Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Вашето дете и другарчињата

Go down 
+4
vecki
Mama Ane
jasmina,mina
Pipolino
8 posters
АвторПорака
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty08.06.09 14:47

mnogu me interesira kakov e odnosot na vaseto dete so negovite drugarcinja

filip moj e prosto nevozmozen(od moja gledna tocka)
saka igrata da se odviva se ama bas se po negovo i dosta e uporen vo toa sto na kraj rezultira so placki i lutenje
dokolku nekoe dete mu sugerira poinaku da se igra skoro nikogas ne go prifaka toa
sum probala da mu objasnam deka ako nekoj ne saka da igra taka ne mora, da ne bide nastojciv ama toa nikako ne mu vleguva vo glava
imam primeteno i koga igra so mene saka da e se po negovo ;ponekogas mu vodam inat da vidam dali ke popusti ama nema sansi.Toa sto on si go naumil toa da bide
dokolku imate nekakov predlog da go resam ovoj problem kazete
Вратете се на почетокот Go down
jasmina,mina
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2244
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 30154
Registration date : 2008-07-29

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty08.06.09 14:50

Пиполино да не пишуваше ти за Елеонора,а не за Филип hihi исти случај е и мојава,ама многу се нервирам што е таква.Само што гледам дека во последно време на крај сакала не сакала попушта
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty08.06.09 14:52

Кај мене Борјан наговестува вакво однесување, Марија отсекогаш била и попустлива и прилагодлива, а малово е инат магарешки и мора да биде по негово. Со деца кога е исто како Филип и тој сака главен да биде, Јас не му го кршам кеифот и сеуште не му објаснувам дека така не треба, понатака ќе видиме, мал е он уште, а баш би сакала да прочитам нечии искуства
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty08.06.09 15:07

stvarno neznam kako da se spravam so ovoj problem
za mene e navistina problem
pa ako sega ne nauci da popusti , koga?
si mislam deka ke bide takov nastojciv i dosaden vo ostvaruvanjeto na negovata ideja cel zivot
pa ne e dobro toa vo nikoj slucaj
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty08.06.09 15:09

Зашто да не е добро? Па муле ли да биде на сите да попушта? Ајде бе уживај фази им се ова во детството, има уште многу да вергла да се изгради како зрела личност Smile И поубаво е да биде упорен во своите цели отколку да чека се да му падне од небо Smile
Вратете се на почетокот Go down
Pipolino
Полуматурант
Полуматурант
Pipolino


Female
Број на мислења : 1432
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 28759
Registration date : 2009-02-01

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty08.06.09 15:10

abe ajde ane da go vidis kolku e uporen strav da te fati Smile
duri i roditelite na drugite deca reagiraat kao ajde filip nemora taka ili stoznam kako
pa ke pocnat da begaat od nego Smile
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумска фаца
Форумска фаца
vecki


Female
Број на мислења : 4525
Age : 45
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 30770
Registration date : 2008-05-05

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty10.06.09 2:59

kaj mene kika e mnogu mirna koj kako ke kaze taka ama pamela i marija se inati nevideni (na mama) sto ke namislat toa mora po nivno da bide aj marija e uste mala ama pamela e golema i sekogas vika deka e ona vo pravo i sto da pravam ...deca se uste rastat i menuvaat
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Матурант
Матурант
Ilince


Female
Број на мислења : 1816
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 29443
Registration date : 2008-07-16

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty10.06.09 15:28

e i Valentin e istitot..snosti bevme na gosti i si igraa so deteto i edno vreme go slusam mu vika....abe dosta jas kazuvam jas sum glaven....sekogas go sovetuvam deka ne cini taka mu vikam nikoj nema da si igra so tebe itn ama ne vroduva so plod....toa mu e karakter....ajde pipolino belki ke se izmenat Smile)
Вратете се на почетокот Go down
Dragana
Полуматурант
Полуматурант
Dragana


Female
Број на мислења : 855
Age : 37
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 29383
Registration date : 2008-07-22

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty10.06.09 15:40

Nikola mnogu se igra so decinjata i popusta zosto taka go ucevme od epten mal,taka mu velevme da ne place since bebeto i toj ke popusti ke ja dade igrackata.Retko se slucuvalo da ne popusta najcesto vo slucaj koga bez prasanje samo ke mu ja dzapne igrackata od race se cuvstvuva izmameno.
Mnogu e loso koga na deteto toa ke mu projde vo navika i ako treba ke se otepa od placenje i ke bide po negovo.[/img]
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty10.06.09 15:45

Jas sim imam golema maka so Tamara .Nema niedna drugarka od zgrada da si igra .Ima ama se se pogolemi a ona se srami nesaka da im se priblizuva.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Kikic
Бруцош
Бруцош
Kikic


Female
Број на мислења : 2003
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 29115
Registration date : 2008-09-29

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty10.06.09 15:47

Mama Ane напиша:
Кај мене Борјан наговестува вакво однесување, Марија отсекогаш била и попустлива и прилагодлива, а малово е инат магарешки и мора да биде по негово. Со деца кога е исто како Филип и тој сака главен да биде, Јас не му го кршам кеифот и сеуште не му објаснувам дека така не треба, понатака ќе видиме, мал е он уште, а баш би сакала да прочитам нечии искуства
I kaj mene e ista prikazna samo vo slucajot sme si nie krivi se i vikame aj Tamara daj i aj Tamara popusti i na Martina mala da ne place i taka Martinka si raste i e najgolem inaet na cel svet.Samo i krsi i kine na Tamara pa ona sirota se mora pod kluc da cuva
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
sonjamfk
Бруцош
Бруцош
sonjamfk


Female
Број на мислења : 2640
Age : 59
Локација : skopje
Поени : 29598
Registration date : 2008-07-28

Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty12.06.09 9:37

marko e ist. kako site be da se praveni pod eden ist kalap.bese mnogu mirno bebence, ama kako sto rasne taka stanuva inatlija i losotiluk neviden. so ivan drugarceto e horor, koga ke se sretnata od radost i dvajcata ke poletata ama kratko trae. ke se ispotepaat, ako nie ne bdeeme nad niv. dodeka pak so drugarceto mate, toj e postar od marko 2 godini si igraat, ama mate mnogu mu popusta i duri na kraj i istepan ke si odi . stalno go karam i mu vikam deka mate nema da se druzi so nega ,ama dzabe .pa duri i se fali , na site im kazuva kako go tepal mate. stvarno ne znam sto da prevzemama .samo zborenje nema rezultat, valjda e faza nekoja , pa se nadevam deka brzo ke pomine.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Вашето дете и другарчињата Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вашето дете и другарчињата   Вашето дете и другарчињата Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вашето дете и другарчињата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Семејство :: Деца-
Отиди до: