Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали сте среќни?

Go down 
+32
josifana
sreknja
Misticia
marina****
jasmina,mina
karolina
emilija nestorova
nnatasa
nata
Mama Ane
Ana.b
saligrem
Nebo
Vesna Blazevska
adi
Barbie
DijanaP
Arhangel
Dara
Kat
makresanska
Dali
butterfly
EckaGj
Ance-J
KATIC
Zvezdicka
Lana
lela
rainbow
ZeleniCka
Snezana O.
36 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
emilija nestorova
Полуматурант
Полуматурант
emilija nestorova


Female
Број на мислења : 628
Age : 43
Локација : Veles
Поени : 28795
Registration date : 2008-10-02

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty05.11.09 13:30

Vo princip sum mnogu srekna:maz dete rabota,se ok,no seto toa ja socinuva golemata sreka vo globala.No vo zivotot ima nekoi momenti koga ednostavno ti se place,a ne znaes zosto i se osekas nesrekno i tazno.Moeto semejstvo ja socinuvaat mojata sreka,no nekogas se pomisluvam uste kolku raboti treba da se promenat za poveke sreka i podobar zivot,bidejki nekogas srekata moze da bide rasipana od drugi nesta.
Вратете се на почетокот Go down
karolina
Прваче
Прваче
karolina


Female
Број на мислења : 296
Age : 44
Локација : doma so sonceto moe
Расположение : srekno najsrekno
Поени : 28348
Registration date : 2008-12-21

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty08.11.09 13:17

flower ovie dvai pol meseci najsrekna na cel svet ne ni znaev deka moze vaska covek da se custvuva
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30094
Registration date : 2008-07-29

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty08.11.09 13:22

колку и да сум на моменти ,,несреќна,,само што ќе помислам на моите две деца веднаш го снемува тоа чувство на тага,несреќа и веднаш ги изговарам зборовите,,фала ти Господе што ми даде здрави и прави деца и што ми ги чуваш,јас сум најсреќна жена,,! flower Нема поголема среќа,поголемо богатство од нив!Се друго е споредно и неважно!
Вратете се на почетокот Go down
marina****
Прваче
Прваче
marina****


Female
Број на мислења : 304
Age : 35
Локација : Germanija
Поени : 27615
Registration date : 2009-04-27

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty14.11.09 13:54

Дали сте среќни? - Page 2 Icon_minipost by jasmina,mina on 8/11/2009, 13:22

колку и да сум на моменти ,,несреќна,,само што ќе помислам на моите две деца веднаш го снемува тоа чувство на тага,несреќа и веднаш ги изговарам зборовите,,фала ти Господе што ми даде здрави и прави деца и што ми ги чуваш,јас сум најсреќна жена,,! flower Нема поголема среќа,поголемо богатство од нив!Се друго е споредно и неважно!

,,,,potpis,,,,,,
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty14.11.09 14:42

не сум. во тешка депресија сум. некако како да нема излез. ми се чини потсвесно го направив второто дете за да ме направи среќна и да заборавам на проблемите - зошто на симона кога бев трудна бев пресреќна ама не ми оди така лесно овој пат, страшно сум загрижена за иднината и оптоварена од минатото
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30094
Registration date : 2008-07-29

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty14.11.09 15:17

Misticia напиша:
не сум. во тешка депресија сум. некако како да нема излез. ми се чини потсвесно го направив второто дете за да ме направи среќна и да заборавам на проблемите - зошто на симона кога бев трудна бев пресреќна ама не ми оди така лесно овој пат, страшно сум загрижена за иднината и оптоварена од минатото
се ќе се среди Мистиција не се секирај,само помисли си на Симона и верувај ми дека ако сама не си помогнеш со позитивни мисли никој нема да ти помогне,односно и да сакаат ќе останеш глува на сите утехи,нема да допрат до тебе!Свати си дека си среќна благословена жена која по втор пат дава живот на уште едно прекрасно човече!Самото тоа те прави посебна,зарем има поголем благослов од тоа!Нема,размисли,нема!Се останато е споредно!И јас не бев толку среќна со второто,се на плачки ме тераше,и јас со денови мислев што како се плашев како ќе се снајдам,како ќе ги решам некои работи,бидејќи кај мене и непланирано дојде второво во еден тежок период!Но пак затоа имаш 9 месеци да се средиш!Но верувај сите мисли,стравови исчезнаа кога го видов кога за првпат ни се сретнаа погледите со син ми!Тогаш си снема сите стравови и бев бесконечно среќна смирена подготвена уште еднаш да поминам низ сетоа она низ кое што минував 5 години пред тоа!Новото бебе ме освежи,ме направи пострплива,погорда,се чувствував посебна дека ете имам две златни дечиња и не заборавам,како што пишав погоре,не заборавам секој ден да му се заблагодарам на Господ за тоа што ме благослови да имам две прекрасни деца!Затоа полека најдобро ќе си помогнеш самата на себе,нема причини за депресии(ти пишувам како паталец,знам бременоста знае да направи ерупции од емоции но ние можеме да си помогнеме сами на себе)!Ќе бидеш пресреќна мама,биди стрплива,моментот кога ќе го видиш бебушко,па моментот кога за првпат ќе се сретнат бебушко и Симона,па кога ќе се гушкаат и бакнуваат....и уште многу убави моменти за кои вреди да се постои,да се живее,за кои вреди да ја дигнеш главата горе,да се насмееш и да си речеш ,,јас сум благословена жена,,! Дали сте среќни? - Page 2 40907
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty14.11.09 16:39

vnimatelno citav
fala ti Smile
Вратете се на почетокот Go down
sreknja
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 36
Age : 43
Локација : skopje
Расположение : Taka-taka
Поени : 28158
Registration date : 2008-12-10

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty19.11.09 14:03

Misticia напиша:
не сум. во тешка депресија сум. некако како да нема излез. ми се чини потсвесно го направив второто дете за да ме направи среќна и да заборавам на проблемите - зошто на симона кога бев трудна бев пресреќна ама не ми оди така лесно овој пат, страшно сум загрижена за иднината и оптоварена од минатото

Ijas se custvuvam nesrekna.Za deteto sum mnogu srekna, go obozuvam go sakam nemozam bez nego ni 5 min, mislamako ne go vidam 2 saati ke umram. Imam i ubava rabota, mgutoa so mazmi veke ne e isto.
Ustekoga bev 8-9 mesec bremena , jas se izmoruvav od rabota a toj ne mi pomogna , vo smisla da i rece na majkamu barem rucek da napravi vo zaednica inaku ziveeme. Otkako se porodiv cela kuka vo haos bese jas so bebe mazmi po cel den na rabota, kujnata bese nadvor nemozev da se simnam ni jadenje da zemam(barem leb) Svekrvami cel den ja nema barem da mi donese nesto da jadam. na majkami mi bese zal da i se zalam zosto e mnogu custvitelna. Koga ke sevratese od rabota ke mu recev barem sok da donese i mleko da imam nesto za drugiot den. Ipocnuvaa karanici da ispeglam da pruzam, masinata za perenje na eden sprat- deteto na drug- zicata na drugo mesto, Taman sum se simnala bebeto place, pa aj polka brzaj kacise kaj nego, irana mi pukna i gospot vo pizami go vidov.... Sega pominaa veke 7 meseci napraveno mi e se bebusot mi e super, ama so masmi se karame kako ni bilo pretoa , svekrvami nemozam da ja izbrkam otkaj mene od dnevna mi ide da iznakazam se, ama ke pocne da se ligavi namm ipovtorno problemi.So masmi sme imale seks samo5-6 pati i toa odvaj,neme privlekuva nemozam da go podnesam, kaj bese koga mi besenajpotreben, za vtoro dete ne ni pomisluvam.Najmnogu me povred poslem 2mes. otkako se porodiv koga mi recelele kakva si cela koza ti visnala,pocni dvezbas na nisto nelicis, a od sok imleko dosta itolku.
Se zaboraviv pisuvajki ama mn. mie tesko.Neznam do kade ke terame, sega napravivme 3god od brak i sedum od vrska, a toa se vkupno dest god,zatoa i mi e uste potesko,kako ne sum svatila porano, sreka bebevo pa toa mi dava volja deka ke se sredi se i podobro ke bide.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty19.11.09 14:16

мене ми е тешко од тоа што имав многу лошо опкружување во минатото дури да незнам како изгледа добар човек од толку многу расипани луѓе и вистина да се чудам кога ќе ми каже некој дека јас сум имала добра душа
и сега заедница како заедница многу лоша состојба се мислам утре како ќе врзам крај со крај со две деца
бракот фала Богу е добар и мм е добар, како и секој има лоши страни

ама те разбирам имав еден таков дечко како мт, среќа се покажа на време каков е - тешка измама - таков впечаток остава како да добар човек секому кажува она што сака да го чуе другиот, во душа добар психолог - но го користи тоа за да ги искористи сите
многу самобендисан и се сити на туѓа несреќа и чист профил на педофил
моја среќа што го увидов на време

се надевам дека ќе се исправат нештата во твојот брак ако нема шанси барај си чаре не можеш да живееш така, ни детето не може да живее така меѓу такви луѓе
Вратете се на почетокот Go down
josifana
Прваче
Прваче
josifana


Female
Број на мислења : 362
Age : 44
Локација : makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 27721
Registration date : 2009-04-20

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty19.11.09 14:55

Ах Ј,Мина како ме разнежни со постов Дали сте среќни? - Page 2 577496
Во летото кога се даваше филмот за Богородица имаше една прекрасна реплика.Кога Јосиф и Марија беа протерувани од едно место во друго Јосиф ја праша дали е среќна,таа му одговори
А што повеќе би посакала кога мојот маж и мојот син се покрај мене.
Значи секогаш да сме среќни прво со нашите сопружници и децата,а се друго ќе си дојде само по себе.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29574
Registration date : 2008-03-25

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty19.11.09 15:09

josifana напиша:

А што повеќе би посакала кога мојот маж и мојот син се покрај мене.
Koga sme trojcata zaedno navistina sum najsrekjna. Dusata mi e polna.
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28699
Registration date : 2009-02-01

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty20.11.09 10:03

videte go ova
http://docs.google.com/gview?a=v&pid=gmail&attid=0.1&thid=12510c8ffbde884a&mt=application%2Fvnd.ms-powerpoint&url=http%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fmail%2F%3Fui%3D2%26ik%3D3a76ddd53d%26view%3Datt%26th%3D12510c8ffbde884a%26attid%3D0.1%26disp%3Dattd%26zw&sig=AHIEtbTzcNOXjGgBq-JfOaeVS9UUkMNXiA&pli=1
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty20.11.09 10:17

flower pipolino да не мислиш дека ова ќе не направи среќни? благодариме flower
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28699
Registration date : 2009-02-01

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty20.11.09 10:24

moze malku ako se zamislime sto se ima na svetov i deka naseto ne e najloso malku ke ni vlee nadez verba za podobro utro
vo sekoj slucaj mislev deka e dobro da se pogledne flower
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandra_Acka
Почетник
Почетник
Aleksandra_Acka


Female
Број на мислења : 74
Age : 34
Локација : kocani (makedonija)
Расположение : dobro
Поени : 26468
Registration date : 2009-11-25

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty26.11.09 0:53

Мене највеќе ме прави среќна моето срценце што си го сакам највеќе.Љубовта ме прави среќна.Ги сакам сите што ме почитуваат.Во финансиска состојба не сум многу нај нај ама се надам дека се ке биде ок,се во свое време.Љубовта ми дава сила за се што не е нај нај.Ама важно да сме сите живи и здрави да имаме некој покрај себе што ке не сака и почитува,според мене најважна е љубовта а за пари не е толку многу важно.Не викам дека не требат пари,ама не е се во парите.Кој се сложува со мене нека пише.ЉУБОВ ЉУБОВ И САМО ЉУБОВ... Дали сте среќни? - Page 2 610361 Дали сте среќни? - Page 2 690920
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty26.11.09 1:27

мене ми се отвара некаква реклама за гугл и незнам што има да се види
ама мислев ако инсталирам можда ќе ме направи среќна - се зезам

ако бил линкот за нешто полошо од нашето - порано кога гледав нешто полошо, си мислев има и полошо, сега си мислам бегај да бегам уште ова не ме има најдено - и како е тргнато ќе ме најде

мисла што ме опседнува: оваа заедница ме прави полоша него што си бев и мислам дека под влијание на заедницата во куќава ќе одам во пеколот,
е сега свекрва ми со сигурност ќе е таму кога ќе стигнам

и не мораат да ми прават ништо во пеколот само да ме затворат во иста куќа со неа и да треба да ја трпам - огнот е тотално непотребен
Вратете се на почетокот Go down
nina 85
Прваче
Прваче
nina 85


Female
Број на мислења : 137
Age : 38
Локација : tuka nekade
Расположение : dosadno mi e
Поени : 27946
Registration date : 2009-01-24

Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty26.11.09 1:32

srekna su zatoa sto sum zdrava i ziva ,sto imam dobar brak,imam maz koj me saka,e sega uste edno mi fali...... Дали сте среќни? - Page 2 683517
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали сте среќни? - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали сте среќни?   Дали сте среќни? - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали сте среќни?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: