Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Агресивност!

Go down 
+51
Dara
Vesna Blazevska
jasmina,mina
Mama Vase
kalinche70
D-r Lidija Pazdrijan
lida
delfin76
Damjana
Rozetka
Anika
verce
marijanamir
BiljanaM
Elena sezabebe
sunset
sonja colakova
Monika
Mama Ane
bibic
avanturistka
Kikic
Misticia
Kinky
Juni08_Andrea
ZZ
mamicka Ana
aleksandra
mamalina
StefanSiljanovski
elena petkovik
Ilinka Nikoloska
Emilija
monice
sonjamfk
vesna83
marija.talevska
daniela
STAR *
natasast
rich_bitch1
TINA
moja Ina
vecki
mamicka211
Emi
biljanag
Lana
Goca
Alexandra
Big Sister
55 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
natasast
Почетник
Почетник
natasast


Female
Број на мислења : 99
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 29215
Registration date : 2008-05-20

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty26.05.08 17:52

Emi i tvoeto e e malo ,no i na zolvati pa zatoa ne bi trebalo da gi ostavate da bidat sami,sekogas treba da ima vozrasen pokraj niv.Dete sto ima nepolni 2 god. i ne e taka golemko za da razbere .A ova sto vikas deka ke se izbegnuvate ,jas ne bi se soglasila so tebe ,sigurno si go slusnala ona,,dete si bara dete za drustvo''Drugo ,toa dete sepak mu e vnuk na tvojot soprug ,a krvta ne e voda ,neli!
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty26.05.08 21:08

Е па прво да ти кажам дека никогаш не сум ја оставила Милена сама со деца, кога се случи ова тука бевме сите, а Милена јас ја држев да оди.
Второ не се согласувам дека дете од 2 години не разбира нисто, Милена има 9 месеци па кога со повисок тон ќе и кажам НЕ она се лути, што значи знае дека нешто не и давам.
Трето не реков дека јас и мојот сопруг ќе ги избегнуваме туку ќе си го заштитам своето дете од следен Бокс или шамар, нема да си играат заедно бидејќи нема да трпам агресивност врз моето дете, несакам да се плаши од него.
Крвта не е вода точно natasast ама зарем треба да замижам пред овие работи, па моето дете ми е поважно од било кое, внукот си внук, ние го сакаме, ама ќерка ми не е предмет.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty26.05.08 22:11

така е ,и кај нас внуката е 6 години па кажи ми мене дека не разбира или незнам што,секој момент гледа да ја удри Георгина,секое свртување има некој начин да ја удри или да ја натера нешто да прави што не е убаво,а кога ке и речам нејзе се праве како да е глува,а кога ке пробам на фин начин да и кажам на мајка и дека не е убаво и дека треба да ја научи на воспитание таа ми вели деца се,неможиш да ја заштитиш од сите деца,надвор ко ке излези таму други ке ја тепале,ај нека ми каже некоја од вас дали е ова исправно и најлошо од се е дека заедно живееме,додека тие се снајдат оти таа паметната ми е золва.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty26.05.08 22:24

lELEEE
Бре што е ова со децава аман, тешко тебе мамицка 211 заедно сте секој ден, нормално е дека се повеќе заедно ама јас не би трпела такво нешто, абе ќе се карам за своето дете, па како да ми го мава.
Се нервирам еј многу од вакви мајки, тотално незаинтересирани
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty26.05.08 22:55

се сложувам со еми.не може да се толерира дете што наместо да ја погали и удира бокс.па каде е мајка му?тоа е воспитување немој сонце-мислам дека не е во ред.исто и мене да ми се случило прво ќе разговарам со родителите на детето, тоа е уште мало ама мајка му и татко му убаво ќе ме разберат.
истото му се случуваше на син ми кога беше мал затоа што живееме во мешана населба во која повеќето се од друга националност, мојот син кога ќе излезеше на улица тие деца го плукаа, го тепаа,што не му правеа.јас нормално реагирав но мајките се тотално незаинтересирани, зошто ги имаат попет шест па немаар време . ама кога порасна на сите им врати, исто е исега само што е поголем па знае како да се справи со нив.
Вратете се на почетокот Go down
natasast
Почетник
Почетник
natasast


Female
Број на мислења : 99
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : ok
Поени : 29215
Registration date : 2008-05-20

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty26.05.08 23:49

ok.Emi, mislev deka bile sami .Vo toj slucaj otvoreno ke i kazes na zolvati deka se plasis da ne ja povredi.Moeto e golemo ima 5 i nikogas ne go ostavam da bide sam so drugi deca,zatoa sto decata se nepredvidlivi ,a osobeno sega pokraj seto ona nasilstvo vo crtanite filmovi.Sekakvi gluposti im teknuvaat .
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty27.05.08 13:05

тошно наташа, тоа што гледаат и слушаат тоа и прават.
Вратете се на почетокот Go down
TINA
Почетник
Почетник
TINA


Female
Број на мислења : 27
Age : 44
Локација : STRUMICA
Поени : 29212
Registration date : 2008-05-20

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty28.05.08 11:49

Ane напиша:
Ја мислев дека моето дете е агресивно и се плашев да не почне така да се однесува кон другите деца, ама сум грешела.
за што станува збор - имено синчето од една моја роднина (има 5 години) и е неверојатно агресивно. а најмногу ме нервира што така се однесува кон Никола мој, бидејќи тој не му враќа и трпи.
еднаш го дрпаше за блуза и му се внесуваше во лице(знаете она како кога се караат двајца мажи и едниот го фаќа за реверите од палтото другиот и му се внесува во лице). друг пат му седна на стомак одозгора и го држеше за врат, а трет пат му удри клоца така силно, што Никола падна и после се жалеше дека го боли ногата.
Што е многу многу. Ај си мислев да не реагирам, да не се замериме, ама ова веќе претера!!!! И сега размислувам како да и кажам малку да си обрати внимание на неговото однесување. Зарем да чекам следен пат да направи нешто поужасно?
Sekako deka treba da reagiras ako nisto poveke barem da mu kazes vo prisustvo na majka mu da ne pravi taka zasto Nikola e uste mal i deka ne znae da se odbrani.No,koga veke Nikola ne reagira probaj da mu dades do znaenje deka koga nekoj ke go zakaca treba da popusta do odredena granica ,no potoa i da se brani.Toa go mislam zatoa sto ,sega e seuste mal,no VIE sekogas nema da ste so nego da go branite,a ke vi bide krivo sekogas toj da e "natepan".POZDRAV.
Вратете се на почетокот Go down
mamicka211
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 559
Age : 40
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 29250
Registration date : 2008-05-12

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty28.05.08 21:12

имам пробано со се,ако не е тука мајка и ке ја искарав а таа зошто го караш моето дете ,деца се,не ја удрила и тн,а гледам со свои очи ,потоа имам речено пред неа ,на.пр.немој така таа е малечка ти си голема,а мајка и, "таа сака само да ја погали" онака иронично,а самата кажува дека истото и го правела нејзе едно комшиско девојче,и се е по старо,сега ново решение ми е секаде ја носам со себе постојано и ич не ја оставам во нивно присуство,срека моја што оди во градинка па додека сум на предавања ми е мирна главата.поздрав до сите,се надевам дека нема многу како нас,оти тешко е.
Вратете се на почетокот Go down
marija.talevska
Почетник
Почетник
marija.talevska


Female
Број на мислења : 23
Age : 38
Локација : Bitola.Makedonija
Расположение : zadovolitelno
Поени : 29012
Registration date : 2008-06-29

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty29.06.08 2:36

Pavel ne e agresivno dete osven vo situacija koga treba da se odbrani od nesto ili nekoj, i mislam deka toa e pravilno.Duri go ucam deka ako nekoj go napadne Pavel da mu vrati i da ne dozvoluva nekoj da go ``gazi``.Mislam deka decata se olicetvorenie na roditelite i zatoa kako ke go naucis od malo taka ke postapuva cel zivot.Zatoa smetam deka sekoj covek treba da ima sopstveno Jas i za odbrana na toa vo nekoi situacii e potrebno da bide agresiven vo ``normalni`` granici.
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Бруцош
Бруцош
biljanag


Female
Број на мислења : 2082
Age : 45
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 30547
Registration date : 2008-01-27

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty30.06.08 10:22

кога почнаа да се дружат иван и марко неговото другарче се случуваше иван да го искубе или бутне ако му фати некоја играчка
после некое време излезе обратно
дури ни беше чудно
но сепак гледаат еден од друг а и таков им е периодот имитираат но се надевам ке помине и ке се дружат и делат играчки и сл
Вратете се на почетокот Go down
daniela
Полуматурант
Полуматурант
daniela


Female
Број на мислења : 533
Age : 48
Локација : Skopje
Расположение : super ,odlicno
Поени : 30149
Registration date : 2007-11-20

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty20.07.08 13:45

Елена не е агресивна туку е тврдоглава.Еве денес цел ден плаче за ништо, бевме на пазар, ни бега по тезгите,вришти ако ја земеме во раце.Или ако нешто не и дадеме се врти да гризе.Не знам што да и правам некогаш толку ме нервира , само да оди некаде , трча не можам да ја стигнам.Веќе не знам како да се поставам ,јас и викам НЕ таа по свое.
Вратете се на почетокот Go down
vesna83
Прваче
Прваче
vesna83


Female
Број на мислења : 222
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 29150
Registration date : 2008-05-31

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty22.07.08 10:42

pa probaj so ubavo da i objasnis a mozebi samo period i e ama pa ako ne prevzemes nisto ke misli deka taka e ispravno i taka ke si prodolzi marko vo princip po prodavnici ne bara nisto me drzi za raka i se seta so mene taka da nemam problem i bas mi e super
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty22.07.08 23:20

Sekoe dete e posebna prikazna za sebe ,a i nie roditelite.Koga Lana imase 2 god. (nevozmoznite dve godini ) mislev deka ke dojde situacija koga ke fatam i ke ja frlam od prozorecot ( onaka receno i) hahahah ... no posle toa svativ i zboruvajki so nekolku dragi prijatelki ,deka sekogas za sto i da bilo najvazna e doslednosta.Koga si go vrtev filmot svativ deka sekogas me faka na solzi i na derenje.. i dobiva se pa i bzvz da se ponasa koga ke sme izlezeni ......i deka voopsto ne sum dosledna,sled na toa bese sto i taa neznaese koi se granicite i do kade moze da odi. Moj sovet e sekogas da se bide dosleden i da se dade do znaenje, sto se moze a sto ne.Sekogas spustete se na nivo na deteto i so malku povisen ton ,ama kategoricen kazete mu deka toa sto go pravi ne e ubavo i deka ve luti.Znam deka placot mava u glava ,ama daniela ako ja drzis za raka drzi ja i koga ke place ,a milion pati ke se kaze NE ,i nemoj da mislis deka na naredniot ke prestane .Znam deka e tesko ,no ke pomine Smile a posle ke dojde nesto drugo Wink
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty23.07.08 0:10

Издржи комшике, знам дека ти е тешко, но ќе помине додека да трепнеш а таа веќе ќе биде голема девојка мирна и послушна
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty31.07.08 10:01

Marko bese mirno dete. koga ke go napadnese nekoe dete toj se cudese sto e toa . se do pred nekoe vreme imavme gosti so devojce pomalo od nego 3 meseci i on ja napadna. nie se iznenadivme od negovata reakcija, no vednas mu rekov nemoj marko da ja tepas teona treba da ja galis i in ja pogali. bidejki ni go cuva zena ja prasavme sto e rabotata i ona ni kaza deka so drugarceto sto se druzi ivan taka ptavi pa pocnal i on da vraka vo ista mera . nie ne znaevme sto da pravime, si rekovme ajde deca se ke im pomine. sega marko koga ke go udri ivan vednas go karam i mu vikam ne ne e uvbavo taka da pravis vie ste drugarcinja i treba da go galis ,marko ke go pogali no pak ke se skaraat za nekoja igracka i pak se od novo. a teona od toga ne ja ima udreno si igraat zaedno za nekoja igracka ke se spreckat no vednas se zaigruvaat.
Вратете се на почетокот Go down
monice
Прваче
Прваче
monice


Female
Број на мислења : 207
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : Многу добро скоро Одличноооооооо
Поени : 28872
Registration date : 2008-07-28

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty05.08.08 13:10

Јас имам друг проблем, Сара е многу агресивна со други деца, ако несто не е по нејзино и како она што сака веднас гриза вчера на комшицето кое постаро од неа 1,5 година ја гриузна за прст оти и ја земала топката. Не знам како да и помогнам цело време со убавпо и со тивок тон и се обраќаме али никакво подобрување. Инаце е прво внуче во фамилијата и од кај мене и од кај маж ми па мислам дека е премногу галена и и се удоволено па затоа не е стрплива и со сите се кара кога некој ќе и рече да почека за да и се даде нешто.

Ако имете совет помогнете ми како да се справам со неа.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty05.08.08 13:48

Внуката кај нас е поагресивна. Дури понекогаш и на мене крева рака ако и кажам нешто што не и се допаѓа. Тогаш само ќе и речам вујна се тепа? и ќе се повлече. А иначе не дозволувам да ми ги удара децата, ја карам.

Иначе порано мајка и ја тепаше по газе, ама откако и малово почна да тепа други деца престана. Но ова продолжи да тепа, иако мајка и постојано и виси над глава и не вака не така...

Се надевам дека е период и дека едноставно ќе го прерасне. Е ако не е така...ќе видиме што ќе се случи.
Вратете се на почетокот Go down
Ilinka Nikoloska
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 6
Age : 44
Локација : Tetovo
Поени : 28635
Registration date : 2008-09-13

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: агресивност   Агресивност! - Page 2 Empty13.09.08 13:55

и јас мислам дека децата не треба да се воспитуваат така да ги напаѓаат другите деца бидејќи тоа не е убаво, а што ако тоа дете наиде на некое посилно од него и го истепа? Еве случај со мојот Стефан кој има 3 години и 1 месец од секогаш беше повлечено бебе и секогаш во градинка беше тепан од другите деца, и маж ми реши да го научи да враќа кога ќе го тепаат ама сеуште ништо, секогаш се повлекува кога ќе го тепаат.Незнам дали и кога ќе порасне ќе биде истиот.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty13.09.08 14:51

Милена многу го гребе и кубе дедо и-свекорот, а нас не, никого...зашто незнам, дури ми е непријатно веќе.

Инаку почна да гризе, вчера се живо изгриза од играчките, па мојата рака и на крај си го гризеше палецот од нејзината нога и не заплака се смееше цело време, а палецот жар црвен...изгледа се во прашање заби за ова што гризе
Вратете се на почетокот Go down
elena petkovik
Прваче
Прваче
elena petkovik


Female
Број на мислења : 133
Age : 42
Локација : skopje mk
Расположение : ok
Поени : 29060
Registration date : 2008-06-20

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty13.09.08 15:48

Zapcinjaaaa! I luka grize se sto ke dobavi do race
Nekni go sednav so mene na komp. da proveram nesto a on se navedna i pocna da ja grize tastaturava be se skinav od smeenje hihi hahahaha
ama toa ne e agresivnost normalno e, gi ceska
Вратете се на почетокот Go down
StefanSiljanovski
Почетник
Почетник
StefanSiljanovski


Female
Број на мислења : 2
Age : 43
Локација : Bitola
Поени : 28620
Registration date : 2008-09-16

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty16.09.08 19:51

[color=darkred][/color
Стефан има 3 години и 4 месеци, по природа не е агресивен, ниту многу темпераментен многу е приврзан со мене во последно време одбива да комуницира со деца, и реагира така што ги турка и вика БЕГАЈ! Во последно време се случува тоа и со нас возрасните. Не сака многу да комуницира освен кога тој тоа го сака, понекогаш се случува повеќе пати да го прашаш за нешто тој да не одговори меѓутоа кога нешто сака тој веднаш кажува, моногу се нервирам бидејќи кажува работи кои му се случиле последниот месец или реченици кои сме ги кажале ние онака без врска како да живее во негов детски свет на фантазија. Брзо менува расположение, од плач преминува во смеа се доживува со многу емоции, многу е инаетчија и своеглав се сака да биде по негово не сака да ме слуша и негира се што ќе му кажам, се трудам со многу зборување да влијаам на неговиот карактер многу ме нервира тоа што често се лути и плаче и за мали работи.

Сакам некој да каже мислење, совет или слично искуство зашто сум многу депресивна и се прашувам дали тоа е нормално за неговата возраст? Јасмина
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty16.09.08 20:00

Jasmina ,probaj da go prifatis Stefan onakov kako sto e ,mozebi e premnogu senzibilen ili osetliv .Obicno vo ovoj period koga deteto stanuva svesno za svoeto jas ,mnogu cesto i znaat da manipuliraat so nas vozrasnite.Nemoj da dozvoluvas toj da oseti deka ti si porazenata strana od vasiot odnos ,sekogas vo site situacii ,bi trebalo da se napravi balans i negovite zelbi da bidat ispolenti do nekade ,a i ti kako roditel da go prifatis toa sto si go dozvolil. Neznam ,no pretpostavuvam deka poveke vreme go pominuva so tebe ,pa pocnete poleka da se priviknuvate da istanuva poveke so tatko mu ,ili pa da pocnete da odite za pocetok vo nekoi igralni kade sto ima poveke deca. Mozebi prviot pat nema da saka da se vkluci vo igrata ,no vtoriot veruvam deka ke saka .Ti se custvuvas depresivna ,poradi toa sto stalno si mu gi ispolnuvala zelbite i koga place i nervira za mali raboti ,se so cel da prestane,no vsusnost tuka e klucot ,do kade odat negovite granici i ti pak si porazenata strana .

Se nadevam deka me svati so ova pobednik/porazen ...obicno i najcesto ,takvi se site relacii deca roditel ,no mislam deka treba da se promeni za na site da im bide ubavo Smile
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29749
Registration date : 2008-07-11

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty16.09.08 20:47

Јасмина, описов на Стефан одговара на моја Јана. Исти се, осетливи, премногу размислуваат, како да не се деца ама реакциите со плачење и смеа ги издава дека сепак се мали.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31106
Registration date : 2007-11-19

Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty17.09.08 0:13

А како се справувате кога вашето дете добива напад на бес, не ми се случило ама ова се почесто го приметувам кај деца кои се во наша околина, им попуштате ли ако почнат од бес да вриштат и да лупаат со глава од врата????
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Агресивност! - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Агресивност!   Агресивност! - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Агресивност!
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: