Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 На одмор со друштво или сами со партнерот

Go down 
+32
maci
Dragana
beti.liz
mirecv
VASILICA
aleksandra
Ana.b
Mila87
sonjce77
bubamara
Ilince
kateee
Kikic
verce
KATIC
maskoe
avon
marina_daniel
Sun_shine
josifana
delfin76
marina_m
Vale74
Tifani
Gabi*
jasmina,mina
Lence
Sandra_Anja
najmila
Mama Ane
sonjamfk
makresanska
36 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
sonjce77
Прваче
Прваче
sonjce77


Female
Број на мислења : 107
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : super
Поени : 29332
Registration date : 2008-04-30

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty12.07.09 19:46

Definitivno sami e najubavo, a podobro sami otkolku vo loso drustvo
Вратете се на почетокот Go down
Mila87
Полуматурант
Полуматурант
Mila87


Female
Број на мислења : 1068
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 28464
Registration date : 2009-02-16

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty16.07.09 18:48

Оваа година за прв пат одам со дечко ми, сами двајцата на одмор. flower
Немам некои дилеми околу ова, зошто знам дека кога сме сами ни е најубаво, најмирно, не треба да исполнувам нечии желби кој каде сака да се оди, така двајцата ќе си одлучуваме каде,што,како.
Не велам дека и со друштво не е убаво, но треба да е одбрано, и да не се тоа луѓе со ограничени стаови. Сепак затоа е одмор, за максимално опуштање и задоволство. uzivanje
Вратете се на почетокот Go down
Sun_shine
Прваче
Прваче
Sun_shine


Female
Број на мислења : 355
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 28304
Registration date : 2008-12-30

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty17.07.09 21:48

Jas pred malce se vrativ si pominav najubavo na cel svet sakam pak i sakam podolgo
Вратете се на почетокот Go down
Ana.b
Прваче
Прваче
Ana.b


Female
Број на мислења : 414
Age : 41
Локација : Skopje
Поени : 27953
Registration date : 2009-04-07

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty20.07.09 13:39

Сами со маж ми ни е најубаво,но и со некои пријатели,со кои знам дека нема да си го упропастам одморот.Минатата година бев ме со пријатели и одлично си поминавме,не правевме се заедно-значи си станувавме кој кога сака,ако нив сега им се оди на плажа,а нас покасно не е проблем ке се сретнеме таму и сл.Со такви луѓе,можам на одмор.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra
Полуматурант
Полуматурант
aleksandra


Female
Број на мислења : 682
Age : 39
Локација : prilep
Расположение : veselo
Поени : 29215
Registration date : 2008-06-09

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty20.07.09 13:44

i jas najmnogu sakam da si odime so mm i deckite samo taka za mene e prav odmor
Вратете се на почетокот Go down
VASILICA
Почетник
Почетник
VASILICA


Female
Број на мислења : 40
Age : 52
Локација : SKOPJE
Расположение : solidno
Поени : 27151
Registration date : 2009-07-16

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty20.07.09 13:54

Ние сме оделе и сами и со друшво,но мислам дека најубаво сме си поминале сами.Мислам дека одморот е да се посветиш 100% на фамилијата,знееме какво темпо е животот денес ,ретко се гледаме со деца со маж и според мене не ми требаат дополнителни обврски спрема другата фамилија.Не дека не сме иделе со друшво но мислам дека нај убаво ни било сами,еве и оваа година ќе идеме сами
Вратете се на почетокот Go down
mirecv
Полуматурант
Полуматурант
mirecv


Female
Број на мислења : 1212
Age : 46
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 29489
Registration date : 2008-08-02

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty20.07.09 13:55

Пред да се родат децата обавезно одевме со друштво на одмор,и прекрасно си поминувавме,за сами никогаш не сме размислувале,ние уживаме да се дружиме,а сега е веќе друга приказна со децата,претежно одиме сами,обично таму си наоѓаме пријатели,или доколку од тука тргнеме со друштво сепак дружењето е полабаво,но сепак вечерните прошетки,вечерата или едно кафе в кафич е заедничко Smile
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty20.07.09 13:59

posle mnogu iskustva so razlicni drustva definitivno zaklucok SAMI so mm i decata,nikoj drug ne ni treba i taka mnogu malku vreme sme zaedno pa zatoa da si se vidime na raat.
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty14.08.09 18:52

Posle ovoj odmor moj odgovor e definitivno sami.Od drugoto leto se spremame i poagame nikomu nisto ne kazuvam,epa luge poveke se zamorivme otkolku sto se odmorivme.
Вратете се на почетокот Go down
maci
Прваче
Прваче
maci


Female
Број на мислења : 359
Age : 37
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 28426
Registration date : 2008-12-26

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty14.08.09 21:39

najubavo e so drustvo barem za mene
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty15.08.09 8:23

ја потпишувам комплетно Верче.
и во нашиот случај се востановило и тоа неколку пати дека многу подобро функционираме сами и таму кај што одиме се запознаваме со други луѓе, но никој спрема никого нема обврски.
кога одевме со други, не ми одговарал нивниот начин на одмор.
луѓето сакаат сабајлечки да си се ннапијат кафе , па да си мезат, па дури покасно да одат на плажа.па се враќаат за ручек, одмараат, па поручек пак одат на плажа.
а ние си практикуваме поинаку.
од сабајле после кафе и доручек, експресно одење на плажа, таму ручаме, ужинаме, кој му се спие, ќе спие, и се враќаме околу 18-19часот, туширање и потоа други активности.
ме нервира да се воздржувам заради другите луѓе, затоа што јас не одам еднаш месечно по 10дена на одмор, или пак некој друг да се воздржува заради мене или моето дете.
секогаш кога сме биле со некој друг, без разлика кој и да е, јас се враќам од одмор поуморна и понаелектризирана од кога сум отишла.
а не вреди да правам отстапки во тие 10дена, затоа што отстапките сите ние ги правиме останатите 355дена во годината.
*сам ага-сам паша.*за мене ова е златно правило за одење на одмор.
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28779
Registration date : 2008-09-05

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty18.08.09 17:22

Оваа година си отидовме сами на одмор со дечкото .Потоа дојдоа уште едни пријатели ама само за викенд значи 90 % бевме сами и топ си поминавме Таму и ме запроси flower
Вратете се на почетокот Go down
mamazako
Прваче
Прваче
mamazako


Female
Број на мислења : 456
Age : 48
Локација : на исто,старо место
Расположение : comsi-comsa
Поени : 28732
Registration date : 2008-09-11

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty19.08.09 8:44

cestitki za vas mladite i ako si ja prifatila ponudata, se najubavo i na dvajcata.
Вратете се на почетокот Go down
Girl*****
Прваче
Прваче
Girl*****


Female
Број на мислења : 247
Age : 38
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 28779
Registration date : 2008-09-05

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty19.08.09 8:53

Фала фала многу
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27617
Registration date : 2009-05-16

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty25.09.09 13:39

cestitki i od mene Girl i se najubavo.
Вратете се на почетокот Go down
Gordana Natovska
Прваче
Прваче
Gordana Natovska


Female
Број на мислења : 256
Age : 41
Локација : Veles
Поени : 27617
Registration date : 2009-05-16

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty25.09.09 13:44

za mene najdobro e sami so mm i kerkickata zdravje do godina ovaa godina si ostanavme doma bidejki zlatceto nase e malecko
Вратете се на почетокот Go down
DijanaP
Бруцош
Бруцош
DijanaP


Female
Број на мислења : 2515
Age : 33
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 27681
Registration date : 2009-08-23

На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty04.10.09 11:35

Girl***** напиша:
Оваа година си отидовме сами на одмор со дечкото .Потоа дојдоа уште едни пријатели ама само за викенд значи 90 % бевме сами и топ си поминавме Таму и ме запроси На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Icon_flower
kolku e ova najubavo-sto te zaprosil, posto moe licno mislenje e deka u posledno vreme ima mnogu malce maski sto se odlucuvaat na takov cekor(a sto im e problemot nemam poim)
inaku jas letovovo bev so decko mi, posle i so drustvoto od reprezentacija 15 dena, sekako ubavo si pominav i togas i togas, ama sepak za mene e mnogu poubavo da idam so decko mi.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: На одмор со друштво или сами со партнерот   На одмор со друштво или сами со партнерот - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
На одмор со друштво или сами со партнерот
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: