Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Како да се освои дечкото на мојот живот?

Go down 
+23
BILE-ENA
Pipolino
Damjana
bubamara
eva31
Kinky
NatalijaS
beti.liz
makresanska
Rocka
delfin76
avanturistka
nnatasa
Vesna Blazevska
BaMbYnA
macush
vecki
babysara
Anjuska08
fibimk
natasa p
KATIC
anonimna
27 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
anonimna
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 20
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 27387
Registration date : 2009-05-28

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty08.06.09 18:48

Пред 6 месеци се запознав со дечково мој,да се рече дека ми е. И во почетокот ми казуваше за себе, за минатото негово, за другари, па дури и за бившите негови..Излегувавме на кафе, се смеевме и едноставно ми се бендиса дечково. Инаку морам да казам поради х прицини дома не сакаме егејци,и дечково егеец...SmileАма не ми сметасе мене тоа.
Се беше убаво додека не почна не као ај сеа ке имаме однос,него додека сме заедно едноставно на тоа навалувасе. И бидејки јас бев проста пред другарките-невина,мислам дека повеке како да бев под нивно влијание прифатив ако дојде да се има однос ке прифатам. И така минатиот месец дојде да изгубам невиност,и мислим дека ми беше убаво,преубаво.Бидејки имавме незаштитен однос стравувавме за тоа дане сум бремена. И кога се воспостави дека не сум, едноставно како да ми крена раце.
Пред да ми крене раце стварно беше фин со мене,а сеа е...не е лос ама не мозам да го разберам. Кога ке ме види во град,кога е со колеги само така ке се отпоздрави и као (работа во тахи) навецер кога ке ме види:бркна несто или некои такви формални муабети, некоас на телефон е многу фин,али највеке му замерив со не ми цестита еден мој вазен ден а ја пак му цеститав роденден усте и купив поклон од 1000 денара и сакав да му го дадам.
Некогас го цувствувам толку близок сто буквално мозам се да му казам,кога ми било многу теско бил со мене,ама некогас на пример во овој период не мозам да го препознаам.
Од друга страна кога му реков ајде сите кидеме по свои патиста и као јас ке си фатам друг, тој ми вели нема да фатиш ти друг као знаел,а од друга страна ми вика те сакам и те обозавам сакам да бидам со тебе ама не мозам да бидам во врска засто ке те повредам,додека пак од трета страна пак ми вика треба да разговараме....
За да денеска ми реце уморен сум од работа не мозем да зборим и као паметна сум била кога сум кутела.

Го сакам и тоа многу,мислим најмногу на свет,веке една недела се немаме видено само по тел и по мсн контактираме,барам совет.....
Како да го освоим односно како да се стабилизира врскава и да биде се како нормално?
Или казете дали е за мене или да го оставам макар и ме болело толку многу,посто навистина не мозам,ем го сакам, ем ја се мацам ем мозеби и него го мацам....

Поздрав
Вратете се на почетокот Go down
KATIC
Полуматурант
Полуматурант
KATIC


Female
Број на мислења : 1434
Age : 41
Локација : Domicka
Расположение : vo iscekuvaje.... za laparoskopija
Поени : 28949
Registration date : 2009-02-16

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty08.06.09 19:14

lele anonimna, mora da ti e mnogu tesko ama ke ti kazam deka ako deckoto nvistina te saka ke bide so tebe vo sekoj moment a ne da se zeza so tebe -te sakam - ne te sakam... kako nekoj nedorasnat tinejdzer...a za nevinosta - ne se sekiraj, denes retko ima nevini devojki , taka da ne e sramota da najdes decko sto te saka i i da mu kazes deka ne si nevina.....

sakaj go toj sto te saka , a ne toj sto ne te saka pa da si igra o tebe kako sto ke mu tekne.. pozdrav
Вратете се на почетокот Go down
natasa p
Почетник
Почетник
natasa p


Female
Број на мислења : 61
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 27425
Registration date : 2009-05-25

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty08.06.09 19:46

Времето ке покаже дали вистина го сакаш или можеби е само занес. Мој совет живеј го животот турбо гледај наоколу ке најдеш илјадници како него. Си се прашала ли дали до толку вреди за да го толерираш, да не кажам трпиш. Ако е за тебе ке биде твој, ти во мегувреме гледај се и на страна. Верувај денес многу ретко постои децко по кој вреди да се губи глава, покасно сите се исти. Поздрав и гледај напред.
Вратете се на почетокот Go down
fibimk
Бруцош
Бруцош
fibimk


Female
Број на мислења : 2158
Age : 50
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 29099
Registration date : 2009-02-25

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty08.06.09 20:23

Anonimna,moj sovet ti e da prasas kako da go sutnes tipot i kako polesno da go zaboravis.......Toj ne e za tebe definitivno,taka da ne gledam potreba da go osvojuvas.Ako si mu znacela nemalo da se distancira,ke ostanel pokraj tebe a ne da ti dofrluva nekoi neformalni muabetcinja od kola.......
Mlada si,zivotot e pred tebe.....tebe,a i na site nas zenite ni treba covek sto ke bidi pokraj nas vo sekoj moment,ke ne podrzuva,ke ne ceni......ke ne smee.....Ima takvi mazi veruvaj...ne se mnogu ama ima.Treba i da baras.Ne si trosi vremeto so sekakva bagra koj zivotot go zivee vo stil maco tip....Za takvi ne vredi ni minutka tvoe vreme,pa kamoli cel zivot!Veruvaj...
Se nadevam pravilno ke si odlucis i ti posakuvam sreka ponataka..... flower
Вратете се на почетокот Go down
anonimna
Почетник
Почетник
avatar


Female
Број на мислења : 20
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 27387
Registration date : 2009-05-28

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty08.06.09 21:04

Znam deka sum povredna od nego,obrazovna so dobro zvanje....i znam deka ne vredi...ama koga bi go prasala mozokot toa bi rekol,ali srcevo ne veruvam...ali vo pravo ste....daj ondak kazete kako da go sutnem...iako navistina mnogu me boli....
Znaete sto....jas ne veruvav vo ljubov i deka eden den ke se zaljubam posto nekako poveke se druzev so maski i spored nivnoto kazuvanje mi velele do 23 god da si uzivam,a ne deka nemam drugarki imam ama kako da ne se dobri ona vo vistinska smisla na zbor,ama ete i toa se sluci,i em sto mi e prv vo odnos mi e prv decko.Ej fala mnogu.
Вратете се на почетокот Go down
natasa p
Почетник
Почетник
natasa p


Female
Број на мислења : 61
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 27425
Registration date : 2009-05-25

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty08.06.09 23:52

Јас мислам тоа е причината што типот се занесува. Влезен е во филм, мисли со тоа што си легнала со него првпат те има т.с ке те има кога сака.Не му се јавувај однесувај се како и тој ноншалантно. Те сакам и јас те сакам, да се видиме кажи важи јас ке ти се јавам, зезај го. 
Вратете се на почетокот Go down
Anjuska08
Полуматурант
Полуматурант
Anjuska08


Female
Број на мислења : 1027
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 28445
Registration date : 2008-11-29

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 0:01

Твое е длабоко да се преиспиташ што би направила понатаму, а никој од нас дефинитивно што и да ти каже нема да можеш веднаш да го примениш. Се гледа дека од една страна размислуваш реално, а од друга страна нормално го слушаш срцето.
Човек кој не сака е со нас, не се дистанцира, не бега, ужива во нашето присуство. Види како ќе се одвиваат работите, но немој премногу да бидеш емотивна кога имаш прилика да контактираш со него....па ако продолжи вака тогаш дефинитивно треба да го смениш насловот на оваа тема...
Вратете се на почетокот Go down
babysara
Полуматурант
Полуматурант
babysara


Female
Број на мислења : 554
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 28248
Registration date : 2009-03-21

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 0:20

ovoj ko tetoec mi lici deckovo tvoj, sto e toa odnesuvanje? Da zemes nevinost na devojka pa treba bre ko kapka rosa da te cuva, a ne umoren od rabota bil. Treba da skoka od radost sto te cul na telefon. SECI, vednas eeeeee ke ima mazi vo zivotot tvo,j a mozebi i ovoj ke se vrati koga ke porasne mrsulko eden.
Bas me naluti. Vo vakvi zivotni situacii jas bi stavila tocka.
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 0:33

jas da sum ni mu se javuvam ni pa ke go pozdravam koga ke go sretnam sto se zamisluva deka e ?nemoj da bides budala da trcas da go molis mazi ima kolku sakas ama najdi nekoj koj znae da te ceni a ne da si igra so tebe kako dete nedorasnato
Вратете се на почетокот Go down
macush
Полуматурант
Полуматурант
macush


Female
Број на мислења : 978
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 28688
Registration date : 2008-10-06

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 1:13

Eeee dusicke ima maski sto koga ke i ja zemat nevinosta na devojkata,vrtat nov list i go pokazuvaat vistinskoto lice.Se zaebavaat i ocekuvaat taa da trca po nego.Za mene toa ne e covek nego idiot.Srcka mozam da ti kazam kolku i da te boli,da si prodolzis vo zivotot bez nego.Podobro taka nego da mu bides zlatna rezerva.Pa kao "te sakam" za da se nadevas na nego,ili pak koga ke mu tekne da bide so tebe a koga ke mu se zdosadi da bide sloboden.Srcka otvori si gi ocite,denes nevinosta ne e tolku vazna ,vazna e iskrenosta.Ostavi go,ne mu se javuvaj,koga ke go vidis pozdravi go ladno kako on tebe,zivej si go zivotot,ne mu pokazuvaj deka ti znaci.A ako navistina te saka ke pocne on da trca po tebe,a ako ne togas moze i podobro.Mlada si i ke si najdes vistinska i iskrena ljubov,za takov covek ne vredi da se nerviras i da se razocaruvas.Kolku i da ti e tesko bidi jaka,imaj si svoe jas.Za mene toj covek nema dobri strani,ti gi gledas samo zatoa sto i zaljubena i vo zanes,dvolicen e a toa ne e dobra osobina,zatoa ti vikam otvori si gi ocite i uzivaj vo zivotot.
Вратете се на почетокот Go down
BaMbYnA
Полуматурант
Полуматурант
BaMbYnA


Female
Број на мислења : 1174
Age : 39
Локација : Melbourne
Поени : 29366
Registration date : 2008-05-04

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 2:47

babysara напиша:
ovoj ko tetoec mi lici deckovo tvoj, sto e toa odnesuvanje? Da zemes nevinost na devojka pa treba bre ko kapka rosa da te cuva, a ne umoren od rabota bil. Treba da skoka od radost sto te cul na telefon. SECI, vednas eeeeee ke ima mazi vo zivotot tvo,j a mozebi i ovoj ke se vrati koga ke porasne mrsulko eden.
Bas me naluti. Vo vakvi zivotni situacii jas bi stavila tocka.


hihi vikas tetovcite ne samo sto bile skrzavi i vo ljubovta bile takvi Smile hihi
sala na strana
jas mislam razmisli podobro no i ne vredi da si go gubis vremeto sto nekoj saka da si poigruva so tebe ti posakuvam se najubavo i cekame da ni kazes kakva odluka si dovela
Вратете се на почетокот Go down
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност
Vesna Blazevska


Female
Број на мислења : 896
Age : 46
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 28395
Registration date : 2009-04-28

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 12:31

tetovcive ko ohrigani.....ili vo pomalive gradovi im e zabraneto da pocituvaat zeni????? mene da mi kaze decko ili maz popametna si koga kjutis....ke go zgazam ko crv....najseriozno, ne dozvoluvam nikoj da se poigruva so mene. Anonimna, pokazi malku dostoinstvo i samopocit, "pokazi mu zabi" i ako i posle toa ostane pokraj tebe i ti pokaze malku povekje pocit od ova sega, moze i ke vredi da si so nego, ako ne, veruvaj ima i drugi mazhi sho setaat, ke se najde i nekoj dostoen sto ke te pocituva i ceni....
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 13:37

"Како да го освоим односно како да се стабилизира врскава и да биде се како нормално?
Или казете дали е за мене или да го оставам макар и ме болело толку многу,посто навистина не мозам,ем го сакам, ем ја се мацам ем мозеби и него го мацам...."

Da ti kaze tetka ti sege vaka:

Em sama si postavi prasanje, em sama si odgovori.
Baska, pogore zenive ubavo ti rekoa, bez pocitanie - NISTO draga moja. Vakov decko sakas? Mas sto ke me te matka vezden?

Aj ti fino batali go, ne se javuvaj, prodolzi da zivees obicen zivot, ne baraj da razgovaras, ednostavno koga ke ti se javi kazi deka nejkes nikoj taka da te tretira i deka si odis od vrskata ili slicno...

Sama ke vidis dal bil za tebe, ili ne! pusti go, ako te saka ke se vrati kompletno razlicen ako ne, ke go snema zasekoga a verojatno ako treba da go snema ke go snema vo sekoe naredno idno vreme.

Arma od ohrigjanipolosi zdravje! - za mazite pisav...
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 14:04

Arma напиша:
tetovcive ko ohrigani.....ili vo pomalive gradovi im e zabraneto da pocituvaat zeni????? mene da mi kaze decko ili maz popametna si koga kjutis....ke go zgazam ko crv....najseriozno, ne dozvoluvam nikoj da se poigruva so mene. Anonimna, pokazi malku dostoinstvo i samopocit, "pokazi mu zabi" i ako i posle toa ostane pokraj tebe i ti pokaze malku povekje pocit od ova sega, moze i ke vredi da si so nego, ako ne, veruvaj ima i drugi mazhi sho setaat, ke se najde i nekoj dostoen sto ke te pocituva i ceni....
ne bi rekla tuka si greska,ili e covek ili ne ,neznam sto imate protiv tetovci.mm e od tetovo bukvalno me tretira super.taka da teorijava vi paga vo voda.(btw tetovo ne e mal grad)
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 14:15

Ne be avanturistka, mala sala Smile

Sekako ne se vazi ni za ohrigjani Smile taman rabota po eden covek na site da im zalepis etiketa!

Velat strancite, evropejcite mnogu demek pocituvale zeni... Jas rabotam so evropejci i posledniov "Evropeec" sto mi se padna za sef... mislam ... no coment... da e do nego, da smee u lice da mi kaze kolku mu e keif da me tovari so gluposti od rabota sto mozat i bremenosta da mi ja zagrozat, ke mi kaze...! po los covek ne sum sretnala za cel zivot od 38 godini...

nema pravilo Smile
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 14:18

anonimna zazemi si stav
nemoze nekoj taka da si igra so tvoite emocii
i nesto ne e vo red so tvojava prikazna(mozda deckoto ne e decko tuku e maz na nekoja zena, pa i sam ti kazal deka saka da razgovara so tebe za nesto i deka ne saka da te povredi)
znaci najprvo sedni i razgovaraj so nego
da znaes so kogo si imas rabota
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 14:47

[quote="delfin76"]...i nesto ne e vo red so tvojava prikazna (mozda deckoto ne e decko tuku e maz na nekoja zena, ,,,

katastrofa... a postoi! ima pokvarenjaci pa kolku sakame mozeme da polemizirame deka zenite bile krivi... devojcevo nevino bilo...
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 14:52

anonimna напиша:

Како да го освоим односно како да се стабилизира врскава и да биде се како нормално?
Или казете дали е за мене или да го оставам макар и ме болело толку многу,посто навистина не мозам,ем го сакам, ем ја се мацам ем мозеби и него го мацам....

Поздрав


Anonimna, po tvoevo kazuvanje ti i ne si vo vrska Smile

Kakva e taa vrska koga te prashuva "Dali si brkna nesto?", koga ke te vidi samo zdravo ti kazuva pred drugi... da ne nabrojuvam simptomi, razmisli malku na sto licii toj odnos.
Men iskreno mi lichu na denes popularnoto Muvanje ili FuckFriends, kako sakas kazi go.

Toj nitu misli nitu ocekuva nesto poveke od tebe. Bil fin so tebe i se uste e, ti bil prv, bi imale sex verojatno i da ne ti bil bash toj prv, taka da ne mu davaj na toa znechenje golemo. Vazno deka ti bilo ubavo, ne te povredil ili sl. Ubavo sto go sakas, ubavo i sto ti e ubavo so nego na momenti, no srce, toa e se sto ke dobiesh od nego, ne ocekuvaj mnogu poveke. Vaka mize da funkcionirate dolgo vreme ako mu dozvolish.
Simbioza na zaednichki interesi, da ne recam SEX i malku toplina i neznost, po potreba Smile)
Znachi, furaj dodeka ti e ubavo, toj ti dava tebe, ti mu davas nego, uzivaj.... i baraj si nov decko u megu vreme Smile)))

Ova ne e ljubov Wink



E sega .... ajmo i poinaku: Odgovori si na ovie prashanja:

Mislish deka vredi?
Mislish deka moze da imas vistinska vrska so nego?
Go sakas mnogu, tolku mnogu sto bi se borela za nego?
Spremna si na mnogi zrtvi, solzi, neprespieni noki, dokazuvanja .... za da go osvois fraerot?
Mozes da se zamislis so nego vo vasha kuka i 2-3 vasi dechinja kako trckaat naokolu?
I uste ednas - Milish li deka vredi ?

hm....
A kolku dobro go znaes vsushnost?
Da ne e ima uste nekoja?
Ma da ne e zenet-veren?

jbg, sve biduva Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 14:53

anonimna stvarno nemam zborovi za ova sto ti se slucilo prv decko a i gubenje na nevinost sram da mu e.Samo edno ke ti kazam i da te moli mislam deka posle vakvi razocaruvanja nemoj da si mu se vratila ne e za tebe veruvaj ima mnogu mazi na zemjava sto ke kopneat za tebe a postot na delfince 100% go poddrzuvam
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 15:04

Anonimna da ti izlezeme vo presret i da doznaeme dali e "fraerot" zenet kazini kakvi vi bea kontaktite,izleguvanjata,gledanjata vremenski.......I kolku godini ima " fraerot"
Вратете се на почетокот Go down
Rocka
Бруцош
Бруцош
Rocka


Male
Број на мислења : 2083
Age : 53
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 29752
Registration date : 2008-09-03

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 15:20

makresanska напиша:
Anonimna da ti izlezeme vo presret i da doznaeme dali e "fraerot" zenet


Se javi Sherlok Holms hihi hihi hihi

Ostaj te g devojceto na raat, ke si se snajde, ne e glupava Smile Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.phpbbplanet.com/offtopic
beti.liz
Полуматурант
Полуматурант
beti.liz


Female
Број на мислења : 842
Age : 49
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 27911
Registration date : 2009-05-20

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 15:25

Убаво е што имаш и мислење на Роцка-маж е ако не се лажам.Анонимна не дозволувај да те навредува.Штом си земал за право да ти каже дека си попаметна кога ќутиш,стави му рецка и терај  понатаму.Тој бил само користољубив .Не те заслужува.Згази го со добро понашање и индиферентност.Поздрав за тебе
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Полуматурант
Полуматурант
NatalijaS


Female
Број на мислења : 502
Age : 42
Локација : skopje
Поени : 28452
Registration date : 2008-11-26

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 15:29

Jas potpolno se soglasuvam so mislenjeto na Rocka, toj ne ti e i ne ti bil decko, a i mislam deka ne moze da ti bide. Taka sto ako sakas vrska, podobro pobaraj si drug, dzabe ke go osvojuvas, toa od nego nema da go dobies. Od nego moze samo a dobies zabava, ako sakas, ama spored tvoite postovi gledam deka si zaglibila podlaboko, taka sto jas mislam da stavis kraj na vaseto muvanje(toa e spored mene) zasto kolku poveke odolgovlekuvas potesko ke ti bide.
Вратете се на почетокот Go down
nnatasa
Полуматурант
Полуматурант
nnatasa


Female
Број на мислења : 1260
Age : 53
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 29243
Registration date : 2009-01-14

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 15:34

aj ma... ke go osvojuvala ... lokalen zrakoprc brkna li nesto...! TE pozdravi muabetov... Ih sto nemav jas sega 24 godini... sto ubavo vreme bese toa... eden kup deckovci ispofakjav toa vreme, aj sarni malku, dosadno e so eden cel zivot ...Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Апсолвент
Апсолвент
Kinky


Female
Број на мислења : 3810
Age : 48
Локација : во земјата на чудата
Поени : 29909
Registration date : 2008-08-26

Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty09.06.09 15:41

Ја не би се мачела околу таков тип. Го бришам со гумичка ко никад да не бил, а те советувам и тебе истото да го направиш. И ни секунда да не жалиш по него.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да се освои дечкото на мојот живот?   Како да се освои дечкото на мојот живот? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Како да се освои дечкото на мојот живот?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Родители-
Отиди до: