Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Љубомора

Go down 
+112
ance
DijanaP
Ana.b
EckaGj
MMIMI
majuvce
rainbow
Mama Vase
Minamina
Sun_shine
bubamara***
baby24
Dara
Лејди
Diana
Mila87
paola
soledad
beti.liz
BILE-ENA
marina_daniel
Vesna Blazevska
D-r Lidija Pazdrijan
Monika
Mama Ane
Rocka
maria
rosii
lia
margarita
dzi-dzi
BiljanaM
ari
Jasminka
anetapp
delfin76
dianan
Pipolino
Labuda
KATIC
fibimk
nina 85
Sun
mirecv
Sandra_Anja
Kikic
Mimi22
lidija29
Dragana
taci
Kitty
NatalijaS
naivnna
рипче
marina_m
verce
lela
milena p
danielaval
Stefanija S.
jasmina i ace
tinyyy
bica
sunset
macush
bp
Vesnicka
avanturistka
hajdi
Kinky
Svetlana
KAJA
lejdi
veki22
mac@
hormonce
kristina_b
Daki
Lili
bibe85
desi
ZeleniCka
Mimi
sonja 35
Ben10
solzicka2
Ilince
Sister
SonjuS*
vesna velkova
mama
obicna
Emilija
Freya
sunshine
Irena Trajkovska
aleksandra
mamicka211
biljanag
sashka26
vecki
daniela
mamicka
iki
STAR *
Goca
Juni08_Andrea
lola
okce
Big Sister
rich_bitch1
Emi
116 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
АвторПорака
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty28.09.09 13:45

Decko mi e ljubomoren(vo smisla "necu tudje nedam svoje")
A jas sum mnoguuuuuuuu ljubomorna, ali svativ deka 60% on namerno me pravi ljubomorna, i zatoa resiv da si kutam i da ne ja iskazuvam ljubomorata pa mozebi procentot ke opadne.No sepak mislam deka toa e znak deka ljubovta seuste postoi i deka ne sme eden so drug radi navika. Љубомора - Page 8 8274
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26884
Registration date : 2009-09-06

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty28.09.09 14:22

pred da se razdelime voopsto ne bevme ljubomorni ni jas ni toj se ni bese nekako seedno a sega otkako sme pak zaedno se javuva ljubomora i kaj mene i kaj nego se razbira ne vo golema mera i jas mislam deka toa e znak deka ljubovta seuste postoi
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty24.10.09 19:46

mislam deka mozam ova da go pisam ovde posto ima vrska so ljubomora.... imam problem decko mi, ljubomoren e....problemot e vo toa sto imav fb,i koga me prasa dali imam jas mu rekov da, i mu pokazav se ukljuciv,duri na profil mi stoese slika so nego imav frendovi samo sto gi znam, nemase nisto loso, no toj mi rece vednas da go izbrisam, se karavme, probav da mu objasnam deka toa ne e nisto loso, a toj mi veli nemoze sekoj da mi gleda devojka.A toj ima fb i uste mnogu drugi slicni profili na drugi strani i ima mnogu frendovi sto ne gi poznava.I jas za da ja spasam vrskata go izbrisav, no neznam dali e toa ispravno sto go napraviv, da ne bide utre i za drugi raboti samo da popustam, neznam sto da pravam, ne pravam nisto loso.Dali vie ste imale vakva slicna situacija i sto bi storile ili ste storile.Dali mislite deka toa sto go napraviv deka e ispravno?I kako da mu dokazam i da storam nesto za da ja izmenam taa ogromna ljubomora kaj nego, zosto ednostavno nema pricina za toa,navistina mnogu go sakam.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29160
Registration date : 2008-10-02

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty24.10.09 21:39

DijanaP напиша:
mislam deka mozam ova da go pisam ovde posto ima vrska so ljubomora.... imam problem decko mi, ljubomoren e....problemot e vo toa sto imav fb,i koga me prasa dali imam jas mu rekov da, i mu pokazav se ukljuciv,duri na profil mi stoese slika so nego imav frendovi samo sto gi znam, nemase nisto loso, no toj mi rece vednas da go izbrisam, se karavme, probav da mu objasnam deka toa ne e nisto loso, a toj mi veli nemoze sekoj da mi gleda devojka.A toj ima fb i uste mnogu drugi slicni profili na drugi strani i ima mnogu frendovi sto ne gi poznava.I jas za da ja spasam vrskata go izbrisav, no neznam dali e toa ispravno sto go napraviv, da ne bide utre i za drugi raboti samo da popustam, neznam sto da pravam, ne pravam nisto loso.Dali vie ste imale vakva slicna situacija i sto bi storile ili ste storile.Dali mislite deka toa sto go napraviv deka e ispravno?I kako da mu dokazam i da storam nesto za da ja izmenam taa ogromna ljubomora kaj nego, zosto ednostavno nema pricina za toa,navistina mnogu go sakam.
a on go izbrisa negoviot,ili samo insistirase na tvojot da se izbrise.moe mislemje e deka ne si trebala da go izbrises.neznam zasto nemu bi mu precelo da te gledaat na slika??stvarno nelogicno e.ti ako si takva ke si najdes nacin(ne ti treba facebook ili sl)on mislam deka te isprobuva,i deka ponataka za se ke ti pravi problem(moe mislenje)sepak ne si trebala vednas da go izbrises,tuku da mu kazes deka ako mu preci,deka i on negoviot treba da si go izbrise...
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty24.10.09 23:05

offff, probav da mu kazam deka jas ako sakam da go prelazam ke najdam bilo koj drug nacin-i deka go sakam samo nego i deka ako ne mi e ubavo so nego ne bi se macela,tuku vednas bi go ostavila-sto znaci stom sum so nego seuste go sakam. a koga mu rekov aj sega ti izbrisi go,on mi vika ne ne go brisam jas sum dovolno pameten i nema da napravam nisto loso a ti si seuste vo tie ludi godini i moze da se prelazes,pa posle drugite ke ti bidat krivi ako ne si so mene.A sme nemale vakvi problemi,neznam od kade mu se vakvi idei,me boli toa sto on so ova pokazuva deka ima nedoverba vo mene.Mislam deka kako rasnam se poveke e ljubomoren...iako mnogu pati mi napravil test-slucki (otposle on mi kaza deka samo me proveruval) i sekogas se bilo ok-duri i samiot mi vika nemozam da veruvam se mislev deka ke se prelazes, i milo mu e zosto sum "gi polozila tie testovi".Mnogu sum zbuneta, a mnogu go sakam, i me boli sevo ova od prosta pricina sto on so toa pokazuva deka nema dovolno doverba vo mene.Zatoa i ova go spodeliv so vas, za da vidam drugi mislenja, zsoto neznam moze ja ne sum vo pravo,ednostavno da slusnam drugi mislenja,fala na mislenjeto avanturistka Љубомора - Page 8 Icon_smile
Вратете се на почетокот Go down
ance
Прваче
Прваче
ance


Female
Број на мислења : 132
Age : 34
Локација : domce
Расположение : mamurno
Поени : 26884
Registration date : 2009-09-06

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty25.10.09 11:20

vo edna vrska doverbata e mnogu vazna najvazna bi rekla kolku i da ima ljubov ako nema doverba dzabe e se.a mozebi nekoj mu zboruva nesto na decko ti pa stanal vaka ljubomoren nekoj drugar negov ili bilo koj.da mu dokazes ne mozes nikako samiot toj treba da e svesen deka ne treba da bide tolku ljubomoren ne si ti za da se dokazuvas pred nekoj a uste pomalku da te stava na test.zbornete si prasaj go zosto se somneva vo tebe koga ne si mu dala nikakov povod za toa,sto mu preci kazi mu deka nema potreba da bide ljubomoren a ako seuste prodolzuva da bide ljubomoren sekogas ke bide veruvaj i ponataka vo zivotot ke ti zabranuva da izleguvas ke mora da mu davas izvestaj za se kaj odis so koj sto pravis a toa e mnogu tesko da si so nekoj koj ti vodi postojano kontrola na tvojot zivot.
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty26.10.09 10:28

mozebi i si vo pravo, gledas voopsto ne razmisliv i za toa
deka nekoj mozebi mu zboruval.Imase takvi slucai - tripati, od strana na negovi drugari-kometiraa za mene,a on e uzasno ljubomoren si go znam.I nisto cudno od takvi muabeti i uste drugi mozebi sto ne gi znam oni sto komentirale.Lele fala ti mnogu, e bas ke sednam i ke razgovaram so nego.Zosto on ne mi pravi problemi za izlaganje so drugarki da idam negde,nisto,i mi vika slobodno si imam jas doverba u tebe.Ama so ova pokazuva deka nema celosna doverba i toa me boli.Kako i da e fala ti mnogu mnogu na dobriot sovet i na toa sto mi dade vo predvid sto moze da se desava i ponatamu ako sega ne se resi na vreme. Љубомора - Page 8 146742
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29085
Registration date : 2009-02-05

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty26.10.09 10:41

DijanaP ako ova ne go resis so vreme ponatamu cel zivot ke patis veruvaj imav vo familija (baba mi i dedomi) dedomi bese bolno ljubomoren nemozam da ti opisam a kolku stareea tolku poloso bese baba mi derman nemase od nego ne smeese na mocanje da odi a da ne mu kaze zatoa razmisli pred da napravis bilo sto zatoa sto ljubomorata e bolest i ne se leci veruvaj.
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28244
Registration date : 2008-12-30

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty06.11.09 15:52

DijanaP напиша:
mislam deka mozam ova da go pisam ovde posto ima vrska so ljubomora.... imam problem decko mi, ljubomoren e....problemot e vo toa sto imav fb,i koga me prasa dali imam jas mu rekov da, i mu pokazav se ukljuciv,duri na profil mi stoese slika so nego imav frendovi samo sto gi znam, nemase nisto loso, no toj mi rece vednas da go izbrisam, se karavme, probav da mu objasnam deka toa ne e nisto loso, a toj mi veli nemoze sekoj da mi gleda devojka.A toj ima fb i uste mnogu drugi slicni profili na drugi strani i ima mnogu frendovi sto ne gi poznava.I jas za da ja spasam vrskata go izbrisav, no neznam dali e toa ispravno sto go napraviv, da ne bide utre i za drugi raboti samo da popustam, neznam sto da pravam, ne pravam nisto loso.Dali vie ste imale vakva slicna situacija i sto bi storile ili ste storile.Dali mislite deka toa sto go napraviv deka e ispravno?I kako da mu dokazam i da storam nesto za da ja izmenam taa ogromna ljubomora kaj nego, zosto ednostavno nema pricina za toa,navistina mnogu go sakam.
jas mislam deka ti e greska a zosto.......zemi me mene za primer i procitaj ja temata sto ja otvoriv za ''decko mi'' sega e facebook a toj veke misli deka ke naprais se kako toj ke kaze samo ke si imas problemi ponatamu ...
jas licno dzabe se borev...ne mi zabrani net ali se pokaza kakov e za drugi raboti....ljubomora ete toa e......mazot saka da ja poseduva zenata a nie samite dozvoluvame

epa si me zapoznal takva...so fb, so hi5 so se.....takva me zasaka??? sto sakas sea? ova e moe mislenje....a toa deka nekoj mu ja polni glavata bidi sigurna ne se menuva se preku nok...samo od sebe....
mnogu stradav so vakvi smotani raboti i ti kazuvam najiskreno...nemoj srcka da dozvolis nemoj...kiss
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty06.11.09 21:51

sun_shine fala ti mnogu na postot, veke probuvam da zboram so nego, nekoi raboti se smenija, za nekoi ke vidime, nemozam se odednas no so pozitivna energija sum ispolneta i se nadevam deka se ke se vrati vo normala i da se nadevam deka e samo period. fala vi mnogu devojki na pomosta Љубомора - Page 8 146742
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Прваче
Прваче
Ostoun


Female
Број на мислења : 284
Age : 46
Локација : tetovo
Поени : 26945
Registration date : 2009-09-12

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty06.11.09 23:01

Jas bi ti kazala ic da ne se sekiras. Normalno e vekoja vrska da postoi ljubomora pa taka i vo vasata. Nisto strasno ke mu pomine. Jas koga mm mi bese decko imav slicni iskustva pa sega e OK se. Najverojatno mu treba vreme da stekne celosna doverba vo tebe. Sekako dijalogot e najdobro resenie za se Љубомора - Page 8 445531
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27621
Registration date : 2009-08-23

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty07.11.09 12:21

Fala ti Ostoun mnogu na pozitivnata misla, i sekako i za site drugi devojki pogore sto mi pisaa Љубомора - Page 8 40907 SITE !!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27467
Registration date : 2009-06-12

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty26.11.09 2:03

Jas voopsto ne sum ljubomorna,a i decko mi ne e ljubomoren.Toa e taka zatoa sto i dvajcata imame doverba eden vo drug.
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandra_Acka
Почетник
Почетник
Aleksandra_Acka


Female
Број на мислења : 74
Age : 34
Локација : kocani (makedonija)
Расположение : dobro
Поени : 26468
Registration date : 2009-11-25

Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty26.11.09 3:10

Moze da se sluci da bidam nekogas ljubomorna,i deckoto nekogas e ljubomoren ama jas imam doverba vo nego i on vo mene ama se slucuvava nekogas da bide ljubomoren Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Љубомора - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубомора   Љубомора - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Љубомора
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: