Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?

Go down 
+13
Simona's mom
Zvezdicka
monabombona
Kat
Vesna Blazevska
biljanag
Tifani
nata
kika
Kikic
Pipolino
lela
sonjamfk
17 posters
АвторПорака
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 11:52

odime so marko vo trgovskiot na setanje i od vrata na edna prodavnica prasuvam za cena na eden artikl. se vrtam mi go nema marko. mislam deka vo momentot ke dobiev srcev udar. prvo sto pomisliv nekoj mi go kidnapiral. pocnav odma so pogled da baram ,levo , desno, kade mozel da otide so tocakot za tolku kratko vreme. toj mnogu saka cvekinja, videl deka pominuvame pokraj niv i se vratil sam so tocakot, iako ne go vozi i sedi kaj cvekinjata. koga go vidov, odblesok vo ocite deka go najdov. go iskarav da ne pravi drug pat taka. a be za tri sekudi nevnimanie , mene zivotot mi se skrat za ne znam kolku godini. ne mozev da si dojdam na sebesi dolgo vreme. tolku go pazam , tolku go cuvam i bdeam nad nego i pak da mi se sluci toa.dali vam isto vi se ima sluceni ili nesto slicno ,so vasite deca i kako ste se spravile so toa ,da ponatamu ne se sluci istoto.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 11:57

Sonje dobro e pa odma si go nasla,dusice i toa mozelo da se isplasi koga bi zabelezalo deka mama ja nema vo blizina.
Neznam sto da ti kazam i da odgovoram na prasanjeto no vo denesno vreme treba stvarno mnogu da se vnimava na decinjata posto sekakov narod ima.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 11:59

e na mene i na mm ova ni se sluci vo biser koga filip imase dve godini
nie zastanavme na eden stand za knigi i se zagledavme vo knigite , sto vikas sonje sekunda rabota , a biser pol so ludje filip go nema
majkoooo solzi na ocite mi navreja srceto pocna silno da mi lupa , imav kifla vo racete za filip sto ja kupiv dodeka go baravme cela ja istrosiv , cela se tresev , policija vikav i posle 30 min baranje go najdovme kaj onoj sto prodava svetlikavi topcinja si sednalo deteto i si igra
posle toa so mm si rekovme aj ke mu se skrieme da vidime sto ke pravi, posto filip ne se ni zavrtuva kaj sme sto sme , koga mu se skrivme detevo pocna da trca trca li trca , a nie po nego
neznam kako da se spravis sonja stvarno, treba mnogu vnimanie
eve filip sega e golem i poinaku gleda na rabotite postojano se vrti nazad koga trca da vidi dali sme tuka i bas go ucevme so mm ako slucajno ne ne gleda da pocne silno da vika
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 12:03

mene mi se sluci vo Jumbo vo Larisa so Martina samo za del od sekunda ja snema se svrknav a mm mi se smee on so kamera ja snimal kako se pika megu raftovite i se krie od zakacalkite ke umrev za del od sekunda
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 12:14

lele, toj bese dva cekora od mene, smo sto prodavnicata na kos i ne se gledase ubavo kade e, a toj koga me vide se smeee i vika mama vidi za cvekinjata,dusice ne ni primeti deka nesto se slucilo, za mene strasno. jas so ubavo mu objasniv gledajki da ne se uplasi, ako mnogu go karam pa da pocne place i da mi kazuva ako saka nesto da vidi, da odime zaedno.
Вратете се на почетокот Go down
kika
Прваче
Прваче
kika


Female
Број на мислења : 138
Age : 38
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 27610
Registration date : 2009-05-07

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 12:27

mene toa mi se sluci vo vero pazarime i zastanav na frizidrer da mi secat suvomesnato koga se vrtam andrea ja nema me fati panika pocnav da ja baram niz raftovi ja nema srceto mi zastana posle ja vidov zastanata kaj igrackite si odbirase lele kako mi olesna
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27830
Registration date : 2009-05-15

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 12:33

Мене ми се случи тоа во игротека. Грин хаус во Капиштец. Бевме на роденде на кај поголемо детенце од 6 години и нормално сите други деца таму беа поголеми Филип немаше ни две полни. кога одеднаш го снема а замислете јас стојам пред врата, значи невозможно да излезе надвор, леле каква паника се направи, малку морам да кажам и неодговорно од вработените таму не ми кажаа дека има две простори е сега вратата на втората кога ја гледаш од првата просторија не се приметува беш обложена со некој шарени тапети и така Филип мој влегол во втриот дел и си игра ли игра со помали дечиња кои родителите ги оставиле на чување саат два луѓе вие незнаете како се чуствував кога го видов како пак да се родил пошто го баравме добри десетина минути. Никогаш да не се повтори
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 12:54

Uf i nam ni se ima sluceno da go izgubeme Filip,imase 3 godini.Bevme vo Nesebar,guzva,turisti na sekoja strana,zesko pekol okolu 13 casot,odevme nakaj eden restorant na rucek i po pat zastanavme do eden butik da vidam edna cena,i vo ist momen si velam aj posle ke vlezam vnatre i ke prasam,samo so zavrtiv pogled na drugata strana Filip go nema,a od mnogu guzva i nemozev da go vidam.A toj prodolzil da odi so dr.luge,bez da primeti deka ne sme nie.Ne samo sto toj placese i po glasot go slusavme kade e tuku i jas vreskav,a i pokraj toa sto sum i onaka golema placka nemozev cel den da se smiram.Slednite denovi go stiskav za raceto mislev deka nekoj ke mi go zeme.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 13:16

мене не ми се случило и недајбоже нели
со деца отворени четири очи треба
а брзи се бре како стрели

соња од вечер за шетање поминувај од кај мене ке му берам цвеќе на марко душиче
позз
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 19:26

na brodot kaj majka tereza spomenikot, na site od sk im e poznat - maliot si igra so drugarce, a jas i drugarka mi (majka na drugovo dete) pieme kafe vo ajris pab, vednas do brodot. Gi gledam decava celo vreme, tuka se trcaat niz parkot se vrakjaat na brodot...edno vreme gi izgubiv od vid, prvata minuta sedev i cekav...gi nema...posle i kazav na drugarka mi deka ne gi gledam, se dogovorivme ona da sedi a jas da gi baram, pozadi zgradata, kaj bikot, niz parkot...15 min decata gi nema....pocna dame fakja panika, trnav kon masata da se javam vo policija, dignav glava i poglednav vnatre vo kaficot na shank...oni dvajca sedat na shank pijat voda so cevka i zborat so shankerot....ne znaev na kogo da se lutam povekje dali na sebe ili na niv...
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 19:34

јас го имам изгубено моето синче во Пештани на плажа кога бевме на одмор.Имаше 3 год .Седевме на плажа со една моја пријателка ,а мм и нејзиниот м не беа тука.Син ми беше до нас кај едни луѓе што беа во истата куќа сместени,во меѓувреме уште едне фамилија седна помеѓу нас. Кога одеднаш го снема ги прашувам луѓето каде ,а тие ми одговорија дака си тргнал накај нас.Само од што имаше многу луѓе изгледа изгубил ориентација и тргнал во обратен правец.Го баравме со пријателката по цела плажа ,а тој е многу темпераментен и подвижен ,на крај го најдовме.За цело време бев многу присебна,ама кога се вративме во куќата каде бевме сместени нешто како да се скрши во мене и почнав силно и неконтролирано да плачам
Вратете се на почетокот Go down
monabombona
Прваче
Прваче
monabombona


Female
Број на мислења : 354
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 27430
Registration date : 2009-06-29

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 20:19

Ужасно е чувството! Мене ќеркичката ми се изгуби на сред парк лани летото. Таа имаше 1 год и 6 месеци и ние застанавме на фонтана вода да пиеме, а таа си се држеше за количката. Само секунда беше во прашање и со мм гледаме го нема детето. Гужва по патеката и така на стемнување беше, паника не фати. А таа, за среќа, многу блиску до нас застанала. Видела балони и застанала до балоните. Среќа. Од тогаш ми иде на каиш да ја шетам, затоа што е брза и секунда да не ја гледаш може да си фати кривина.
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 21:57

mm vika na decata treba GPS da im se ugradi nekako. Stalno da znaes kade e !
Citajki gi postovite tuka, pocnuvam da se slozuvam so negoviot predlog Smile
Вратете се на почетокот Go down
Simona's mom
Полуматурант
Полуматурант
Simona's mom


Female
Број на мислења : 571
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 28858
Registration date : 2008-08-17

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 22:36

Мене не ми се има досега случено да ја изгубам Симона,ама на баба ми пред многу години и се деси да го изгуби брат ми кој тогаш имаше 4 години..Шетавме низ пазар и наеднаш го снема..тој се вратил до некоја тезга,нешто го заинтересирало..уф кога ке се сетам,баба ми буквално полуде од паника,викаше по него гласно и не го најдовме,отиде и во полиција..По неколку часа двајца луге го донесоа дома,бидејки тој ја знаеше напамет адресата и кога го нашле плачел ама им ја кажал улицата и бројот..Се среќно заврши со уште некое бело влакно во косата на баба ми..
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29014
Registration date : 2008-12-07

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 22:37

Mene srceto mi se stega koga citam vakvi raboti. Toa posebno otkako citav za devojceto vo Grcija sto go kidnapirale vo trgovski centar. Za sreka roditelite vednas go izvestile obezbeduvanjeto, tie go blokirale objektot i zamislete - devojcenceto go nasle vo WC - prefarbano i preobleceno. Mozam da zamisla koja trauma bilo za site. Minutka-dve falele da go izvadat od objektot i posle kraj - kaj ke go najdat. Strasno, brrrr.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 22:56

mene mi se nema sluceno da gi izgubam od vid decata ,ama edna godina na odmor majkami jas bratmi i bratucedite vo makarska se setame niz pazar i toa navecer naednas snema struja i majkami zvika stojte do mene koga bratucetkami ja snema ziva temnica kade da ja baras a guzva nevidena .detevo da trgne po nekoja zena mislejki deka e majkami i taka po nea si odelo koga na vlezot vo pazarot zenava primetila deka detevo e zagubeno i zastanala na kapijata da ceka nekoj da ja bara i taka posle saat vreme ja najdovme .
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty20.08.09 23:28

мене не ми се случило но имам една колешка бивша која е генерација со мајка ми и има 4 деца (сега големи се) и стално ми раскажува како зимно време ги носела во градинка сите 4 на санка Smile Вика влечам јас се вртам 2 нема Smile паднале подоле во снегот, а сироти другиве забарикадирани со шалови неможат да ја опоменат Smile
Вратете се на почетокот Go down
mimce
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 43
Локација : makedonija
Поени : 27178
Registration date : 2009-07-09

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty22.08.09 8:12

лееееееееееелеееееееееееееееееееееееее
абе не е смешно страшно е ама ова ме изнасмеа hihi лелее
па неможам да се совземам Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? 127667
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty22.08.09 8:20

Mama Ane напиша:
мене не ми се случило но имам една колешка бивша која е генерација со мајка ми и има 4 деца (сега големи се) и стално ми раскажува како зимно време ги носела во градинка сите 4 на санка Smile Вика влечам јас се вртам 2 нема Smile паднале подоле во снегот, а сироти другиве забарикадирани со шалови неможат да ја опоменат Smile
Gubenje deca so stil e ova hihi
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?   Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сте "изгубиле" ли некогаш дете за време на прошетка?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: