Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?

Go down 
+29
bibe85
karolina
NONE-BT
Gordana Natovska
emilija nestorova
Mirka
natali
Sanja ss
marina_daniel
lejdi
lela
Natalija
kara
zence
Vesna Blazevska
Monika
Diana
Mami4ka
Arnaudova Milena
twins_
Dragana
biljanag
obicna
Pipolino
makresanska
Biljana
nikolija
avanturistka
sanja83
33 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29190
Registration date : 2008-10-02

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty22.08.09 12:23

Arma напиша:
sanja83 напиша:
Во едно специјално издание на бебе магазин - прилог за бременост, пишува дека темната линија на стомакот се појавува во 15 недела од бременоста. Кај мене уште се нема појавено иако сум 15 недели бремена, стомакот ми е речиси ист, може е рано, ама паника ме фаќа.... Каков е случајот кај вас женички?
zasho da te fakja panika, mene voopsto ne mi se pojavi koga bev bremena so sin mi? Ne mora da se javi kaj site trudnici, obicno kaj tie so potemen ten se javuva,
tokmu taka arma ,nema vrska so toa kakvo dete nosis.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30654
Registration date : 2008-07-19

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty22.08.09 12:24

U pravo e Natalija za hulahopki ili ova corapi ima specijalni za da pomaga krvta da se dvizi. Od pogolema tezina moze da dobies vakvi. Sorry neznam kako se vika na makedonski corapite no za cirkulacija podobruvanje se.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31517
Registration date : 2008-09-14

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty22.08.09 12:28

Veni Mime,toa se corapi za protiv veni.
A za linijata jas sega ja prasuvav jatrvami taa e so potemen ten,i ima 3 decinja i za ni edno ne i se pojavila linijata a ima 2 sina i kerka.Toa e se individualno.
Вратете се на почетокот Go down
lejdi
Полуматурант
Полуматурант
lejdi


Female
Број на мислења : 1028
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 28913
Registration date : 2008-08-09

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty22.08.09 13:02

I kaj mene se ima pojaveno pa sega neznam tocno pred kolku vreme samo kako sto napreduvame se poveke se poznava a kazete mi dali posle poragaj ke se izgubi dali nekoj znae ???
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30654
Registration date : 2008-07-19

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty22.08.09 13:26

Za da cirkulira krvta podobro u venite lela, compression socks na angliski se vika.
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28528
Registration date : 2009-01-16

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty22.08.09 13:32

mene neznam koga tocno mi se pojavi ali kako mi rastese stomakot se potemna i potemna bese,posle poragaj nekolku meseci isto bese temna i sega duri pocna da bledee ama uste se poznava ,neznam do koga vaka ke mi bide
Вратете се на почетокот Go down
Sanja ss
Прваче
Прваче
Sanja ss


Female
Број на мислења : 127
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Mi bilo i podobro
Поени : 27767
Registration date : 2009-03-26

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty22.08.09 13:47

Kaj mene se pojavi na pocetok vo bremenosta i do sega e samo malku zatemneta. Citav nekade deka kaj mnogu zeni ne se pojavuva pa taka da ne panicete ako ja nemate
Вратете се на почетокот Go down
natali
Прваче
Прваче
natali


Female
Број на мислења : 454
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29396
Registration date : 2008-04-22

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty22.08.09 19:20

Jas zabelezav deka imam takva temna linija duri vo 8 mesec no ne e tolku mnogu temna i se nadevam posle poragaj ke se izgubi
Вратете се на почетокот Go down
Mirka
Прваче
Прваче
Mirka


Female
Број на мислења : 387
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Srekno
Поени : 28271
Registration date : 2009-01-26

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty22.08.09 21:17

I jas ja imam od samiot start ali ne se pojavuva kaj sekogo znam edna prijatelka ona nema, a koga sme kaj tenot jas sum prozirno bela a imam takva linija znaci ni tenot ne zavisi.
Вратете се на почетокот Go down
twins_
Полуматурант
Полуматурант
twins_


Female
Број на мислења : 1046
Age : 47
Локација : Дембелија:-))))
Расположение : променливо:-)
Поени : 27383
Registration date : 2009-07-17

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty22.08.09 23:15

kara напиша:
за хулахопки е рано... што да преземам сега, да си земем некаква маст да се мачкам... ќе си прашам во аптека... мора да има нешто што ќе ги спречи барем да се шират... не знам...

кара прбај со одмор и со Веногал гел тој е и за отоците и за венчињата по нозете.
Вратете се на почетокот Go down
emilija nestorova
Полуматурант
Полуматурант
emilija nestorova


Female
Број на мислења : 628
Age : 43
Локација : Veles
Поени : 28825
Registration date : 2008-10-02

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty22.08.09 23:33

Jas ne znam koga mi izleze,ama mn tesko mi pomina posle poragjajot,a isto i papokot mn mi bese crn kako da ne sum se banjala 10 godini.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28365
Registration date : 2009-04-28

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty24.08.09 14:57

jas na stomakot imam samo strii Smile))))))))))
uste crnata linija fali i da sum kompletno zanikade. ama epten sum bela za da mi se pojavi takva linija....dodusa se ispegav na liceto, ko pipi duga carapa sum....ke projde se.....osven striite Smile))))))) tie se vecni.
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27587
Registration date : 2009-05-16

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty25.08.09 16:40

kaj mene temnata linija se pojavi na krajot od 8 mesc a i ne bese mngu temna
Вратете се на почетокот Go down
NONE-BT
Прваче
Прваче
NONE-BT


Female
Број на мислења : 230
Age : 42
Локација : tuka negde
Расположение : superiska
Поени : 27419
Registration date : 2009-06-23

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty13.10.09 10:25

кај мене сега забележав дека се појавила оваа линија, значи негде кај 20-21 недела. не е многу темна, малку кафеавка и ми е преку цел труднички стомак Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 231435
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28378
Registration date : 2008-12-21

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty16.12.09 10:26

mene ne mi se pojavi takava linija ama zatoa strii kolki sakas
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28801
Registration date : 2008-08-16

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty16.12.09 12:48

И јас ја приметив деновиве дека ми се појавила таа темна линија значи некаде 20-21 недела
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29095
Registration date : 2008-08-24

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty16.12.09 12:50

karolina напиша:
mene ne mi se pojavi takava linija ama zatoa strii kolki sakas
isto i mene karolina i toa celo vreme gi pazev da mi se pojavat se mackav i sl,i vo 37 ma nedela ete gi se namnozija
Вратете се на почетокот Go down
ivana&b
Почетник
Почетник
ivana&b


Female
Број на мислења : 9
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 27765
Registration date : 2009-03-02

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty16.12.09 15:19

И мене во бременост не ми се појави линија на стомакот, а ни стрии воопшто.
Вратете се на почетокот Go down
borjanka
Прваче
Прваче
borjanka


Female
Број на мислења : 206
Age : 35
Локација : makdeonija
Расположение : sekogas nasmeana
Поени : 27069
Registration date : 2009-08-12

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty17.12.09 9:03

Јас ја забележав таа линија во 8 от месец,претходно ја немав,или пак била по бледа па не приметувала толку,а за стрии и јас да се пофалам,ги имам и за продавање Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Lol ,паника ме фаќа кога ги гледам,од ништо не поминуваат и не се спречуваат.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29872
Registration date : 2008-07-14

Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty17.12.09 9:11

Mene voopsto ne mi se pojavi taa linija, a jas od zboreneje ja ocekuvav Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 71486
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?   Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Во која недела од бременоста ви се појави темната линија на стомакот?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: