Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Бесплатни учебници

Go down 
+31
Anjuska08
ketim
Laura
Mama K
avanturistka
Elicka
kalinche70
macika
emilija nestorova
Svetlana Blazevska
daniela
Kat
rainbow
Kikic
Freya
Janicka
kavadarcanka
Betka
delfin76
Mama Ane
biljanag
beti.liz
nafi
Barbie
Vesna Blazevska
D-r Lidija Pazdrijan
vecki
Dara
DijanaP
anastasia
zence
35 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty28.09.09 21:09

e taka veke e vo red a ne edno pravat drugo kazuvaat
Вратете се на почетокот Go down
Mama K
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 416
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 27924
Registration date : 2009-03-14

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty28.09.09 22:23

Исто и за второ одделение,само што разговарав со наставничката,може да се пишува во учебниците,ништо нема да се плаќа,исто мислам дека тоа важи за сите... Бесплатни учебници - Page 3 Icon_flower
Вратете се на почетокот Go down
zence
Прваче
Прваче
zence


Female
Број на мислења : 147
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28849
Registration date : 2008-08-24

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty28.09.09 22:50

Ќерка ми 3-то одд. пишуваат во книгите,ама само математика и Околина добивме. Некој добил Македонски и Англиски? И што е со работните ќе ги даваат од школо или ќе треба да ги купуваме? На родителска не знаеа да ни одговорат со препорака ништо да не правиме дури дефинитивно не ни кажат.
Вратете се на почетокот Go down
kavadarcanka
Полуматурант
Полуматурант
kavadarcanka


Female
Број на мислења : 1176
Age : 44
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 29397
Registration date : 2008-07-07

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty01.10.09 20:53

Ние денеска имавме родителска и наставничката рече дека мора во книгите да пишуваат и дали се сложуваме на крајот од учебната година ако се побара да ги купиме па сите едногласно се сложивме дека ќе ги купиме ако треба, ќе чинеле околу 1000 ден. поарно да ги купиме отколку да ги копираме во црно бело па ни боја нема да се гледа
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty01.10.09 21:17

zence напиша:
Ќерка ми 3-то одд. пишуваат во книгите,ама само математика и Околина добивме. Некој добил Македонски и Англиски? И што е со работните ќе ги даваат од школо или ќе треба да ги купуваме? На родителска не знаеа да ни одговорат со препорака ништо да не правиме дури дефинитивно не ни кажат.
znaci rabotnite ke si gi kupite vo niedno uciliste ne gi davaat
Вратете се на почетокот Go down
zence
Прваче
Прваче
zence


Female
Број на мислења : 147
Age : 51
Локација : Skopje
Поени : 28849
Registration date : 2008-08-24

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty02.10.09 23:10

Вчера им поделиле учебници по македонски јазик за 3-то одд, сега уште Англиски ке чекаме. А за работни тетратки уште не ни побарале.
Вратете се на почетокот Go down
Laura
Прваче
Прваче
Laura


Female
Број на мислења : 355
Age : 45
Локација : центар
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-25

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty03.10.09 0:24

Freya напиша:
Nie vcera imavme roditelska i ni gi dadoa knigite, i kazaa deka dokolku se ostetat ke se plati 70% od sumata na knigata, a nikade ne pisuva kolku cini knigata, i normalno deka roditelite se pobunija, ne sakaa da potpisat zasto ne ja znaat sumata na knigite, ama na kraj pak se potpisaa, oti ako ne gi zemes od uciliste, nema od kade bidejki knigite ne se vo prodazba. .......... bitno vladata se izreklamira deka pravi nesto a ustvari ne pravi nisto

Tocno!!! A dali samo zaprimetivte kolku samo smrdat ucebnicite? Smrdat, KORNAT na teski boi ! I nasite deca treba da ja disat taa otrovna mirizba po 5-6 saati na den. Ne se izdrzuva. Abe ne besplatni, tuku pari treba da ni dadat sto gi koristime. I nikoj ne se pobuni okolu ova olovo, a garant se boi koi veke se isfrleni od upotreba vo svetot.
Ova e veke genocid!
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty03.10.09 5:26

Koga ke stanes rano,mnogu raboti ke ti "svetnat".Sakam da prasam:ako nesakam besplatni knigi za idnata godina,mozam da im kazam odnapred?
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27234
Registration date : 2009-09-25

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty03.10.09 21:39

Сигурно може и баш е добра идеава.А ќерка ми еве ми кажа проф. им рекле да си купат книги по англиски,француски,македонски..неможат да работат инаку,а оваа година и матурите им се
Вратете се на почетокот Go down
ketim
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 39
Age : 44
Локација : kumanovo
Расположение : malku podobro
Поени : 26591
Registration date : 2009-11-03

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: BESPLATNI UCEBNICI   Бесплатни учебници - Page 3 Empty11.11.09 12:01

D-r Lidija Pazdrijan напиша:
Koga ke stanes rano,mnogu raboti ke ti "svetnat".Sakam da prasam:ako nesakam besplatni knigi za idnata godina,mozam da im kazam odnapred?
Jas uste na pocetokot prasav da mi kazat kade da si gi kupam za da ne ni davaat tie bidejci ja razbrav rabotata deka ke ne kostaat kako da ni ucat decata fakultet a odgovorot bese :gi nema vo prodazba mora da se zemat na sto podocna sledese pismo do sekoj roditel dali se soglasuvas vo maj da gi platis ako se unisteni ,a tie sami pocnaa da se cepaat potocno koricite pocnaa da se odlepuvaat .Taka da mislam deka nema da postoi takva moznost da se otkazeme za dogodina ,edinstveno ako se otkaze vladata od nas Бесплатни учебници - Page 3 69779
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty11.11.09 12:08

Sin mi vika mamo site deca nosat stari knigi od postari bratcinja ,sestricki ,komsii a tie skolskite gi cuvaat za da gi predadat novi ne pipnati hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28445
Registration date : 2008-11-29

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty12.11.09 0:11

D-r Lidija Pazdrijan напиша:
Koga ke stanes rano,mnogu raboti ke ti "svetnat".Sakam da prasam:ako nesakam besplatni knigi za idnata godina,mozam da im kazam odnapred?
Ne....Nitu jas nemam knigi za rabota:)) Nema da bidat vo prodazba, isto kako ovaa godina onie za cetvrto oddelenie devetgodisno obrazovanie. Golem haos napravija so knigite.
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27588
Registration date : 2009-06-26

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty12.11.09 0:16

Nie se uste gi nemame site knigi pa zatoa neka e ziv i zdrav internetot,taka gi simnuvame i ucime od kompjuter se razbira...ja utnaa rabotata so ucebnicite,a decata sekoj den pravat testovi...koj kako se snajde...haos Бесплатни учебници - Page 3 168461
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty14.11.09 9:24

Цитат :
Jas uste na pocetokot prasav da mi kazat kade da si gi kupam za da ne ni davaat tie bidejci ja razbrav rabotata deka ke ne kostaat kako da ni ucat decata fakultet
Knigite ako se unisteni ke kostaat 70% od prodaznata cena, jas dobiv takva informacija.
Вратете се на почетокот Go down
Candy
Прваче
Прваче
Candy


Female
Број на мислења : 172
Age : 44
Локација : domce
Поени : 26980
Registration date : 2009-09-11

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty14.11.09 14:08

Abe koja glupost koe dete ke ostavi kniga cakum pakum. Pa roditelite sega i dopolnitelna griza osven sto ke vikaat: UCI UCI ke vikaat i PAZI KNIGITE da ne gi skinis Бесплатни учебници - Page 3 69779 . I uostalom mozda jas sakam da si gi imam doma. A da ne prajme muabet sto gi nema site knigi pa aj decava snaogaj se. Abe mesto napred ke gi vrakaat na diktiranje.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty16.11.09 22:05

Само чалам дигнаа, нема шанси да останат цели до крај на годината, ние решивме да си ги платиме на крај, наместо секој ден да копираме.. Може олеснително е што ќе плаќаме на крај а не на почеток кога има бран на трошење за се и сешто..
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Прваче
Прваче
Ostoun


Female
Број на мислења : 284
Age : 46
Локација : tetovo
Поени : 27005
Registration date : 2009-09-12

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty16.11.09 23:30

Ne mi e jasno zosto se bunite koga na krajot se sveduva na isto. Sekako morate da im kupite knigi samo sto sega imate olesnitelna okolnost da ne gi kupuvate ako ne gi osteti . A vo pogled na ostetuvanjeto se znae deka se ostetuvaat i toa ke se ima predvid no toa da ne e golemo. Mislam deka moze da ostanat neosteteni kako porano se kupuvale knigi na staro so koi se sluzele i desetina generacii.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty17.11.09 19:50

Pa nema valjda da gi potresuvame decata da gi cuvaat knigite ko ocite na glava... toa se samo knigi, posebno za pomalive deca - 3 knigi 600-700 den ke kostaat, a pogolemite se poodgovorni, moze da gi docuvaat.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty17.11.09 23:13

Sekako morate da im kupite knigi samo sto sega imate olesnitelna okolnost da ne gi kupuvate ako ne gi osteti .

znaci knigite ne se besplatni.ako se zeme vo predvid deka mora da se pisuva vo niv i deka retko koe dete cuva knigi.
a i najvaznoto,listovite se lepeni.si pagaat sami kako lisja.na prosvetno delo.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty17.11.09 23:15

Mene mi odgovara oni da im gi davaat.. Во секој случај полесно да платиш само, отколку плус да се гмечиш секој септември по продавнициве за книги..
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty17.11.09 23:19

ние веќе пишуваме во учебниците,така имало одобрение од министерство е сега дали на крај ќе се плаќаат или не немаа информација наставнициве,а и без тоа малово веќе и го ,,среди,,учебникот по математика на дада,цел го испошкртал и тоа со црн фломастер првиот почетен лист!Се доџапал до ранецот скришно и кога го видовме вика ,,ас аботам,стави тука 5 ничката мене,, hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 53
Локација : sk
Поени : 27234
Registration date : 2009-09-25

Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty18.11.09 13:16

Mama Vase напиша:

a i najvaznoto,listovite se lepeni.si pagaat sami kako lisja.na prosvetno delo.


во одделението на син ми(2-ро одд.) природото на сите деца е салата,листовите се двојат од првиот ден,а кај ќерка ми конечно учебник по мак.јазик и литература денес ќе им дадат..може дека се матуранти па да се спремаат за матура, затоа што англиски,француски математика сами си купивме
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Бесплатни учебници - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бесплатни учебници   Бесплатни учебници - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Бесплатни учебници
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: