Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?

Go down 
+6
makresanska
Mama Ane
Sandra_Anja
mamalina
jasmina,mina
sonjamfk
10 posters
АвторПорака
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty
ПишувањеПредмет: Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?   Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty04.07.09 11:15

me interesira od koja godisna vozrast gi imate pusteno vasite deca da odat so baba i dedo na vikend ili na odmor i kako ste se spravile so toa. eve marko sakam da go pustam vo selo so baba mu i dedo mu. tamu ke mu bide dosta poubavo na cist planinski vozduh ,nego ovdeka vo skopje. samo sto starive se plasaat kako ke bide bez nas mama i tato. da ne im placel ,da ne ne baral i red drugi raboti. od koja vozras e naj dobro da se pocne. bidejki i jas samata vika ako neka odi ,ama knedla imam vo grloto, sega pak jas kako ke izdrzam bez deteto.sovet ,ve molam ,kazuvaj te.
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?   Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty04.07.09 11:28

Соње Елеонора ја пуштив со тешко срце првиот пат на три,четири дена во Дојран.имаше 2год и 6 месеци и ја пуштив со свекрва ми и свекор ми.Леле цела ноќ тогаш не спиев а сабајлето кога отиде сум плачела како будала.Сега кога ќе се сетам и навистина сум била будала,детето таму уживало а јас дома плачи.Така да ич да не му се секираш нели за убаво го пушташ да ужива да не бидеш како мене.Тоа ти е мој совет!Инаку од животно искуство ти кажувам неколку пати имам за тоа пишувано,многу пострашно е кога знаеш дека на детето не му е добро а не можеш да бидеш до него.Ккао во мојата ситуација породена со Војдан а Елеонора со крупни сипаници со 41 температура на инфективна во Охрид.23 дена не можев да ја видам бидејќи беше во инкубација и пред да се породам.Тие моменти не можам да ги заборавам.Е вака сега кога е за арно само нека пројават желба ја пуштам и на две недели,секако со кнедла во грлото пак но со мисла дека детето ужива.Слободно да го пуштиш! flower
Вратете се на почетокот Go down
mamalina
Полуматурант
Полуматурант
mamalina


Female
Број на мислења : 728
Age : 43
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 28876
Registration date : 2008-08-22

Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?   Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty05.07.09 16:22

Jas koga se porodiv so maloto,golemoto imase 2 god. i go pustiv so baba i dedo v selo 10 dena,nemu mu bilo ubavo si igralo,si trckalo sve mu bilo novo,ama jas se utepav od placenje,mnogu mi nedostasuvase
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?   Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty06.07.09 8:57

Jas seuste ne sum podgotvena da ja pustam Anja, iako mi ja baraat ednite vo Berovo, drugite vo Crna Gora.
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?   Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty06.07.09 9:12

Борјан првпат го пуштив со моите сега за Велигден.. Марија редовно иде со моите на викенди од 7 месечна возраст.. Сега првпат е одалечена од мене подолг период и побудалувам. Соње ич да не му ја мислиш, на нив им е секогаш пријатна промената која им се случува Smile
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?   Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty06.07.09 9:23

Znaci sakam i jas da se nadovrzam na temava vnuka mi na bratmi malata ide od 1 godinka sama so baba i (na snaa mi majka) na odmor i toa nadvor od makedonija.Lani za prv pat imase znaci 3 godini bese sama vo Dubai
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31547
Registration date : 2008-09-14

Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?   Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty06.07.09 9:42

Sonje zavisi kolku e privrzan i naviknat na niv.
A ne e loso da odi vo selo kako sto i sama rece ke mu godi cist planinski vozduh.Jas mislam deka koga tamu ke vide zivotni,pa livada ke si igra,se ke mu bide novo i nema da placi po vas...
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?   Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty06.07.09 9:56

E sega jas da vi kazam druga strana od prikaznata.I da sakam da go pratam maliot so dedo mu i baba mu,on neke....Dodeka bese mal placese,a sega e kategoricen-ne odam i tocka!.Ma objasnuvanja,pojasnuvanja...Ne i ne...Znaci se e do deteto. Sto ke pravam so "privezokov" moj neznam... hahahaha
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29634
Registration date : 2008-03-25

Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?   Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty06.07.09 16:02

I jas seuste ne sum go pustila nikade taka so baba i dedo, ama mislam deka sepak za nego kje bide odlicno. Ama jas sto da pravam tie denovi, kje se razbolam Smile
Вратете се на почетокот Go down
kika
Прваче
Прваче
kika


Female
Број на мислења : 138
Age : 38
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 27610
Registration date : 2009-05-07

Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?   Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty09.07.09 12:56

jas sum od oh i andrea seuste mi e strav da ja pustam sama se si mislam deka nema da mu sedi deka ke placi mozebi gresam ama nesto ne mi dava da ja ostavam.sekoe leto velam od narednoto ke vi ja ostavam ama od koe leto ke bide i jas ne znam
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?   Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Од кога би го пуштиле детето само на одмор или викенд?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: