Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Облеката во плакарот

Go down 
+21
nnatasa
Viki J.N.
biljanag
Marija
winnie the pooh
saligrem
adi
stefimama
jasmina,mina
Tifani
BILE-ENA
Mama Vase
vecki
butterfly
KATIC
Natalija
Sandra
Mama Ane
Sandra_Anja
Zvezdicka
OLGICA
25 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
OLGICA
Прваче
Прваче
OLGICA


Female
Број на мислења : 100
Age : 40
Локација : bitola
Поени : 28815
Registration date : 2008-08-22

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty16.07.09 10:04

samo gi sreduvam i nikako sredeni .dali vi se slucilo da vi se rastureni alistata vo plakarot .jas samo gi redam i pak mi se rastureni.se slucuva da gi naredam i za dva dena kako bomba da padnala vo plakarot .kako se snaogate vie
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty16.07.09 10:08

Jas se sto mozam da stavam na zakacalka stavam, taka mi e naj sredeno. Ostanatite raboti gi diplam ispeglani na odreden nacin taka da se iste se isti dimenzii i si sedat super.
Vnimavam koga vadam nesto od policite, ako se rasturi nesto vednas podnamestuvam, taka sekogas e sreden plakarot.
2sekundi za da se vratat rabotite na svoe mesto ima sekoj pa makar i nautro koga docnis za rabota Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty16.07.09 10:12

Zvezdicka напиша:
2sekundi za da se vratat rabotite na svoe mesto ima sekoj pa makar i nautro koga docnis za rabota Smile

Tocno e toa, ama mene polesno mi e da stavam vrz Orbitrekot (koj ne go koristam).
Gledam da mi e sekogas sredeno, ama ima denovi koga si stavam kaj mi tekne:)
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty16.07.09 10:13

Алиштата во плакарите се наредени под конец само еден ден Smile неколку саати всушност Smile секој влече од кај ќе му текне, бута како стигне, ќе ги убијам. Истото ми е и со адаптираниот плакар столиците Smile Им е гајле на сите кога има кој да им нареди Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 821
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 29321
Registration date : 2008-07-22

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty16.07.09 10:15

Zvezdicka напиша:
Jas se sto mozam da stavam na zakacalka stavam, taka mi e naj sredeno. Ostanatite raboti gi diplam ispeglani na odreden nacin taka da se iste se isti dimenzii i si sedat super.
Vnimavam koga vadam nesto od policite, ako se rasturi nesto vednas podnamestuvam, taka sekogas e sreden plakarot.
2sekundi za da se vratat rabotite na svoe mesto ima sekoj pa makar i nautro koga docnis za rabota Smile

Истото го правам и јас, со тоа што ММ баш и не внимава како вади, па морам да одам по него да поднаместувам, ама во главно е ОК.
Порано и мене ми беа нон-стоп за никаде плакарите, ама од кога почнав да правам вака се доведов во некој ред.
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29102
Registration date : 2008-08-30

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty16.07.09 10:24

O da i jas imam problem. Ce naredam kako pod konec i polse nekoj den kako da padnalo bomba. E veke se otkazav. Pa samo kamufliram deka se naredeni, a vsusnost ako izveces edno mozat da padnat site.
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty16.07.09 10:41

nikako ne se snaogam.... isto kako tebe olgica , a jas i mm ziveeme sami i nikako da postignam se... posebno alistata.... rasturame 3-4 dena .. ponekogas i 6-7,a potoa turbo sureduvanje...... imav problem so mirizbata na plakarot, mm postojano go cuvase otvoren pa pocnav da prskam so omeknuvac po alistata i go zatvoram...
Вратете се на почетокот Go down
butterfly
Полуматурант
Полуматурант
butterfly


Female
Број на мислења : 1182
Age : 40
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 28103
Registration date : 2009-04-12

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty17.07.09 0:03

Болна тема,абе ќе се утепам од пеглање редење и за 2 дена кога ке видам дека е се на куп живците ме фаќаат,да може еднаш да ги наредиш и да не се растураат............. Very Happy ама тешка работа.......... :hmm
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty17.07.09 0:07

kako se snaogam nikako mislam deka vecito redam i pak se prevrteni posebno na mm ke go zadavam i ke go ispratam sose plakar kaj majkamu a dodeka idevme sekogas sam si gi sreduvase alistata i mu bea pod konec sega drug redi pa mu e gajle
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty17.07.09 0:22

vecki напиша:
a dodeka idevme sekogas sam si gi sreduvase alistata i mu bea pod konec sega drug redi pa mu e gajle

ha ha ha a znaci na toa te fatil? lele mangup,dobra mu bila fintata. Облеката во плакарот 267988
a da mu gi ostavis taka,pa da vidis za 3 dena cel izguzvan,nema da moze nisto da si najde.ke pocne da redi :mad:
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty17.07.09 0:26

probav nebiva zel maica i i ja dade na pamela da mu pegla abe za kotek se ama ke gi trpime
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty17.07.09 0:29

e stvarno e mangup tvojov.bas ti e interesno po doma.
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28512
Registration date : 2008-11-20

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty18.07.09 1:42

Ne samo sto se rastureni tuku alista naoggam i vo korpite so igracki,na stol,pod stol,na kvaka.....Kosava od prava mi se navitkuva i pak mi se isprava.Mislam na ulica samo jas vikam.Od sega ke tepam-malo staro-po red.A tolku sakam da go otvoram plakarot i alistata da se sredeni i koga ke gi otvoram vratnickite da mi dojdi miris na cisto,na prasakot.....da se znae sto e maica sto bluza...
Ke gi tepam....Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty18.07.09 1:54

ej,me iznasmea zimi majka.od utre nov list,a?
aj pisi ako ima napredok, ako ne-da barame drugo care ne znam
Вратете се на почетокот Go down
BILE-ENA
Прваче
Прваче
BILE-ENA


Female
Број на мислења : 395
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 28512
Registration date : 2008-11-20

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty18.07.09 2:02

Bogami vrtam nov list ili na maz mi baska ke mu napravam plakarce pa neka seta ko krava da go dzvakala.A najmnogu me nervira koga se pravi nevin:ama bejbi jas vnimavav,neznam kako vaka se napravile.I mene mi zue vo usite.I na kraj :boks: Облеката во плакарот 981783
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty04.11.09 15:34

Уф,само пеглам,местам,приредувам и пак скоро си ги растураат алиштата,ама затоа пак јас си имам свој плахар барем моите алишта да не ги растураат,кога си зимат нивни.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty04.11.09 15:51

Mama Ane напиша:
Алиштата во плакарите се наредени под конец само еден ден Smile неколку саати всушност Smile секој влече од кај ќе му текне, бута како стигне, ќе ги убијам. Истото ми е и со адаптираниот плакар столиците Smile Им е гајле на сите кога има кој да им нареди Smile
исто Ане подполно исто!А најактивен во тегнење алишта од плакари замисли е најмалиов член во фамилија! hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
stefimama
Почетник
Почетник
stefimama


Female
Број на мислења : 58
Age : 46
Локација : tamsi vamsi
Расположение : o.k.
Поени : 26649
Registration date : 2009-10-27

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty04.11.09 16:39

Ma kakov sreden plakar,jas sredi go mm samo vlece i ako ne mu odgovara dzitni vnatre zemi drugo i non stop taka,soberi alista od susara sin mi u akcija sve raznesuva niz kuga abe bomba mi ide da vristam,vadi od fioki ne samo alista tuku sto ke mu dojde,konduri,krpi,tendzerinja,tegne carsafi i do vecer dodeka ne legne e prava bomba
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty04.11.09 16:41

stefimama напиша:
Ma kakov sreden plakar,jas sredi go mm samo vlece i ako ne mu odgovara dzitni vnatre zemi drugo i non stop taka,soberi alista od susara sin mi u akcija sve raznesuva niz kuga abe bomba mi ide da vristam,vadi od fioki ne samo alista tuku sto ke mu dojde,konduri,krpi,tendzerinja,tegne carsafi i do vecer dodeka ne legne e prava bomba
ова како јас да го пишав,подполно иста ситуација е и кај мене!работава ,,кога се мажеше што ти се чинеше,, hihi
Вратете се на почетокот Go down
adi
Полуматурант
Полуматурант
adi


Female
Број на мислења : 616
Age : 40
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 27231
Registration date : 2009-08-31

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty04.11.09 16:56

Alistata se obicno sredeni.Vo shifonjer na zakacalka stojat kosuli,pantoloni,suknji,jakni,a vo skaf stojat bluzi(obicno tie sto gi nosime),vo drug shkaf tie sto pomalku gi nosime,taka da sekogas shkafot e sreden no sekako ima ponekogas isklucoci.........
Вратете се на почетокот Go down
saligrem
Полуматурант
Полуматурант
saligrem


Female
Број на мислења : 715
Age : 46
Локација : Skopje
Поени : 27059
Registration date : 2009-10-30

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty06.11.09 14:53

Sekogas sakam se da mi e sredeno ispeglano i pod konec . Se sto e na zakacalka stavam na zakacalka ona se sredno stoi i se se gleda i samo si zemam. Inaku oblekata ja delam po sezoni i toa sto ne e za taa sezona go stavam na drugo mesto da ne mi preci
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Полуматурант
Полуматурант
winnie the pooh


Female
Број на мислења : 783
Age : 41
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 29125
Registration date : 2008-08-24

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty06.11.09 14:59

sakam da mi e sredeno i se trudam da odrzuvam taka ama kaj mozes bre so ovoj mm...nema sansi,noseno nedonoseno,ni za perenje ni za nosenje ni za vo plakar kraj nemozam da mu fatam,i taka koga ke se zanerviram diplam sve pod konec i mu drzam predavanja....i do koga....do sabajleto. Lele a vo plakar gledam ke trnam na rabota nemam nisto za nosenje do sega domce sto ubavo,aj sreka imame uniformi
Вратете се на почетокот Go down
Marija
Прваче
Прваче
Marija


Female
Број на мислења : 384
Age : 34
Локација : на месечината
Расположение : :)
Поени : 27992
Registration date : 2009-02-16

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty06.11.09 15:22

i majka mi imase sekogas problem da ne nauci da si sreduvame po plakarite ,ama gabe ...eve po 20 i kusur godini imame i se e nadvor od plakar niso nema vnatre ...stolce vo soba neam slobodno za da sedne nekoj ...e samo vo nedela sreduvam
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty06.11.09 16:23

јас си го средувам плакарот
посебно зимни посебно летни посебно на децата
на закачалка тоа што го носиме таа сезоина и нешто посвечено
растурено ми е на столиците покрај креветот тука има цело време некој партал
Вратете се на почетокот Go down
Viki J.N.
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 138
Age : 43
Локација : KOCANI
Расположение : sekogash vesela
Поени : 27037
Registration date : 2009-08-25

Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty06.11.09 16:34

nesakam da mi bide nesredeno sekogash sreduvam na zakachalki nesto svieno no se si ima mesto vo plakar
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Облеката во плакарот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката во плакарот   Облеката во плакарот Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Облеката во плакарот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: