Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Загрижена мајка

Go down 
+8
Biljana
Ves
Lana
avon
Mama Vase
macana
Janaxxxx
smizla
12 posters
АвторПорака
smizla
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 27281
Registration date : 2009-06-21

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty21.06.09 22:10

Имам ќерка 14 год и е во пубертет. Имам проблем јас како мајка. Знам дека сум многу блиска со неа ,се ми кажува ама јас почнав да претерувам.Има дечко и ако се скара со него јас се чуствувам како мене да ми се скарал .Ако е среќна јас уште повеќе. Сакам да кажам психички сум многу поврзана со неа, таа мислам дека не е и не треба. Мојата ќерка не знае што ми се случува мене и нема ни да и кажам. Помогнете ми.Како да си го решам проблемот?
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Полуматурант
Полуматурант
Janaxxxx


Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 28848
Registration date : 2008-11-02

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty21.06.09 22:30

Oo pa neznam kako da ti pomogneme vo ovoj slucaj ednostavno moras sama na sebe da si pomognes i da ne se zamaras tolku normalno kako sekoja majka grizise za tvojata kerka ama ne se sozivuvaj so nejzinite situacii ti si nejze da ja sovetuvas i da ja doneses na prav pat ali toa ne znaci deka treba da se opteretuvas do tolku poveke neznam so da ti kazam! Opusti se malku podobro i za tebe i za nea!
Вратете се на почетокот Go down
macana
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 76
Age : 43
Локација : bitola
Расположение : одлично
Поени : 27719
Registration date : 2009-04-09

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty21.06.09 22:30

a koja majka ne bi bila srekna ako nejzinoto dete e srekno i obratno tazna ako nejzinoto dete e tazno ova e epten normalno ama cela sreka e sto taa se ti kazuva i sto znaes sto se slucuva so nea i koga e srekna ama ikoga i e i loso sto e golema retkost denes samo taka prodolzi da bides drugarka so svoeto dete a za cuvstvata mislam deka ke prodolzat i sega i ponatamu zasto toa se pravila na prirodata a nie protiv niv ne mozeme -samo raduvaj se na vasata bliskost
Вратете се на почетокот Go down
smizla
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 2
Age : 52
Локација : skopje
Поени : 27281
Registration date : 2009-06-21

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty21.06.09 22:34

Jas navistina vi blagodaram na razbiranjeto. Sfakam deka ne bila mojata griza bolest. Od sega ke bidam redoven posetitel na stranava bidejki osekam deka si najdov najiskreni prijateli
Вратете се на почетокот Go down
Mama Vase
Полуматурант
Полуматурант
Mama Vase


Female
Број на мислења : 1437
Age : 47
Локација : Skopje,MK
Поени : 29034
Registration date : 2009-03-17

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty21.06.09 23:01

abe kakva bolest? normalna e tvojava reakcija,raduvaj se sto e taka.
dokolku e obratno,togas treba da se zagrizis.
lesno ni e nam so mali deca da solime pamet,koga ke porasnat moive ke vidam sto ke me snajde i mene.plus dve devojcinja.
uzivaj!
Вратете се на почетокот Go down
avon
Прваче
Прваче
avon


Female
Број на мислења : 134
Age : 50
Локација : mk
Расположение : super
Поени : 27363
Registration date : 2009-06-24

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty06.07.09 17:26

toa e najnormalna rabota.Ako deteto ti e srekno i ti si sreken ili obratno
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29878
Registration date : 2008-03-01

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty06.07.09 21:55

Taa mora da go pomine periodot koj sme go pominale site ,a najdobro od se e sto ste bliski i sto mozete i dvete se da si kazete. Normalni se reakciite za se sto i se slucuva ,bidi srekna sto pominuva period koj sto kaj nekoj deca pravi odbivnost od roditelite pa postojat kavgi i drugi raboti i roditelite se tie sto im mislat najloso i site drugi se podobri do niv.....

Jas sega koga se stavam na tvoe mesto ,a znam deka ke dojde vreme koga i jas mozebi ke pisuvam na temata ,znam deka ke, bidam uste polosa ke gi "....utepam" site ako ja pravat nesrekna ... tu tu ...odma da se spremam da gi smiram emociite .. hahhaa se salam malku ...
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1410
Age : 45
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 29522
Registration date : 2008-09-16

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty06.07.09 23:09

Jas sum opsednata so toa sto i se slucuva na mojata vnuka koja ima 8 godini , a se prasuvam kolku li ke bidam opsednata so svoeto dete koga ke pocne da ima svoj zivot nadvor od domot .Mnogu socuvstvuvam so vnuka mi , kako i e na uciliste , kako reagiral ucitelot koga ja udrile na ekskurzija , kakavi se drugarkite sprema nea , kako i e koga e tazna ,dali jade zdravo, kako e so zdravjeto,sto i kao da i p[odaram , kako da ja napravam posrekna ? epten , epten sum preokupirana so razmisluvanje okolu nea , se vo nea se gledam sebesi , devojceto si ima svoi roditeli koi se grizat za nea , si ima bab i dedo , site ja cuvaat , zosto sum taka ne znam .
Вратете се на почетокот Go down
Biljana
Полуматурант
Полуматурант
Biljana


Female
Број на мислења : 1100
Age : 44
Локација : domce
Расположение : srekno
Поени : 28268
Registration date : 2009-05-04

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty07.07.09 7:02

jas da vi ja raskazam mojata maka. imam kerkicka skoro e 4 godini a sum bremena veke 30 nedeli. prvoto dete go cekav 7 godini a bidejki nemam pocuvstvuvano roditelska griza i ljubov od moite roditeli jas sum opteretena so toa kako i kolku da mu ugodam na moeto dete za da barem toa pocuvstvuva deka ima roditeli koi go sakaat i se grizat za nego. premnogu go cuvam so sto go razgaluvam i dozvoluvam nekoi raboti sto ne treba a od druga strana se plasam za negovata bezbednost i zdravje. pedijatarot me vika panicarka, komsiite i rodninite me predupreduvaat da ne se plasam tolku i da go ostavam na mira deteto. Koga ke legnam da spijam jas imam kosmari: ili go spasuvam od pozar ili od provalija........i na jave i na son jas sum preokupirana za deteto. Maz mi znae cesto da rece da odam na psihijatar.......pa luge sto mislite vie dali jas imam problem ili sum samo edna zagrizena majka...............

Lilypie

Lilypie
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумска фаца
Форумска фаца
lela


Female
Број на мислења : 4973
Age : 52
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 31597
Registration date : 2008-09-14

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty07.07.09 7:19

Ti si zagrizena majka no toa veke i tebe pocnuva da ti skodi.Znaci imas kosmari,nemozes da spies....jas mislam ili malku da ja ostavis poslobodno i da ne panicis tolku,sepak taa oseka deka vie ja sakate i bez tolku golemo dozvoluvanje i sto treba i sto netreba,ili pa poslusaj go predlogot na tm i toj ne e los,bi mozela eden razgovor da napravis posto tie stravovite da ne ti preminat vo fobija.
Вратете се на почетокот Go down
MamaMaja
Полуматурант
Полуматурант
MamaMaja


Female
Број на мислења : 1124
Age : 50
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 28514
Registration date : 2009-01-27

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty15.07.09 14:29

Хаха, што да ти кажам освен: Welcome to the club!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mmm.com.mk
lilijana
Прваче
Прваче
avatar


Female
Број на мислења : 385
Age : 51
Локација : skopje
Расположение : оптимист
Поени : 27620
Registration date : 2009-07-04

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty15.08.09 18:04

Pozz zagrizeni majki.Jas imav drugarka koja ne mozese bez majka i.Eden den jas odam kaj drugarka mi(ziveese dve kuki pogore od mene) a taa sednala vo soba, place na glas.Majka i ja nemalo.Koga eve ja majka i .Taa bila po leb.a zabravila da i kaze..a bevme 7 odd.Zamislete ja mojata reakcija na cudenje.I majka i me primeti pa se smee i mi vika ,,Ti..ne places koga ja nema majkati,, Drugarka mi..pocna da ja mava,..da i vika drug pat da i kazela kade odi. Mnogu bea povrzani.denes..majka i na mojata drugarka ne zivee so snaata, zatoa sto :1. i ja dava penzijata na drugarka mi, 2. se grizi za decata na drugarka mi. 3. non-stop e kaj drugarka mi. 4 dnevno se slusaat po tel 3-4 pati. 5.drugarka mi so nea odi na lekar..... i taka vo nedogled..pa toa rezultirase so toa sto drugarka mi sega ne zivee so bratot i snaata..a vo ista kuka sedat so majka i i tatko i.Koga ja prasuvam..mi vika ,,Jas nemam brat,,Ili vika ,,Kukata, kolata, lozjeto..se e moe..mama i tato mene se ke mi prepisat.Tatko sto rabotese vo Irak od kniska site pari nejze i gi dade.Ova e samo edna vistinska prikazna od zivotot.
Вратете се на почетокот Go down
kalinche70
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 534
Age : 54
Локација : sk
Поени : 27284
Registration date : 2009-09-25

Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty28.09.09 11:01

Јас сум многу блиска со своите деца(и премногу по мислење на пријателките),но секогаш ги учам особено ќерката дека таа има свој живот,дека мора поради нејзино добро да биде самостојна и силна.Сега ќе се запишува на факултет во Бугарија и јас со ништо не и покажувам колку ќе ми биде тешко и велам дека мора да го следи својот сон а јас секогаш сум тука,домче кога ќе и требам
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Загрижена мајка Empty
ПишувањеПредмет: Re: Загрижена мајка   Загрижена мајка Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Загрижена мајка
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: