Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Регистрација (матично)

Go down 
+14
Flower
EckaGj
Sun_shine
lela
Monika
eli
Mimi Petreska
Mama Ane
Zvezdicka
Biljana
obicna
Juni08_Andrea
bibip
ZeleniCka
18 posters
АвторПорака
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty20.07.09 21:24

Епа вака, некои знаат, некои не, ама еве да кажам дека ние двајца денес закажавме, на 19ти август ќе се регистрираме. Е сега темава е со друга намера отворена. Пошто ние нема да правиме свадба, туку тоа ќе биде само регистрацијата и ручек после тоа и ќе бидат само најблиските поканети (мајки татковци, сестри и чичковци) би сакала да ми дадете идеи како да биде сето тоа свечено иако не е свадба туку само еден потпис и ручек. Немам баш некои идеи, па ако имате вие - повелеле Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28225
Registration date : 2009-01-13

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty20.07.09 21:39

да сум ја на твое место би одбрала некој убав ресторан со помал капацитет како би мозела да го изнајмис ,ќе си најмис некои од оние фирмите као Балон група или Be pinkке ти украсат ке си се спастриш убво со мажето ,идете се регистрирате и правец ресторанот дури мое да најмис и бенд . како и да е битно е да си поминете најубаво на свет.поззз!
П.С.Не заборавај фотограф flower
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
Juni08_Andrea
Бруцош
Бруцош
Juni08_Andrea


Female
Број на мислења : 2579
Age : 47
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 30099
Registration date : 2008-01-11

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty20.07.09 21:48

A jas bi vi predlozila posle registracija da si zaminite na den-dva vo nekoe hotelce na planina ili sl.i da si uzivkate flower
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Форумска фаца
Форумска фаца
obicna


Female
Број на мислења : 4100
Age : 41
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 30684
Registration date : 2008-07-19

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty20.07.09 21:56

I nie taka napravivme Ane, nemavme svadba, najbliskite doma i rucek veselba... Ubav predlog mislam ti dade Vesna za posle registracijata. Kaj nas nemavme nisto po toa zs mm zamina da ceka viza u MK.
Вратете се на почетокот Go down
ZeleniCka
Матурант
Матурант
ZeleniCka


Female
Број на мислења : 1703
Age : 37
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 29300
Registration date : 2008-08-15

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty20.07.09 21:58

Abe sve toa super, ama nie sme epten tesni so pari, ova go pravime bas sega vo kriza ama morame, zaradi vizata moja. Znaci prinudno, bezpari praime Very Happy Ke vidam jas moite kolku ke mozat da pomognat finansiski, no ke bide sve minimalno napraveno.... A super idei imate, mi se svigaat Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.igranazborovi.blogspot.com/
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty20.07.09 22:02

ZeleniCka напиша:
Епа вака, некои знаат, некои не, ама еве да кажам дека ние двајца денес закажавме, на 19ти август ќе се регистрираме. Е сега темава е со друга намера отворена. Пошто ние нема да правиме свадба, туку тоа ќе биде само регистрацијата и ручек после тоа и ќе бидат само најблиските поканети (мајки татковци, сестри и чичковци) би сакала да ми дадете идеи како да биде сето тоа свечено иако не е свадба туку само еден потпис и ручек. Немам баш некои идеи, па ако имате вие - повелеле Smile

zelenicka procitav na 19 abgust ke se registrirate, ubav den kerka mi e roden na 19 avgust i znaes deka togas e praznik Preobrazenie
ti posakuvam se najubavo
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28225
Registration date : 2009-01-13

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty20.07.09 22:14

Е па мило тогаш спремајте дома една закуска кифлички, салати, сувомеснато и сл. нарачај една убава торта и прославете на крај ,кога си со луѓе кои ги сакаш и кои те сакаат и не е потребна кој знае колкава помпа за прекрасни моменти битна е ЉУБОВТА!
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty20.07.09 22:45

Zelenicka prvo bi sakala da ti cestitam i ti posakuvam da ste srekni zaedno vo skladen i brak poln so ljubov.

Sega, i jas kako i tebe ne pravev svadba, se registriravme vo maticno pa zaedno so najbliskite bevme vo eden mal restoran. Predhodno se najavivme vo restoranot i dogovorivme sto ke bide menito, tortata tamu ni ja dostavija. So restoranot mozes da se dogovoris da vi organiziraat nekoe po intimno katce koe ke go ukrasat ubavo.
Posle rucekot starite si otidoa sekoj po doma a nie mladite prodolzivme kaj kumovite doma do sabajle. Si pravevme kefoi so gitari i vino .. ne razdeni Smile

ete toa e moeto iskustvo, mozebi ke najdes nekoe idejce koe bi go primenila Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty21.07.09 8:24

Ние регистрација во матично правевме работен ден (четврток) околу 5 се регистриравме и после тоа на вечера во Ресторан 14. Моите, неговите и кумовите, толку.. Убава мала прослава колку да обележи, после свадбата лумперајка Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mimi Petreska
Полуматурант
Полуматурант
Mimi Petreska


Female
Број на мислења : 591
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ja cekame Klara sekoj moment da ne poseti! :))
Поени : 28072
Registration date : 2009-04-14

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty21.07.09 21:24

Caleeee..... Cestitki!!! Pa konecno i ti registracija!!! Od moe iskustvo ke ti kazam vaka... nie se registriravme, otidovme vo restorance, nie dvajca, kumovite, starosvatite i keti (sestra mu na bobche) i toa bese registracijata kaj nas. Vie pak nesto vo toj stil mozete da si napravite. Ako ne ste finansiski spremni, procitav nekade gore, mozite doma da go organizirate, ke naracate torta, rucek, muzika.... ali ako ste finansiski spremni barem za najbliskite vo restoran, i toa ne e loso. Sepak ke vi ostani vo sekavanje. Torta, malo ukrasuvanje, muzika, slikanje, toa i samite mozite sto da organiziras, sto sam da napravis neli? Smile Edvaj cekam da vidam sliki od nevestickata!!!!! Najubavka ke bides!
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29674
Registration date : 2008-05-03

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty27.07.09 13:47

Женски сакам да ве прашам дали некоја од вас се регистрирала во матичната служба на Ѓорче или Маџари?????Бидејки нема место за 29ти август во прарк а сакам да е во ист ден мораме да се регистрираме некаде во околните служби е сега ке ве молам ако знаете да ми кажете која е поубава и за сликање и на изглед која е посредена и за да знам во која да закажам ако имате слики закачете ве молам за да ја видам салата зашто поима немам како изгледаат и дали се бар малку слични на таа во парк????
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty27.07.09 13:52

Јас сум регистрирана во Ѓорче и право да ти кажам ок ми беше(зборувам за пред 7 год) и тогаш не се разликуваше многу од онаа во парк. Најдобро оди и види си самата, па ќе се одлучиш. Најдобро е така.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty27.07.09 13:55

Vo takvi ubavi momenti voopsto ne e bitna kako izgleda salata,bitna e atmosferata i bitno e sto vasata ljubov ke ja krunisate so brak.
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty27.07.09 13:58

Mene isreno ne bi mi menuvalo ..gledam da mi e blisku..mene mi e park najblisku....a najbitno od se e ljubovta...taa e taa so treba da bide cel zivot a ne izgledot na salata...zosto soprugot e toj koj nasabajle prv ke go vidis a ne sliki od svadba. Se nadevam me razbiras .......mene nikogas toa ne bi mi bilo bitno..sakam samo da sme srekni
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29674
Registration date : 2008-05-03

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty27.07.09 13:59

Моника мене ми е Ѓорче блиску ама Маџари не , и затоа во прашувам, а иначе во Ѓорче сега е реновирано па викаат дека е убаво изгледа сепак ке биде Ѓорче. А да те замолам ако имаш слика во компјутерот да ставиш да ја видам салата ако не те мрзи мислам flower
Лела во право си за тоа се, тоа е најбитно ама јас прашав бар дали може некоја убава слика да се направи сепак flower
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty27.07.09 14:00

Src vie ke bidite najubavi i da e dobra salata i da nee.Slikata ke bide ubava zatoa sto vie ke sjaite,a ne zaradi salata.
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29553
Registration date : 2008-07-20

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty27.07.09 14:03

Ели не ме мрзи, ама пред 7 години сликите се правеа на филм, одамна беше тоа hihi. Ке треба да ти ги скенирам ама додека јас го направам тоа ти ќе тркнеш и ќе си ја видиш салата во живо Very Happy.
Вратете се на почетокот Go down
eli
Полуматурант
Полуматурант
eli


Female
Број на мислења : 1033
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 29674
Registration date : 2008-05-03

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty27.07.09 14:05

flowerДа да јас мислев ако имаш во ком иначе не се мачи ке се снајдам јас flower Сепак фала ти.
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty04.08.09 16:54

Malku kasno go vidov postov.Eli moze veke si zakazala.Jas prisustvuvav vo maticnoto vo Madzari ama ne e bas dobro sredeno.Tocno deka ne e toa vazno,no sepak ako ima izbor zosto da ne e ubava salata.Blizinata ne e vazna.Ti posakuvam mnogu sreka Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Flower
Почетник
Почетник
Flower


Female
Број на мислења : 41
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 27332
Registration date : 2009-06-09

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty05.08.09 0:36

Nie se registriravme nadvir, pred crkva, maticar ni dojde. Mnogu bese ubavo, kako vo film Smile A sum slusala deka i drugi pravat taka. Samo ne site maticari odele (kolku sto znam ne smeele), ama sepak nekoi od nekoi opstini odele. Jas ne znam od kaj bese nasiot, ni organiziraa preku nekoj poznat. Ama ubavo bese mnogu.
Вратете се на почетокот Go down
EckaGj
Полуматурант
Полуматурант
EckaGj


Female
Број на мислења : 928
Age : 43
Локација : Скопје
Поени : 27479
Registration date : 2009-06-29

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty05.08.09 0:52

I mene toa me interesira.Vo koi opstini e dozvoleno maticar da vencava nadvor.Site opstini uste nemaat svoi maticni sluzbi,iako taka treba da obezbetam prostorii,pa i vo samite opstinski zgradi.Ako nekoj znae za ova neka pise.Odnapred fala :cool!:
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty06.08.09 0:20

ZeleniCka напиша:
Епа вака, некои знаат, некои не, ама еве да кажам дека ние двајца денес закажавме, на 19ти август ќе се регистрираме. Е сега темава е со друга намера отворена. Пошто ние нема да правиме свадба, туку тоа ќе биде само регистрацијата и ручек после тоа и ќе бидат само најблиските поканети (мајки татковци, сестри и чичковци) би сакала да ми дадете идеи како да биде сето тоа свечено иако не е свадба туку само еден потпис и ручек. Немам баш некои идеи, па ако имате вие - повелеле Smile


Малку касно го видов постов ама вака-јас се регистрирав во Ѓорче 1,5 год. и верувај салата воопшто не е лоша.Малку надвор пред влезот не е средено но внатре е ОК.Немам слика на компј. да ти пуштам но слободно оди до матичното ако веке не сте завршиле работа,ке ти ја покажат салата.И јас се нервирав што немаше место во матишното кај парк,но вака подобро испадна бидејки живеев во Ѓорче и се ни беше блиску.
Ти посакувам среќен брак и пиши каде сте закажале.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty06.08.09 23:45

Cestitki zelenicka, jas duri sega procitav.... koga se finansiite vo prasanje naravete nesto najminimalno sto moze... vazno e da bidete zaedno ..... a ne posle da "gladuvate" (moze ne bukvalno) za slucajno nekoj da ne rece deka ne ste napravile nekoj specijalen rucek i nesto sto mnogumina bi gi voodusevilo i bi se "onesvestile" od ubavina... gledaj vie da ste srekni a za drugite ne se sekiraj.. SREKNO
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28512
Registration date : 2008-11-20

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty08.08.09 0:43

Jas pravev svadba taka da mojot primer ne e adekvaten .No brat mi i snaami napravija (za mene) idealna registracija.Tie dvajca,roditelite,kumovi,starosvatovi i sestrite so mazite i tolku.Vo "Iv",so specijaliteti,najdobri vina i muzika na uvce.Mozebi gi fati malce poskapo,ama uzivanjeto bese jako.
Вратете се на почетокот Go down
aneta23
Прваче
Прваче
aneta23


Female
Број на мислења : 170
Age : 44
Локација : chicago,usa
Поени : 28425
Registration date : 2008-10-29

Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty08.08.09 0:52

Pred se cestitki.mnogu sreka i ljubov.
I nie ne pravevme svadba,vo raboten den se registriravme vo sreda,a potoa vo sabota se vencavme vo eden prekrasen Manastir,se sobravme tamu site sto mi bea pokaneti najbliskite moi i od mm okolu 100 luge,pomina ceremonijata so vencavkata i od tamu site na svecen rucek vo edne preubav restoran.Tamu prethodni imavme rezervirano sve,sto kako ke se jade pie,rasposed na masite i slicni raboti.preubavo si pominavme,onaka najbliskite,intimno,super bese,secevme torta,sampanjsko,frlanje na bidermaer znaci sve isto samo pomalku luge, i sekako slikar i kamerman
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Регистрација (матично) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Регистрација (матично)   Регистрација (матично) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Регистрација (матично)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: