Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?

Go down 
+18
Misticia
mamaAnita
Elicka
Sandra_Anja
Biljana
Dali
Emilija
Gordana Natovska
sonjamfk
Dara
Emi
Mama Ane
beti.liz
delfin76
Pipolino
moja mama
biljanag
Kinky
22 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29849
Registration date : 2008-08-26

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty24.07.09 15:23

Ние сме уште малечки, Алексејко си спие во бебешкото креветче и ако се ја питам уште дооолго ќе си го користиSmile)) зашто нема каде да ставиме детски или кревет со стандардни димензии во спалната... Здравје понатаму планираме да се прошириме за уште една соба па ќе има повеќе место.
Вие до кога ги користевте вашите мали креветчиња?
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty24.07.09 15:34

на иван креветчето е поголемо од бебешките баш заради тоа да не купуваме за кратко време др
на негова возраст другарче му купија голем детски кревет јас неможам да го ставам иван така да спие навечер го легнувам на една страна а одсабајле го наоѓам на другата шета по цел кревет
Вратете се на почетокот Go down
moja mama
Полуматурант
Полуматурант
moja mama


Female
Број на мислења : 642
Age : 45
Локација : bitola
Расположение : veselo
Поени : 27463
Registration date : 2009-06-03

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty24.07.09 15:37

jas od bebesko krevetce na golem krevet ja premestiv na 2,2 meseci ama pram ogradi od stolcinja mu go kupija babite za rodenden 190 na 80 mislam e golem krevet e i eve spie veke 3 meseci i sega ne saka na drug krevet
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28699
Registration date : 2009-02-01

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty24.07.09 15:39

koga mu omale krevetceto bebesko go prefrliv na obicno stoznam na okolu 2 i pol god
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29030
Registration date : 2009-02-13

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty24.07.09 15:43

koga veke mu bese malo , kratko
mozda imas 3 godinki , neznam tocno
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27851
Registration date : 2009-05-20

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty24.07.09 15:46

koga se rodi vtoroto
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30656
Registration date : 2008-11-06

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty26.07.09 17:43

Ние уште спиеме во креветче Smile нашето е малку поголемо од стандардните и ќе го користиме до кај 5 години (барем со Марија до тогаш го користевме ) Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31046
Registration date : 2007-11-19

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty26.07.09 17:53

naseto uste malku ke se smali Smile
ama prostor za krevetce nema,,,,,pa neznam sto ke praime?
Вратете се на почетокот Go down
Dara
Полуматурант
Полуматурант
Dara


Female
Број на мислења : 804
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : realno
Поени : 27528
Registration date : 2009-06-26

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty26.07.09 18:31

Prvoto dete mi spiese 2 god. vo krevetceto.Mozebi ke spiese i poveke no veke pristigna vtoroto.Potoa kupivme getski(simpov)so fioka vo koj imase dusek i taka dobivme dva kreveti koi i denes gi koristat po golemite dve kerki.A tretata kerka bebeskoto krevetce go koristese do 4-ta god.Sega vo nego gi "uspivame"kuklite na najmalata taka da seuste go koristime :cheer:
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29538
Registration date : 2008-07-28

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty10.08.09 12:27

marko ,saka da spie vo golem krevet, duri i go ostavam, samo sto mi e stvrav da ne padne, pa redam stolici, i celo vreme sum na strek i proveravam da ne slucajno se svrtil, pa da dojde do kraj kade sto nemam staveno.dobro bi bilo da moze da spie vo nego, odma ke go isfrlam maliot i taka veke mu e knap, a i mesto mi zaema.
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27557
Registration date : 2009-05-16

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty12.08.09 10:50

Jovana do 4 meseci spiese vo krevetce posle toa ja staviv dva dena da spie so nas oti mi fana slajmovi i se gusese od niv po dva dena za da ja stavam vo krevetce pocna da place ne sakase se obidov uste nekolku pati otkako ke zaspiese cvrsto i pak sekavase deka ja stavam vo krevetce i placese zatoa sega si spie so nas
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29689
Registration date : 2008-07-11

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty12.08.09 18:32

Обичен кревет, после 3 години. Се додека нема осет за крајот на креветот и да е на обичен кревет мора да се стави заштитна даска. Ја гледам Јана, има осет и го имаше на 4 години. Петар го нема уште, мале е за свој кревет.
Вратете се на почетокот Go down
Dali
Прваче
Прваче
Dali


Female
Број на мислења : 224
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ok
Поени : 27545
Registration date : 2009-05-14

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty13.08.09 23:31

Imame tri godini i se ushte nana so mama i tato.
Ushte nemame krevet, a maloto krevetce mn brzo go porasna, beshe krupnicok i dolgicok i mnogu se udirashe od stranite ushte na dve godini.
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28158
Registration date : 2009-05-04

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty01.09.09 23:53

Uste ne sme preminale od bebesko krevetce na krevet, ama sega zdravje koga ke se rodi bebeto ke mora Gorana da otstapi mesto za bebeto i togas odi pravo vo nejzina soba na spienje na krevet ama se dogovara so tatko da spie toj so nea za da ne padnela od krevetot
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29842
Registration date : 2008-07-14

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty02.09.09 10:05

Ne sme ja prefrlile Anja se uste. A, gledam vo gradinka gi legnuvaat na obicni. Zdravje, da se preselime, pa ke i kupime.
Вратете се на почетокот Go down
Elicka
Прваче
Прваче
Elicka


Female
Број на мислења : 143
Age : 46
Локација : низ Македонија
Поени : 27533
Registration date : 2009-05-05

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty02.09.09 10:46

Ние сега пред да наполни 4 и купивме голем кревет. Сака да спие повеќе на него отколку на бебешкото, често доаѓаше со нас да спие. А сега не доаѓа на нашиот кревет да спие.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty10.12.09 22:03

мајки имаме опција да купиме голем кревет за иван дајте линк каков имате вие или каде има неможам да шетам?
Вратете се на почетокот Go down
mamaAnita
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 189
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 26902
Registration date : 2009-09-17

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty11.12.09 0:25

Големата се пресели на голем кревет на околу 3 години, за да и го отстапи бебешкото креветче на сестра и. Ставивме и заштитна даска за да не паѓа. И купив постелнина со барбики и така засака да спие во новиот кревет во својата соба
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty11.12.09 7:58

a kakov kupivte mislam od kade?
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty11.12.09 8:10

Истата ситуација од кај билјана - не ми е за џабе имењачка

Симона си го сака креветчето уште си спие на него ама ќе мораме да ја иселиме кога ќе дојде бебето :(
Таа сама вика ќе го ставела тука да нани и ќе плачело за млекце, ама кога ќе дојде незнам како ќе го прифати, уште помалку како ќе му даде креветот
Инаку за почеток мислам дека ќе спие кај баба и на кауч - и сега понекогаш таму спие, новиот кревет не верувам да е скап неколку илјади ама за жал немам ни простор за нов кревет - работам по принципот прво роди деца после можеш да им се чудиш Smile а на крај секое со своја среќа само нека дојдат и ќе дојде се друго
ама се распишав......
Вратете се на почетокот Go down
mamaAnita
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 189
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 26902
Registration date : 2009-09-17

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty11.12.09 8:19

Ние купивме само душек од Симпо, а креветов го имавме од мм. И малава кога ќе се пресели во соба ќе купиме 2 исти. Инаку за креветчиња можеш да видиш во Југоекспорт стил, Бујото, Леснина, Мебло...
Вратете се на почетокот Go down
sneze
Бруцош
Бруцош
sneze


Female
Број на мислења : 2129
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 29044
Registration date : 2008-11-21

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty11.12.09 8:25

Каде може да се најде кревет за деца обичен ама да има мали, ниски страници колку да не падне при спиење а сам да се симнува и качува во креветчето да не сметаат.?
Вратете се на почетокот Go down
Misticia
Полуматурант
Полуматурант
Misticia


Female
Број на мислења : 1006
Age : 43
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 29082
Registration date : 2008-08-31

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty11.12.09 8:37

Снеже сега мебелот не е скап само прошетај по салони низ град и ќе видиш секакви модели, а има и такви фирми што ти мерат дома им ја кажуваш идејата и ти изработуваат по нарачка

инаку солиден а не многу скап мебел има кај рампа кисела вода - тие се уште во центар пред да дојдеш кај рампа наспроти трафик што е за чевли салонот во зградите
и во улицата што води кон железничка, тука позади зградите
ние пред две и пол години си купивме преубаво спалниче со фиоки и плакар за мали пари
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty11.12.09 9:00

таков е животот што да се прави една соба имам и сега тв со постољето ке го вадиме да ставиме кревет за иван нема др решение соба 4х5 два регала 3 кревети мало масиче
кога ке биде новото незнам
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30487
Registration date : 2008-01-27

Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty11.12.09 10:30

ova e interesno
http://www.sezadomot.com.mk/galerija_detski+00.htm

detskata soba br 9 l galerija1
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?   Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Кога поминавте од бебешко креветче на обичен кревет?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: