Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Исхрана за време на летниот одмор

Go down 
+9
marina_daniel
sunshine
sonjamfk
Mama Ane
verce
Emilija
Anika
Damjana
Monika
13 posters
АвторПорака
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-20

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty20.06.09 18:59

Потојано се прашувам што да и давам на Мила за јадење кога ќе одиме на одмор. Сакам во хотел со пансион или пак all inclusive ама постојано се двоумам како и дали да и давам од таа храна на Мила. А не ми оди пак и да и готвам бидејќи нема кујна во таквото сместување.Останува да и земам готова хип храна и тоа да и давам ама и тоа некако не ми е решение.
Дали на вашите деца им давате од храната подготвена во хотелите и рестораните по туристичките места?
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29059
Registration date : 2008-12-07

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty20.06.09 21:41

Ist problem imam i jas Monika. Baram apartman/studio - da ima kujnicka mala i barem polupansion za mene i mm. Pa ke gotvam nesto za Damjana, a jas i mm samo za rucek ili vecera ke se snaogjame (citaj giro Smile). Ama tesko nesto mi odi ... skapo e nekako ovaa opcija.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-20

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty21.06.09 15:44

Проблемот е што сеуште пазам што и каква храна и давам, а навистина не ми ни оди сега јас таму да готвам, да мислам секој ден што да јадеме сепак и јас сакам да одморам. Уплативме спиење со доручек, па сега како ќе биде за ручек и вечера ќе видиме. Сигурно ќе земам и кашички на хип.Незнам навистина незнам како ќе биде...
Вратете се на почетокот Go down
Anika
Матурант
Матурант
avatar


Female
Број на мислења : 1576
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 28748
Registration date : 2008-12-05

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty21.06.09 16:06

Моника јас лани ја носев Ева во Анталија во хотел на база се вклучено. Ева имаше 1 и 3 месеци, не јадеше се па од дома напунив цел куфер со кашички хипп и кашички на растварање со вода на Милупа и со тоа ја ранев мада и во хотелот каснуваше по нешто, секогаш свежо овошје и зеленчук, ориз, супа....не се се секирај, ќе се снаоѓате Smile
Вратете се на почетокот Go down
Monika
Матурант
Матурант
Monika


Female
Број на мислења : 1728
Age : 48
Локација : Skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-20

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty21.06.09 16:14

За хип кашичките не е проблем ама Мила многу сака супа, а по рестораните ги прават со запршки и таква не сакам да и давам. Туку ај ќе видиме како ќе биде.
Леле колку си ја тупам главата со оваа исхрана Исхрана за време на летниот одмор 509368
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Бруцош
Бруцош
Emilija


Female
Број на мислења : 2687
Age : 46
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 29794
Registration date : 2008-07-11

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty21.06.09 16:22

Не, во супите нема запршки, ако е бистра сигурно нема
Вратете се на почетокот Go down
verce
Полуматурант
Полуматурант
verce


Female
Број на мислења : 1392
Age : 38
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 30215
Registration date : 2008-02-15

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty21.06.09 19:09

Hristijan od 5meseci go nosevme sekoja godina na odmor.Stefani za za lotkako e rodena ovie dve god ne odevme na odmor.Od doma si nosev nekoi kasicki namazi,supa gotova pa si ja varev na malo plince za kafe Wink.Od hotelot mu zemav lebce margarince,zelencuk ke go provriev i ispasiram so viluska a ovosje imase i sekoj den jadese.Ubavo da si pominete i mnogu da ne mu ja mislis nisto nema da i bide ako tie nekolku dena jade samo suva hrana ili kasicki. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30761
Registration date : 2008-11-06

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty22.06.09 8:49

Ние по однос на ова прашање никогаш не сме имале проблем зашто најчесто одиме на одмор во Грција во апартмани, каде има кујни и можност да се готви...Кога излегуваме и јадеме некаде во ресторан најчесто јадат тоа што јадам јас Smile салати и компири Smile А за супите во право е Емилија, ако е бистра нема запршка ама сепак и јас би била скептик во однос на тоа што и како се готви по хотелите.. Ти Мони за секој случај наоружај се кашички, па и некоја супа направи Smile
Вратете се на почетокот Go down
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29643
Registration date : 2008-07-28

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty04.07.09 10:43

na odmor obicno odime vo apartmani ili privatno smestuvanje taka da sami si gotvime. lani prvpat bevme so marko i si jadese se sto jademe i nie.normalno pravev i posebno jadenje za nego ako imase potreba, a supa obavezno imase na repertoar .nemavme nekoj poseben problem ke vidime ovaa godina kako ke bide.
Вратете се на почетокот Go down
sunshine
Полуматурант
Полуматурант
sunshine


Female
Број на мислења : 615
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 29679
Registration date : 2008-03-25

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty08.07.09 12:07

Prvata godina koga otidovme na odmor bevme vo hotel pred godinata na Damjan i jas togas nosev se od gotovite kasichki od hipp vo staklena ambalaza. So toa bev nekako najsigurna deka e najaden dobro i kolku izel. Edna cela torba mi bese so kasicki i sokcinja od hipp.
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28603
Registration date : 2009-01-16

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty08.07.09 12:52

i nie sega vo septemvri ke ideme na odmor i se mislam sto da pravam,najverojatno ke ponesam cela torba hipp kasicki a ovosje i zelencuk tamu ako ima svez ke mu pravam i toa blenderot obavezno ke si go nosam
Вратете се на почетокот Go down
m.b.jovanova
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 30
Age : 46
Локација : kv
Расположение : super esensko
Поени : 27268
Registration date : 2009-06-28

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty08.07.09 19:12

marina_daniel напиша:
i nie sega vo septemvri ke ideme na odmor i se mislam sto da pravam,najverojatno ke ponesam cela torba hipp kasicki a ovosje i zelencuk tamu ako ima svez ke mu pravam i toa blenderot obavezno ke si go nosam


ne mora tolku da se macis so blenderi slobodno i drugite kasiscki sto se gotovi se bezbedni oti sto odmor bi bilo toa ke nemas vreme za tebe
Вратете се на почетокот Go down
TINCE
Прваче
Прваче
TINCE


Female
Број на мислења : 114
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 29136
Registration date : 2008-06-27

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty09.07.09 16:19

i jas so istiot problem....ke ja napolnam torbata so hipp, a ke zemam i od tie vo kutija, ke zemam i plinsko kolku da mozam voda da i zgream za kasa, a dr. ke jade so nas vo hotelot, bidejki ne sme vo apartman nema da mozam da gotvam. Pravo da vi kazam i ne sakav apartman, pa za 10 dena nema nisto da i bide, a i se nadevam na soraabotka so hotelskata kujna Smile
Вратете се на почетокот Go down
marina_daniel
Полуматурант
Полуматурант
marina_daniel


Female
Број на мислења : 912
Age : 38
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 28603
Registration date : 2009-01-16

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty10.07.09 11:43

i jas izgleda taka ke napravam ima pravo jovanova nema ni O da vidam od odmorot ako se zamaram sekoj den sto da jademe pa da gotvam da nemozam jas da odmoram,ke iznakupam hipp kasicki nisto nema da mu bide za 10 dena a tamu samo nesto ovosje moze svezo da mu davam i gotovo ic ne mu ja mislam
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски мастер
Форумски мастер
Emi


Female
Број на мислења : 7238
Age : 40
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 31151
Registration date : 2007-11-19

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty11.07.09 22:23

jas se plasev ama dobro pojdovme, dva pati gotova hip kasa, pa supa, pa tost, pa cokolino, mada nemase nesto apetit, ama projde edna nedela
Вратете се на почетокот Go down
BubeM
Полуматурант
Полуматурант
avatar


Female
Број на мислења : 1116
Age : 45
Локација : Скопје
Поени : 29104
Registration date : 2008-11-14

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty28.08.09 15:50

И ние ќе одиме сега,во септември, па истиов проблем го имам и јас. Илина не ги јаде готовите кашички, не дека ги обожава домашните, ама од нив барем ќе јаде малку. Одиме на варијанта се вклучено, ама освен овошје не знам што друго од тоа би и дала на Илина. За појадок јаде житарки со млеко и овошје. Значи ќе треба да имам и нешто за да ја загреам водата за млекото, а плинско да носам ич не ми прави кеиф. За ручек планирам да и земам готови кашички, ама не знам дали ќе ги јаде. Ептен сум во мисла за нејзиново јадење на одмор :(
Вратете се на почетокот Go down
Damjana
Полуматурант
Полуматурант
Damjana


Female
Број на мислења : 1401
Age : 52
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 29059
Registration date : 2008-12-07

Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty25.09.09 14:21

Nie bevme vo apartman so kujna smesteni i i gotvev isto kako doma. Neznam kako ke se snajdevme vo hotelska soba bez sporet stvarno. Aj za pritopluvanje voda za mleko i mlecni/zitni kasicki, ama rucekot ni e glaven obrok nas. Najmnogu go saka i sakam da i go prigotvuvam svez i vkusen ... Samo 2-3 pati jadese Frutek kasa so telesko, ama ne e toa toa ... bez merak go jade. Bez dobar rucek mislam deka e non stop gladna, od mlecnite kasi ne jade dovolno za 1 obrok.
Вратете се на почетокот Go down
http://fotki.com/damjana
Sponsored content





Исхрана за време на летниот одмор Empty
ПишувањеПредмет: Re: Исхрана за време на летниот одмор   Исхрана за време на летниот одмор Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Исхрана за време на летниот одмор
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: