Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Дали верувате на приватните ординации.

Go down 
+4
Natalija
Sandra_Anja
nikolija
VASILICA
8 posters
АвторПорака
VASILICA
Почетник
Почетник
VASILICA


Female
Број на мислења : 40
Age : 52
Локација : SKOPJE
Расположение : solidno
Поени : 27096
Registration date : 2009-07-16

Дали верувате на приватните ординации. Empty
ПишувањеПредмет: Дали верувате на приватните ординации.   Дали верувате на приватните ординации. Empty20.07.09 11:59

Оваа тема ја поставив поради една причина.Имам колешка пријателка која бескрајно веруваше во приватните ординации,до пред еден настан во нивната куќа.Наиме се работи за свекрвата која добила вагинална инфекција,за да не губат време по државните ординации ја однеле во приватна ординасија во Скопје.По прегледот докторката им рекла дека треба мала хируршка интервенција која ќе кошта 8000-10000 ден.Свекрвата дома на децата им рекла дека не и е јасно што ќе интервенираат кога вагинално све и е извадено пред 10-15години (поради миом на матка).Колешката малтене се испокарала со нејзе,но ја оставикла да оди и во државна болница,таму и дале крема од 150 ден и се се средило.Се прашувам дали погрешнара дијагноза е намерно направена или е од незнаење.
Вратете се на почетокот Go down
nikolija
Почетник
Почетник
nikolija


Female
Број на мислења : 23
Age : 43
Локација : Skopje
Поени : 27081
Registration date : 2009-07-17

Дали верувате на приватните ординации. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате на приватните ординации.   Дали верувате на приватните ординации. Empty20.07.09 12:08

Namerno definitivno, za da zemat sto poveke pari, site samo za pari rasirile race
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29847
Registration date : 2008-07-14

Дали верувате на приватните ординации. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате на приватните ординации.   Дали верувате на приватните ординации. Empty20.07.09 12:11

Zavisi, i na drzavno i na privatno mozes loso da si pomines. Sepak, ne e loso poveke mislenja da se slusnat.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29047
Registration date : 2008-08-30

Дали верувате на приватните ординации. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате на приватните ординации.   Дали верувате на приватните ординации. Empty20.07.09 12:18

Da tokmu taka, covek da ne znae dali na privatno e podobro zatoa sto gi placas ili zaradi parite tie ti naogjaat dijagnoza. Mene mi se ima sluceno doktor od drzavno da me praca na privatno ama jas ne mu otidov. Dosega samo na drzavno sum odela ama gi izbiram vnimatelno doktorite. Na privatno sum odela kade rabotaat so sini kartoni.
Вратете се на почетокот Go down
VASILICA
Почетник
Почетник
VASILICA


Female
Број на мислења : 40
Age : 52
Локација : SKOPJE
Расположение : solidno
Поени : 27096
Registration date : 2009-07-16

Дали верувате на приватните ординации. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате на приватните ординации.   Дали верувате на приватните ординации. Empty20.07.09 12:50

Ма првите години во приватните ординации и не беше многу лоша,сега мислам дека и тие те гледаа како муштерија-пара а не како болен пациент
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30661
Registration date : 2008-11-06

Дали верувате на приватните ординации. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате на приватните ординации.   Дали верувате на приватните ординации. Empty20.07.09 13:49

преферирам кај познати да идам, ако се сомневам во дијагнозата барам второ мислење.. Инаку постојат ординации кои профитираат, тоа било и ќе биде. Греота само што некаде можат сериозен проблем да направат.. Да нема човек верба никаде значи Smile
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29543
Registration date : 2008-07-28

Дали верувате на приватните ординации. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате на приватните ординации.   Дали верувате на приватните ординации. Empty26.08.09 12:38

jas koga se lecev od sterilitet i normalno sekade ke otides kaj sto si slusnal.odev i vo drzavna i otidov kaj privaten doktor. me pregleduva i mi vika ti nema nikogas da ostanes bremena se dodeka ne ti napravat operacija na jajnicite, a jas imav praveno laparaskopija i nemav ama nikavo zapusuvanje na kanalite,zapusen ti e edniot ne funkcionira, i mi vika ajde nie da pravime isiminacija. a jas mu vikam ,a zasto. de de, pa ne pravis in vitro pa da dades 1000 evra, pravis za 1000 den. ne da se iznervirav do nemj kade. ne otidov. trebase da otidam posle i da mu kazam deka ostanav bremena i deka si imam prekrasno since.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30492
Registration date : 2008-01-27

Дали верувате на приватните ординации. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате на приватните ординации.   Дали верувате на приватните ординации. Empty26.08.09 13:40

во една приватна амбуланта на пријателка на мајка ми и се случи следното: проверувала тетка паца скоро секој ден шекер ама приватњак за да заштеди пари некогаш крвта ја анализирале некогаш не и нон стоп добра си добра си а женава си знаела дека има мака дека не и е добро и решила да оди на др место да провери кога отишла што да види шекерот катастрофа и сега сирота како син и и она се боцка
заклучок приватните не се секогаш верни
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28207
Registration date : 2009-04-14

Дали верувате на приватните ординации. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате на приватните ординации.   Дали верувате на приватните ординации. Empty26.08.09 15:43

Eve jas imam eden primer.Ovoj mesec skoro sekoja nedela proveruvavme AST na sin mi.Proveriv na dve mesta i rezultatot na ednoto mesto bese 600 a na drugoto mesto 395.Otkoga pomina celata terapija,od kontrolata izleze 425 na ednoto mesto a 200 na drugoto.Ednostavno dojdov do toa da neznam koj e vistinskoit rezultat.Vazno mi e deka Filip e podobar, inaku stvarno neznam kaj da odam koga imame nesto potreba.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Дали верувате на приватните ординации. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате на приватните ординации.   Дали верувате на приватните ординации. Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали верувате на приватните ординации.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Разно-
Отиди до: