Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Како гостин форумот можете само да го читате. За да учествувате во дискусиите морате да се зачлените.
Доколку веќе сте член, логирајте се.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Првиот македонски семееен форум
 
HomeHome  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  
Portal
Родители и деца
Влез
Член:
Лозинка:
Логирај ме автоматски на секоја моја посета: 
:: Си ја заворавив лозинката!
Мај 2024
ПонВтоСреЧетПетСабНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Барај
 
 

Display results as :
 

 


Rechercher Advanced Search

 

 Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?

Go down 
+5
Sandra_Anja
xxx
Mama Ane
makresanska
delfin76
9 posters
АвторПорака
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty
ПишувањеПредмет: Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?   Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty03.06.09 13:44

Еве јас со една тема која незнам колку ве интересира ама мене ми значи зашто сум чест посетител на бензинска.Месечно сигурно им оставам по 3-4000 ден.
Би сакала ако имате некој сајт или формула која би ми помогнала да си ја искалкулирам потрошувачката на гориво, а не стално да го отварам багажникот за да проверам колку има плин,нема сијаличе кое светка па да знаеш дали да ставиш или не
Па се надевам има шоферки доста на форумов па ке дојдам до некоја информација
Вратете се на почетокот Go down
makresanska
Матурант
Матурант
makresanska


Female
Број на мислења : 1825
Age : 44
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 29145
Registration date : 2009-02-05

Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?   Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty03.06.09 13:48

Delfince i nas tolku ni ide gorivo mesecno 4000.A okolu kalkulacija mozes da si izracunas sprema stavanjeto primer so tolku litri mozam tolku kilometri da pominam i da go mestis na saltablata brojcanikot na nula ( barem kaj nas nie imame polo foks moze) stavame gorivo brojcanikot mm go stava na nula i tocno znae deka za tolku pari treba da pomine tolku kilometri.E sega toa ne e onoj brojcanik sto kazuva kolku vkupno kilometri imas pominato nego ima uste eden.
Vidi vaka ti e najlesno
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски газда
Форумски газда
Mama Ane


Female
Број на мислења : 5798
Age : 48
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 30716
Registration date : 2008-11-06

Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?   Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty03.06.09 13:51

Многу трошиме, со оглед на тоа што сме постојано натаму наваму, сабајле разнесување, попладне собирање, уф. Точно незнам како пресметуваме, ставам бензин некаде до резерва кога ќе дојде стрелката.
Вратете се на почетокот Go down
delfin76
Бруцош
Бруцош
delfin76


Female
Број на мислења : 2145
Age : 47
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 29090
Registration date : 2009-02-13

Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?   Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty03.06.09 14:28

E sega toa ne e onoj brojcanik sto kazuva kolku vkupno kilometri imas pominato nego ima uste eden.

немам таков бројчаник на мојата колаама не е проблем само не ми беше јасно како да дојдам до бројката колку километри со колку пари итн.
ми објаснуваа неколку пати ама никако да го запамтам, а секакви др. глупости памтам

ај ке се најде некој
Вратете се на почетокот Go down
xxx
Прваче
Прваче
xxx


Female
Број на мислења : 106
Age : 49
Локација : home
Расположение : majcinsko,prekrasno,vozbudeno
Поени : 27983
Registration date : 2009-02-07

Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?   Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty03.06.09 15:41

Ufff mnoguuu 180$ ne znam tocno kolku e toa vo denari nedelno za dvete koli
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Бруцош
Бруцош
Sandra_Anja


Female
Број на мислења : 2057
Age : 42
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 29902
Registration date : 2008-07-14

Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?   Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty03.06.09 16:24

I na nas mnogu ni odat pari za benzin. Stavme dva-tri pati mesecno po pola rezervoar. A, ako odime na vikendi dodatno trosime:(. Ama pa, i ne mozam bez kola.
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност
Lana


Female
Број на мислења : 1042
Age : 48
Локација : Belgrade
Поени : 29828
Registration date : 2008-03-01

Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?   Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty03.06.09 17:40

jas podobro da ne kazam kolku Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? 163602
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Бруцош
Бруцош
avatar


Female
Број на мислења : 2072
Age : 45
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 29220
Registration date : 2008-10-02

Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?   Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty03.06.09 17:43

Lana напиша:
jas podobro da ne kazam kolku Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? 163602
mislam deka odsekogash ni e na prvo mesto kako i vodata za pienje,mm i do wc bi otisol so kola.
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Бруцош
Бруцош
rich_bitch1


Female
Број на мислења : 2504
Age : 36
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 30363
Registration date : 2007-12-29

Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?   Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty03.06.09 18:20

mnoguu.pa sekade odime so kola.duri i za najmala sitnica ja korsitime
Вратете се на почетокот Go down
Tifani
Полуматурант
Полуматурант
Tifani


Female
Број на мислења : 1005
Age : 47
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 28262
Registration date : 2009-04-14

Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?   Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty17.12.09 15:11

definitivno nemozeme bez kolata,sekade sme so nea,nosenje Filip na muzicko-pribiranje,angliski,pa kaj profesorkata,od ednata strana na gradot pa na drugata,mm na rabota sekoj den,do kaj majka mi na deset minuti nie pak so kolata,neznam mislam deka na sekoj vtor den sme na benzinska
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?   Колку пари трошите за бензин, плин или нафта? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Колку пари трошите за бензин, плин или нафта?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Мојот дом :: Сè за дома-
Отиди до: