Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Распуст........

Go down 
+11
D-r Lidija Pazdrijan
katty
Anjuska08
Daki
Vesna Blazevska
delfin76
Kikic
vecki
sonjamfk
Mama Ane
beti.liz
15 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty13.08.09 10:41

Вака Звездичка Smile лектирите што им се сега за 4 одд, се навистина интересни како Двојната лота, Пинокио.. Проблемот е кај нас што ние се тераме за да створи навика на читање. Цел ден е во сотојба да ака надвор и ништо да не ја интересира. За да се створи љубов кон книга, за да може сама да изразува желба да избере, треба да се створи навика за читање. Марија само летно време чита лектири, преку година нема време повторно да чита. Кога ќе дојде време за обработка само се потсетува Smile а и не се ригорозни многу
Вратете се на почетокот Go down
Zvezdicka
Матурант
Матурант
Zvezdicka


Female
Број на мислења : 1683
Age : 43
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 29846
Registration date : 2008-08-29

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty13.08.09 10:50

MamaAne, verojatno si vo pravo, jas sepak trgnuvam od sebe si Smile
Da receme mene vo 5to oddelenie poveke me interesirase 2001 Odiseja vo vselenata od nekoja si tamu lektira Smile ponataka dodeka mojte soucenici citaa krvava kosula i begalka mene mi se matese pred oci od takvi temi i poveke me interesiraa zivotot na Newton i Einstein Smile
Toa sakav da kazam.. mozebi samo temite ne se pogodeni, sepak sekoe dete ima drugi afiniteti Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty13.08.09 11:23

муабетот ми беше дека сега на нејзина возраст интересни и се тие наслови ама ја мрзи било што да чита. Верувај и мене ми се темнело кога требало дело или лектира во школо да прочитам, ама тоа е подоцна кога веќе навиката за читање ќе се создаде Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kat
Прваче
Прваче
Kat


Female
Број на мислења : 237
Age : 53
Локација : povece na rabota otkolku doma
Расположение : pozitivno
Поени : 27217
Registration date : 2009-08-04

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty13.08.09 13:10

точно е тоа дека има поинтересни книги, само што кога ќе учат можеби ќе немаат време да ја прочитаат целата лектира,па тогаш ќе морам и јас да ги читам за да можи син ми само да се потсети и да ги раскаже со моја помош.Затоа што материјалот сега што го учат е многу обемен за 8 год.многу се оптеретени со новава програма за деветтолетка.Па затоа го терам да ги чита лектирите
Вратете се на почетокот Go down
maci
Прваче
Прваче
maci


Female
Број на мислења : 359
Age : 37
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 28426
Registration date : 2008-12-26

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty14.08.09 21:37

neka si odmorat decata pa prred kraj neka procitaa toa sto treba
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28445
Registration date : 2008-11-29

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty15.08.09 0:28

Разговаравме со колешката од активот и најверојатно нема да ги обработуваме Пинокио и Пипи во 4 одд. деветолетка. Многу се големи и најчесто им ги читаат родителите, а тоа нема ефект. Пинокио ја читав пред некое време и има премногу настани за нивна возраст, а Пипи не ми е воопшто некој лик за обработка. Се размислувам за Двојната Лота, како роман ми се допаѓа, интересен е и за децата. Остануваат за обработка Орхан, Басни, Шеќерната приказна и Ѕвездени перничиња. Се надевам дека тие ќе ги прочитаат сите, а за другите тоа дете што има желба да ги прочита ќе ги прочита и не само тие туку и многу други.
Немаат сите деца исти афинитети.
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty23.08.09 9:06

Privrsuva raspustov, se spremate li mamicki? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty23.08.09 9:07

Јас со душа чекам да заврши Smile се спремаме психички, ранче имаме е сега уште тетратки моливи и сл...
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty23.08.09 10:51

Blaze tebe Mama Ane...Vcera mu vikam na Sergej-ajde mama da go ispereme ranceto i da ja sredime sobata za skolo.Znaete sto mi rece:Moze mamo,za sobata ke ti pomognam,ama rance neli novo ke kupime...Taka mi veti...A jas cela so prasalnici Распуст........ - Page 3 121539 Распуст........ - Page 3 121539 Распуст........ - Page 3 121539 bidejki ic ne mi teknuva koga sum vetila.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty23.08.09 13:14

decava edvaj cekaat da pocnat presrekni se veke im e dosadno doma . e sega rabotata bila sto mora da ceka 1 da dojde pa da ideme da kupuvame toa sto im treba ...ranci zadolzitelno mora novi bilo nova skolska godina ....samo mamicki znae li nekoj kako ke gi davaat ucebnicite site ili rabotnite listovi ke gi kupuvame ?
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty23.08.09 15:03

A vecki nie se kupivme...Uste gore spomenatiot ranec hihi hihi i pernice za boici i molivi.Sekoja godina kupuvame...Cela kolekcija imame... hihi
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty23.08.09 15:05

lele lide ako me veruvas imam edno skavce od onie plasticnite so fioki site 4 se polni so novcanicinja so boici sto uste ne ama moralo novo za vo skolo ovie bile za doma mm se smee da sum zela tezga na pazar i da gi prodavam
Вратете се на почетокот Go down
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност
D-r Lidija Pazdrijan


Female
Број на мислења : 3132
Age : 52
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 30414
Registration date : 2009-03-04

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty23.08.09 15:11

Taka i mm vika vecki...Uste sega se spremam psihicki za pladnevnoto redenje na detskata soba.Aj da se samo knigi i pribor arno,ama sto se matkaat i edno cudo igracki...tesko mene,pa nedava da gi spakuvam za Mavrovo.Posebno vristi za Lego kockite:ne pipaj,ke mi izgubis nesto... hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty25.08.09 12:08

Леле ,леле од понеделник пак иста песна ...во трг со времето.Стално ќе ни фали време.Аман и јас имам трема од одењево на училиште а не они кутрите.Брзо им помина распустот
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty31.08.09 11:45

Конечно заврши Smile последен ден на ученичињата домче.. Од утре тегнење насабајле, гужва пред тоалет Smile трчање, викање, додека не излеземе Smile
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty31.08.09 12:04

lele raspustov pomina mnooooogu brzo , ko vcera da bese 10-ti juni
uf maka me faka , pak so ucenje ke se raspravame
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Распуст........ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Распуст........   Распуст........ - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Распуст........
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: