Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Зачестено мокрење

Go down 
+17
bibe85
anence
kalipso
borjanka
Mirka
valentina123
natali
radmia
Sanja ss
Emilija
Христина
biljanag
Sara
Ance-J
Biljana
obicna
Natalija
21 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
valentina123
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 37
Локација : skopje
Расположение : naj,najsrekna
Поени : 27095
Registration date : 2009-07-31

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty27.08.09 22:15

jas mokrev nonstop moze dami se slucuvase na sekoj 5 min
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29072
Registration date : 2008-08-30

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty28.08.09 9:36

Jas otkako vi se pozaliv mi se sluci cudo. Poslednive denovi samo ednas stanuvam noke. A ne znam sto se smeni. Ne znaete kakvo olesnuvanje mi e. Mu se molam na Gospod vaka da prodolzi.
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30654
Registration date : 2008-07-19

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty28.08.09 13:04

Super Natalija, moze si primenila nekoj od sovetite bez da se setis samata... sea mirno da si spies do poragaj. Зачестено мокрење - Page 2 610361
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29072
Registration date : 2008-08-30

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty31.08.09 9:59

Jas se spasi od nokno mokrene ama sega drugo se javi. Koga odam podolgo vreme mislam deka ce se izmocam vo sekoj moment. Kako pritisok custvuvam ne na besikata tuku na ureterot. Mnogu gadno custvo e. Go imal li nekoj?
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29164
Registration date : 2008-11-10

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty31.08.09 12:04

Јас го имав тоа чувство кога имав инфекција на мокрачните патишта и сега повторно на крај ми се јави, ама веќе од притисок е и тежината на бебето и цело врме имам чувство како да ми се оди во тоалет.
Вратете се на почетокот Go down
Mirka
Прваче
Прваче
Mirka


Female
Број на мислења : 387
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Srekno
Поени : 28271
Registration date : 2009-01-26

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty07.09.09 13:27

Sakav da prasam koga mokrite pri kraj osekam ama nemozam tocno da procenam kako nekoe pritiskanje ili pecenje veke pocnuva bolno da stanuva neznam dali od sto se spustil plodot nisko ili da ne e nekoja infekcija, imal li nekoj slicen problem.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29072
Registration date : 2008-08-30

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty07.09.09 13:37

Ako e bolno togas e infekcija. Od plodot ako se pustil moze da custvuvas deka ne si se ispraznila dovolno, pa samo sto ce zavrsis i stanes ete go pak toa cuvstvo deka ti se moca (uf kako se izrazuvam). Ama dobro se razbirame, mene mi e preku glava od ovie problemi. Urinonokuturata ne pokaza bakterii, pritisokot na besikata mi se namali, pa ne znam od kade bese seto toa sto mi se slucuvase.
Вратете се на почетокот Go down
Mirka
Прваче
Прваче
Mirka


Female
Број на мислења : 387
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Srekno
Поени : 28271
Registration date : 2009-01-26

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty07.09.09 13:42

Fala Natalija ,bas vecer ke stavam vaginaleta nekako ovie denovi ne stavav mi bese strav da ne predizvikam bolki so niv ama ke moram ili samo sto ke stavam da pojdam na boks ama ne e strasno i toa da se desi.poz
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29072
Registration date : 2008-08-30

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty07.09.09 13:59

Koja vaginaleta Mirka. I jas sakam da stavam. Ginekologot edno gledanje mi vika imas kandida i mi dava kanesten. Posle pak istoto. znaci ili imam nesto drugo ili kanesten nikako ne mi deluva. Edno e sigurno, a jas cela bremenost ja isterav so taka, lecena nedolecena ( a na brisevite nemav nisto)
Вратете се на почетокот Go down
Mirka
Прваче
Прваче
Mirka


Female
Број на мислења : 387
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Srekno
Поени : 28271
Registration date : 2009-01-26

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty07.09.09 14:05

I jas na brisevite nemav nisto ili pa tolku se tocni neznam sto da kazam ama doktorov cela bremenost mi gi dava ginodaktarin napocetokot stavav canesten ama ne mi pomogna ne deka ovie mi smenija nesto iscedok pak si imam ali samo dajboze da e se kako sto treba da nemam problem zosto ke se poragam normalno da ne se javi infekcija na bebeto nedaj boze, sakav da vi kazam na site sto ste od 35 nedela nagore da si stavate kantarion dolu so dva prsta na vaginata da omekne i da ne raspukate tolku pri poragaj znaci so dvata prsta malce ke vlezete kolku do prvite linii i vo krug okol naokol za da omekne ,toa go preporacuvaat doktorite posle 35 nedela porano ne.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29072
Registration date : 2008-08-30

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty07.09.09 14:08

Tie ginodaktrinot ne se nekoi opasni, mozam i na svoja raka da gi zemam neli? Kako se doziraat?
Вратете се на почетокот Go down
Mirka
Прваче
Прваче
Mirka


Female
Број на мислења : 387
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Srekno
Поени : 28271
Registration date : 2009-01-26

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty07.09.09 14:11

Ne sum sigurna mislam deka mora recepta za niv mene mi kaza napocetokot po edna nedela a sega pri kraj po dve nedelno e sosena ok,ali konsultiraj se za sigurno gledam deka na nekoj im gi dale i preku eden den da stavaat.poz
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29072
Registration date : 2008-08-30

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty07.09.09 14:18

Ok fala mnogu
Вратете се на почетокот Go down
borjanka
Прваче
Прваче
borjanka


Female
Број на мислења : 206
Age : 35
Локација : makdeonija
Расположение : sekogas nasmeana
Поени : 27069
Registration date : 2009-08-12

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty10.09.09 8:48

jas do pred da ostanam bremena nikogas ne stanuvav navecer za vo wc,ama sega ... ne samo sto stanuvam barem po dva pati navecer,i vo tekot na denot neznam po kolku pati odam.

Зачестено мокрење - Page 2 Pregnancy-ticker___
Вратете се на почетокот Go down
kalipso
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 127
Age : 43
Локација : ohrid
Поени : 26859
Registration date : 2009-09-23

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty18.11.09 1:13

mene doktorot mi rece deka zacestenoto mokrenje se javuvalo i od zgolemen sekret pa koga i da pojdam na kontrola me macka so edno sino kako mastilo soznam so e toj kazuva ama jas nego razbiram bas najubavo sto e zosto koristi latinsko ime a mie nezgodnop da preprasam  i od toa mi se smiruva i noknoto i zacesteno mokrenje a i bolki dokolku custvuvam vo polovinata i dolniot del na stomakot. a inaku edna zanimlivost sestrami zivee avstralija i mi vika kolku pati ke stanuvs noke za vo wc koga kese porodis tolku pati ke ti stanuva bebeto  noke koga kese rodi hehehe pa ke vidime dali e taka hehe
Вратете се на почетокот Go down
anence
Почетник
Почетник
anence


Female
Број на мислења : 91
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : често променливо
Поени : 27332
Registration date : 2009-06-13

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty18.11.09 12:52

jas sum kako naviena navecer stanuvam na tocno 2 saati za da odam vo toalet,mm greota ke pukne od mene ziv nenaspan e
Вратете се на почетокот Go down
bibe85
Полуматурант
Полуматурант
bibe85


Female
Број на мислења : 1010
Age : 38
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 28801
Registration date : 2008-08-16

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty18.11.09 23:05

jas sega pocnav so zacesteno mokrenje, prethodno odev normalno a sega ednas kon 5-6 nautro obavezno stanuvam
Вратете се на почетокот Go down
angelce
Прваче
Прваче
angelce


Female
Број на мислења : 114
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 28053
Registration date : 2009-01-04

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty19.11.09 13:05

natalija tebe ti zimaa li brisevi kako e toa bolno li e i mene mi rekoa da mi zemat koga ke sum bila 11 - 12 nedla mene me faka panika kako ke zimaat neli matkata ja vlecat i sega iako si bremena pak li ja vlecat kako odi toa mene nekako ne mi e jasno i jas pocesto mokram moze da se kaze na sekoj 10 minuti
pregnancy



Natalija напиша:
Koja vaginaleta Mirka. I jas sakam da stavam. Ginekologot edno gledanje mi vika imas kandida i mi dava kanesten. Posle pak istoto. znaci ili imam nesto drugo ili kanesten nikako ne mi deluva. Edno e sigurno, a jas cela bremenost ja isterav so taka, lecena nedolecena ( a na brisevite nemav nisto)
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27029
Registration date : 2009-10-30

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty16.12.09 7:57

jas cesto mokram se zezam so mm da me vrabotat vo jano wc nema mozat od mene na red da dojdat da odat vo wc Зачестено мокрење - Page 2 69779
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30686
Registration date : 2008-11-06

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty16.12.09 8:42

Мене ми текнува дека смрт ми беше тоа мокрењето, и не само на почеток туку до крај, така беше наместено бебето што ме притискаше на бешиката и секоја секунда бев дежурна во тоалет Smile
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28626
Registration date : 2008-10-29

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty16.12.09 8:55

Najdosadno e koga mora da stanes noke da odis vo toalet Зачестено мокрење - Page 2 863383
Вратете се на почетокот Go down
Sara
Полуматурант
Полуматурант
Sara


Female
Број на мислења : 1006
Age : 42
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 29164
Registration date : 2008-11-10

Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty16.12.09 10:26

Mama Ane напиша:
Мене ми текнува дека смрт ми беше тоа мокрењето, и не само на почеток туку до крај, така беше наместено бебето што ме притискаше на бешиката и секоја секунда бев дежурна во тоалет Smile
Леле исто ејјј јас мислам цела бременост имав чувство како да имам инфекција на мокрачните патишта, а при крај веќе па тоа 24 часа на ден имав чувство дека ми се моча, одвратно чувство,кога се олеснив - кога се породив не ми се веруваше дека не ми се моча цело време, сум заброавила како е да бидеш нормален хаха.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Зачестено мокрење - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Зачестено мокрење   Зачестено мокрење - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Зачестено мокрење
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Бременост и планирање семејство-
Отиди до: