Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?

Go down 
+15
D-r Lidija Pazdrijan
Ves
Biljana
Misticia
sonjamfk
Emi
Emilija
Lana
2mama
avanturistka
Mama Ane
delfin76
biljanag
Pipolino
Tifani
19 posters
АвторПорака
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty30.07.09 14:35

Кога моето синце имаше три години,од градинка се научи сам да си ги дипла алиштата што си ги соблекува,но бидејки јас секогаш сум мн.брза и енергчна често пред него му ги зимав и набрзина ги диплав,демек поубаво ке ги здиплам.Но со тек на времето тој се одвикна.Еее сега веке јас барам да си ги дипла,но тој беке изгуби навика.Постојано го опоменам па дури потоа си ја завршува работата.Понекогаш ме изнервирува но сама сум крива за тоа .
Како е со вас,дали вашите дечинја си ги диплат секогаш алиштата без вие да ги опоменете ?
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty30.07.09 14:37

nikogas ne dipli alista , mozebi onaka od zabava
inaku me nervira mn soblekuva pantaloni i op na zemja uffff da se nemalo red i disciplina
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty30.07.09 14:47

иван се уште незнае да дипли ама кога сака се враќа на место и реди
се надевам дека ке го научам
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty30.07.09 14:49

Е,тоа заборавив да го напишам,почна на земја да си ги остава алиштата токму и поради тоа ме налути и решив да бидам построга,мора одсега натаму да си ги дипла алиштата,а ако заборава тогаш ке му давам некои казни
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty30.07.09 15:56

samo ako svikam , inaku mozes i da se sopnes od corapi, bermudi i takvi raboti
sreka bar postelata si ja kreva sam
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty31.07.09 8:48

Хахаха Smile дипли ако изреагирам бурно, инаку воопшто, а и кога она ќе ги здипли како растурени се, така да сега за сега јас диплам Smile
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty31.07.09 12:50

ne mi gi dipli bidejki seuste e mala,megutoa mi gi sobira od zica koga se suvi(imame od onaa na rasklapanje sto e)mi gi stava na masice i edna po edna rabota mi dava da gi diplam.pa da ja vidite samo kakva e vazna Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? 610361.
Вратете се на почетокот Go down
2mama
Почетник
Почетник
2mama


Female
Број на мислења : 72
Age : 42
Локација : bt
Поени : 27260
Registration date : 2009-06-24

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty31.07.09 13:01

Син ми кога одеше во градинка си ги диплеше алиштата а сега ги соблекува и ги остава каде ке најде многу ми е жал што ја изгуби таа навика
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty31.07.09 16:59

eve i ti 2mama si zgresila kako mene,eve eden sovet do site majki da ne zgresat kako mene,NIKOGAS ama nikogas ne velete im na svoite deca cekaj mama ke go zavrsi toa ako tie samite sakaat,zasto decata nikogas ne se malecki ako tie sami prifatile nesto da srabotat pa duri i da ne e toa napraveno kako so treba, taka se dobiva rabotna navika a so toa i ke si imaat odgovornost koga ke porasnat,pa duri za sekja godisna vozrast ima rabota koja nesto moze deteto da raboti
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty01.08.09 6:33

Koga e bez nas i e nekade babi ,drugarki ..... ,taka fino znae se da si sredi i da zdipli ,namesti ... ama zatoa koga e doma ,edvaj edvaj nesto .. mama e tuka pa ona moze se Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty01.08.09 8:09

Да да, и двајцата диплат, стуткани блзички во топки и така во плакар. Ама криво ми е кога чисти, пеглани и здиплени алишта ќе земат да ги прередуваат. Некој трошел енергија и време за тоа, а нив им е интересно да го средат тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty08.08.09 9:16

не дипли, ама помага во се, ми подава кога пружам, па јас и ги подвам кога ги собирам а она ги носи на кревет едно по едно.
обожава да ги пегла, како смешно изгледа кога се мачи да ја распостеле маицата од татко и за да биде рамна и да ја изпегла, на крај пак јас ке и помогнам да ја намети, пошто како што самата вика Нене е мауа
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty11.08.09 9:57

srcinja se ste, sakaat da pomognat, ama se seuste mali, dobro e koga pokazuvaat interes. marko saka da pomaga, pokusava da dipli , po negovo, ama koa saka, koga ne, se ke najdes stutkano i rastureno, ako mu svikam da sredi se vadi me boli race ili nodze ili bil umoren, a be da se skines od smeenje, itreci mali.
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29142
Registration date : 2008-08-31

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty11.08.09 11:47

Не дипли ама затоа вади од диплените и фрла преку рамо хехехехех
а последно време ги носи и по соби да се пофали што имала
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty01.09.09 23:39

Kerkickata moja ima 4 godini i kaj nea nema da vidis vo fioka da i bide razmesteno, obavezno ke i bidat alistat dipleni i ne samo toa site slikovnici se naredeni i namesto. Epten e pedantana duri me zaplasuva so tie raboti nekako prekumerno e setoa toa sto go gledam kaj nea
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29472
Registration date : 2008-09-16

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty01.09.09 23:44

Уредноста е убава навика и се стекнува во првата природна средина -домот .
Не треба да се биде перфекционист зашто раздразнува кога немате време да средите /средат тие со кои сте опкружени.
но животот е полесен кога се си е на свое место -зема, употребува , враќа, Така да, Биле - Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? 207962 за Горана !
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty01.09.09 23:46

Tifani напиша:
eve i ti 2mama si zgresila kako mene,eve eden sovet do site majki da ne zgresat kako mene,NIKOGAS ama nikogas ne velete im na svoite deca cekaj mama ke go zavrsi toa ako tie samite sakaat,zasto decata nikogas ne se malecki ako tie sami prifatile nesto da srabotat pa duri i da ne e toa napraveno kako so treba, taka se dobiva rabotna navika a so toa i ke si imaat odgovornost koga ke porasnat,pa duri za sekja godisna vozrast ima rabota koja nesto moze deteto da raboti
Potpis Tifani....Sergej so sto maki se kandisuva sam da se oblece...Eeee za sreduvanje nepravam muabet.I koga e rastureno mi vika:mamce super e se,uzivaj Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? 121539 Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? 121539 Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? 121539
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty01.09.09 23:49

sekogas koga ke zemam da diplam kika sednuva do mene i gi dipli nivnite i si gi redi na pamela mora da i recam fati i ti inaku sama se pravi na toso a marija mora da ja pofalam kako stavame vo plakar sredeni ona vadi i predipluva marija znae kako i segogas samo ke gi stutka vo topki i pika kaj ke i dojde
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty01.09.09 23:52

Јана исто многу сака да ми помага..ми подава алишта да пружам, кога пеглам ми помага, и исто изведува акција како да ги дипли, ама не ги дипли, нормално, мала е..и јас ако се штотуку испеглани ќе и кажам (неколку пати хихих) да не ги фаќа и ќе престане..а сум тип што сака да е све под конец, и све наеднаш, па блиску сум до тоа од работливка да ја направам мрзливка. Инаку омилена домашна активност и е да брише прашина, по цел ден тоа прави
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty02.09.09 0:01

Hristijan nema nekoja zelba za diplenje,ama negoviot plakar e sekogas sreden,vnimava kako vadi alista.A Teodora stalno mi "pomaga"koga diplam alista,ne gi dipli sekogas kako sto treba ama barem se trudi,no zatoa nejziniot plakar e sekogas kako rasturena sarma Smile,denes ke i go sredam a utre veke e ludnica. A za Luka i da ne zboram,dodeka gi diplam obavezno e so mene i sekogas zdiplenite alista pred da gi naredam vo plakarite gi "predipluva"na zemja Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty02.09.09 0:02

macush da ne uci luka od marija kako se dipli?
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty02.09.09 0:05

Pa izgleda,ne za dzabe se po cel den zaedno,koj znae sto muabet pravat i sto se dogovaraat. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Прваче
Прваче
danielaval


Female
Број на мислења : 369
Age : 40
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 28414
Registration date : 2008-11-21

Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty06.09.09 23:39

марија сама си ги дипла алиштата тоа го научи од градинка и никогаш не сум и викала остај го тоа мама ќе го здипли или мама ќе ги собере играчките тоа и е навика станува се облекува со моја мала помош ги дипла пижамите навечер ги облекува пижамите што е за перење ги носи во купатило што не е ги здиплува и ги остава во шкав
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?   Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали вашите дечиња сами си ги диплат алиштата ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: