаер и подвезица 981783 na edna svadba ednas ke poginev od eden tip sto se frlase po bidermarot, 2 metra visoko magare se iskromidil so site zeni pa koga me turna auuu noga ke skrsev, me utepa. Se znae si ima red, bidermaer za zeni, podvezici za mazi, a ako nema podvezici Boze moj ne mora niisto da fakaat
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 21:01

Така е бубамара мажите ништо да нефаќаат пошто и така се фаќаат,ама буткање на девојќе.Што не го удри со штикла? hahahaha
Шега
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27642
Registration date : 2009-05-26

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 21:24

Lele trebase, ama ne mozev nna sebe da is dojdam...to ne maz karpa od covek so site devojcinja nasol da se butka...strasno...moda bev od nego
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 21:37

нашата не беше класична свадба па да фрлам бидермаер а бидејки јас сама го правев не ми се даваше
машните исто сама ги правев што беа на колата па само еден ми остана другите ги дадов
а подвезица интересно е фрлајте ја ама нека ја фати некој дечко а бидермаерот некое девојче
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 22:23

Maskite ne da neznaat da se ponasaat koga stojat za bidermaer toa e cudo edno kolku pati samo me imaat ispogazeno.Duri ednas mi ja raskrvari nogata kolku me zgazna silno,taa bolka bese odvratna.
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 22:39

Јас подвезица не носев и не фрлав-некако ми е глуп обичај тоа,а за бидермаерот отсекогаш сум сакала само женски-немажени да застанат кога ќе го фрлам.И дури се договорив кога ќе најават дека ке се фрла бидермаерот,да нагласат сите немажени девојки да станат,а не машки.Ама јас го фрлив толку силно бидермаерот што летна преку сите девојки и падна во скут кај другар на маж ми кој си седеше на маса.Фино си се изнасмејавме сите-негова среќа си било.
ДианаП муабетот ми беше џабе што сакав девојка да го фати бидермаерот,пак на машко му било пишано.Така да не се оптеретувај со тоа,ни со муабети вака направи или онака напрви,прави си се како што тебе ти одговара,твоја свадба е,а не на некој друг.
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty31.08.09 22:43

Jas seuste ne planiram svadba,iako imam dolga i seriozna vrska smetam deka mi e rano, no duri i koga ke pravam ke im recam isto na muzikata (kako ti sto si napravila) da potencira samo zenski, ali temava ja otvoriv so cel da vidam tugi mislenja i slucki, a i mislenjeto za podvezite sto se pocesto e prasanje kaj mladencite dali da se frla.
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty01.09.09 0:27

DijanaP напиша:
Jas seuste ne planiram svadba,iako imam dolga i seriozna vrska smetam deka mi e rano, no duri i koga ke pravam ke im recam isto na muzikata (kako ti sto si napravila) da potencira samo zenski, ali temava ja otvoriv so cel da vidam tugi mislenja i slucki, a i mislenjeto za podvezite sto se pocesto e prasanje kaj mladencite dali da se frla.

Па да тоа сега нов модерен обичај,немам ништо против тоа,јас стално викам на кој како му е мерак така нека прави.
А со бидермаеров ти викам,најавија ајде само девојки и му го фрлив во раце на другар.Прво си помилив ај уште еднаш ке го фрлам,а после си викам-не негова срека си било кај него да падне.Инаку дечково испадна многу фер,ружите од бидермаерот на крај од свадбата ги подели на немажени девојки,само една остави и ја однесе на мајка му
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29125
Registration date : 2008-08-24

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty01.09.09 0:31

na mojata svadba imase frlanje na bidermaer i podvezica i toa im rekov da objavat deka samo zenski da se naredat za bidermaert vo sprotivno nema da go frlam,i stvarno imase nekoi glumea idioti stoeja za da go fatat ama dodeka ne se trgnaa ne go frliv,a mm so zabi mi ja izvadi podvezicata od noga interesno bese nejze ja fati masko a devojkata sto go fati bidermaerot navistna se omazi posle 1 god.
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty01.09.09 7:23

Dobro si napravila Ana.b toa e veke druga slucajnost on ne stoel ama ete negova sreka bila i ako si mu go ostavila,i jas bi go napravila istoto.
A za winnie the pooh edno posebno bravo, i toa e dobar nacin, sto ne si frlala dodeka ne se trgnat,Da vi kazam pravo pred dva meseca bev na svadba kaj prva bratucetka vo Veles, i ona iskreno si kaza deka bi sakala sestra i da go fati bidermaerot, ama deka nema da mesti toa i bilo samo zelba, dojde vreme za bidermaerot i koga vide i maski se iznervira(ovaa prikazna ona odposle mi ja kazuva).I koga od masata si go zema bidermaerot,skrisno so nego zela i 3-4 bonboncinja(sto se delat so nevestinskata torta)i koga go frlase bidermaerot prvo gi frli bonbonite i posle sekunda i bidermaerot odma po niv.A maskine ko volovi normalno ne ocekuvaa takvo nesto pa se ispotepaa nesvesno za bonbonine, a bidermaerot si go fati edna devojka.Hehehehe znaci posle ne sum mozela pola saat da se smiram od smeenje kako izgledaa maskine, isto kako koga na kokoski ke frlis zitarici e taka i oni po bonbonine. Фрлање на бидермаер и подвезица 127667
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty01.09.09 8:02

Јас мојот го фрлав и го фати старосватицата моја (ненаместено) Со оглед дека меѓу првите од друштвото правевме свадба имаше и другари кои стоеа за бидермаерот и најискрено во таа фрка јас како невеста не ни замерив Smile и не ми сметаше. подвезица не фрлав Smile немаше толкав обем Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty01.09.09 22:01

e kaj nas nemase frlanje na podvezica a za bidermaerot go fakaa i maski i zenski zboruvam za pred 10 god .. a vo prviot red si zastanala i baba mi zena od 70 god togas ne primetiv tek otposle na slikite i vikam babo bre sto baras da ne sakas da se mazis pak .a ona ne bre dete tuku mi bese mnogu ubav sakav da go fatam i ke ti go dadev da si go cuvas
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty01.09.09 22:52

На нашата свадбена забава фрлав цвеќе ( бидермаерот со кој се венчав ми рекоа дека не се фрла ?????? Ова ми го кажа мајка на кумот , така да постапив според кажаното.Фрлав букетче цвеќе -
Го фатил мој братучет , ама го турнал еден друг дечко и тој го зел , нормално му честитавме нему . Братучед ми ми кажа дека баш му е криво што му го одзел цвеќето!
Дечкото имаче сериозна врска , истиот месец раскинаа -па на шега викаме , ете лоша среќа е да грабаш од друг !

Инаку подвезица сум гледала како младоженецот ја кине со заби и ја фрла да ја ловат машки- уште пред 9 години -во Рејдинг -Англија .
Немаше буткање имаше викање Come on Anthony ! Smile)))) името на младоженецот !
Интересно беше !
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty01.09.09 22:54

Kaj mene nemase klasicno frlanje na bidermaerot.Bratucetka od mm bukvalno mi go otkorna od race.Vikase sega mene mi e redot i nikoj da ne pisnal!Dusicki ..site sto bea naredeni prvo zbuneto ja poglednaa,a posle stana interesno.Ja "napadnaa" vo holot na restoranot i nekako slatko izgledase celata situacija Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Фрлање на бидермаер и подвезица Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фрлање на бидермаер и подвезица   Фрлање на бидермаер и подвезица Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Фрлање на бидермаер и подвезица
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: