Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Месо и сувомеснати производи

Go down 
+9
Barbie
sunset
bubamara***
avanturistka
emilija nestorova
strk
Natalija
Mama Ane
lela
13 posters
АвторПорака
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31537
Registration date : 2008-09-14

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty15.07.09 9:47

Citav vo tema za mali deca za salam i suvomesnati proizvodi vo ishranata pa me pottikna da ja otvoram temava.
Kolku cesto koristite meso i suvomesnati proizvodi?Koi vrsti gi koristite?
Jas sekoj den gotvam meso posto na mm ne mu bilo rucek ako nema meso(mesojadec neviden e Smile ),a od suvomesnati,kulin(ni prakaat od hrvatska)prsuta,slanina,kolbasi(mm sam pravi),sunkarica(salama)...
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30706
Registration date : 2008-11-06

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty15.07.09 9:51

Јас не сум голем љубител на месото во последно време, за разлика од мм кој без месо неможе да живее ( за доручек е во состојба прасенце печено да јаде) Smile Во последно време јадам кулен многу во комбинација со маргарин и патлиџан (супер ми е комбинацијава) И плескавица само од седмица јадам Smile Кобасици јадам само домашни (да знам кој ги правел), а салами воопшто,
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29092
Registration date : 2008-08-30

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty15.07.09 9:51

Svesna sum deka ne se korisni, ama nekogas navistina mi se jade nesto suvomesnato. Ednostavno za da smenam nesto vo pojadokot. Nekogas mi se cini deka ima tolku mal izbor na jadenja, sto nemam izbor. Na primer otkako zabremeniv gi izbegnuvam, ama mi ostanuva samo margarin i drugi mlecni proizvodi. Pa lugje veke ne mozam sekoj den mlecni proizvodi da jadam.Ce moram i nesto suvomesno da jadam, ama ce gledam toa da bide slanina, vrat, cajna, a ne salama, kolbas i pasteta.
Вратете се на почетокот Go down
strk
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 38
Age : 49
Локација : prespa
Расположение : супеееееер
Поени : 27267
Registration date : 2009-06-23

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty15.07.09 9:57

mojata kerkicka obozava tostovi so salamka,svinski vrat i slicno.Znam deka ne e zdravo no sto da pravam koga samo toa saka da jade.Dali i kaj vas vasite decinja sakaat da jadat suvomesnato?
Вратете се на почетокот Go down
Natalija
Полуматурант
Полуматурант
Natalija


Female
Број на мислења : 1160
Age : 42
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 29092
Registration date : 2008-08-30

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty15.07.09 10:04

I jas obozavam sendivici i tost, ama bidejci znam deka ne se zdravi se vozdrzuvam, osobeno sega vo bremenosta, nitu ednas ne jadev. Sigurno kerkickata ti e mala pa ne bi mozela da i objasnis deka toa ne e zdravo. Togas ti ostanuva ili da i ponudis nesto povkusno i pozdravo, ako toa uspee ili da i zabranuvas cesto da gi jade.
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31537
Registration date : 2008-09-14

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty15.07.09 10:05

A zosto doma ne si pravite sami,na primer so Sunkarica.Taa se pravi samo od cisto meso.
Вратете се на почетокот Go down
emilija nestorova
Полуматурант
Полуматурант
emilija nestorova


Female
Број на мислења : 628
Age : 43
Локација : Veles
Поени : 28845
Registration date : 2008-10-02

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty15.07.09 10:07

Kaj mene kerkata postepeno gi prifaka proizvodite vo ishranata.Na pocetokot samo ovosjeto go prifakase,dr nisto ne sakase ,moze nesto i blago kako puding ili ovosen jogurt.Potoa gi prifati mlecnite proizvodi i sega tie ni se glaven dvigatel vo ishranata,t.e gi dodavame vo se.Na pr kis.mleko vo mandza za da jade mandza,da se izlaze malku.E do suvomesnatite ne sme stasale,ne saka ni meso ni suvomesnati proizvodi.Se nadevam deka ponatamu ke prifati.A jas sum golem ljubitel na mesni proizvodi.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30706
Registration date : 2008-11-06

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty15.07.09 10:26

Девојки оваа тема е за возрасни за сувомеснато кај деца има посебна тема Smile
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29210
Registration date : 2008-10-02

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty15.07.09 10:57

od suvomesni samo prsut i cajna(zlatiborac)a vo tek na bremenost voopsto nejadam a i nemam zelba,a pasteti sunkarici i sl.salami da nevidam ednostavno ne mi se vkusni.
Вратете се на почетокот Go down
bubamara***
Прваче
Прваче
bubamara***


Female
Број на мислења : 370
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 27632
Registration date : 2009-05-26

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty15.07.09 10:59

Nie si krkame mevce skoro sekoj den, si sakame sto da pravime, a suvomesnati koga svekrva mi otvorija prodavnica za suvomesnati proizvodi jadevme sekoj den ama znaevme stavrno deka e taze. Sega vo posledno vreme ne ni jademe suvomesnati mi se smacija a i ne se zdravi.
Вратете се на почетокот Go down
sunset
Полуматурант
Полуматурант
sunset


Female
Број на мислења : 556
Age : 46
Локација : mkd
Поени : 28646
Registration date : 2008-10-29

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty15.07.09 11:12

Za gotvenje koristam pilesko,meleno meso,za corbi junesko,svinsko jademe retko pretezno vo zima,a od suvomesnati kupuvam pecenica i kulen nekogas i pileska sunka koga pravam pica,salati ili nesto vo sto se stava salama,pasteta isto retko,da kazeme ednas mesecno za dorucek pa nekogas ni tolku-podravka ili argeta i toa e.Ne sme mnogu po mesoto ni mm ni jas,kaj nas mora da ima jogurt i sirenje doma a meso ne mora.
Вратете се на почетокот Go down
Barbie
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 27517
Registration date : 2009-06-12

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty16.07.09 18:16

Mnogu retko jadam meso i suvomesni proizvodi.Od meso jadam pileski stek i kebapcinja,a od suvomesni proizvodi cajna,salama i kolbasici.
Вратете се на почетокот Go down
bibip
Прваче
Прваче
bibip


Female
Број на мислења : 297
Age : 39
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 28215
Registration date : 2009-01-13

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty25.07.09 12:56

За готвење најчесто користиме пилешкои телешко ,но хе сме го изоставиле и свинското(домашно и во помали количини)
А сувомеснато (чадено пилешко филе на солета,чаден врат и чајнаили кулен),кое го јадеме минимално ,некогаш за доручек.
Вратете се на почетокот Go down
http://biba-dora.webs.com
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28252
Registration date : 2009-04-14

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty16.10.09 16:07

Voopsto ne sme po mesoto i suvomesnite proizvodi.Otkoga e roden Filip eve veke skoro 10 godini,voopsto ne sum kupila pasteti i cajni.Meso i salama ni se slucuvalo ednas godisno da vkuseme i toa za Nova Godina
Вратете се на почетокот Go down
Ostoun
Прваче
Прваче
Ostoun


Female
Број на мислења : 284
Age : 46
Локација : tetovo
Поени : 26995
Registration date : 2009-09-12

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty19.10.09 18:54

Meso jademe skoro sekoj den. A pasteti ,salami, kobasici, vrat, kulen cajna mnogu retko jas ne sakam skoro nisto od toa a mm saka nejke se prilagoduva na mene .A kerka mi obozava virsli i pasteta probala kaj svekrva mi i postojano bara ama mnogu retko dobiva
Вратете се на почетокот Go down
Arhangel
Прваче
Прваче
Arhangel


Female
Број на мислења : 173
Age : 44
Локација : ohrid
Поени : 27144
Registration date : 2009-08-03

Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty19.10.09 19:24

Obozavame meso! Jademe mnogu cesto,a isto i suvomesnati proizvodi,a najmnogu sv.vrat od Pekabesko.njamiii.. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Месо и сувомеснати производи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Месо и сувомеснати производи   Месо и сувомеснати производи Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Месо и сувомеснати производи
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Гастрономија-
Отиди до: