Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Сакам само да шетам и точка :)

Go down 
+15
Biljana
Dragana
Dzena
taci
Mama Vase
vecki
nata
kateee
sonjamfk
kika
Emilija
rich_bitch1
Mama Ane
Sandra_Anja
Emi
19 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 11:28

незнам више што да правам, цело време сака да е надвор и неуморна е, ке отспие два саати и пак после папааааа

Како се справувате со овој проблем, доколку го имате?
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 11:33

Pa ne e problem toa Emi, spored mene. Ubavo sto saka nadvor da bide, da si igra, seta...produktivno si ja trosi energijata:)
Anja koga ja nosime vo gradinka pravo trca vo parkot kaj lulaskite i non stop saka nadvor, nikogas ne i e dosta. Spored mene, toa e dobro. I navecer banjanje i odma zaspiva i cela nok si spie ubavo.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 11:38

И моево само бара надвор. Секое попладне сме некаде, проблемот е во пеколот кога бара надвор.. Тогаш сите дома сме анимирани и си играме само да не посака надвор Smile И во право е Сандра дека им треба луфтирање, поубаво спијат навечер Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 11:40

станува од спиење и сака надвор, доручекот ни е на тераса, после тоа одма сандали ми носи и вика ајде мамо Еми папа хихих после ајде спиење станува и несака да чуе да руча пак надвор со карање и молење и лажење едвај малку ке чепне од ручекот и ајдеееее шетање, незнам дали воопшто можам да воведам ред за ова шетање или нема шанса
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 11:41

Pa i ne moras posle spienje da i davas da ruca. Neka se rasoni, da si poigra nadvro i posle se ke ti izede, nema da mu ja mislis ili da se molite i lazete. Probaj taka:)
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 11:45

nie 4 dena veke ne spieme preku den,se e nadvor.samo tamu e opsutena i vesla.malce e tesko oti ne odi pa se sme vo race ili kolicka.mene mi e podobro koga e budna i koga setame.em ona mirna em jas.i ko sto veli sandra barem noke spijat mirno
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 12:03

Зошто проблем? Проблем е како да и најдеш занимација дома да не се излегува во најжешкото. Имаме ДВД-ја со омилените песнички, цртани и компјутер со игрици. Е попладне сме послободни и сме надвор
Вратете се на почетокот Go down
kika
Прваче
Прваче
kika


Female
Број на мислења : 138
Age : 38
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 27610
Registration date : 2009-05-07

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 12:12

koga sme oh kaj moite nema sansi doma cel den nadvor e vo dvorot a bitola didejki sme vo zgrada i nema mnogu deca ne saka mnogu nadvor ke izlezime ke poigra i sama bara doma crtani da gleda
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 12:39

stom dojdam doma , odma vika ajde mama da setame, amam be vikam da rucam barem. ne me ostava ni sekunda moram so nesto da go izlazam za da kasnam nabrzika , jadenje da napravam pa da setame. celo vreme saka nadvor. duri i koga ke setame ako svrtam za nakaj doma ,odma vika nekam doma. od stanuvanje pa do legnuvanje e nadvor, ako ne e na ukuca, togas na balkon. tamu jade, pie ,samo da ne e vnatre. site deca sakaat nadvor i ortopedot preporacuva sto poveke nadvor, pa podobro da se nadvor ,nego vnatre. samo sto na nas vozrasnite ne ni odgovara toa mnogu, ama za decata se.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 13:05

Emilija напиша:
Зошто проблем? Проблем е како да и најдеш занимација дома да не се излегува во најжешкото. Имаме ДВД-ја со омилените песнички, цртани и компјутер со игрици. Е попладне сме послободни и сме надвор

dvd nesakame, i izbegnuvam pred tv da bide, a go narekov problem bidejki nekogas i e dosadno sama so mene da sedi a jas nemam pomos okolu domot pa mora sakala ona ili nekela da priceka dodeka mama napravi rucek i sl.

i da podobro da trrca nadvor na otvoreno neego da se poti vnatre, ama ne sekoj ima slobodno vreme vo sekoj moment da seta.
Вратете се на почетокот Go down
kateee
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 95
Age : 42
Локација : sk
Расположение : 5
Поени : 27861
Registration date : 2009-03-04

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 13:17

mojava kerka ja ceka babai da dojde od rabota za da se dogovorat kaj ke setaat vecer zosto dvete se isti za setanje
Вратете се на почетокот Go down
nata
Полуматурант
Полуматурант
nata


Female
Број на мислења : 517
Age : 51
Локација : makedonija
Поени : 27830
Registration date : 2009-05-15

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 13:26

Така е Еми, и моево сака надвор, на лулашки и сл. Замисли јас доаѓам од работа ручам и оп ме гледаш во парк, е сега јас имам и друг проблем моево заспива во 11, 12 навечер, а си спие насабајле и преку ден.Луѓе вие незнаете што значи тоа секој ден легнувам во 1,2 по полноќ немам кога да средам по дома па морам ноќе и сабајле на работа веќе подолго време сум со по неколку саати спиење ноќе незнам до кога ќе издржам вака и на сето тоа по 3,4 саати шетање тоа не е шетање туку трчање по него, толку е палаво ми страв ќе се испотепа по тоа лулашките така да има и од бетер, бетер. Нека се само живи и здрави
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 13:34

retko koe dete neke nadvor kaj mene sreka dvete se golemipa ja lazat so igranje a porucek sme nadvor celo vreme a mozam i da gi ostavam vo dvor jas da si srabotam dadite ja pazat a i na takvo mesto sme sto nema vozila mnogu pa site deca se na ulica
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 14:51

ooo,pa ne sme bile sami nie takvi. mi olesna malku.
inaku definitivno sme najgolemite ulicari vo skopje.kako doma bubasvabi da imam.a imaat uslovi za igra mnogu.i posebna igralna i dvor so site mozni kukicki itobogani ama pak isto.
nadvor im e pointeresno.
e problem e ponekogas,ne ti se seta,skisnat si nesto ili imas rabota,ama toa e.
sreka babite pomagaat,pogotovo majka mi.rekorder vo pesacenje so deca.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty09.07.09 22:05

e pa toa zboram i ja, ne deka ja nesakam so kerka mi da setam, ama nekogas imas tolku mngu obvrski sto ednostavno nemozes a dete ko dete ke se obesi na vrata.........he toa e
Вратете се на почетокот Go down
taci
Полуматурант
Полуматурант
taci


Female
Број на мислења : 589
Age : 45
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 28325
Registration date : 2008-11-25

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty11.07.09 1:19

Istiot problem i nie go imame. Uste koga bese Filip pomal koga imase okolu 1 i pol godina prvi bevme nadvor, i toa uste odsabjle vo 7 saatot site komsii gi isprakavme na rabota. Ke se razbudese vo 06 i 30 i ke pocnese da vika mamo ideme vadun (nadvor) setame, lele ziv kosmar mi bese toj period i ne se sekavma kolku vreme se terase taka. Posle pocna da pospiva od sabajle ama pak barase da setame, non stop sme bile nadvor a nekoj pat nemozam ne mi se izleguva obvrski po doma eden kup a dete ko dete si saka svoe. Neka se zivi i zdravi samo, eve sega i so Angelce isto odsabajle obavezno do kaj 10 i 30 nadvor sme, posle spienje ajde po doma igranje ama popladne obavezno povtorno sme nadvor do kaj 20 casot.
Вратете се на почетокот Go down
Dzena
Прваче
Прваче
Dzena


Female
Број на мислења : 391
Age : 49
Локација : домче
Расположение : пааa, не баш добро:((
Поени : 27677
Registration date : 2009-04-26

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty11.07.09 1:49

Уф, и ние ја пееме истата песна. Кога ќе се вратам од работа изморена, ручаме набрзинка и Михаил на врата за да шетаме. Ама и така е. Цело зимо дома-ладно набрзинка до гости кај што си тргнал, а сега по цел ден во градинка и таму не ги изнесуваат затоа што се мали(еднаш ги изнеле надвор учителките и викаат кога се разбегаа на сто страни , па некој и незнаеа баш да одат па се направија прљави како прасиња абе смешки беше hihi hihi hihi ) Така да и ние ја мериме населбата, дворот, Лептокарија итн....
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty11.07.09 16:12

Nie sme non stop nadvor ili sme vo dvor ili po ulica,sekogas moram da sum so nego ima mnogu deca i sekojpat moze nesto da se sluci.Samo za spienje popladne i navecer se pribirame ili eventualno da dojde nekoe od komsicinjata pa togas so niv se igra vnatre i ne dosaga za nadvor.Koga spie togas si rabotam po doma dete ko dete si saka nadvor nemoze so mene vnatre muabet da mi pravi se stavame vo kolicka i ajde si vrtime krukcinja niz naselbata.

P.S.Џена и ние имаме како вашата количка .
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28218
Registration date : 2009-05-04

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty11.07.09 16:41

isti sme i nie samo se setame ili sme nadvor ili na ulica a jas pak samo sakam da legam i tocka
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty11.07.09 17:00

секаде исто и ние со 100 лажги влегуваме внатре
поради тоа шетање ни јадење има кеко што треба повеќе паметот му е во шетање а да не спомнам дека ќе одиме негде со колата не се отргнува од врата ни да го облечам можам ништо само незнам дали и кај други е вака башка не ми спие на пладне па капак е тоа нон стоп во движење е
само нека се здрави и живи
Вратете се на почетокот Go down
bubamara
Полуматурант
Полуматурант
bubamara


Female
Број на мислења : 759
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 29678
Registration date : 2008-06-02

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty11.07.09 20:36

Па јас мислам дека и не познавам дете што не сака да шета..сите се иста приказна, а кога сме дома на вакво скапано време, мораме да си наоѓаме занимации..
мене ми е многу тешко кога треба да усогласам да се средиме одсабајлечки со сите ритуали, да се освести убаво, да доручкуваме и во меѓувреме да смислам што да правам за ручек и да го напаравам..и да излеземе надвор, за да го фатиме поубавиот дел од денот. Тогаш се раскрстувам на сите страни и некојпат ми иде дома да си останеме, ама греотка е..башка ќе збесне..
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty16.07.09 1:29

bi ja setala postojano samo da nemam obvrski po doma, da mozam da dojdam od rab. da rucam i odma da izlezam....ubavini Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 28984
Registration date : 2009-03-17

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty16.07.09 1:33

Emi напиша:
bi ja setala postojano samo da nemam obvrski po doma, da mozam da dojdam od rab. da rucam i odma da izlezam....ubavini Smile

neli? a vo meguvreme nekoj da ni zgotvi a po rucekot mazite da priberat. Сакам само да шетам и точка :) 427437
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty23.07.09 17:17

ние имаме шетање обавезно навечер јас јане во количката а свеки иван во точаче иако ретко ми спие преку ден тогаш во шетање ми заспива и после во раце - циркус сме
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty23.07.09 17:20

,надоннн,надоон,,кога ќе запне,нема мрдање и плаче на вратата плаче.Секоја вечер шетаме не промашуваме flower
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Сакам само да шетам и точка :) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сакам само да шетам и точка :)   Сакам само да шетам и точка :) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сакам само да шетам и точка :)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: